Skocz do zawartości

VIVA Polska


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywałem wtedy często, bo fajne klipy leciały, a niedawno z ciekawości nagrywałem sobie całe VIVA Night Sounds z naszej VIVY i stwierdzam, że playlista jest uboga, grają to samo w pętli, czasem przez całą noc zagrają jakieś dwa klasyki i to tyle.

Ale to nie jest telewizja muzyczna, żeby marudzić, że muzyka w niej jest taka i owaka. Nie bez powodu lansują teraz hasło "Gramy programy" - właśnie po to, by niektórzy zrozumieli, że mają do czynienia z kanałem stricte rozrywkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka na VIVIE miałaby racje bytu gdyby była puszczana na zmianę nowa i stara muzyka głównie dance (aby nie dublować VH1 i konkurować z Eska i 4fun). VIACOM wywiesił jednak białą flagę i woli walczyć o rynek rozrywkowy. Nic nie wskazuje na to żeby się to miało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebrand 2012 i tam najblizsze miesiace to chyba najlepszy okres VIVY. Ja rowniez chcialbym,zeby VIVA wypadla z rynku,jako "kanal muzyczny", czesto logo vivy pojawia sie na plytach itd, nie powinno - bo w jakim celu skoro oni nie promuja muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIACOM wywiesił jednak białą flagę i woli walczyć o rynek rozrywkowy. Nic nie wskazuje na to żeby się to miało zmienić.

Może zrozumiałbym postawę nadawcy, gdyby w nowym segmencie, czyli w rozrywce, mieli naprawdę coś do zaoferowania. Ale oni w owej rozrywce nie prezentują kompletnie nic.

Dlatego też panom z V przydałby się solidny kopniak w tyłek od widzów, czyli olanie kanału. Niestety zidiocenie społeczności pozwoli VIVIE przetrwać, a buble nadawane na jej antenie znajdą odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebrand 2012 i tam najblizsze miesiace to chyba najlepszy okres VIVY.

 

Uściśliłbym to do dwóch miesięcy, bo w połowie września wyleciało popołudniowe pasmo muzyczne, a zaczęły dominować głupie programy. Ale nie zgodzę się, że to najlepszy okres VIVY. Zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebrand 2012 i tam najblizsze miesiace to chyba najlepszy okres VIVY. Ja rowniez chcialbym,zeby VIVA wypadla z rynku,jako "kanal muzyczny", czesto logo vivy pojawia sie na plytach itd, nie powinno - bo w jakim celu skoro oni nie promuja muzyki?

To są patronaty medialne, wymiany barterowe, itp. To, że zrezygnowali bycia kanałem muzycznym, nie oznacza, że nie moglą udzielać się w tej dziedzinie. MTV też już od wielu lat jest kanałem rozrywkowym, a co roku na całym świecie organizuje i retrasmituje VMA czy EMA (w Europie). Obecność logo VIVY czy MTV może umacniać sprzedaż danych płyt, w końcu kierują swój program głównie do młodzieży, która jednak muzyki słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebrand 2012 i tam najblizsze miesiace to chyba najlepszy okres VIVY.

 

Uściśliłbym to do dwóch miesięcy, bo w połowie września wyleciało popołudniowe pasmo muzyczne, a zaczęły dominować głupie programy. Ale nie zgodzę się, że to najlepszy okres VIVY. Zdecydowanie nie.

