Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu, testy nowego PVR.

Natknąłem się, na ciekawą funkcję w dekoderze. Gdy sporządzimy sobie listę programów, które chcemy nagrac na dysk, aby później obejrzeć. Przychodzi czas nagrania, programy nagrywają się na dysk, są widoczne na liście nagrań w bibliotece dekodera, mamy to co chcieliśmy nagrać - jest OK.

Teraz, wyciągamy kartę z dekodera i na przykład wkładamy do innego odbiornika, np. starego philipsa.

Okazuje się że do oglądania zawartości dysku twardego, nie potrzebna jest nam już karta Cyfry+. Nagrania ze stacji kodowanych można oglądać juz bez karty w dekoderze. Oznacza to, że materiał na dysk dekodera nagrywany jest w postaci zdekodowanej. Super, można oglądać programy nagrane na dysku a w tym czasie zabrac kartę do drugiego pokoju (nie mając splittera) i oglądać na drugim dekoderze w tym czasie inne kanały Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak jest taki sam jak w poprzednim Philu, to Cyfra powinna wam płacic za używanie tego badziewia. Obraz HD z Phila przez HDMI jest łudzaco podobny do obrazu SD z Fergusona. Zenada

 

 

Czy ktoś potwierdza tę śmiałą tezę?

Jesli chodzi o tego Phila bez dysku to,ja potwierdzam.Jak byl problem z zakupem Ferdka HD,to wzialem na probe Phila HD.Obraz przez HDMI byl straszny,na kanalach HD byl gorszy (dla mnie i innych co to widzieli)niz SD na ferdku 7018.Ale jak zwykle mojaopinia moze byc dla wielu kontrowersyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Phila i NG HD , C+film HD,C+ spord HD i obraz jest super na tv panasonic LCD 32 poprostu jak bys tam byl szczegolnie jak pokazuje przyrode na NG mam tez 2 Fergusony i nie ma co je rownac do Phila.Na kanalach SD tez jest dobra jakosc obrazu wiec ja nie wiem po co ty takie bzdury wypisujesz ze na kanalach HD byl gorszy niz na kanalach SD z Ferdka?? Ty chyba sam nie wiesz co piszesz.

 

Edycja RafiX: Skasowałem zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,bzdury....Pisze o swoich i nie tylko odczuciach wizualnych.Pisze prawde,a ze kazdy moze inaczej widziec,lub miec zupelnie inny egzemplarz jakiegos sprzetu to juz inna sprawa.Uprzedzalem,ze dla wielu nie bede obiektywny,ale pisze prawde i nie mam w tym zadnego celu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no napewno na ferdku obraz będzie troche lepszy niż na philipsie, ale bez przesady. Posiadam samsunga 40''R82B i obraz na HD na pvr jest świetny, obrazek, pocztówka. Żadnych smużeń itp...

Na dobry obraz ma wpływ wiele czynników i nie tylko to są dekodery, ale również kable, antena, telewizor itp...

 

Moim zdaniem philipsy radzą sobie bardzo dobrze z obrazem, jedynym minusem są zwiechy na poszczególnym kanale oraz nagrywanie na c+sport HD.

 

Ogólnie chwalę sobie nowy wypst philipsa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka że rzeczywiście Ferguson daje trochę lepszy obraz, ale pod względem obrazu to super tuner więc nic dziwnego. Tylko grubą przesadą jest to że na Philipsie HD wygląda jak SD i o to pytam bo jednak 15zł za dzierżawę to niedużo. Przynajmniej u mnie na Panasonicu plasma 42'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie porównanie: Topfild 7700 HD, obraz lepszy po HDMI, mniej "zaszumiony" zarówno na TV Samsung LCD i LG LCD.

Philips, ma jakby troszkę przebarwione kolory na tych samych ustawieniach TV.

A co do tego Philipsa, to jak nie będzie nowego softu, poprawiającego nagrywanie programów HD (przerywa fonia - szarpie) to oddaje ten złom Cyfrze i kupuję Topfilda 7700 PVR. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę jakość kanałów SD i HD na tym dekoderze jast słaba? Czym się to objawia? Jest szansa aby obraz się polepszył wraz z nowszymi wersjami softu?

