Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, leonk1974 napisał(a):

@Jacek3 wejdź w Ustawienia-Użytkownik-Pokaż napisy i ustaw na Nie.

 

Cały czas mam tam takie ustawienia:

Język menu: POLSKI
Główny język audio: POLSKI
Alternatywny język audio: ANGIELSKI
Pokaż napisy: NIE
Główny język napisów: POLSKI
Alternatywny język napisów: ANGIELSKI
Dla niesłyszących: NIE
Ułatwienia dźwięku: WYŁĄCZONE
Interaktywna pomoc: TAK

aż z ciekawości poustawiam inne i zobaczę co się zmieni.

W ustawieniach dekodera Dolby Audio mam ustawione na ZAWSZE.
 

Dźwięk idzie u mnie na amplituner z wyjścia SPDIF dekodera. Synchronizacja mowy ustawiona jest na 200 ms - przy tej wielkości jest idealnie zsynchronizowana z dźwiękiem puszczonym przez głośniki TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam pytanie odnośnie nagrywania, np.cofne jakiś film do tyłu i włacze nagrywanie to nie nagrywa mi od momentu do którego cofne tylko od momentu na zywo.W ultraboxie Pace jak tak robiłem to nagrywało mi od momentu jak cofnąłem. Czy trzeba coś ustawić czy ten dekoder tak nie nagrywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 09:34, Crystal napisał(a):

Mam problem z tym dekoderem, jestem nowym abonentem i niestety na domyślnych ustawieniach, 2160 p dekoder wyświetla fatalne kolory - szare i za mgłą, na 1080 p jest wszystko ok. Jaki tutaj może być problem? 

Udało się rozwiązać nienasyconych kolorów przy ustawieniu rozdzielczości 4k? Ustawia się wtedy zła przestrzeń kolorów u mnie w dekoderze i stąd ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy korzystałem z Technicolora niezbyt dobrze to wyglądało 

Po wymianie na ADB jest lepiej i jak najbardziej do przyjęcia.

Może to indywidualna kwestia samego dekodera ?

Rozdzielczość na stałe mam ustawioną na 2160p.

Chyba tylko moduł w 100% może rozwiązać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się.

Dotąd po naciśnięciu OK wywoływana była lista kanałów. Teraz naciskając OK pojawia się okno z opisem audycji i zapowiedziami.

Jak teraz wywołać listę kanałów ?Dekoder włączyłem rano i zdążyłem tylko znaleźć tego babola i przeczytać opis co wnosi nowy soft. M.in nagrywanie wg czasu. Ale listy kanalów spaprali. Mam nadzieję, że to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawel napisał(a):

Nie rozumiemy się.

Dotąd po naciśnięciu OK wywoływana była lista kanałów. Teraz naciskając OK pojawia się okno z opisem audycji i zapowiedziami.

Jak teraz wywołać listę kanałów ?Dekoder włączyłem rano i zdążyłem tylko znaleźć tego babola i przeczytać opis co wnosi nowy soft. M.in nagrywanie wg czasu. Ale listy kanalów spaprali. Mam nadzieję, że to poprawią.

Albo tak jak opisał @maks27 lub jak wspomniałem wciskasz PILOT/INFO i klawiszami góra lub dół pojawi się lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maks27 napisał(a):

Teraz lista kanałów jest wywoływana klawiszem nad i pod OK. I po co to zmienili nie rozumiem.

Teraz wszystko jasne. Dosłownie minutę testowałem nowy soft. Dla mnie zmiana bezsensowna.  Wywarzają dawno otwarte drzwi. Podobnie było ze zmiana funkcji klawisza Play. Też bez sensu zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po dzisiejszej aktualizacji przestała prawidłowo działać funkcja CEC czyli włączanie i wyłączanie jednym pilotem w moim przypadku telewizora, dekodera i kina domowego, kiedy uruchamiam pilotem wszystko się załącza i po chwili dekoder automatycznie się wyłącza, do tej pory wszystko działało jak należy 😠  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj od nowa parować , najlepiej wyłącz CEC w dekoderze, wyłącz tuner z prądu, wypnij kabel HDMI i wyłącz tv  łącznie z wypięciem z zasilania. 

Odczekaj chwilę, podenij kabel HDMI, załącz TV, poczekaj z 30s załącz tuner i załącz CEC. 

Te usterki z HDMI-CEC to chyba norma przy aktualizacjach tunerów operatorów, nic dziwnego że większość tych tunerów nie ma kompletnie nawet podstawowej obsługi poleceń CEC. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maks27 napisał(a):

Tak samo uważam korzystałem z klawisza Ok i od razu jak dla mnie zmniejszył się komfort obsługi.

Dokładnie. Teraz żeby wejść do listy trzeba kliknąć dwa razy. Coraz mniej intuicyjny robi się ten soft jeśłi kiedykolwiek takim był ;)

Podwójne naciśnięcie klawisza OK ma teraz wywołać odtwarzanie audycji od początku. Tyle, że działa toto tylko na wybranych kanałach.

Funkcję Pilot/Info tez skopali. Wcześniej można było wybrać sobie opis audycji i klawiszami lewo/prawo przeglądać kolejne audycje z otwartym pełnym opisem. Teraz naciśnięcie kursorów lewo/prawo zamyka okno z opisem. Kolejny bezsens. Psuć coś co wcześniej działało.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawel napisał(a):

Jak nie ma zmian. Teraz po naciśnięciu OK nie wejdziemy już w listę kanałów. Bezsens kompletny.

Tak teraz to zauważyłem. Może to efekt placebo ale wydaje mi się że szybciej działa, jakaś wyraźniejsza czcionka, dźwięk na Canal+4K nie wykrzycza się. Także może jakieś pozytywy są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...