Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Niestety mój współlokator nie dał rady załatwić dwóch PVR Pace, więc trafiło mi się p[beep]rnąć złoma od Philipsa.

Nie wiem gdzie zacząć i co robić.

Mam Sagemcoma z dyskiem 500GB i biorąc pod uwagę jego problemy jest o wiele lepszy od Philipsa niestety.

Czy ktoś może mi powiedzieć (potwierdzić) czy ten dekoder naprawdę nie ma dźwięku 5.1, tylko stereo?

W menu nie ma w ogóle opcji na dźwięk przestrzenny, jest tylko opcja mono i stereo, przecież to są lata 80-te.

Jak już piszę o menu, to warto nadmienić że Commodore C-64 miało lepszą grafikę i więcej funkcji.

Dekoder ten jest również bardzo, ale to bardzo wybredny jeśli chodzi o jakość sygnału, gdzie na tym samym kablu SagemCom nie miał praktycznie żadnych problemów

przy bezchmurnym niebie na kanałach HD (nadmienię, że nie jestem w PL i talerz jest owalny 60cm i używam tylko jednego konwertera, nie dwóch).

 

Proszę o jakieś może wskazówki, inaczej chyba ebay.

 

Czy mam jakieś opcje zwrócenia tego złomu, czy tylko go wyrzucić na śmieci, bo poza szybkością obsługi nie oferuje on NIC więcej od taniutkiego SagemComa.

 

Jestem załamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy Philips HD PVR obsługuje spliter SMARTWI z kartą ver 8?

A moze obsługuje ten zestaw PACE PRV HD?

Do tej pory używałem THOMSON TDS4 wyszstko bylo dobrze az od niedawna przestal czytac karte od splitera. Zachowuje sie jak by nie bylo zadnej karty. Z kartą C+ dziala wszystko dobrze. Natomiast na linboxie nie mam problemu ze spliterem. O co tu może chodzić? Jest możliwe żeby cyfra zablokowala splitery na tak starych dekoderach? Zamierzam zmienic dekoder i dalej chciałbym wykorzystywac spliter i zastanawiam sie co wybrac. Może jest ktoś w stanie mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programiści wprowadzając nowy soft postanowili chyba że nie zostawią użytkowników "Pejsów" samych. Okazuje się, że po ostatniej aktualizacji dysk w Philipsie potrafi się kręcić cały czas. Czy włączony, czy wyłączony, czy z EKO włączonym czy wyłączonym. Dekoder startuje natychmiastowo po naciśnięciu przycisku POWER. I na pewno nie jest to pobieranie VOD, etc. bo odłączyłem anteny i cały czas to samo. Po wyłączeniu dekodera na chwile wszystko staje żeby po chwili znowu wejść na obroty. Jak to co jest teraz nazywa się EKO, to nie wiem jak nazwać tryb z poprzedniej wersji softu kiedy w standbyu działał tylko zegar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programiści wprowadzając nowy soft postanowili chyba że nie zostawią użytkowników "Pejsów" samych. Okazuje się, że po ostatniej aktualizacji dysk w Philipsie potrafi się kręcić cały czas. Czy włączony, czy wyłączony, czy z EKO włączonym czy wyłączonym. Dekoder startuje natychmiastowo po naciśnięciu przycisku POWER. I na pewno nie jest to pobieranie VOD,

 

Też miałem tak na początku. Tryb eko włączony a dysk chodzi i świeci dioda na zielono. Po kilku restartach już działa prawidłowo choć teraz pobiera VOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kina domowego to nie wypowiem się na temat 5.1 ale ktoś wcześniej zdaje mi się pisał że 5.1 w cyfrze jest tylko na wybranych kanałach i podczas wybranych audycji/filmów. Po prostu nadawcy są zacofani. Nawet na MTV Live HD nie zawsze słychać dźwięk przestrzenny.

Co do ebay i oddawania to dekoder możesz Cyfrze oddać - nie będziesz płacił za wynajem kaucji.

Sprzedać go nie możesz bo to nielegalne

-dekoder ponoć nigdy nie był dawany na własność więc sprzedawane sztuki w necie są kradzione lub zagubione co nie znaczy że sprzedawane zgodnie z prawem ale to inny temat tzw rzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaktualizować dekoder? Dzisiaj włączam dekoder pisze mi że aktualizacja jest dostępna daje OK dekoder się wyłącza, włącza... dysk szaleje po czym załącza się program który ostatnio był oglądany wchodzę do menu patrzę a tam dalej wersja oprogramowania 98/TT ....

 

Druga sprawa TV Rachunek kanał 190 włączam kanał i ciemno nic a pani z cyfry+ powiedziała że kanał ten pojawi się u mnie koło 5 sierpnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy może ktoś potwierdzić czy ten dekoder obsługuje Dolby Digital 5.1, bo na pudełku

ob[beep]e marketingowce napisali "Dolby Digital - Dźwięk przestrzenny", ale żaden kanał który normalnie ma DD jest tylko w stereo, co jest nie tak?

Chyba, że uważają stereo jako przestrzenny dźwięk, nie zdziwiłbym się.

 

PS. Ile mam czasu na zwrot dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy może ktoś potwierdzić czy ten dekoder obsługuje Dolby Digital 5.1, bo na pudełku

[beep] marketingowce napisali "Dolby Digital - Dźwięk przestrzenny", ale żaden kanał który normalnie ma DD jest tylko w stereo, co jest nie tak?

Chyba, że uważają stereo jako przestrzenny dźwięk, nie zdziwiłbym się.

PS. Ile mam czasu na zwrot dekodera?

 

Wejdź sobie w program telewizyjny na stronie C+, sprawdź które pozycje mają być nadawane z DD 5.1 i sprawdź jak to u Ciebie gra. Warto przy tym pamiętać że w 5.1 nadawane są tylko chyba z oryginalną ścieżką dźwiękową (bez lektora). A w ogóle to oddaj ten dekoder w [beep]ę, bo się z nim tylko męczysz. Wróć do Sagemcoma i będziesz znowu zadowolony, jak dawniej. Zwrócić możesz w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oprogramowanie do Philipsów HD PVR będzie wysyłane do 15.08 przez cały tydzień :D Jeśli nie aktualizuje Ci się dekoder to masz z nim problem :?

 

 

Czyli zostaje mi reklamacja? musze dzwonić do cyfry czy wystarczy podejść do punktu i wymienić? Robiłem aktualizację tak jak jest napisane tutaj:http://www.cyfraplus.pl/technologie/sprzet/oprogramowanie_dekoderow/aktualizacja_dekodera_philips_pvr_hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...