 

chodzilo mi o czas po rebrandzie, czyli te dwa miesiace nie chodzilo o cala odlegla kariere marki VIVA :)

 

A propos EMA, VMA itd, MTV ma chociaz jakies swoje muzyzczne wersje kanalow np rocks, hits, a VIVA ma tylko smierdzacy kanal glowny, nie opierajacy sie na muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

16:9 jakość małe logo

-

Likwidacja muzyki tak poprostu kodowanie,brak pomysłu z ich strony.A poszli by dance lat 90-tych i obecnych trance i typową muzyke klubową i ich transmisje likwidacja sms gierek na pół ekranu lub tylko wyłącznie pasek jak to robi Eska 4funtv.Znikome mówienie że muzyka się niesprzedaje telewizji.Właśnie to widać właśnie na odwrót.Po przez talent show i kanały temtyczne od Eski 4funtv TubaTV StarsTV i kanałów muzycznych na 28.2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Viacomu widocznie się nie sprzedaje. VIMN postawił na kanały "premium" (czyt. kodowane), nie oferujące muzyki i widocznie opłaca mu się to bardziej. Nie wiem czy pobierają od operatorów jakieś opłaty gniazdkowe, ale nawet pomimo spadku oglądalności, mogą zarobić więcej na spotach - w końcu zmienili grupę docelową na tą mniej wymagającą, pośród której reklama może być skuteczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podsumujecie te 2 lata "nowej" VIVY?

Plusy:

+ 16:9

+ niezła oprawa graficzna.

 

Minusy:

-wszystko inne

 

Jak widzicie lista plusów długa i wyczerpująca. Na upartego można by dorzucić brak gier sms, no ale wyobrażacie sobie zasłanianie takimi bzdurami ekranu w czasie jakiegoś serialu czy programów typu "Next"? Brak gier sms uznałbym nawet za minus. Gdyby były to przynajmniej zasłoniły by cześć tego dziadostwa, które proponują na antenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol:

Pobierają, i są chyba jednymi z najdroższych tego typu.

Wygooglowałem to:

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/vi ... zakodowana

Kanał pozostanie u wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych, które oferowały go dotychczas (oglądać go można we wszystkich dużych sieciach kablowych i na wszystkich platformach). Będzie nadal udostępniany operatorom bez opłat licencyjnych.

I myślę, że niewiele zmieniło się w tej kwestii. Przecież gdyby nagle zarządali pieniędzy od operatorów, mógłby czekać ich marny los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że kanał jest wciskany razem z paczką kanałów MTV, a ona nie należy do tanich. Oczywiście można odmówić, ale trzeba się postawić. ;) Oczywiście wtedy opłata to groszowa sprawa - jednak Viacom nic nie daje za darmo. Artykuł jest nieaktualny. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział ramówkę VIACOM BLINK, zapchaną prawie w całości programami z VIVY , śmiech na sali :lol2:

Oficjalnie stwierdzono, że Viacom aktualnie zastanawia się nad przyszłością Viacom Blink, dlatego ramówka VIVY to najtańszy sposób by go tymczasowo podtrzymać bez przerywania emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą widziałem na Vivie kawałek Linkin Park (
) i to starszy sprzed 5 lat ,widzę że VIVA już przeszła na Pop i Rock ,Dance olała bez sensu. Teraz jedynie w paśmie Aerobic i SNF można zobaczyć dance na kanale VH1.

Mi się wydaje, że VIVA prędzej czy póżniej zlikwiduje muzykę rano tak jak MTV.Po co właściwie ma ją puszczać skoro jest to samo co na VH1. Najważniejsze żeby do VH1 nie dodali jakiś śmieci nie związanych z muzyką. I chociaż mamy duży rynek muzyczny to brakuje polskiego kanału ze starą i nową muzyką dance. Przynajmniej byłaby konkurencja dla MTV Dance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Dance już ma konkurencję w postaci Clubland TV ale co z tego jak są to kanały brytyjskie które trzymają się tego samego grania i klipów dance znanych i promowanych w UK ,a przecież stacje są dostepne w całej europie bez sensu. Brakuje polskiego ,niemieckiego czy holenderskiego kanału muzycznego poświęconego całkowicie muzyce dance/house/eurodance/trance różnica na playliście byłaby o niebo lepsza ,kiedyś wystarczał TMF czy VIVA dziś już niema tych stacji i dobrego kanału dance z tych krajów też, a szkoda. Kanały dance z UK to nie ten klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...