 

 

 

ps.Bardzo proszę aby ktoś wrzucił kilka zdjęć pokazujących jakość obrazu tegodekodera(np. TVP1,TVN,AXN,CAnal+,Canal+ Film HD) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle tu niektórzy radzą, że obraz SD Fergusona jest lepszy od HD Philipsa. Pośmiać można. Chyba macie coś nie tak z układem połączeń albo coś walnięte.

U mnie wszystko bylo i jest w porzadku,jedyne co moglo byc walniete to egzemplarz tego Phila,ktory zagoscil u mnie niecale pol godziny.

Po co Ci zdjecia?Zadne nie odda Ci stanu faktycznego jak odbiera dany tuner.Moze jedynie sfalszowac poglad na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal218-Wolę zobaczyć na zdjęciach czy twierdzenie że Jakość obrazu Philipsa HD jest słabsza od innych tunerów jest prawdziwe, ponieważ na innym forum spotkałem się z opiniami że nowy odbiornik PHILIPS HD PVR ma b.dobry obraz.

Chciałbym to porównać (i dlatego proszę o zdjęcia pokazujące jakość obrazu PHILIPSA PVR HD oraz jakiegoś innego np. Fergusona 8800 HD)

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach SD jakość jest trochę gorsza bo tuner daje bardziej wyrazisty a przez to dokładniejszy obraz. I widać jak na dłoni

rozdzielczości typu 576x512.....Podobnie miałem z Fergusonem 7018 i Samsungiem 4275 z CP. Też 7018 pokazywał to co nie trzeba. Na kanałach HD ja różnicy nie dostrzegam. Różnica na SD z nieco większej odległości od ekranu jest dla mnie niewidoczna. Na Hd zniknęły paski na czarnym tle które ponoć daje każdy Philips.

 

Podłączałem przez hdmi kablem za około 30zł bo te kable co ferguson daje chodzą po jakieś 3 złote.. Zresztą przy hdmi to i tak prawie wszystko jedno ale kabel component i cinch to wstyd. Przez component mi nie daje wideo. Trudno powiedzieć czemu skoro na dvd obraz był a w Fergusonie nie ustawiałem sygnału RGB który ponoć wyklucza wideo z componenta. Spróbuję jeszcze bo muszę wiedzieć jak zadziałają korekcje obrazu z tv które przecież nie wchodzą w grę przy hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym odbiorniku można samemu wyszukiwać kanały czy jest lista ustawiana automatycznie jak np. w mediasatach?

tak lista kanałow jest taka sama jak w mediasatach

 

 

 

a tak poza kolejnościa to PVR ma jedna zasadnicza funkcje ktora jest teraz nie aktywna w przyszłym roku juz bedzie dostepna.

A bedzie bardzo istotna dla posiadaczy cyfry jak i osob ktora beda chciały podpisac umowe z cyfra!!

 

 

noi najgorsza wiadomosci raczej nigdy dekoder pvr z dyskiem nie bedzie na sprzedaz!! w zadnej platformie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dekodera z dyskiem hd nie sprzedaje polsat z tego co wiem. a po drugie sky nie ma w polsce a w polsce sa takie przepisy ze nie mozesz sprzedac urzadzenia na ktorym bedzie zawartosc nie do dostania przez abonent w tym przypadku chodzi o cyfre i planowany Vod. na dysku 250GB jest dla uzytkownika 100gb, 120GB zarezerwowane na vod i 30GB dla cyfry. wiec nie mozesz kupic czegos według przepisów w co ingeruje cyfra. nastepna sprawa ze jak sciagnies film przez vod jak by to był twoj deoder to tak jak bys kupił film a go tylko wypozyczasz!!

 

troche namieszałem ale mam nadzieje ze mnie wszysc zrozumia wiec dlaego te dekodery nie beda na sprzedaz nasze kochane prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...