Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również jestem nowym użytkownikiem Philips HD PVR.

Moje uwagi:

- diseqc działa u mnie bez problemu

- również zawiesza się tuner i tu dokładnie wiem co jest źródłem zawieszenia. Dotyczy to kanału Cartoon Network. Gdy przełączy się odbiornik na ten program i po oglądaniu go chwilę zmienimy na inny dowolny kanał wtedy zawiesza się tuner. Czyli po przełączeniu z Cartoon Network na dowolny inny kanał. Wygląda na to że nie radzi sobie z przekazem tego programu na satelicie.

- nie można nagrywać dwóch niezależnych kanałów, pomimo wbudowanych dwóch głowic w tunerze, dla mnie jest to duży minus. Można jedynie nagrywać jeden program a oglądać drugi. Szkoda bo np. gdy się wyjeżdza z domu nie można zaprogramować dwóch różnych kanalów w tym czasie.

Już od 5 lat tunery brytyjskiej platformy SKY+ DIGIBOX HDD miały tą funkcję wbudowaną

- nieaktywna funkcja zaprogramowania nagrywania cyklicznego programu o tej samej porze (codziennie, co tydzień). Pomimo obecności w menu programowania nagrania, jest nieaktywna.

- kilka kanałów z Astry nie są odbierane, chodzi o programy z okolicy 840 pozycji na dekoderze, są to lokalne kanały holenderskie

 

To tyle na razie, jak coś więcej zauważe napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Lokalnych kanałów holenderskich już nie ma na Astrze, stąd ich brak w Philipsie HD z dyskiem - stara lista. Soft pewnie będzie jeszcze poprawiany i funkcje, które tereaz są niedostępne pewnie jeszcze będą stopniowo dodawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie: czy ten PVR pójdzie na zwykłym konwerterze czy muszę od razu lecieć po twina? Jak to jest w recorderze?

 

Testowałem ten tuner z konwerterem single i działa. W Menu konfiguracyjnym jest opcja przełączenia trybu pracy dekodera z konwertera Twin na konwerter Single. Nagrywanie w trybie Single działa i umożliwia w czasie nagrywania oglądanie innych kanałów z tej samej polaryzacji i z tego samego pasma. Pisząc Pasmo mam na myśli zakres pasma odbioru: dolnego 107000-11700, górnego 11700-12750 Np. Nagrywając program TVP1 mogłem oglądać w tym czasie program z tego samego transpondera (10892 H) TVP2 i oglądałem programy z innego transpondera (11488 H) TVP Info, TVP Kultura. Oba transpondery jak się okazuje w przypadku Cyfry+ są z tego samego pasma (10700-11700) i mają tą sama polaryzację H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, doświadczeni użytkownicy PVR twin będą zawiedzeni tak jak Ja tym odbiornikiem, w moim przypadku, gdy nie będzie znacznych poprawek softu i zwiększenia dostępnych funkcji dekodera zrezygnuje z niego z końcem umowy. Nie ma dnia, żeby się nie zawiesił. Dla niego to skomplikowane, nagrywanie jednego kanału i jednoczesne oglądanie drugiego z przesunięciem time shifting. Przewodnik poprogramach trzyma tylko tydzień czasu na przód repertuar.

Nie nagrywa programów na kanale Cartoon Network pomimo, że w EPG ma ten kanał i daje możlwiość ustawienia nagrywania wybranej audycji na tym kanale. Jak dochodzi już do nagrywania, robi to widac na obudowie, że nagrywa program a później po prostu go nie ma na liscie. Miślę, że to ma związek z tym problemem nadawcy, że odbiornik nie radzi sobie z parametrami nadawania tego kanału. Wczesniej pisałem o tym że się zawieszana tym kaanale. Cyfra+ o tym wie, bo gdy zgłaszałem to w BOKu poinformowali, ze nadawca jest już powiadomiony aby zmienił parametry przekazu kanału tak, aby dekoder PVR nie zawieszał się na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 8) dla chętnych z Katowic wczoraj dostałem w mega HZ(ie) na Słowackiego, w CC+ Auchan nie mieli ponoć mają być pod koniec tygodnia :wink: jak dla mnie coś nie tak mam z kanałami HD z astry pisze komunikat "sprawdz antene" czy coś (choć raz poszedł mi astra hd + promo przez całe 15 sek. po czym pojawił się owy tajemniczy komunikat na czarnym tle :twisted::roll: ) - na zwykłym odbiorniku hd cyfra śmigały bez niczego. Czy komuś się to też dzieje może się da to jakoś temu zaradzić :?:

