Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to ten spis nie był obowiązkowy? Zdaje mi się, że było tak, iż rachmistrzowie przychodzili po prostu do tych, co się nie spisali przez internet.
Ten spis nie był obowiązkowy ;) Rachmistrzowie przychodzili tylko do wybranej grupy Polaków (i to bardzo małej o ile dobrze pamiętam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał wątpliwości to ja się nie spisałem przez internet i nikogo ummie nie było. Oni chyba sprawdzają tylko cześć osób i czy to zgadza się z danymi zapisanymi w urzędach.

 

A co do bloku reklamowego ze mną jest to samo i trochę dziwi mnie to że na prawdą nie da się tego zmierzyć w rzeczywisty sposób lub nie chcą tego tak mierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nikogo nie oszukuje. Oglądalnosć jest mierzona przez około 1700 telemetrów, czyli około 5 tys. osób z różnych grup społecznych, komercyjnych, z dużych i małych miast, czy też wsi - zarabiających lepiej lub gorzej. Wyniki badań obrazują, a przynajmniej powinny obrazować to, do ilu widzów (statystycznie) dociera dana audycja/blok programowy. Fakt, że nie jesteś objęty badaniem telemetrycznym nie oznacza, że dany kanał, program czy reklama nie jest adresowana do Ciebie. Nie masz wpływu na żadne rankingi telewizyjne, a jedynie na towary, których spoty zapamiętasz i potem kupisz :)

 

Swoją drogą jak niby ktoś miał zmierzyć oglądalność u Ciebie? Telepatycznie? Widzę po podpisie, że korzystasz z ofert platform cyfrowych - nie spodziewałeś się chyba, że zmieniając kanały wysyłasz jakiś dziwny sygnał na satelitę, a potem do nadawcy tak żeby wiedział, że go właśnie oglądasz. Korzystasz z branżowego forum o technice TV-SAT i powinieneś wiedzieć, że to co wisi u ludzi na balkonach to anteny odbiorcze, a nie domowe uplinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam, po co widzowie bez telemetrów mają oglądać "Mikołajkowy Blok Reklamowy"?
Ja dopiero niedawno kapnąłem się, że włączałem wszystkie telewizory w domu podczas MBR na darmo, myśląc iż pomagam. Jeszcze nie wiedziałem o czymś takim jak telemetr.
A co to ten telemetr? Ja też zawsze włączam wszystkie tv na Mikołajkowy Blok Reklamowy
Hahaha. I co to daje?
No właśnie niestety nic, a jedynie wyższy rachunek za prąd.
a skąd ja miałem wiedzieć że to oszustwo? ...
Nikt tu nikogo nie oszukuje. (...) Nie masz wpływu na żadne rankingi telewizyjne (...) nie spodziewałeś się chyba, że zmieniając kanały wysyłasz jakiś dziwny sygnał na satelitę, a potem do nadawcy tak żeby wiedział, że go właśnie oglądasz.

 

:brawo:

 

Świetna dyskusja :jupi: a wniosek jest taki że większość z tych co oglądają MBR jest "nieuświadomiona" i myśli, że wysyła z telewizora "jakiś dziwny sygnał do nadawcy" :D i w sumie o to chodzi bo gdyby wszyscy wiedzieli że tylko prąd marnują (nie licząc tych z telemetrami) cała ta impreza nie miała by najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądając film ''Salt'' zauważyłem że na trzech ścieżkach dźwiękowych w DVB-T słychać jednocześnie lektora zamiast na jednej dodać ścieżkę oryginalną. Skoro kanały TVP i TVN emitują filmy z oryginałem, to czemu Polsat tego nie zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze są do tyłu - TVN jest pionierem niemal we wszystkich dziedzinach związanych z TV (16:9, HD, filmy w oryginalnej wersji językowej, HbbTV, zagraniczne formaty rozrywkowe w polskich wersjach, transparentne oznaczenia wiekowe itd.)

