Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dzisiaj swojego turboboxa na to cudo techniki. Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Ultrabox ewidentnie nie chce współpracować z moim apmkiem Pioneera. Tzn. przy identycznym podłączeniu jak turbo brak obrazu po włączeniu dekodera.Jest tylko dźwięk.Wystarczy jednak wejść w apmlitunerze w konfigurację i wyjść z niej i obraz wskakuje. Spędziłem ponad dwie godziny na testowaniu rożnych ustawień i kabli i niestety kicha. Ponieważ wszystkie posiadane kable to wersja 1.4 mam nadzieję, że po wymianie na 2.0 problem ustąpi.

 

Drugi zgrzyt to moja niestandardowa instalacja sat.Jeden konwerter na HB i drugi na HB+Astra. Stary dekoder nie miał problemów.Nowy ma, sygnalizując co jakiś czas brak sygnału na wybranym kanale.Ten problem był poruszany, więc byłem na niego przygotowany.W zasadzie Astry używam sporadycznie, więc jakoś się przyzwyczaję.

 

Kolejny temat to chroboczący dysk. W turbo niemal niesłyszalny.Mam nadzieję, że z czasem się uspokoi.

 

Są tez oczywiście plusy.Dekoder w porównaniu z turbo jest bardzo szybki,mimo standardowych konwerterów zauważalnie szybciej przełącza też kanały.Obsługa HDMI CEC też na plus w porównaniu z turbo. Szkoda, że stary pilot nie obsługuje ultraboxa bo ten jest średnio udany moim zdaniem. Lista kanałów tez jakaś dziwna.Wymieszane kanały radiowe z tv.W sumie nie pamiętam ale w turbo chyba nie plątały się kanały radiowe na liście telewizyjnej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ircios napisał:

Za ile wyrwałaś? Pytam, bo czekałaś na dobrą cenę

Wymiana 0 zł,miesięcznie 5 zł.Ale w związku z przystąpieniem do promocji CA utrzymałem paczkę 8C+ do końca umowy.Tym samym podniosłem ARPU.

@shevchenko1987 nawet tak nie żartuj.Timeshift to podstawa w dekoderach PVR.

 

P.S. na szczęście temat z współpracy z amplitunerem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że on po prostu jest taki głośny. W turbo jednak był zamknięty w obudowie, przykręcony do sanek.Tutaj jest w plastikowej obudowie więc słychać jak głowica jeździ po talerzach.

 

Chciałem pobrać nowa listę kanałów tradycyjną metodą "instalacji anteny". Nowej listy brak za to wywaliło wszystkie kanały z listy ulubionej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I układanie od nowa. Nie powinno kasować. W P.box też lista ulubionych ginie po aktualizacji, więc dałem sobie na luz. Plastikowa obudowa dysku powiadasz. W P.box też jest.  Po podłączeniu zastanawiałem się czy w ogóle działa. Wcale go nie słyszę . Może tak musi być w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pościągał VOD i się trochę uspokoił. Do mydelniczki mam podpiętego jakiegoś samsunga w zwykłej metalowej obudowie z allegro i też jest cichutki.Widać do ultraboxa jakiś głośny badziew wsadzili.

Mimo wszystko jestem zadowolony z przesiadki. Z perspektywy czasu 10 lat dla dekodera to jednak zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel napisał:

Pościągał VOD i się trochę uspokoił. Do mydelniczki mam podpiętego jakiegoś samsunga w zwykłej metalowej obudowie z allegro i też jest cichutki.Widać do ultraboxa jakiś głośny badziew wsadzili.

Mimo wszystko jestem zadowolony z przesiadki. Z perspektywy czasu 10 lat dla dekodera to jednak zbyt długo.

U mnie i znajomego jest tak samo, więc po prostu dyski są najtańsze z najtańszych i dlatego słychać parkowania głowicy. Gdyby się dało legalnie rozebrać obudowę dysku to wrzuciłbym tam SSD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

U mnie i znajomego jest tak samo, więc po prostu dyski są najtańsze z najtańszych i dlatego słychać parkowania głowicy. Gdyby się dało legalnie rozebrać obudowę dysku to wrzuciłbym tam SSD ;)

 

SDD w takim zastosowaniu może się nie sprawdzić.  Szczególnie może być problem z dyskami SSD o niewielkich pojemnościach.

Chodzi o to, że dyski SSD mają ograniczoną ilość możliwych zapisów, a sam zapis danych do bufora timeshiftingu to do ok. 240 GB na dobę. Do tego dochodzi zapis VoD i rejestrowanych audycji.                                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel napisał:

Pościągał VOD i się trochę uspokoił. Do mydelniczki mam podpiętego jakiegoś samsunga w zwykłej metalowej obudowie z allegro i też jest cichutki.Widać do ultraboxa jakiś głośny badziew wsadzili.

Mimo wszystko jestem zadowolony z przesiadki. Z perspektywy czasu 10 lat dla dekodera to jednak zbyt długo.

Mogę to tylko potwierdzić. Jak dekoder ściągnie sobie na twardziela to co ma ściągnąć to potem jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...