może ktoś wie w czym problem?? poza tym jak na początek może być oki mając nadzieje że bedzie lepiej :| . nie bede sie rozpisywał bo wady są te standardowe ale ludzie to nie jest na własność choć z drugiej strony racja jest. aha na travel Ch i tvp info. z astry jest wszystko fajnie: obraz, dźwięk, i... szary pasek z napisem "nieobsługiwalny system kodowania" czy coś; nie wiem jak go wyłączyć i tak se poprostu świeci ...sobie centralnie.. na środku ekranu! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy na początku. Robiłem tak, gdy miałem ten napis: sprawdz antene". Wyłączałem odbiornik w tryb standby i włączałem ponownie, wtedy obraz na kanałach ASTRY HD pojawiał się i problem mijał. Drugi sposób, to przełączenie na 1 program TVP1 i wybranie ponownie bezpośrednio z klawiatury programu ASTRy HD, to też pomagało. Wydaje mi się, że odbiornik nie zawsze radzi sobie z przełączeniem diseqc na ASTRĘ i takie sztuczki pomagają. Może być też wina konwertera, że nie przełącza poprawnie u mnie tak dzieje się na Monoblock Twin V-22 0,2dB MAXIMUM. Tylko ciekawe, że dotyczy to wybranych kanałów i to zawsze tych samych.

Co do napisu"nieobsługiwany system kodowania" to po prostu jest to komunikat zaprogramowany w odbiorniku, gdy odbiornik odbiera sygnał stacji która obok nadawanego sygnału, transmituje informację o obsługiwanym systemie kodowania a jednak nie koduje. Tak jest na TVP Info, że na tym kanale jest wysyłana taka informacji o możliwości kodowania w VideoGuard (jak się nie mylę) a na kanale Travel Channel jest ten komunikat z powodu transmisji na tym kanale ścieżki polskiej (kodowanej) a nasz odbiornik PVR, ma ustawione preferencje na fonię polską i tu na tym kanale napotyka na tą fonię wybiera ją i niestety też jej nie dekoduje i dltego wyświetla ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nie ma za co. Narazie jest tak jak było z Philipsem HD, też początkowo wykazywał wady, po jakimś czasie je usunięto i teraz całkiem nieźle sobie radzi. Choć tam przełączanie między Astrą i HotBirdem nie powodowało problemów. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napisu"nieobsługiwany system kodowania" to po prostu jest to komunikat zaprogramowany w odbiorniku, gdy odbiornik odbiera sygnał stacji która obok nadawanego sygnału, transmituje informację o obsługiwanym systemie kodowania a jednak nie koduje. Tak jest na TVP Info, że na tym kanale jest wysyłana taka informacji o możliwości kodowania w VideoGuard (jak się nie mylę) a na kanale Travel Channel jest ten komunikat z powodu transmisji na tym kanale ścieżki polskiej (kodowanej) a nasz odbiornik PVR, ma ustawione preferencje na fonię polską i tu na tym kanale napotyka na tą fonię wybiera ją i niestety też jej nie dekoduje i dltego wyświetla ten komunikat.
Nie no to sie wie ale chodzi o to jak sobie ten magiczny pasek wyłączyć, a nie żeby on tak bez końca se wisiał na tym ekranie bo mi zasłania troszkę obraz czyż nie? no! :? POZDRAWIAM :D znaczy że ten nie krzyczałem ani nic ten tego tylko tak... no... 8) jeszcze raz dzięki wielkie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze jedno co zauważyłem:

 

Dekoder nie potrafi ręcznie (napewno u mnie) wyszukać nowej listy kanałów (choć cyferki i pasek leci standardowo) gdy ustawiony jest konwerter TWIN, natomiast jak przestawię na POJEDYNCZY to działa - trochę to wkurza - mam nadzieję, że poprawią w nowym sofcie.

 

Tak sobie myślę, że te 15 PLN/mies. to jest skalkulowane po to by ludzie nie krzyczeli że czegoś tam nie ma lub nie działa. Ale jak poważnie myślą nad VOD to napewno to i inne rzeczy o których już pisano wcześniej poprawią. Oby nie 28 lutego 2008 ale znając ich szybkość to będzie bliżej tej daty :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obraz na tym dekoderze jest lepszy niż u poprzednika bez dysku.?

Są jakieś różnice?

 

Jak jest taki sam jak w poprzednim Philu, to Cyfra powinna wam płacic za używanie tego badziewia. Obraz HD z Phila przez HDMI jest łudzaco podobny do obrazu SD z Fergusona. Zenada

 

Edycja Burli: Poprawione cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...