 

Reszta kopiuje od nich z 95% ich pomysłów

 

TVN i HbbTV? Gdzie? zagraniczne formaty TVN nie było jak Polsat dawał zagraniczne formaty TVN ma problem ze stworzeniem czegoś nie na formacie nawet Wojewódzkiego musieli podkraść. Polsat stworzył kanał sportowy z LM ITI kanał sportowy za chwile prawa do ITI Polsat pokazywał Euro i Mundial TVN poszło w IO, Polsat - platforma ITI - platforma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co to za krytyka? @rotalplus i tak ma rację w większości przykładów, któe podał. Nie samą Ligą Mistrzów człowiek żyje. Reszty twojego postu już nie rozumiem, bo nie potrafisz składnie nic ogarnąć. Polsat może uruchomił pierwszy platformę cyfrową, kanały sportowe (w tym kanały tematyczne), w latach 90-tych miał najwięcej zasług, ale nikt nie zaprzeczy, żę pierwsze kanały HD (z prawdziwym HD) zaoferował TVN, a jeśli chodzi o formaty z zagranicy to postawił na duże produkcje, a nie sprawiające wrażenie kopii spektakle z Ibiszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze są do tyłu - TVN jest pionierem niemal we wszystkich dziedzinach związanych z TV (16:9, HD, filmy w oryginalnej wersji językowej, HbbTV, zagraniczne formaty rozrywkowe w polskich wersjach, transparentne oznaczenia wiekowe itd.)

 

Reszta kopiuje od nich z 95% ich pomysłów

 

TVN i HbbTV? Gdzie? zagraniczne formaty TVN nie było jak Polsat dawał zagraniczne formaty TVN ma problem ze stworzeniem czegoś nie na formacie nawet Wojewódzkiego musieli podkraść. Polsat stworzył kanał sportowy z LM ITI kanał sportowy za chwile prawa do ITI Polsat pokazywał Euro i Mundial TVN poszło w IO, Polsat - platforma ITI - platforma

 

 

TVN jako pierwszy rozpoczął w Polsce testy usługi HBB TV - to, że ostatecznie zrezygnował lub odłożył projekt w czasie to już ich sprawa. Ważne, że byli pierwsi. Polsat miał właściwie tylko IDOLA jako jedyny program, który był bardzo popularny.

TVN wprowadził TANIEC Z GWIAZDAMI, X-FACTOR, MAM TALENT i można by tak jeszcze wymieniać

 

Powinieneś mieć pretensje do Polsatu, że nie walczył o prawa do LM - prawa te nie są na wieczność. Poza tym wszystkie mecze rozpoczynają się o tej samej porze, więc nie wyobrażam sobie jak można pokazywać LM mając 1 kanał sportowy.

 

ITI stworzyło platformę cyfrową tylko w przeciwieństwie do CP wprowadzili nowa technologię - HD, którą później również zaczął wprowadzać (czytaj: kopiował)

 

A o igrzyskach olimpijskich w TVN to nic mi niewiadomo - chyba że w formie sublicencji na kanale nSport ( w ograniczonym zakresie do kilku dyscyplin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze są do tyłu - TVN jest pionierem niemal we wszystkich dziedzinach związanych z TV (16:9, HD, filmy w oryginalnej wersji językowej, HbbTV, zagraniczne formaty rozrywkowe w polskich wersjach, transparentne oznaczenia wiekowe itd.)

Jeśli chodzi o transparentne oznaczenia wiekowe to właśnie Polsat pierwszy je wprowadził, bowiem już w 2006 roku. Na kanałach TVN-u na tą poprawkę graficzną nie wiedzieć czemu trzeba było czekać bardzo długo, aż 5 lat – dopiero 3 stycznia 2011 roku ją wdrożyli. Natomiast później, jak w lipcu 2011 roku KRRiT ogłosiła zmianę formy graficznej znaków, to TVN od razu 27 sierpnia 2011 wprowadził je w wersji transparentnej, zaś Polsat przez ponad 2 miesiące męczył widzów niewyciętymi i nieprzezroczystymi oznaczeniami, 6 listopada 2011 się ocknęli i poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość TVN mają wyznaczać programy rozrywkowe, których nie cierpię to niech sobie TVN góruje. To Polsat przecierał szlaki jeśli chodi o TV kmercyjną,pierwszy miał platformę,kanały sportowe itd. Jeśli teraz pionerstwem nazywamy sprowadzenie formatu zagranicznego to gratuluję. Na pewno TVN uruchomił pierwszy kanał informacyjny i to była rzeczywiście rewolucja na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze są do tyłu - TVN jest pionierem niemal we wszystkich dziedzinach związanych z TV (16:9, HD, filmy w oryginalnej wersji językowej, HbbTV, zagraniczne formaty rozrywkowe w polskich wersjach, transparentne oznaczenia wiekowe itd.)

