Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A przestrzeń kolorów to nie to  ?

mogę zmienić na:

BT.2020

Automat

sRGB/BT.709

 

jeśli przełączy się na HDR z automatu to można ustawiać wszystko co się chce :  jasność, ostrość, game kolorów, czystość itd... w tym przestrzenie kolorów  

oprócz profili standard, film , żywy, zdjęcia  itd ..

 

 

A co mówi instrukcja obsługi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma lub miał ktoś z Was problem na kanałach TVP1 oraz 2, że po wybraniu ścieżki AC3 są napisy i nie da się ich wyłączyć? Konkretnie wybieram "polska" i mam napisy ustawione na polskie, menu napisów jest podświetlone i zmieniam na niewidoczne, jest ok - napisy znikają ale mam dźwięk nie taki jak bym chciał. Gdy wybieram ORG ze znaczkiem książki obok dźwięk na amplitunerze pojawia się odpowiedni ale menu napisów jest wyszarzone. WTF kurła :D

Edytowane przez lamparcicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki.

 

Jakby tak się u mnie działo tylko na ścieżce obcojęzycznej to luz ale po kij komu dźwięk polski razem z polskimi napisami, których się nie da wyłączyc? Co za mózg to wymyślił :D No chyba że mam jakiś felerny egzemplarz albo to jakiś babol w tym najnowszym sofcie.

Edytowane przez lamparcicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze byla tu juz rozmowa o kablach ale glownie o cenach, natomiast moje pytanie jest takie, czy dostrzegacie roznice w jakosci obrazu uzywajac kabla 1.4 hdmi i 2.0 hdmi. Posiadam kabel 1.4 i jakosc owszem jest lepsza na canal+ 4k od kanałów hd ale nie jest to az tak duza roznica. Myslicie ze moze byc to wina kabla czy to nie bedzie mialo wiekszej roznicy?. Dodam, ze telewizor nie jest jakiejs super generacji ale oczywiscie 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kabla używasz że na 1.4 Ci chodzi 4k??? Ja używam tej firmy bo jest pewna. Ludzie piszą że nawet te za 15zl chodzą idealnie 4K ale ja mam swoje zdanie i czegoś takiego bym nie kupił ale każdy robi jak uważa:)

 

http://sklep.hcx.com.pl/purelink-prospeed-ps3000-020-kabel-hdmi-4kuhd-hdr-18gbps-20m-p3424#

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie ma znaczenia jakiego bo kazdy kabel 1.4 obsluguje 4k, bardziej chodzilo mi o to czy gorsza jakosc obrazu moze wynikac z ograniczen takiego kabla wzgledem 2.0 czyli takich parametrow jak "maksymalna czestotliwosc pikselowa", maksymalna przeplywnosc TMDS", maksymalna przeplywnosc video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

czyli rozumiem ze nie ma sensu wymieniac kabla 1.4 na 2.0? bo w sumie parametry technicznie sie troche roznia

 

Kolego mam PS4 PRO i bez kabla 2.0 nawet nie ma co odpalać gier w HDR. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się trochę znał na kablach HDMI to byś nie pisał takich głupot. :)
https://satkurier.pl/news/160655/wszystko-o-kablach-hdmi-ile-hdmi-w-hdmi.html

Kabel HDMI 1.4 przepuszcza prędkość 10,2 Gbps przesyła mniejszą rozdzielczość 4k 2560x1600 w 30kl/s.
Kabel HDMI 2.0b przepuszcza prędkość 18 Gbps. A tu leci pełna rozdzielczość i w 60kl/s.

 

Masz w tym linku tabelę różnic, także nie mów, że nie ma różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kabla używasz że na 1.4 Ci chodzi 4k??? Ja używam tej firmy bo jest pewna. Ludzie piszą że nawet te za 15zl chodzą idealnie 4K ale ja mam swoje zdanie i czegoś takiego bym nie kupił ale każdy robi jak uważa:)

 

http://sklep.hcx.com.pl/purelink-prospeed-ps3000-020-kabel-hdmi-4kuhd-hdr-18gbps-20m-p3424#

 

145 zł za kabel HDMI? Przecież wystarczy zwykły, który ma odpowiedni przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 119zl a 145zl a po drugie kup sobie zwykły kabel z biedronki albo bazaru chińskiego a ja kupię sobie droższy bo lubię przepłacać a co tam bogatemu wolno wszystko

 

Widzę że tu sami znawcy kabli i telewizorów a później raban że to nie chodzi albo tamnto:)

 

https://satkurier.pl/news/160655/wszystko-o-kablach-hdmi-ile-hdmi-w-hdmi.html

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co się tak spinać...

