Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za pomoc. A po jakim czasie dekoder przechodzi w stan czuwania ? Bo jak go wylacze, to dalej bierze 10W.

Edytowane przez schranzmania
Więcej poprawiać nie będę. Będę przenosił do kosz. Jedną z zasad panujących na forum jest używanie poprawnej pisowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chce się oszczędzać prąd to będę robił tak jak do tej pory przedłużacz z włącznikiem, swoją droga to Evobox jest szybszy jeśli chodzi o włączanie niż dotychczasowy dekoder konkurencji, który po każdym włączeniu sprawdzał nowe oprogramowanie, listę kanałów oraz czy można nagrywać na dysku (oczywiście po włączeniu napięcia na przedłużaczu)

 

Dzięki za pomoc i sorry za moje głupie pytania ale w CP jestem dopiero kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe przyciski działają tylko w przypadku korzystania z telegazety.

Opis przycisków pilota jest w menu STREFA ABONENTA / POMOC / PILOT

To aż żal, że się tak marnują, bo można by je użyć jako szybkie skróty do np. usuwania z listy nagranych filmów zamiast obecnego wielokrotnego klikania do banalnej czynności,  inny do szybkiego pokazania parametrów sygnału na danym kanale zamiast 5 sekund oczekiwania na reakcję po naciśnięciu "i". Niby drobiazgi ale... cieszyłyby użytkownika.

 

Moim zdaniem opcje do wyboru po naciśnięciu klawisza 'menu" powinny być przewijane w cyklu zamkniętym tzn. po radiu powinny być ponownie powrót do polecane, kanały TV itd.

 

W którym miejscu (mniej więcej) w EVOBOXie znajduje się czujnik sygnału z pilota. Informacja dla mnie przydatna ale za długo by tłumaczyć po co a jeszcze znowu mi dadzą ostrzeżenie za off-topic

 

Tylko proszę nie odpowiadać, że z przodu bo mnie szlag trafi :roll:

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę ten dekoder i mam porównanie teraz co do funkcjonalności softu carbo z nc i graphyne w CP.  Mam mieszane uczucia, graphyne jest szybki, nowoczesny, obrazkowy. Opcje list ulubionych pochrzanione i całkowicie niefunkcjonalne. 

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dekoder optycznym pod sprzęt audio i "denerwuje mnie" strzelanie w głośniki przy zmianie kanałów. Nie było tego na poprzednich dekoderach jak HD7000 czy wcześniejszych PVR.

 

Nie mogę też znaleźć opcji alfabetycznego wyszukiwania kanałów.

 

 

Ocena dekodera:

Jakość dźwięku po optycznym ogólnie raczej gorsza od HD7000

Obraz chyba OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że po zmianach w oprogramowaniu ktoś zmieni rozdzielenie bez sensu czynności zaznaczania do nagrania audycji z EPG od późniejszej edycji parametrów nagrania.

O ile zaznaczenie pozycji z EPG do nagrywania jest szybkie i jednoklikowe  to w tym momencie przydałby się również szybki skrót przez jednorazowe kliknięcie za pomoca niewykorzystanego kolorowego klawisza na pilocie do szybkiego wejścia w menu edycji parametrów nagrania zamiast wielokliku po opcjach..

I tu widzę kolejny brak konsekwencji programistów.

"Akceptacja" np. zmian czasu początku nagrania jest obecnie ujęta jako jedna z opcji na liście w dodatku w pierwszej chwili niewidoczna bez przewinięcia listy w dół a powinna się pojawiać dopiero wyjściu strzałką w lewo ze zmiany parametrów i tak jak pojawia się zielone tło do potwierdzenia przy usuwaniu pliku z listy nagrań. Swoją drogą po kiego grzyba to takie wielkie, całoekranowe jest?

 

Ciekawe kto wpadł na "genialny" acz bezproduktywny pomysł (który niczego nowego nie daje) zmiany kolejności klawiszy na pilocie "pauzy/wznów" i "stop" w stosunku od poprzedniego pilota?

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica

 

To aż żal, że się tak marnują, bo można by je użyć jako szybkie skróty do np. usuwania z listy nagranych filmów zamiast obecnego wielokrotnego klikania do banalnej czynności,  inny do szybkiego pokazania parametrów sygnału na danym kanale zamiast 5 sekund oczekiwania na reakcję po naciśnięciu "i". Niby drobiazgi ale... cieszyłyby użytkownika.

99% użytkowników nie korzysta z kolorowych przycisków więc jesteś w  mniejszości ;)

Myślę, że 99% osób również woli obsługiwać dekoder pilotem bez konieczności patrzenia raz na ekran a później na pilot.

Zasadniczo do weryfikacji sygnału służy menu Diagnostyka. Informacje o sygnale uzyskiwane przez przytrzymanie klawisz 'i' są funkcją dodatkową,  która jest przeznaczona wyłącznie dla osób potrafiących czytać zawarte tam informacje.


Podłączyłem dekoder optycznym pod sprzęt audio i "denerwuje mnie" strzelanie w głośniki przy zmianie kanałów. Nie było tego na poprzednich dekoderach jak HD7000 czy wcześniejszych PVR.

 

Jaki sprzęt audio?

Na jakich kanałach obserwujesz to zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Mierzył ktos moze pobór mocy (prądu) tego dekodera ?

 

Mi w trybie stand-by bierze ok 10W, a gdy pracuje to ok 12-13W

To trochę dziwne, bo np. taki 5500s który nie ma dysku pobiera podczas pracy 80W. Wątpliwe jest wiec by EVO brał mniej przy obciążeniu dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, bo np. taki 5500s który nie ma dysku pobiera podczas pracy 80W. Wątpliwe jest wiec by EVO brał mniej przy obciążeniu dyskiem.