Jeśli chodzi o transparentne oznaczenia wiekowe to właśnie Polsat pierwszy je wprowadził, bowiem już w 2006 roku. Na kanałach TVN-u na tą poprawkę graficzną nie wiedzieć czemu trzeba było czekać bardzo długo, aż 5 lat – dopiero 3 stycznia 2011 roku ją wdrożyli. Natomiast później, jak w lipcu 2011 roku KRRiT ogłosiła zmianę formy graficznej znaków, to TVN od razu 27 sierpnia 2011 wprowadził je w wersji transparentnej, zaś Polsat przez ponad 2 miesiące męczył widzów niewyciętymi i nieprzezroczystymi oznaczeniami, 6 listopada 2011 się ocknęli i poprawili.

 

Poprzednio oznaczenia to zdaje się były trójkąciki, które w porównaniu z obecnymi kwadratopodobnymi były znacznie mniejsze , poza tym sama cyfra 7,12, 16 była znacznie mniejsza więc transparentność w takim wydaniu byłaby wogóle mało widoczna. Poza tym nie przypominam sobie że którykolwiek z nadawców miał transparentne trójkąty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie przypominam sobie że którykolwiek z nadawców miał transparentne trójkąty

To chyba masz słabą pamięć:

 

 

Polsat od 15 sierpnia 2005 do 26 lutego 2006 – oznaczenia wiekowe duże, jaskrawe, nietransparentne i niewycięte:

v17z.png

 

Polsat od 27 lutego 2006 do 16 grudnia 2010 – oznaczenia wiekowe nadal duże, ale na szczęście transparentne i wycięte:

91ma.jpg

 

Polsat od 17 grudnia 2010 do 27 sierpnia 2011 – oznaczenia wiekowe średnie, transparentne i wycięte:

8kc7.png

 

 

TVN od 15 sierpnia 2005 do 27 sierpnia 2007 – oznaczenia wiekowe duże, jaskrawe, nietransparentne i niewycięte:

hkrl.png

 

TVN od 28 sierpnia 2007 do 2 stycznia 2011 – oznaczenia wiekowe średnie, ale nadal niestety nietransparentne i niewycięte:

4ihe.png

 

TVN od 3 stycznia 2011 do 26 sierpnia 2011 – oznaczenia wiekowe średnie, transparentne i wycięte:

3tzy.png

Te ostanie trójkątne oznaczenia TVN-u z powyższego obrazka były o wiele bardziej transparentne od tych obecnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze są do tyłu - TVN jest pionierem niemal we wszystkich dziedzinach związanych z TV (16:9, HD, filmy w oryginalnej wersji językowej, HbbTV, zagraniczne formaty rozrywkowe w polskich wersjach, transparentne oznaczenia wiekowe itd.)

 

Reszta kopiuje od nich z 95% ich pomysłów

 

TVN i HbbTV? Gdzie? zagraniczne formaty TVN nie było jak Polsat dawał zagraniczne formaty TVN ma problem ze stworzeniem czegoś nie na formacie nawet Wojewódzkiego musieli podkraść. Polsat stworzył kanał sportowy z LM ITI kanał sportowy za chwile prawa do ITI Polsat pokazywał Euro i Mundial TVN poszło w IO, Polsat - platforma ITI - platforma

 

 

TVN jako pierwszy rozpoczął w Polsce testy usługi HBB TV - to, że ostatecznie zrezygnował lub odłożył projekt w czasie to już ich sprawa. Ważne, że byli pierwsi. Polsat miał właściwie tylko IDOLA jako jedyny program, który był bardzo popularny.

TVN wprowadził TANIEC Z GWIAZDAMI, X-FACTOR, MAM TALENT i można by tak jeszcze wymieniać

 

Powinieneś mieć pretensje do Polsatu, że nie walczył o prawa do LM - prawa te nie są na wieczność. Poza tym wszystkie mecze rozpoczynają się o tej samej porze, więc nie wyobrażam sobie jak można pokazywać LM mając 1 kanał sportowy.

