Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z dekoderem PVR Philips a mianowicie obraz generowany przez Euro złącze ma rozmyte kontury na nadawanych literach i identyfikatorach kanałów np. TVP1 lub TVP2 są jakby grubsze, podwójnie rysowane. Czy Ktoś też ma podobny problem czy to kwestia jakiegoś uszkodzenia ?

Pozdrawiam Andrzej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hd zniknęły paski na czarnym tle które ponoć daje każdy Philips.

Ja też mam plazmę Panasia 42" i dekoder Philipsa bez PVR (no i oczywiście te uciążliwe paski na hd)

Czy w nowym dekoderze Philipsa z PVR problem ten też występuje?

Czy jedynym wyjściem jest kupno innego sprzętu?

To pytanko głównie do Piotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hd zniknęły paski na czarnym tle które ponoć daje każdy Philips.

Ja też mam plazmę Panasia 42" i dekoder Philipsa bez PVR (no i oczywiście te uciążliwe paski na hd)

Czy w nowym dekoderze Philipsa z PVR problem ten też występuje?

Czy jedynym wyjściem jest kupno innego sprzętu?

To pytanko głównie do Piotra.

 

Niestety nigdy nie posiadałem philipsa HD PVR więc nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik eesti70 pytał

Czy uniwersalny pilot MAK MAXIM będzie działał z Philips PRV? Ania

 

Tak i to może być problem. Ja z kolei mam problem z korzystaniem z tego pilota poprzez bezprzewodowy przedłurzacz pilotów. Rozkazy wysyłane poprzez pilot Philipsa PVR nie są przesyłane dalej. Nie wiem w jaki standardzie on komunikuje się z dekoderem.

Co do pilota MAK MAXIM, jest to pilot nie uczący się i wymaga wgrania przez producenta listy rozkazów. Czyli sama go nie nauczysz nowego pilota. Moze teraz po premierze Philipsa PVR producent dołozył ten pilot do listy obsługiwanych i nowy pilot MAK MAXIM bedzię juz zawierał ten pilot w bazie. Jeżeli masz ten pilot wyprodukowany wczesniej, to mozna go wysłać do firmy ELMAK w Rzeszowie i bezpłatnie uaktualnią bazę kodów do obecnej.

 

Piloty samouczące się z tej firmy to: OSKAR i UNIMAK

 

Ja posiadam z tej filrmy pilot samo uczący się OSKAR i w weekend potrenuję, czy da się go nauczyć aby działał zamiennie z pilotem orginalnym Philips PVR. Ale po doświadczeniach z bezprzewodowym przedłurzaczem pilotów, wydaje mi się że pilot moze się nie nauczyć tego pilota Philipsa i wtedy będzie problem co z zamiennikami dla tego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pospieszyłem z tezą że pilot Philips PVR nie da się potraktowac pilotem uniwersalnym.

Sprawdziłem na stronie producenta pilota MAK firmy ELMAK i wygląda tak.

Philips HD jest już rozpracowany, natomiast Philips HD PVR jeszcze nie. Myślę, że to kwestia czasu kiedy będą mieli go w bazie, bo Philips HD ma technologicznie taki sam pilot.

Pozostaje czekać, kiedy dopisza go do swojej bazy i wtedy piloty MAK MAXIM można będzię u nich uaktualnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie ma być na początku przyszłego tygodnia!

Tak powiedział Pan z działu technicznego... :)

 

 

no to ja powiem czemu bedzie cieszko z rozpracowaniem tego pilota !! jest to wyjatek gdyz wszystkie piloty działaja na czestotliwoscie chyba 20 pare Hz a do dekoder hd jest 45hz moj znajomy musiał kupic do przedłuzacza diode chyba w korei!! bo nigdzie nie mogł znalesc takie w polsce i europie dlatego przedłuzacze nie działaja przy tym dekoderze

 

 

pewnie za niedługo sie pojawia takie przedłuzacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak i piszę.

Przeprowadziłem procedurę uczenia pilota uniwersalnego ELMAK OSKAR z pilotem Philipsa PVR HD i wynik jest zadowalający. Pilot zamienny działa bardzo dobrze z odbiornikiem. Zauważyłem żeby poprawnie zaprogramować pilot, w trybie nauki, przy przyporządkowywaniu poszczególnych klawiszy trzeba pamiętać aby pilot oryginalny na moment uczenia naciskać odpowiedni klawisz krótko i kilkakrotnie, aby pilot uczący się nie zapisał sekwencji kodu infrared po tych pierwszych sekundach, tylko wiedział ze ma nadawać taki sam kod cały czas jak w pierwszych sekundach.

Wtedy wszystkie klawisze zaprogramowały sie poprawnie.

No ale fakt, nadal mi nie udało się uruchomić bezprzewodowego przedłużacza pilota na ten dekoder. Wygląda, że coś faktycznie jest z tym kwarcem na diodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

 

Czy ktoś może się orientuje jak nowy dekoder cyfry Phillips HD PVR z twardym dyskiem reaguje na chwilowy zanik zasilania ?

Np, programuje sobie do nagrania na jutro jakiś program. Timer jest aktywny. Ale czy będzie ciągle aktywny po przerwaniu zasilania. NP elektrownia odłącza prąd na 5 minut. Czy zapamięta czy utraci zaprogramowanie. A jeśli jednak zapamięta - to jaki czas jest maksymalny na przerwę w dostawie prądu. Czyli np: brak prądu przez 2 godziny nie wpływa na zapamiętanie , ale brak prądu przez 6 godzin już tak .... ?

Np w mym 7 letnim magnetowidzie Panasonic, czas " zapasowy " to jakieś 1.5 h ... potem już niestety kasuje się timer :(

 

Czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...