Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia mam właśnie ten dekoder Philips DSR 7201/91 HD mam z nim problem tracę cierpliwość :otóż po nocy jak wstaje żeby poglądać tv i tak jest codziennie a mam dekoder ponad tydzień. Włączam pilotem włącz to pokazuje mi ma wyświetlaczu nr.programu np.P20(Canal+HD) i a na ekranie tv jest napis brak sygnału sprawdż instalacje antenową a wiem że mam na skali 4/5 tak na pół a oprogramowanie na 122 a na VOD i inne usługi pisze (dostępny wkrótce) .Napisałem meila a kilkakrotnie dzwoniłem ,na rachunku bym nie wyrobił to odpisali że dekoder może mieć wady fabryczne i kazali przywrócić ustawienia fabryczne i tak zrobiłem przywrociłem mu ustawienia i tak samo jest .Co może być antena programy działają dobrze ?Nie wiem czy to ten dział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monobloka , ale jeszcze jednej funkcji nie potrafię odnaleźć .

Powiedzcie mi jak np wyszukać jakiś kanał bez przewijania listy tylko przez wpisanie pierwszych liter ?

I ostatni defekt :

Jak wyłączyć zegar z wyświetlacza na dekoderze ?Nie potrzebuje go a na pewno zżera energie w uśpieniu.

Jest takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak np wyszukać jakiś kanał bez przewijania listy tylko przez wpisanie pierwszych liter ?

Nie ma takiej możliwości. Tylko przewijanie góra/dół, lewo/prawo ewentualnie konkretny numer

I ostatni defekt :

Jak wyłączyć zegar z wyświetlacza na dekoderze ?Nie potrzebuje go a na pewno zżera energie w uśpieniu.

Jest takie coś ?

To nie jest defekt, tak ma być. Bez względu na to czy Ci się to podoba, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Mariuszu 12" spokojnie dojdziemy do sedna sprawy i rozwiążemy problem.

Na dzień dobry jedno pytanie? Ile kabli od anteny sat dochodzi do odbiornika? Jeden czy dwa? Bo to jest b ważne. Od tego zależy dalszy ciąg zabawy.

Pozdrawiam .

tadzia.

Witam jeden bo mam ustawiony z twin na pojedynczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebralem tego PVr jako drugi dekoder do sypialni i mam z nim problem.

Rozdzielam wszystko spliterem na kablu odkad wczoraj podlaczylem ten splitter chyba w ciagu godziny 4-5 razy znikl mi obraz i tak jakby dekoder sie zawiesil .Nic sie nei wyswietlalo oprocz sniezenia pilot chyba reagowal ale tez nic to nie pomagalo.Oprogramowanie z tego co widze mam 122 czy ma ktos jakis pomysl lub sugestie co moze byc przyczyna?Tuner podpiety pod wejscie sat1 ustawiony na konwerter pojedynczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Od dwóch dni jestem użytkownikiem rzeczonego dekodera 7201. Ponieważ mam problemy z nagrywaniem programów zarówno bieżących jak i z poziomu EPG (programy zaplanowane nie nagrywają się wcale, programy bieżące sporadycznie), proszę Was o poradę.

Konwerter twin, z jednego gniazda CP, z drugiego C+ - czy to może mieć wpływ na nagrywanie?

Jestem w pracy, więc nie sprawdzę wersji oprogramowania, z resztą i tak chyba będzie dostępna od poniedziałku do środy.

Jeżeli macie jakieś sugestie, to będę wdzięczy za pomoc i po powrocie do domu zacznę działać i o postępach będę meldował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter twin, z jednego gniazda CP, z drugiego C+ - czy to może mieć wpływ na nagrywanie?

Czy znaczy to, że jeden przewód idzie do dekodera CP, drugi do Philipsa PVR? Wtedy w menu Philipsa powinieneś mieć ustawiony konwerter pojedynczy, a przewód podłączony do wejścia 1. Tylko że w takim wypadku jesteś zdaje się skazany na nagrywanie z tego samego tp co aktualnie oglądasz, albo na odwrót. Przemyśl, czy nie zainwestować w konwerter QUAD i pociągnąć dodatkowy przewód do Philipsa i mieć pełną niezależność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojt@s, @jackar

Dzięki wielkie za szybki odzew. Z aktualnym oprogramowaniem muszę poczekać. Jeżeli chodzi o podpięcie przewodów antenowych, to tak jak jackar mówi - jeden idzie do dekodera CP, a drugi do C+. A może nie nagrywa planowanych programów ze względu na to, że nie zostawiam Philipsa na stand-by, tylko na programie z innego dekodera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackar

Sprawdziłem wersję softu - 116, więc konieczna aktualizacja. Po zmianie ustawień konwertera na pojedynczy i zmianie gniazda wejściowego na 1 nagrywanie z poziomu EPG działa! Dzięki za poradę :)

Jutro orientuję się w kwestii quada i chyba sobie sprawię. Ciekawe jak na 122 pójdzie? Btw. Czy na aktualizację faktycznie muszę czekać do poniedziałku, czy można to też zrobić przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...