 

ITI stworzyło platformę cyfrową tylko w przeciwieństwie do CP wprowadzili nowa technologię - HD, którą później również zaczął wprowadzać (czytaj: kopiował)

 

A o igrzyskach olimpijskich w TVN to nic mi niewiadomo - chyba że w formie sublicencji na kanale nSport ( w ograniczonym zakresie do kilku dyscyplin)

 

Testy - testy nie są wprowadzeniem. No i tyle osiągnął tym HD że musiał fuzje zrobić bo więcej długów niż kanałów. IO już były w nSport te w Londynie. Polsat miał tylko Idola ale był pierwszy był tez pierwszy w serwisie informacyjnym w kanale prywatnym, kanałem sportowym, kanałem filmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golbi

 

Nie zapominaj że Polsat jako pierwszy dostał koncesje mając 4 lata przewagi nad TVNem, który miał także znacznie słabszy zasięg niż Polsat - nominalnie to nawet ten zasięg był słabszy do momentu wyłączenia analogu w całej Polsce

 

Pozostałe rzeczy też się nie zgadzają - patrz post Karola

A co do testów HbbTV to tak naprawdę nie ma różnicy pomiędzy tym, co testowano a co realnie jest w HbbTV

IO były w nSport tylko w kilku dyscyplinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro TVN przegrał walkę o koncesję znaczy,że był gorszy,a nie to,że był lepszy. Na pewno pionierstwem nie można nazwać sprowadzenie do Polski programu X-Factor ,po prostu stacje komercyjne wróciły do talent-show, które zostały kilka lat temu wypchnięte przez programy show z gwiazdami,a teraz ponownie wróciły do łask. Ok można odnieść wrażenie,że Polsat robi to samo co TVN- Ci mają You can Dance to my damy Got to Dance, Ci mają X-Factora to my damy Must Be the Music, Ci mają Materchefa, to my damy TOP Chefa.. Oczywiście można powiedzieć,że TVN bardziej inwestował w ramówkę i pierwszy wprowadzał formaty zagraniczne w ostatnich latach,a te gdy odniosły sukces to Polsat już nie ponosząc ryzyka też je dał do ramówki. Jednak ja nie widzę w tym nic złego, czy to,że coś jest w TVN ma oznaczać,że nie może być tego typu programu w Polsacie?? Przecież na tym polega konkurencja, przecież gdyby podchodzić do tego w ten sposób były by same monopole,bo po drugi producent okien dachowych skoro pierwszy był Velux?? To jest myślenie nierynkowe. O to przecież chodzi,żeby byl wybór,a nie,żeby widz, który jest konsumentem nie miał wyboru.

Inna kwestia,że moim zdaniem nie powinno się porównywać X-Factora do Must Be The Music bo to jednak inne formaty. W Must mogą być gitarzyści i inni instrumentaliści,a X-Factor to jednak program wokalny, a zespoły polegają na tym,że śpiewają duety czy we trójkę ,a nie zespół gdzie jest perkusista, gitarzysta,bębniarz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia,że moim zdaniem nie powinno się porównywać X-Factora do Must Be The Music bo to jednak inne formaty. W Must mogą być gitarzyści i inni instrumentaliści,a X-Factor to jednak program wokalny, a zespoły polegają na tym,że śpiewają duety czy we trójkę ,a nie zespół gdzie jest perkusista, gitarzysta,bębniarz itd.
W "X Factorze" również mogą występować zespoły wokalno-instrumentalne tak jak w MBTM - taka zmiana została wprowadzona na wzór zagranicznych edycji XF.

 

Skoro TVN przegrał walkę o koncesję znaczy,że był gorszy,a nie to,że był lepszy.

Jak można oceniać coś co jeszcze nie istniało? Inaczej jest teraz gdy do publicznej wiadomości są przekazywane informacje co dany kanał ma sobą reprezentować, ale wtedy nikt nic nie wiedział. A koncesję zgarnął kanał, który już nadawał, tyle, że z Holandii o ile mnie pamięć nie myli.

Inna kwestia,że moim zdaniem nie powinno się porównywać X-Factora do Must Be The Music bo to jednak inne formaty. W Must mogą być gitarzyści i inni instrumentaliści,a X-Factor to jednak program wokalny, a zespoły polegają na tym,że śpiewają duety czy we trójkę ,a nie zespół gdzie jest perkusista, gitarzysta,bębniarz itd.
W "X Factorze" również mogą występować zespoły wokalno-instrumentalne tak jak w MBTM - taka zmiana została wprowadzona na wzór zagranicznych edycji XF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć naprawdę klapki na oczach żeby nie widzieć powielania formatów przez Polsat w przekroju ostatnich lat.Polsat zawsze stawiał na "taniość" bo Solorz słynie z oszczędzania gdzie się da.Co z tego że wystartowali cztery lata wcześniej jak technologicznie zawsze są krok do tyłu w porównaniu z TVN.Wystarczy porównać procentową zawartość materiałów HD w stacjach własnej produkcji.O dźwięku przestrzennym na flagowym Polsacie nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...