Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Pawel napisał:

Pytanie bardzo ogólne. Zależy od obecnej instalacji (ilości kabli do anteny), ilości dekoderów na zasobności portfela kończąc. Podaj więcej szczegółów to coś pomyślimy ;)

 

Paweł obecnie mam dwa kable poprowadzone do anteny, będą podłączone dwa dekodery, jeden główny i drugi multiroom,  no i wiadomo coś ze średniej półki raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Nie ma znaczenia czy to konto Netflix (PC+) czy Netflix (niezależny)

To takie samo logowanie o czym nie raz , nie dwa , nie trzy tutaj pisałem.

Edit:

Zalogowanie na Netflix co byś nie miał za urządzenie nie wie czy ty jesteś z PC+.

To jest uniwersalna forma "wszędzie"

Tak na marginesie kolego pisałem ci , że na Technikolor mam 5.1 . Pewnie nie tylko ja mam , ale i wszyscy mają na tym dekoderze.

 

neTFLIX.jpg

 

Wrzucam ci zdjęcie nie z Smart TV bo tam mam HDR a z dekodera byś mógł znów się przekonać , że to jest dekoder :D

Technikolor bez HDR z 5.1

 

20200416-150122.jpg

 

20200416-150133.jpg

 

 

Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ciekawe kiedy będzie 5.1w  Ultraboxie ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gregor1985 napisał:

 

Paweł obecnie mam dwa kable poprowadzone do anteny, będą podłączone dwa dekodery, jeden główny i drugi multiroom,  no i wiadomo coś ze średniej półki raczej?

Polecam wobec tego wspomnianego Opticuma unicable 8-kanalowego z dwoma wyjściami legacy. Ewentualnie ten sam model 4 kanałowy około pięć dyszek tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Od jakiegoś czasu mam taki problem że po włączeniu tv i dekodera jest czarny obraz bez dźwięku. Tv pokazuje że widzi dekoder rozdzielczość i wszystko tam tylko nie ma obrazu. Żeby wszystko wróciło do normy muszę wyłączyć dekoder z prądu po tym przez kilka dni jest spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał:

A dekoder aplikacją w telefonie :D

Korzystam z aplikacji nc+go pilot, bo inaczej nie da się sterować dekoderem ?

@Pawel Sprawdziłem pilot aparatem w telefonie i pilot emituje sygnał podczerwieni, baterie wyciągnięte każdy przycisk powciskany i nadal zero reakcji ?

Edytowane przez smett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor Philips 7504 w dekoderze wyłączyłem Dolby Digital NIE...

 

Ale za każdym razem gdy wyłączam tv i włączam to ta opcja przełącza się automatycznie na TAK.

 

Dlaczego sama się wlacza2 w Philips 6262 tego nie miałem jak raz wyłączyłem w menu i spokój miałem. A tu jednak tak nie mam w menu wyłączyłem i tak samo się włącza.

 

Wtf?? Czy w tv też coś ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jeneka napisał:

Mam telewizor Philips 7504 w dekoderze wyłączyłem Dolby Digital NIE...

 

Ale za każdym razem gdy wyłączam tv i włączam to ta opcja przełącza się automatycznie na TAK.

 

Dlaczego sama się wlacza2 w Philips 6262 tego nie miałem jak raz wyłączyłem w menu i spokój miałem. A tu jednak tak nie mam w menu wyłączyłem i tak samo się włącza.

 

Wtf?? Czy w tv też coś ustawić??

Poczytaj od 135 strony tego wątku. Może proponowane rozwiązania pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smett napisał:

Korzystam z aplikacji nc+go pilot, bo inaczej nie da się sterować dekoderem ?

@Pawel Sprawdziłem pilot aparatem w telefonie i pilot emituje sygnał podczerwieni, baterie wyciągnięte każdy przycisk powciskany i nadal zero reakcji ?

Dekoder resetowałeś ?Bo wygląda, że to on jest uszkodzony.

 

7 godzin temu, _Artek_ napisał:

A dekoder aplikacją w telefonie :D

Aplikacja w telefonie nie steruje dekoderem za pomocą podczerwieni, więc nie sprawdzisz w ten sposób sprawności czujnika podczerwieni w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak ja nie lubię nowych umów :D nie doczytałem i z mety podpisałem nową umowę nie wiedząc, że są różne dekodery 4K :/

dostałem usw4001ncp, ale ta jego zmiana kanałów to powolna jak wifibox :/ , czasami to ułamki sekund, ale ogólnie lipa

ten typ tak ma ?? czy konwerter może do wymiany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pepe40 napisał:

Poczytaj od 135 strony tego wątku. Może proponowane rozwiązania pomogą.

 

Niom próbowałem na wszelkie tam opisy i cóż tylko w tv musiałem ustawić: HDMI ultra hd---hdmi--"standard". I spokój mam.

 

 

25 minut temu, max@ napisał:

kurcze jak ja nie lubię nowych umów :D nie doczytałem i z mety podpisałem nową umowę nie wiedząc, że są różne dekodery 4K :/

dostałem usw4001ncp, ale ta jego zmiana kanałów to powolna jak wifibox :/ , czasami to ułamki sekund, ale ogólnie lipa

ten typ tak ma ?? czy konwerter może do wymiany ??

 

Konwerter z unicable i problem znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, max@ napisał:

kurcze jak ja nie lubię nowych umów :D nie doczytałem i z mety podpisałem nową umowę nie wiedząc, że są różne dekodery 4K :/

dostałem usw4001ncp, ale ta jego zmiana kanałów to powolna jak wifibox :/ , czasami to ułamki sekund, ale ogólnie lipa

ten typ tak ma ?? czy konwerter może do wymiany ??

ja tez na wymianie dostałem usw4001 i wszystko działa ok może taki egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel napisał:

Opticum Robust 4 czy 8 kanałowy w zależności od kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Inną alternatywą jest też konwerter wideband wykorzystujący oba przewody antenowe, jeśli nie planujesz rozbudowy instalacji.

nie będę nic rozbudowywał, mam 2 TV i USW4001 oraz wifibox - 2 osobne kable

czy OPTICUM ROBUST UNICABLE LNB SCR 2 LEGACY będzie ok ??

w opcji dekodera jest do wyboru opticum 2scr+2 legacy, to chyba trochę inne modele ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wideband odpada bo on nie ma legacy.Ja od kilku tygodni mam Opticuma 8 kanałowego+2 legacy. Jest profil w menu dekodera chociaż domyślnie miał aktywne 4 częstotliwości, więc spokojnie do tego tańszego Robusta wykorzystasz te same ustawienia. Oprócz "gotowców" jest tez możliwość wyboru własnych ustawień, więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...