Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dr.STech napisał(a):

Piszesz tak, bo sprawdzałeś?

Osobiście sprawdzałem w JADA i jest niższe zużycie w standby nawet przy szybkim starcie. Oczywiście nie tak duże jak przy wyborze oszczędzania maksymalnego.

 

Wczoraj sprawdzałem JADA, już z nowym oprogramowaniem. Zgaszony i włączony pobiera 17 W.  Oczywiście przy ustawionym STANDARDOWYM oszczędzaniu energii.

Kiedyś sprawdzałem pobór prądu przez wyłączony dekoder z ustawionym maksymalnym oszczędzaniem energii i pobierał poniżej 1 W. Pewnie tak jest dalej, ale nie jestem w stanie psychicznie wytrzymać tak długiego startu.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, catnip napisał(a):

ile sprawdzales? dekoder przechodzi do oszczedzania po paru minutach, gdy zakonczy zadania w tle. prawidlowy pomiar wymaga dluzszej weryfikacji, a nie przelaczenia na sekunde.

poza tym po co tu smiecisz? JADA to nie technicolor.

 

SPrawdzałem po ok. 10 minutach, ale zostawię go dziś podłączonego przez miernik na znacznie dłużej. Nie sądzę aby dekoder wchodził później w jakiś głębszy sen, bo czy załączam go od razu po zgaszeniu, czy po kilku godzinach, zawsze startuje ok. 5 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wchodzi, tylko nie o to chodzi, a o zakonczenie zadan realizowanych w tle.

dekoder sciaga epg, sprawdza soft.

skonczy, to choc bedzie w trybie gotowosci tez zejdzie ze zuzycia.

 

o to czy dekoder wchodzi na maksymalne oszczedzanie energii decyduje opcja w menu, wtedy dekoder moze zejsc nawet do 0,5W (tez nie od razu) ale bedzie dlugo startowac i ta opcja jest niedostepna dla dekoderow multiroom master, bo pracuja jako serwer i dekodery slave musza widziec master.

bylo opisywane miliony razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Ja kiedyś sprawdzałem. Jest chyba 1 czy 2 waty różnicy o ile pamietam. Po rezygnacji z MR przestawiłem dekoder na maksymalną oszczędność, więc nie zauważyłem, opóźnienia startu po ostatniej aktualizacji.

Dokładnie, u mnie różnica o ~2,5 W, ale jak ktoś ma miernik z d..., którego rozdzielczość nie widzi takich różnic to później taki Jacek3 pisze, że pobiera tyle samo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 13:18, catnip napisał(a):

bo nie wchodzi, tylko nie o to chodzi, a o zakonczenie zadan realizowanych w tle.

dekoder sciaga epg, sprawdza soft.

skonczy, to choc bedzie w trybie gotowosci tez zejdzie ze zuzycia.

 

Zostawiłem na noc dekoder podłączony przez miernik.
Najniższy wynik jaki pojawił się na mierniku, to 15 W, Pobór mocy spadł do tego poziomu po kilku godzinach od wyłączenia.
Z kolei najniższy wynik jaki pojawia się w trakcie oglądania programu to 16 W.

Tak więc jeśli kogoś denerwuje to, że teraz dekoder uruchamia się 5 sekund zamiast 2, to proponuję aby go w ogóle nie gasił. Dekoder nie gaszony po zakończeniu wszystkich tych "zadań realizowanych w tle" pobiera tylko o 1W więcej niż zgaszony.

 

o to czy dekoder wchodzi na maksymalne oszczedzanie energii decyduje opcja w menu, wtedy dekoder moze zejsc nawet do 0,5W (tez nie od razu) ale bedzie dlugo startowac i ta opcja jest niedostepna dla dekoderow multiroom master, bo pracuja jako serwer i dekodery slave musza widziec master.



bylo opisywane miliony razy.

 

Poruszyłem temat praktycznie takiego samego zużycia prądu przez dekoder zgaszony i włączony w odpowiedzi na narzekanie, że po aktualizacji uruchamia się on 5 sekund, zamiast 3.  Jeśli kogoś denerwują te 2 dodatkowe sekundy, to na pewno nie zaakceptuje ponad 125 sekund jakie trzeba czekać przy uruchamianiu dekodera ustawionego w tryb maksymalnego oszczędzania energii, w którym pobiera te 0,5 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lotus napisał(a):

Macie aktualnie EPG na:

- Polsat news

- Polsat news 2

- Wydarzenia 24

- Stars TV

- Eska TV

- Eska TV Extra

- Eska Rock

- Polsat Music HD

- Nickmusic

- 4fun TV

U mnie nie ma od kilku dni. 

I nic nie pomaga. 

 

Aktualnie nadawanych pozycji nie ma. Pojawiają się od północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 19:47, joshuaa napisał(a):

Przy okazji może mi ktoś pomoże. Jak robię nagranie według czasu Pn-pt i wybieram 40 powtórzeń. To mam 20 albo 26 zamiast 40 może ktoś sprawdzić czy tak u niego też jest? Dodam, że mam miejsce na dysku i wiem, że te programy są od Pn-pt o tej samej godzinie, a zamiast 40 w zaplanowanych jest 20 czy 20 parę. Oczywiście zgłosiłem to i jedyna porada od konsultanta to był reset do ustawień fabrycznych :/  Ogólnie po aktualizacji ta zakładka nagrania, poruszanie się po niej, czy wyjście z aktualnie oglądanego nagrania do menu nagrań, jest tragiczne. Wszystko się dzieje tak wolno. Wydaje mi się, że wcześniej aż tak wolno to nie chodziło. 

 

Przy dużej ilości cyklicznych powtórzeń zaprogramowanych nagrań trzeba poczekać kilka minut (a nieraz kilkadziesiąt 🙄 ) i dopiero po pewnym czasie wskoczy pełna liczba powtórzeń w zakładce "zaplanowane".

Edytowane przez Markuss1
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem wszystkie stare nagrania i zresetowałem dekoder i wrócił do żywych

Taki reset trzeba robić częściej niż raz na rok bo sprzęt ma już swoje lata.

Jedyne co mi się nie podoba na nim to menu 

Cały czas tez mnie wkurza rożna jakość programów jak skacze po kanałach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...