Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Miszczuniu napisał:

Od kilku dni nie mogę uruchomić VOD, cały czas kręci się kółeczko i komunikat -trwa uruchamianie usługi proszę czekać, w czym może być problem ?

 

internet działa ok

 Zrób restart dekodera. Kiedyś swojego czasu miałem podobnie. Okazało się, że problem tkwił po stronie operatora.

Ja w VOD wchodzę bezpośrednio niebieskim klawiszem na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę który konwerter wybrać lepiej do instalacji Unicable. Jeden dekoder Ultrabox 4k. 

 

- INVERTO LNB UNICABLE QUAD (5434)

- OPTICUM UNICABLE LNB 2 LEGACY 44K SCR 8UB 40mm

 

Rozumiem że Inverto ma 4 kanały vs 8 kanałów Opticum. 

Czy fast zapping będzie działał na obydwu? Czy inverto jest lepszej jakości sprzętem? 

 

Mam też możliwość kupienia Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP ale nie jest on zaprogramowany. Z tego co wyczytałem to można go użyć do Canal Plus natomiast do Cyfrowego Polsatu musiałby być zaprogramowany. Tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Fast zapping będzie działał na obu. Jeśli nie planujesz usługi MR na wifi boxach bierz unicable II

A czy nie zaprogramowany będzie dzialal na Canal Plus? Jest tylko napisane że fabrycznie jest w trybie dynamicznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 21:03, lotus napisał:

właśnie podłączyłem inne przełączniki, z teoretycznym tłumieniem 1,5 dB zamiast 4 dB jak w przypadku Axing. Żadnej różnicy w przełączaniu kanałów, tak samo się przywieszają. Za to jakość na Polsat Sport Premium spadła z 75% na 67%. Na pozostałych kanałach raczej bez zmian.

Czyli na 100 procent kwestia softu. 

Myślałem żeby jeszcze podłączyć bezpośrednio kable do konwertera HB z pominięciem diseqc podczas gdy dekoder wciąż by był skonfigurowany jako HB + Astra... Ale co to da, nic. Skoro na podłączonych przełącznikach kanały śmigają szybko tylko wtedy kiedy jest dekoder skonfigurowany w menu tylko pod hotbird. 

Pozostaje czekać na nowy soft ale tu się raczej nic nie zmieni. Oby gorzej nie było. 

Szkoda, że tak przymulają te kanały, szczególnie te z bajkami od 90 do 105.

Chyba zrezygnuję z Astry. Zostaje odbiór z poziomu telewizora. 

 

Przeczytałem jak wtedy napisałeś, a chyba nie wysłało mojej odpowiedzi, bo jej nie widzę.

 

Ja się z tym przycinaniem przy przełączaniu cały czas męczę, dlatego tak optuję za tym przeniesieniem wszystkich "polskich" transponderów na dolne pasmo. :) Chyba to jest bardziej prawdopodobne niż to, że naprawią ten błąd w dekoderze.

 

Do Astry musiałbym kupić osobny tuner, więc z dwojga złego wybieram to przycinanie. Z kolei jak tu nie mieć Astry, jak co jakiś czas się przydaje. Jak na przykład teraz w przypadku meczów Ligi Europy na RTL albo koncertów na 3sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMatciężki temat, żeby wszystkie polskie kanały przenieśli na dolne pasmo. Wg mnie niewykonalne. U mnie najczęściej się zacinało na kanałach z bajkami od 90 do 105. Aktualnie odbieram już bez Astry i w miarę szybko to działa. Nawet się nie łudzę, że nowy soft cokolwiek zmieni. Oby nie pogorszył. Swoją drogą, rok 2022 a nie da się ogarnąć szybkiego przełączania kanałów z dwóch satelitów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie jak rozmawiałem to podobno dostali informację, że ITCA ma być miedzy czerwcem a lipcem aktualizowana i, że w lipcu mają być wszystkie ITCA zaktualizowane, ale może być poślizg z planami, a do grudnia ma być też wifi premium box+ zaktualizowany.

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu często przy próbie oglądnięcia czegoś na Canal+ Go czy HBO MAX wyświetla się czysty obraz, niekiedy kręci się kółko i wtedy nie można tego cofnąć, jedynie całkiem wyjść. Myślałem że to wina sieci ale  w tej samej sieci, w tym samym miejscu, na Canal+ boxie wszystko chodzi. Od jakiegoś czasu co jakiś czas następuje bardzo krótkie zamrożenie obrazu połączone z pikselozą. Trwa to mniej niż sekundę. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...