Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś może ten dekoder z telewizorem z serii OLED od LG? Wszystko działa bez problemów?

 

Druga sprawa to nagrywanie całego sezonu serialu. Polsat ma to w swoim Evobox, czy w tym sprzęcie od NC+ też już to jest czy funkcjami nie odchodzi on od Premiumbox+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić by podczas wyłączenia dekodera + tv nie strzelało w głośniku TV

 

włączam i wyłączam dekoder i tv pilotem od nc+ jednym przyciskiem (pilot nc+ nie był ustawiany kodem - działa bez wprowadzania kodu do pilota nc+) i gdy wyłączam mam trzask w głośniku, gdy wyłączę tv  pilotem od tv nic takiego nie ma.

Tylko się dzieje jak wyłączam jednocześnie dekoder+tv pilotem nc+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jaki model Denona? Specjalnie do 4k kupilem nowy amplituner Denona zeby mial hdcp 2.2.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jednak nie rozwiązali problemu. Mam amplituner Denona z obsługą HDCP2.2 i jedynym "lekarstwem" było zakupienie konwertera HDCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie już po zmianach tv współpracuje bez zarzutu z nowym dekoderem, nie ma błędu hdcp jak na razie. Z amplitunerem też ogarnąłem jednak tutaj więcej miałem problemów. Na szczęście jest już i obraz i dźwięk jak należy. Jak coś mogę pomóc w paru kwestiach bo sam do wszystkiego doszedłem, a miałem parę problemów po drodze i infolinia nie miała pojęcia o czym mówi :)

 

Po pierwsze przy pierwszym uruchomieniu dekodera ważne jest nie połączać dysku do dekodera. U mnie wystąpił problem, dekoder nie chciał pobrać nowego oprogramowania podczas ekranu startowego i nic dalej nie dało się zrobić (według infolinii trzeba dekoder zwrócić i wymienić na nowy) wystarczyło jednak odpiąć dysk uruchomić dekoder, który wówczas bez problemu pobiera aktualizację i wszystko co potrzebne. W momencie kiedy jest już lista kanałów podpinamy dekoder i działa jak należy. Takich problemów jest kilka opisze w wolnej chwili bo dla laika ta instalacja jest nie do ogarnięcia :D Człowiek nie jedno robił i widział, a i tak 2h zleciały.

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Tokić wydaję mi się, że Twój felieton na temat problemów podczas pierwszego uruchomienia ultraboxa nie będzie potrzebny. Zamiast się z nim bawić i męczyć te 2h trzeba było podjechać do punktu NC+ i go wymienić, wtedy instalacja wyglądałaby tak samo jak u każdego z nas. Podłączasz dysk, antenę, hdmi i zasilanie i wszystko ma działać bez problemu. Dostałeś wadliwy egzemplarz, którego udało ci się z bólami uruchomić i pewnie będziesz miał z nim jeszcze wiele problemów, więc nie rób z siebie alfy i omegi tylko idź i go wymień a różnice poczujesz już na samym początku.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Tokić wydaję mi się, że Twój felieton na temat problemów podczas pierwszego uruchomienia ultraboxa nie będzie potrzebny. Zamiast się z nim bawić i męczyć te 2h trzeba było podjechać do punktu NC+ i go wymienić, wtedy instalacja wyglądałaby tak samo jak u każdego z nas. Podłączasz dysk, antenę, hdmi i zasilanie i wszystko ma działać bez problemu. Dostałeś wadliwy egzemplarz, którego udało ci się z bólami uruchomić i pewnie będziesz miał z nim jeszcze wiele problemów, więc nie rób z siebie alfy i omegi tylko idź i go wymień a różnice poczujesz już na samym początku.

Nie rozumiem po co te złośliwości? Jeśli ktoś w przyszłości będzie miał podobny problem jak ja czytając to sprawdzi czy może zadziała mu tak jak mnie zamiast wlec się do punktu gdzie będą robić problemy... Poza tym nie widzę żadnych problemów z działaniem mojego dekodera dlatego wymiana jest zbyteczna, po prostu może miał problem z 1 startem i tyle. Na ten moment działa idealnie i dużo lepiej niż mój poprzedni mediabox.

 

O jakich różnicach mówisz? Działa więc nie ma co robić problemu... eh Polacy :)

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie nie robią problemów, wymieniliby ci go bez zająknięcia. Różnice polegają chociażby na tym, że nie tak powinien się zachowywać jak to opisałeś. A to sugeruje, że coś jest z nim nie tak i możesz mieć jakieś problemy np. przy kolejnej aktualizacji a skoro odłączenie dysku pomogło to może coś jest nie tak z dyskiem i będzie problem np. podczas nagrywania. Ale skoro mówisz, że działa to niech sobie działa ale nie wypisuj głupot, że przedstawisz tutourial o tym jak sobie z tymi problemami poradzić bo laik sobie nie da rady, a tak naprawdę tylko ty je masz. I stąd te uszczypliwości a nie narzekanie jak raczysz sugerować.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane po części z tym dekoderem. Czy kable w standardzie HDMI 1.4 dają gorszy obraz niż te w 2.0? Ktoś to sprawdzał na własne oczy?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...