 

Pobór mocy dekodera (z podłączonym konwerterem LNB) w trybie włączenia lub monitorowania: 28 W 

 

 

10 W, 4 godziny dziennie, przez 365 dni w roku 0,010*4*365=14,6 kWh

10 W, 20 godzin dziennie, przez 365 dni w roku 0,010*20*365=73 kWh

 

1 kWh to około 0,60 zł

Edytowane przez Fotodetektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica

 

99% użytkowników nie korzysta z kolorowych przycisków więc jesteś w  mniejszości ;)

Myślę, że 99% osób również woli obsługiwać dekoder pilotem bez konieczności patrzenia raz na ekran a później na pilot.

Zasadniczo do weryfikacji sygnału służy menu Diagnostyka. Informacje o sygnale uzyskiwane przez przytrzymanie klawisz 'i' są funkcją dodatkową,  która jest przeznaczona wyłącznie dla osób potrafiących czytać zawarte tam informacje.

Skoro poza obsługą teletekstu nic innego pod kolorowymi przyciskami nie ma to 100% użytkowników nie korzysta bo ja także z nich nie korzystam :rofl: To tak jakby iść do sklepu odzieżowego i chcieć kupić burbona a potem twierdzić, że nikt go nie kupuje. Trudno korzystać z czegoś czego nie ma ;)

 

Co do obsługi pilota. Skąd ty bierzesz takie dane? Z sufitu?

Podałem właśnie przykład głupoty i bezcelowej zmiany ustawienia kolejności klawiszy na pilocie i ten fakt kompletnie nie ma żadnego związku z tym czy ktoś patrzy na pilota czy nie. Więc argument o "patrzeniu"  jest to argument od czapy :)

To jest dokładnie dowód na obalenie teoryjki o mojej mniejszości w stosunku do 99% woli konieczności nie patrzenia na pilota a potem na ekran. Piszę bezwzrokowo na klawiaturze a pilota bez patrzenia nie obsłużę? :rofl: :rofl: :rofl:

Właśnie dzięki tej durnej zmianie muszę teraz patrzeć na pilota przez jakiś czas aby wiedzieć co naciskam bo od dawna przyciskałem bez patrzenia właściwe przyciski a teraz dodatkowo muszę zmienić nawyk automatycznego klikania w konkretny klawisz bo ktoś zamienił mu funkcję nie dając nic w zamian.

 

Weryfikacja sygnału to był jednie "głośnomyślący" przykład na wykorzystanie kolorowych klawiszy więc nie ma się co na nim skupiać krytykanctwa ;) .

Bardziej przydatny dla amatorów nagrywania byłby szybki klik do kasowania pliku i do edycji czasu nagrania na szybko. I na pewno nauczyli by się szybko bezwzrokowej obsługi kolorowych klawiszy. Zapewniam, ludzie nie są głupi jak się co niektórym wydaje.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Waszej dyskusji przypomniało mi się narzekanie użytkowników MS Office po wprowadzeniu "wstążki". Też były głosy, że skąd oni to wzięli i na czym bazowali. Na testach i badaniach. :) Problem polega na odnoszeniu pilota, MENU, filozofii obsługi do poprzedników, czy nawet innych modeli. Nie o to chodzi. Trzeba chcieć poznać, spróbować, zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi dzień Evo i wiadomo trudno się przyzwyczaić do nowego pilota, menu itp. przez kilka dobrych lat operowałem na pilocie turbacza i przyzwyczajenia swoje robią. Jak na razie widzę dużo zalet a możliwość skomponowania ulubionej listy wg. kolejności jaką chcę jest super. Po odejściu od nc+ byłem sceptycznie nastawiony do cp i jego sprzętu, ale już mi przeszło :)

Edytowane przez LWIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ja po 9 latach z n i nc+ nie miałem problemu, aby przyzwyczaić się do nowego dekodera i pilota już pierwszego dnia. :roll:

EVOBOX bije na głowę dekodery nc+. Graphyne zamiata soft Carbo nc+ pod dywan. Listy ulubionych to coś pięknego w porównaniu do tego, co w tej kwestii oferowała nc+.

Robicie z igły widły.  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dekoder drugi dzień. Myślę, że obczaiłem go w 90% co najmniej. Porobiłem kilka list ulubionych ale coś nie bardzo wiem o co chodzi z ustawianiem kolejności kanałów. Są opcje zaznaczania kanałów na liście -- i jak się zmienia dalej tą kolejność?

 

Co do EPG tego pionowego- jest super.

Wyszukiwarka- też dobra---- ale jak znajdę kilka odcinków serialu -----np. Vinyl--- to w wynikach są piękne okienka podglądu, nazwa, data  ALE nie ma numerów odcinków. To jest karygodne. Żeby się dowiedzieć co się wyszukało trzeba przy każdej pozycji wchodzić w szczegóły i tam szukać numeru odcinka. To musi być zmienione. Przecież można chyba w EPG przy tytule wstawić ----- odc. 2-------- (na przykład).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@filolog- z menu AKCJI wybierasz Zmień kolejność. Pojawia się zaznaczenie kanału, zaznaczasz i po lewej stronie klikasz w MENU AKCJI > POTWIERDŹ. Od tego momentu możesz przesuwać zaznaczony kanał na nową pozycję. Gdy już go przesuniesz na nowe miejsce, znowu klikasz POTWIERDŹ i gotowe.  :wink:

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...