Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komunikat brzmi inaczej, nie przepisałeś treści dokładanie :)

Komunikat oznacza, że nie masz uprawnień do oglądani tego kanału.

Komunikat o konieczności przekładania karty jest tylko na dekoderach Multiroom.

Ty piszesz o dekoderze Evobox, który zawsze będzie dekoderem głównym.

Może i brzmi inaczej ale przez pół dnia było tak na każdym kanale... Edytowane przez kubek1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nowy soft dopiero w czerwcu :(

Niekoniecznie :)

Dopiero w czerwcu ten soft to ile go robią ?

Tyle ile potrzeba.

Wracając do tematu głośnych dysków - właśnie wróciłem z APS z nowym dekoderem i...cisza! Evobox to świetny sprzęt, jak widać można trafić na mniej dopracowany egzemplarz, ale jak coś nie gra to nie ma co czekać tylko gnać do punktu i wymieniać :).

 

To nie problem Evobox a producenta dysków WDC.

W mojej ocenie po ostatniej aktualizacji, jakość obrazu została poprawiona.

 

A to nie koniec zmian na + w tym temacie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie problem Evobox a producenta dysków WDC.

 

Ja traktuję dekoder jako całość, razem z dyskiem i dla mnie hałas jest wadą dekodera, niezależnie od tego czy źródłem hałasu jest sam dysk czy też np nie dokręcona śrubka która przenosi jego wibracje (czego też nie można wykluczyć).

Niemniej uważam że Evobox jest dużym krokiem naprzód i jestem z niego więcej niż zadowolony.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami mam mikroprzyciecia - czasem tylko obrazu, czasem obrazu wraz z dźwiękiem, wygląda to tak jakby w dolnej połowie ekranu mignał (na kilka ms) taki szary pasek. Dzieje się to na różnych kanałach, czasem przez cały dzień jest spokój czasem przycina co kilkanascie sekund...

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Edytowane przez RniQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@support:

Posiadam konwerter QUAD GOLDEN INTERSTAR GI-204S. Mam podłączone na razie jedno wejście do EVO, jedno do HD5000 i jedno do dekodera NC+. Podczas przełączania niektórych kanałów na HD5000 np.na HBO HD , na EVO występują zaniki sygnału np. Na aAXN WHITE. Zamieniałem już wejścia na konwerterze i nic nie pomogło. Czy przyczyną może być to, że nie jeszcze nie puściłem drugiego kabla do EVO, czy raczej konwerter do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support:

Posiadam konwerter QUAD GOLDEN INTERSTAR GI-204S. Mam podłączone na razie jedno wejście do EVO, jedno do HD5000 i jedno do dekodera NC+. Podczas przełączania niektórych kanałów na HD5000 np.na HBO HD , na EVO występują zaniki sygnału np. Na aAXN WHITE. Zamieniałem już wejścia na konwerterze i nic nie pomogło. Czy przyczyną może być to, że nie jeszcze nie puściłem drugiego kabla do EVO, czy raczej konwerter do wymiany?

Separacja wejść w konwerterze jest słaba albo jest uszkodzony.

Podaj parametry sygnału jakie masz w EVOBOX na AXN White.

Ja traktuję dekoder jako całość, razem z dyskiem i dla mnie hałas jest wadą dekodera, niezależnie od tego czy źródłem hałasu jest sam dysk czy też np nie dokręcona śrubka która przenosi jego wibracje (czego też nie można wykluczyć).

Niemniej uważam że Evobox jest dużym krokiem naprzód i jestem z niego więcej niż zadowolony.

Masz rację, cisza to priorytet :) Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@support:
Dzięki za odpowiedź. Tego sie obawialłem, ze uszkodzony konwerter. Zaraz wrócę do domu i Ci podam parametry. Nie wiesz może, czy można dwa dni po podpisaniu umowy kupić ewentualnie ten zestaw antenowy Unicable w APS?

 

EDIT. Parametry AXN WHITE na EVO:

siła 95%, jakość 100%, BER 1.00E-09, SNR 15 dB.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support:

Dzięki za odpowiedź. Tego sie obawialłem, ze uszkodzony konwerter. Zaraz wrócę do domu i Ci podam parametry. Nie wiesz może, czy można dwa dni po podpisaniu umowy kupić ewentualnie ten zestaw antenowy Unicable w APS?

 

EDIT. Parametry AXN WHITE na EVO:

siła 95%, jakość 100%, BER 1.00E-09, SNR 15 dB.

 

Parametry sygnału na AXN są ok.

Promocyjny zestaw antenowy można kupić tylko przy podpisywaniu umowy.

Szukaj nowego konwertera Quad z dobrą separacją wejść np. takiego

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/2527-konwerter-quad-triax-tqd-006

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem, że przy odtwarzaniu niektórych nagranych programów obraz się przycina?

 

Problem dotyczy części nagrań a konkretnie serialu Pierwsza miłość na Polsacie. I co dziwne tylko tego serialu.

Nie jest to problem słabego zasięgu na Polsat HD, bo inne audycje na tym kanale nagrywają i odtwarzają się bez problemu. Na innych kanałach też jest OK.

 

Tłumacze żonie ze ten dekoder jest aż tak mądry, że nie toleruje nagrywania takich "horrorów", ale nie wiedzieć czemu żona nie chce przyjąć tego do wiadomości i męczy mi codziennie ucho żebym coś z tym zrobił

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem, że przy odtwarzaniu niektórych nagranych programów obraz się przycina?

 

Problem dotyczy części nagrań a konkretnie serialu Pierwsza miłość na Polsacie. I co dziwne tylko tego serialu.

Nie jest to problem słabego zasięgu na Polsat HD, bo inne audycje na tym kanale nagrywają i odtwarzają się bez problemu. Na innych kanałach też jest OK.

 

Tłumacze żonie ze ten dekoder jest aż tak mądry, że nie toleruje nagrywania takich "horrorów", ale nie wiedzieć czemu żona nie chce przyjąć tego do wiadomości i męczy mi codziennie ucho żebym coś z tym zrobił

 

U mnie też się zacina czasami nagranie podczas odtwarzania, ale sam program jest nagrany w porządku (po cofnięciu i ponownym odtworzeniu tego samego fragmentu wszystko jest ok). Początkowo myślałem, że jest to związane z trwaniem bądź zaczynaniem innego nagrania w danym czasie, ale zauważyłem też przycinki podczas pracy dekodera, gdy żaden program nie jest nagrywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalację antenową?

Jakie parametry sygnału na tym kanale?

Talerz 60 cm, konwerter unicable. Snr na tym kanale jest od 12.5 do 13. Moc 100%, jakość ok. 70-80%.

Na innych kanalach mam gorsze parametry a nagrywa i odtwarza OK.

Kombinowałem już z resetowaniem dekodera do ustawień fabrycznych, ponownym wyszukiwaniem kanałów, ale to nie pomaga.

Juz że 20 odcinków nagrywałem i zawsze jest ten sam problem, nagranie się przycina, pojawia sie czarny ekran, przez chwile jest OK a potem znowu przecięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...