Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tv ,który posiadam w trybie automatu funkcja HDR włącza się w formacie HLG w porównaniu do HDR10 na Netflix. Teraz rozumiem @XMASREKK30 co miał na myśli jeden z użytkowników, używając stwierdzenie że jest "ciemno".

Edytowane przez waldek1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest HLG?

 

Na razie było łatwo. Mamy standardowy, uniwersalny format HDR10 i format premium w postaci Dolby Vision. Wszystko obsługuje HDR10, wybrane treści i sprzęty obsługują Dolby Vision. No tak, ale to jeszcze nie koniec. Zaczniemy delikatnie, od HLG. Jaka jest kluczowa przewaga HLG nad konkurencją? Zgodność wsteczna.

 

HLG na szczęście jest równie łatwy w implementacji co HDR10. Istnieje jako alternatywa dla HDR10 z uwagi na jego przydatność dla telewizji, które nie mogą nadawać wielu różnych formatów równocześnie. Sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR (lub, jeżeli telewizor obsługuje HDR, właśnie w tym formacie). HLG pozostaje więc domyślnym formatem klasycznej telewizji. Nie spotkamy go w grach, na płytach Blu-ray czy w usługach VoD.

 

 

https://hdtvpolska.com/hdmi-2-0b-aktualizacja-o-hlg-hdr/

HLG według portalu HDTV POLSKA będzie ciemniejszy ponieważ przesyła mniej mega danych ale na filmiku było widać że można przesłać transmisję nawet 100 kl/s

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie satkurier ludzie piszą że wyświetla się im HLG przy odtwarzaniu treści 4k i tu jak pisał waldek1979 może to być wina włączonego trybu HDR jako automatyczny. Ciekawa historia tu się rodzi czy faktycznie tak jest nadawany film w HLG czy błądnie odczytuje telewizor??? Po ustawieniu ręcznym na tryb HDR 10 jest wszystko ok, dziwna sprawa:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jeszcze jedno, nie wszystkie telewizory mają HDR 10.  To dość istotna kwestia. ;)

Te starsze modele 4K nie będą miały.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

HDR 10 jest dobry i przystępny cenowo dla wszystkich.

Dolby Vision to zupełnie inny poziom cenowo ty chyba coś o tym wiesz? ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR 10 jest dobry i przystępny cenowo dla wszystkich.

Dolby Vision to zupełnie inny poziom cenowo ty chyba coś o tym wiesz? ;)

Mi moj HDR 10 starczy, wystarczy dać strone wstecz , by zobaczyć że robotę robi. :)

No wiem bo akurat mój tv ma Dolby Vision a na Netfixie mam możliwość nacieszenia oczu :>  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HLG to odbieram na moim tv hot bird i tam własnie nadaje hot bird 4k1 w HLG obraz wcale nie jest ciemniejszy to chyba zalezy od indywidualnego ustawienia tv.Co do HDR 10 co którzy twierdzą ze jest lepszy to nie sądzę bo i tak jest gorszy niz  Dolby vision .

Masz rację Dolby Vision jest lepszy ale tylko dwie marki mają Sony i LG a reszta ma HDR10 i HDR10+.Dzis oglądałem filmik z HLG HDR z 100 kl/s i te 100kl/s robią robotę w transmisjach sportowych i to jest to ci powinno być standardem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

To kiedy pierwszy transmisja sportowa 4K HDR?

Jeszcze jedno ;) po aktualizacji jakie są wasze odczucia na kanałach HD? Chodzi mi o jakość obrazu.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...