Skocz do zawartości

VIVA Polska


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jakie tam zakurzone archiwa? :P Te klipy bodajże na VH1 poleciały nie tak dawno. Może prócz Sexualnej, czy Crazy Froga, ale ten jeden klip nie jest taki stary, a Crazy Frog leciał ostatnio na jakiejś liście tematycznej Vivy. Jedynie "Absolutley Everybody" to jest może dawno nie puszczany klip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sexualna to po prostu klasyk z VIVY (chyba 2010:)) ale faktem jest, że te klipy lecą na VH1 i nie musieli szukać tego daleko, właściwie to ja oglądając te klipy miałem wątpliwości co do tych "gwiazd jednego przeboju" np Alexandra Stan ma więcej piosenek niż tylko "Mr Saxobeat", prędzej Inna, wszystkie piosenki takie same ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy z tych gwiazd jednego przeboju ma więcej piosenek, ale tylko jedna stała się hitem. Jeśli chodzi o Alexandrę Stan, to tylko Mr. Saxobeat stało się hitem, pozostałe już nie były tak popularne, żeby chociaż były puszczane w telewizjach muzycznych. Natomiast wiele piosenek Innej stało się hitami. Co z tego że brzmią tak samo. "Hot", "Club Rocker", "More than Friends" czy "Cola Song" to tylko kilka przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, żyjemy w czasach, gdzie wystarczy krzyknąć "MAM PEŁNE GACIE!", podłożyć do tego rytmiczną muzykę, i ten sam tekst wałkonić co jakiś czas, i już nastolatki będą o tym plotkować w szkołach, nie wspominając o naśladowaniu... :/ Potem rozgłos, i już mamy sławę w Radio Zet... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy z tych gwiazd jednego przeboju ma więcej piosenek, ale tylko jedna stała się hitem. Jeśli chodzi o Alexandrę Stan, to tylko Mr. Saxobeat stało się hitem, pozostałe już nie były tak popularne, żeby chociaż były puszczane w telewizjach muzycznych. Natomiast wiele piosenek Innej stało się hitami. Co z tego że brzmią tak samo. "Hot", "Club Rocker", "More than Friends" czy "Cola Song" to tylko kilka przykładów.

Co więcej, popularni są producenci muzyczni, którzy robią masowo identyczne kawałki, które różnią się tylko wokalem. Ryan Tedder, David Guetta, Calvin Harris. U tego ostatniego to prawie każdy kawałek różni się tylko wokalem. David Guetta ma kilka bitów na krzyż, zdarza się, że kawałki wyprodukowane przez niego są niemal identyczne, jak np. I Gotta Feeling w wykonaniu Black-Eyed Peas i Club Can't Handle Me w wykonaniu Flo Ridy, oni tam nawet podobnie śpiewają. Ryan Tedder na bazie "Secrets" One Republic zrobił "Halo" dla Beyonce i jakąś piosenkę dla Kelly Rowland, o co podobno się panie mocno pożarły, bo ta druga miała wypuścić singiel jako pierwsza, ale nie zdążyła i jej piosenka jest mało znana. Z ostatnich kawałków zwróćcie sobie uwagę na "Am I Wrong " Nico & Vinz i "Maps" Maroon 5, nie wiem nawet kto to produkował (Levine zajmuje się produkcją czy tylko śpiewa i wygląda?), ale kawałki są identyczne.

 

Edit: Sprawdziłem, Maps to znany copycat Ryan Tedder a Am i Wrong to niby ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić piosenkę Cris Cab - Liar Liar, jestem pewien na 100% że gdzieś to już słyszałem.

 

Cóż taka jest współczesna komercja... Dlatego przestałem oglądać te kanały, nie trafiają już w mój gust. Hip hopowe RBL było takim ostatnim kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...