Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu pytałem czy można podłączyć do internetu ten dekoder przez PC. Powiedzcie mi jak wywołać aktualizację do wersji 121i? Po podpięciu dekodera pojawia się info "Łączenie z internetem - proszę czekać", a po chwili "Wystąpił błąd podczas łączenia z internetem". W ustawieniach karty sieciowej w kompie mam wszystko na automatyczne (ip i dnsy), oraz zaznaczyłem opcję "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera", lecz nic to nie daje. W systemie (win 7 x64 ultimate) połączenie to wykrywane jest jako "Sieć niezidentyfikowana". Da się jakoś zmienić adres ip który jest podany w dekoderze? Z tego co widzę to jest on przyznawany przez router który mam na dachu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno z takiego udostępniania netu nie korzystałem... może się nie udać z dekoderem w ten sposób.

Upewnij się jeszcze czy masz protokoły włączone TCP/IP i TCP/IPv6, wyłącz zaporę na jakiś czas i antywirusy.

Zanim podłączysz dekoder za kompem sprawdź czy w ogóle go router widzi i podepnij zamiast kompa.

Kombinuj, kombinuj, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do routera nie mam dostępu, ponieważ jest hasło ustawione przez administratora sieci. Router jest skonfigurowany tak, by sam przyznawał adresy ip dla wszystkich urządzeń. Po bezpośrednim połączeniu z Routerem dekoder ma prawidłowy adres ip (komp dostaje 192.168.100.139, router 192.168.100.138). Oczywiście router nie blokuje żadnych połączeń i nie ma blokad na adresy mac. Kombinuje już pare dni i nic to nie daje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - B, Moje Nagrania, E

2 - Prawidłowo, standard HDMI nie przewiduje transmisji teletextu (nie mylić z tym którego obraz jest generowany w dekoderach i ten obraz dosyłany jest do TV, np n-ka ma takie rozwiązaniem ale nie tylko)

Swoją droga brak teletekstu w HDMI to IMHO gigantyczne nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak po naciśnięciu "teletext" wyświetla się on na ekranie, to jest on generowany w Sagemcomie i jego obraz, tak samo jak telewizyjny jest wyświetlany na ekranie. Czyli to co napisałem wyżej. Niech spróbuje włączyć teletext w telewizorze wykorzystując pilot od tegoż telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tuner ma coś takiego w ustawieniach, jak tryb EKO, w którym całe ściąganie, czy inna praca po wyłączeniu do trybu stand-by, powinny być zaniechane. Totalny stan uśpienia. Inna sprawa, że ten tryb NIE DZIAŁA jak powinien. Zamiast deklarowanego przez dostawcę zużycia, jest 10x więcej w trybie stand-by , chyba że coś ściąga, czego nie powinien robić, to jest 20x więcej (Celowo nie piszę wartości poboru - są w instrukcji - ponieważ nie chcę, żeby dyskusja przeszła na metody pomiaru prądu zmiennego, bo Moderator tego nie lubi. Już o tym pisałem, ale całą stronę usunięto:) - /do "piotrunia04" - jak Cię to nie interesuje, to się nie udzielaj, proszę/)

Skoro tryb EKO jest wadliwy w tym tunerze, należy męczyć dostawcę, żeby to poprawił. Jak będzie tak, jak deklaruje w instrukcji, dekoder nie będzie buczał, nie będzie ściągał i będzie pobierał tyle prądu w trybie stand by ile powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tryb EKO, w którym całe ściąganie, czy inna praca po wyłączeniu do trybu stand-by, powinny być zaniechane.

To pozostaje w sferze Twoich pobożnych życzeń, a nie powinności dekodera. Ale ja też chętnie bym zobaczył dodatkową opcję w menu dającą możliwość całkowitego wyłączenia pobierania VOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie (122) uaktywnia ładowanie danych dla aplikacji PROGRAM w trakcie wyłączania dekodera. Dzięki temu dekoder po naciśnięciu przycisku PROGRAM wchodzi bezpośrednio do aplikacji, bez uprzedniego ładowania danych. Funkcja działa tylko przy wyłączonym trybie EKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauważył nikt nic nowego w 122? Jeśli tak to pewnie tylko stabilnościowe łaty dali

Ja zauważyłem, ale to chyba nie jest zmiana na plus. Mam na co dzień zaprogramowane nagranie na godz 6:00 - 6:05 z TVN24, dekoder z włączonym trybem EKO. Z softem v121 nagrywało się 3min z 5, a teraz nie nagrywa się nic. Dekoder przez noc w standby. Jeszcze będę to testował, ale może ktoś zechciałby to sprawdzić i podzielić się spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z nagrywaniem... Nie wiem co się dzieje ale po aktualizacji najpierw wyczyściło mi listę zaprogramowanych programów do nagrania. Wczoraj na próbę ustawiłem jakiś film, żeby mi się nagrał a jak rano wstałem to nic się nie nagrało. Dzisiaj znowu mam ustawione nagrywanie... ale jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić czy się nagrało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...