Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jest nastepujący , nie mogę wejść w listę nagrań dekodera, wszystko było ok do momentu kiedy chciałem ręcznie zwolnić trochę miejsca.Przy usunięciu kolejnego nagrania tuner sie zresetował i od tego mamentu nie mogę wejść tylko w moje nagrania reszta oferty działa tj. hbo digital i vod.

 

Co do tego - spróbuj nagrać cokolwiek - nagranie ponad 2 minuty. Po tym powinieneś już wejść do swoich nagrań. Oczywiście to nagranie "ratunkowe" możesz skasować.

 

Pozostałe problemy - tuner ściąga biblioteki VOD i HBO Digital - nawet jeżeli nie korzystasz z tych usług. Co do softu - spróbuj dekoder odłączyć od prądu np. na całą noc i rano spróbować zaktualizować oprogramowanie. Oczywiście w dniach, kiedy to oprogramowanie jest wysyłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dziś tuner chciałem zaktualizować trwało to nadzwyczaj długo 30 minut. Ale ciągle jest wersja 90,czym różni się 90 od 96? może nie warto sobie zawracać głowy.Dysk trzeba chyba sporo nadpisać, może jakieś nagranie powoduje błąd.

 

Jaki dysk siedzi w tym tunerze ? czy jest to taki jak w zwykłym kompie czy może 2,5 cala,ponoć w razie czego można sobie dysk wymienić

na działanie sprzętu nie narzekam chodzi tylko o wejście w bibliotekę

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner jest podłączony 2 kablami. Procedura pobierania aktualizacji jest normalna tylko trwa jak w zegarku 30 min i nic z niej nie wynika jak jest wersja 90 tak jest.

 

czym się róznią te wersje 90 i 96 może jest tak że tylko w menu nie widać prawidłowej nazwy oprogramowania.

Czy trzeba zapełnić cały dysk żeby wejśc w moje nagrania.

w tej chwili dysk jest na 44%. Jak zaplanuje sobie nagranie to nagrywa zgodnie z harmonogramem. Sprawdzam ile jest zajęte i nadal 44%. timeshift chodzi ok.

wszystko działa jak należy tylko ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer softu powinien się zmienić po aktualizacji na 96, ten soft zdecydowanie poprawił pracę tego dekodera (brak restartów i gubienia programów oraz brak problemów przy nagrywaniu). U mnie od grudnia 2009 odpukać, działa bez zarzutu.

Jeśli dalej będziesz miał problemy najlepiej wymień go w jakimś punkcie Cyfry+. Najlepiej weź ten sam typ PVR 250 (Pace-nalepka z tyłu dekodera), bo z PVR 500 w tej chwili są jeszcze jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner jest podłączony 2 kablami. Procedura pobierania aktualizacji jest normalna tylko trwa jak w zegarku 30 min i nic z niej nie wynika jak jest wersja 90 tak jest.
Przepnij kabel antenowy z gniazda SAT2 do SAT1, gniazdo SAT2 pozostaw wolne, w MENU>7>1>OK>B zmień TYP KONWERTERA na pojedynczy potem wciśnij 2 razy klawisz z literą "A", następnie 8>OK>OK.

Jeśli tym razem zaktualizuje do 96, to na kablu który pozostał niedokręcony, masz kłopot z sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer softu powinien się zmienić po aktualizacji na 96, ten soft zdecydowanie poprawił pracę tego dekodera (brak restartów i gubienia programów oraz brak problemów przy nagrywaniu). U mnie od grudnia 2009 odpukać, działa bez zarzutu

 

poprawa jest, ale do "bez zarzutu" jeszcze bardzo daleko. Wlasnie jestem super wkurzony, ze cala walke Sosnowskiego przerywal wizje, a nawet dzwiek. Czasem stawal obraz na 2-3 sekundy. W najwazniejszych momentach. Po prostu nie mogl uciagnac nagrywania i odtwarzania w HD w tym samym czasie (spoznilem sie 1-2 godziny). NB: nie dalo sie obejrzec pozniej, bo nagranie bylo skopane. A jak nagralem jeszcze w tym samym czasie z time-shiftu mecze z Eurosport HD, to juz byla kaszana nie do ogladania. Program praktycznie przepadl. Nie jestem pewien czy to wina software'u, czy tez PVR Philipsa jest za slaby na taki strumien danych. To juz chyba trzeci rok leci i powoli trace nadzieje, ze ten PVR kiedykolwiek dogoni poziom taniej nagrywarki Panasonica z roku 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotroaza2008

 

Nie wiem czy na 100% to pomoże.

 

Miałem prawdziwą gehennę z tym tunerem. Odkąd wymieniłem na wersję z nalepką PACE - sytuacja diametralnie się poprawiła. Oczywiście w międzyczasie poprawili również znacząco soft.

 

MOja rada: wymień na wersję PACE'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja mam z nalepką philips i nie mam tych problemów co piotroaza2008

 

a robisz cos takiego: nagrywac na Eurosport HD, odtwarzac Canal+ HD, i regularnie pstrykac na pasek zmiany jezyka, w przod, w tyl, zmiana jezyka, itp.

90% resetow nastepuje w momencie zmiany jezyka, lub wyswietlenia paska do zmiany jezyka (uzywam go do zaslaniania napisow w Canal+, ktory uparcie wyswietla je w momencie wlaczenia wersji angielskiej filmu)

 

wg mojego szacunku, godzina takiego ogladania gwarantuje reset.

 

dzieki dla "nasir" za sugestie. myslalem o wymianie na Pace. ciekaw jestem czy wymienia na podstawie: "prosze o Pace bo lepszy niz Philips"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości punktów wystarczy powiedzieć:

"bardzo często mi się zawiesza, proszę o wymianę... najlepiej na taki z naklejką Pace, bo słyszałem że z nimi jest mniej problemów"

...po za tym myślę że że łatwiej Ci będzie dostać tego z dyskiem 500GB niż 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...