Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj rozmawiałem z pracownikami ADB.

Nowy soft ma się pojawić około czerwca (tak mi mówili) - poprawi ulubione.

Okazuje się że czuwanie i uśpienie mają zamienione opisy :) albo funkcjonalność jest zmieniona.

W środku jest procesor Broadcom 7550 (chyba nie był pewny). Powiedział że wydajność procesora dekodera nc+ wifi box to 2000 a evobox to 5000.

Co do obsługi 4K to raczej nie mógł powiedzieć czy obsługuje.

 

Obraz zależy od nadawcy bo na evobox można uzyskać dosłownie obraz żyleta - tak mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obraz zależy od nadawcy bo na evobox można uzyskać dosłownie obraz żyleta - tak mówił.

I tu się zgadzam :) Po aktualizacji jest naprawdę świetnie. 

Np. niektóre programy filmy HBO mają jakość, jakiej nigdy nie widziałem na Turbo.

 

Ale są też wyjątki, np. Eurosport 2, mam wrażenie, że ma idealnej jakości. 

Edytowane przez damian3k1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś, oczywiście pozytywnie. Dzisiaj jeszcze konsultant z nc+ próbował mi wmawiać, że jakość odbioru u nich jest nieporównywalna do konkurencji. To całkowicie przekonało mnie do zmiany platformy :)

Jeśli chodzi o dekoder to od CP przewyższa mediaboxa z ncplus (mam ten dekoder do końca lutego) funkcjonalnością jakosc obrazu podobna pilot evobox ma lepszy bardziej czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiecie może czemu ma to służyć [ chodzi o pasek informacyjny podczas przełączania kanałów] , że oprócz żółtej kreski całość po chwili przesuwa się w lewo i Trzcionka zmienia kolor na żółty? bo jakoś tego nie kumam .Miało by to sens gdyby np. pojawiała się informacja o następnej pozycji programowej. No i przydało by się troszeczkę więcej informacji na tym pasku np. dostępność napisów i ścieżki dźwiękowej . Nareście podczas oglądania nagrań na wyświetlaczu jest czas który pozostał do końca , już nie trzeba nic naciskać że by sprawdzić ile jeszcze zostało filmu.Ja osobiście nie mam problemu że by skoczyć o 10 czy 20 min do przodu a zresztą mamy aż 4 sposoby przewijania nagrania . 

 

Edytowane przez kryniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Evoboxa.

Z racji braku iplimix na dekoderze złożyłem reklamację. Oto odpowiedź:

 

Uprzejmie informujemy, że usługa Ipla Mix jest usługą internetową. Zatem korzystanie z usługi za pośrednictwem dekodera Evobox nie jest możliwe.

 

Zaznaczamy, że podpisując Protokół odbioru sprzętu złożył Pan oświadczenie, że zapoznał się ze specyfikacją techniczną oraz przeznaczeniem urządzenia.

 

Dodajemy, że może korzystać Pan z Pakietu Ipla Mix za pośrednictwem innych urządzeń, tj. laptop, tablet, smart TV.

 

Tym samym zaistniała sytuacja nie stanowi podstaw do przyznania rekompensaty.

Biorąc pod uwagę powyższe informujemy, że na podstawie Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Cyfrowy Polsat S.A., ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r., poz. 243 z późn. zm., dalej ,,Prawo telekomunikacyjne”) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. 2014, poz. 284), Pana reklamacja nie może zostać uznana.

 

Prosiłem o wydłużenie okresu, za który nie będzie pobierana opłata za iple.

Nie zależy mi tak bardzo na iplimix, ale nie ukrywam, ze mnie wkurzyła ich odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę te wasze wywody pytaniem ... Czy gdy na ekranie pojawi się komunikat " aktualnie nie masz dostępu do tego kanału, jeśli uważasz że to błąd zadzwoń.." Czy czas podmienic karty ?

 

Komunikat brzmi inaczej, nie przepisałeś treści dokładanie :)

Komunikat oznacza, że nie masz uprawnień do oglądani tego kanału.

Komunikat o konieczności przekładania karty jest tylko na dekoderach Multiroom.

Ty piszesz o dekoderze Evobox, który zawsze będzie dekoderem głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie fachowiec podpiął konwerter unicable ,wyregulował antenę ,pierwszy raz podpinał ten konwerter i był zaskoczony -ja też, szybkoscią zmiany kanałow i pochwalił obraz że ostry. Próbował też nagrywać z kilku kanałow ,no i nagrało. Także monter i ja bardzo pozytywnie jesteśmy zaskoczeni.Antenę kiedyś sam ustawiałem w/g wskazań mediaboxa.Monter miał elektroniczny przyrząd i powiedział mi że miałem ustawioną antenę słabo.Także lepiej ustawiać porządnym przyrządem.

Edytowane przez marik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...