Fakty są jednak takie że jest olbrzymia różnica między kablem ze standardem 1.4 a 2.0 w przepustowości, a to czy kabel jest złoty, srebrny czy miedziany, czy kosztuje 25 zł czy 250 nie ma znaczenia żadnego.

 

 

To jest sedno...

 

Kabel HDMI 1.4 przepuszcza prędkość 10,2 Gbps przesyła mniejszą rozdzielczość 4k 2560x1600 w 30kl/s.

Kabel HDMI 2.0b przepuszcza prędkość 18 Gbps. A tu leci pełna rozdzielczość i w 60kl/s.

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodziło o różnice pomiędzy kablami a ten link jest po to żeby było widać parametry techniczne kabla HDMI 2.0b a one są znaczne a kolega od kabli 1.4 udawadnia że brak różnic między 1.4 a 2.0b. Pewnie że nie ma co się spinać ale jak się czyta takich ludzi to nie dziwię się kable że kable 1.4 się aż tak mocno sprzedają do 4K hehhehe

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak mówisz ale czasami lepiej nie pisać jak nie ma się pojęcia niż palnąć jakąś gafę:) NC+ powinna zrobić na swoje stronie przy dekoderze jakiś poradnik co jest potrzebne i jakie kable są dobre a jakie nie i to by rozwijało wątpliwości wszelkie a tak jest więcej wątpliwości i stąd ludzie są nie do informowani:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienilem w końcu swojego prawie 9 letniego Turbo na Ultraboxa 4k. Jest tylko jeden blad w sofcie a mianowicie mam 2 konwertery. 1 twin na HB i solo na Astre. 1 wyjscie z twina + astra do Diseqc a 2gie bezposrednio. Przy takiej konfiguracji dekoder nie odbiera wszytkich kanalow a tylko czesc. Po chwili jest na odwrot. Pojawia sie wtedy komunikat „Obecnie program jest nie nadawany. Sprobuj ponownie pozniej.” Na Turbo nie mialem problemu z taka konfiguracja. Dodam ze kiedy wybiore konfiguracje bez Diseqc wszystko dziala poprawnie. Poza tym jestem bardzo zadowolony. Pomimo instalacji 2 kablowej dekoder bardzo szybko przelacza kanaly, jakosc obrazu w porownaniu do turbo rowniez na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ powinna zrobić na swoje stronie przy dekoderze jakiś poradnik co jest potrzebne i jakie kable są dobre a jakie nie

W instrukcji od dekodera wyraźnie jest napisane jaki kabel jest potrzebny i to powinno wszystkim wystarczyć.

https://ncplus.pl/~/media/ncplus/dokumenty/dekodery/instrukcja_dekoder-4k.pdf (str. 10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od dekodera wyraźnie jest napisane jaki kabel jest potrzebny i to powinno wszystkim wystarczyć.

https://ncplus.pl/~/media/ncplus/dokumenty/dekodery/instrukcja_dekoder-4k.pdf (str. 10).

 

 

To że kabel jest potrzebny to rzecz jasna ale z tego wychodzi nie każdy wie jaki to ma być i tu jest problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu temat kabli:) kabel ma mieć odpowiednią przepustowość i to cały temat. Coś takiego jak kabel HDMI 2.0 nie istnieje. Może być jedynie kabel zgodny ze standardem HDMI 2.0.

 

Nie wiem jakich doznań dostarcza kupowanie kabla za ponad 100zł, bo na pewno nie wizualnych, ale faktycznie, kto bogatemu zabroni.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko, każdy ma wybór  ale mnie taki kabel nie przekonuje. Ja mam innej firmy kable i mam  do niej zaufanie że będzie zgodny z 4K UHD . Każdy kupuje jaki ma pasuje i tyle :)

Znowu temat kabli:)

 

Jak każdy będzie wiedział jaki to nie będzie dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...