Skocz do zawartości

Fox International uruchomi w Polsce kanały tematyczne


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych miesiącach rozpocznie nadawanie adresowany głównie do mężczyzn kanał FX. Prawdopodobnie w 2008 roku zadebiutuje w Polsce Nat Geo Music. Oba należą do oferty Fox International Channels.

Podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami przedstawiciele Fox International Channels (części News Corporation odpowiedzialnej za kanały tematyczne) poinformowali, że trwają prace nad uruchomieniem w Polsce stacji FX. - Będzie to kanał adresowany do mężczyzn, emitujący amerykańskie seriale i programy rozrywkowe – mówiła Sharon Tal, odpowiedzialna za sprawy programowe w kanałach rozrywkowych Fox International Channels.

Prawdopodobnie w przyszłym roku na naszym rynku pojawi się także muzyczny kanał Nat Geo Music. Sygnał będzie prawdopodobnie identyczny na wszystkich rynkach, co pozwoli spółce na znaczące oszczędności, gdyż nie będzie musiała uruchamiać lokalnych wersji dla każdego rynku. W pierwszej kolejności w październiku br. Nat Geo Music pojawi się we Włoszech. W przyszłym roku rozszerzy zasięg na pozostałe rynki, na których działa National Geographic Channel.

Na dwóch nowych kanałach Foksa się nie skończy: - Naszym zamiarem jest zaoferowanie jak największej liczby stacji na polskim rynku. Zależy to jednak od współpracy z platformami cyfrowymi i sieciami kablowymi – tłumaczy Jesus Perezagua, prezes Fox International Channels. Uruchomiony na początku roku przez jego firmę kobiecy kanał Fox Life, od 4 stycznia br. dociera do abonentów platformy Cyfrowy Polsat, a od 9 września Cyfry+. Kanał emituje także sieć kablowa Toya.

 

Press

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniano o NAT GEO WILD, ponieważ ten kanał nadaje już po polsku od kilku miesięcy, dostępny jest m.in w sieci kablowej Multimedia. Rozmawiałem z przedstawicielem kanałów NATIONAL GEOGRAPHIC w Polsce, firmą PROGRAM, powiedziano mi że rozmowy trwają z platformami cyfrowymi i kolejnymi sieciami kablowymi w celu dołaczenia kanału do ich ofert.

 

Myślę, że kanał najszybciej zawita do CYFRY+.

 

Natomiast mam nadzieję, ze nie zapomną o jeszcze jednym kanale z paczki NATIONAL GEOGRAPHIC, mianowicie o NAT GEO ADVENTURE, który dostepny jest we Włoszech, a w Polsce zapewne ciekawie by uzupełniał pakiet NATIONAL GEOGRAPHIC.

 

* Tak na marginesie to kanał ten ponoć zastąpił ADVENTURE 1, który był w UPC w pakiecie angielskim, czy ktoś kto ma ten pakiet mógłby potwierdzić czy odbiera w miejsce tego kanału angielską wersję NAT GEO ADVENTURE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fragment maila jaki otrzymałem od firmy PROGRAM:

 

...Cały czas trwają rozmowy nad poszerzaniem ofert platform cyfrowych właśnie o ten kanał, nie inaczej jest ze wspomnianą CYFRĄ +. Rozmowy cały czas trwają. Niestety nie możemy jednoznacznie określić dokładnej daty wprowadzenia Nat Geo Wild do oferty CYFRY+...

 

Jak wynika z tego maila rozmowy trwają chyba nie tylko z CYFRĄ+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście myślę, że skoro Cyfra ma Nat Geo Channel i Nat Geo Channel HD to będzie miała także Nat Geo Wild na wyłączność, ale to jest moje zdanie, fajnie, że nowe kanały wejdą na polski rynek. No ciekawe jak potoczą sie losy tych kanałów...

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oczywiście w górę, ale nie przeceniałbym Murdocha. Będzie miał silną telewizję, to nie ulega wątpliwości i będzie się bił z największymi. Ale w Polsce bardzo silną pozycję ma Grupa TVN - nie chodzi tu też tylko o ilość i treśc kanałów, ale także to jakie mają oddziaływanie na społeczeństwo. FOX markę będzie budował mimo wszystko od zera. My wiemy co to jest FOX, ale wiekszość telewidzów jednak nie. Moim zdaniem bardzo ważne są też produkcje polskie i polski gwiazdozbiór. Póki co Fox dopiero kompletuje załogę, potem musi ją zgrać itd etc. Myślę więc, że minie jeszcze sporo czasu by Murdoch wszedł "na całego". Zresztą myślę, że np. w kwestii platform cyfrowych może się okazać, że jeśli będzie chciał wejść to np. kupi tylko jakiś pakiet udziałów w którejś z platform, a wg mnie konkretnie N, która bardzo wiele czerpie z "murdochowej" platformy SKY, a więc najbardziej pasuje do portfolio Murdocha (tymbardziej, że ma nowoczesny sprzęt i dobrą technologię). Poza tym przy pakiecie w N miałby największy wpływ na rynek platform. Przy sojuszu z ITI szybko wyparłby z rynku nawet Cyfrowy Polsat. A czemu nie sojusz z Cyfrowym? Wydaje mi się, że CP będzie dla Murdocha za drogi - to raz. Dwa to fakt, że Polsat nie ma tylu ciekawych kanałów tematycznych co TVN, 3 powód to fakt, że lepiej chyba rozdać dekodery w Nce nowym abonentom i mieć nowszą , tańszą technologię niż brnąc w starszą w CP. W dłuższej perspektywie opłaca się to popierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Producent kanałów Fox Life, Baby TV i National Geographic Channel chce wprowadzić w pierwszej połowie 2008 roku kanał skierowany do mężczyzn. Jak informuje Press, trwają rozmowy z operatorami kablowymi i satelitarnymi w sprawie włączenia nowego programu tematycznego.Fox International Channels wraz z uruchomieniem polskiej wersji kanału FX, chciałoby także poszerzyć zasięg Fox Life, który dostępny jest w Cyfrze+, Cyfrowym Polsacie oraz w wybranych sieciach kablowych.

 

Dla naszego kraju spółka zajmuje się produkcją National Geographic Channel, National Geographic HD, National Geographic Wild, Baby TV oraz Fox Life. Wkrótce ma do nich dołączyć wspomniany FX oraz Fox Crime.

 

żródło:media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ramówkę FX na stronie to (jak dla mnie) zapowiada się całkiem ciekawy kanał :) Oprócz seriali są też filmy pełnometrażowe o nawet znanych tytułach, takich jak X-Men, Plan Lotu, Ja Robot (mimo, że trochę na okrągło lecą z tego co widać :? ) no ale zapowiada się całkiem ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dopiero w przyszłym roku rozpocznie nadawanie w Polsce kolejny kanał Fox International Channels - FX. Katarzyna Jabłońska, regionalny menedżer Fox International Channels na Europę Centralną, wyjaśnia, że opóźnienie wynika z problemów z zakupem seriali, które byłyby emitowane na antenie FX. Kanał miał zacząć nadawanie jeszcze w tym roku. FX kieruje swój program głównie do mężczyzn. Rozważane jest także wprowadzenie do Polski stacji Nat Geo Music z tzw. muzyką świata.

stopklatka.pl

 

No i przyjdzie nam jeszcze poczekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...