Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. Dla mnie ważne bym nie musiał wiercić 3-4 dziur w ścianie

A co w tym takiego strasznego? Czy te otwory będą metrowej średnicy? Toż to godzina czy dwie roboty. Troszkę gipsu czy jakieś szpachli. Kieliszek farby i robota zrobiona, bez kombinowania i jakiś cudów typu rozdzielacze i inne wynalazki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Dla mnie to bez sensu wiercić tyle dziur w bardzo grubej ścianie. Poza tym gdy ktoś np. wynajmuje mieszkanie, to właściciel tez nie zawsze się na coś takiego zgodzi. 

W każdym razie już wszystko wiem:)

Nowy konwerter który ma być dostępny w Polsacie (pewnie za sporą kasę) umożliwi podłączenie tego wszystkiego tylko po jednym kablu. Z konwertera wyjdzie jeden przewód, który w domu po spliterze można dać na 2 evoboxy i 3 multiroomy polsatowskie :):) :) Super sprawa. Czyli poczekam miesiąc albo dwa i mam sprawę załatwioną :) teraz bym musiał mieć dwie anteny a z nowym konwerterem wystarczy jedna i żadnych dodatkowych wierceń :)  Szkoda tylko, że wcześniej o tym nie pomyśleli bo niby nowy zestaw a jak się okazuje konwerter nie obsługuje 3 multiroomów. Będzie trzeba więc go sprzedać. W efekcie zakup nowego w CP i tak okaże się droższy niż bym brał aktywację...

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi na pilocie do EVOBOX bezpośredniego klawisza do zmiany formatu obrazu tak jak w pilocie do HD7000. Obsługa poprzez menu na ekranie do zbytnia klawiszologia do banalnej opcji a dość często wykorzystywanej dzięki braku ujednolicenia przynajmniej formatu obrazu przez nadawcę.

Przy okazji 16:9 to powinien być standard. Bez sensu jest emisja filmu panoramicznego z czarną ramką naokoło wciśniętego dodatkowo w format 4:3 (sic!) czyli film zajmuje 35% powierzchni z całego ekranu :) Rozdzielczości to nie poprawi na wyższą a tylko wkurza konieczność zmian na full ekran.

A do czego miałby ten guzik służyć?

Nikt przecież co 5 minut nie zmienia telewizora raz 16:9, raz stary kineskop.

Tym bardziej, że Evobox ma tylko złącze HDMI.

 

 

A co do pasów to jakie masz rozwiązanie? Tak nakręcono film i magicznie szerszego kadru się nie wyczaruje.

Edytowane przez Maker3
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da się rozdzielić te sygnały i podłączyć po jednym kablu na dekoder to dla mnie super:) Czy ktoś już tak zrobił ???

Ją jutro będę tak robił i do końca kwietnia używał takiej konfiguracji, przy czym chcę podłączyć po dwa kable do Evo i turboboxa.

 

Dać się powinno.

http://www.expert-tvsat.com/Inverto_LNB_Unicable-181.html

Tak się nie da.

1. Dekoder EVOBOX wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości Unicable SCR.

2. Dekodery multiroom nie obsługują unicable.

Ale można rozdzielić sygnał z unicable'a na cztery, dwa podpiąć do evoboxa, pozostałe dwa do mr, jednego singla do trzeciego mr i zostaje nam jeszcze jeden wolny kabel. Czy tak to zadziała?

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, sygnał Unicable SCR z wyjścia konwertera musi być podłączony bezpośrednio do EVOBOX, ponieważ on wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości standardu Unicable SCR.

Proszę przeczytać dostępne w Internecie informacje na temat technologii Unocable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego miałby ten guzik służyć?

Nikt przecież co 5 minut nie zmienia telewizora raz 16:9, raz stary kineskop.

Tym bardziej, że Evobox ma tylko złącze HDMI.

 

 

A co do pasów to jakie masz rozwiązanie? Tak nakręcono film i magicznie szerszego kadru się nie wyczaruje.

Do szybkiego przełączania między trybami Letterbox i PanScan. Nadal się to przydaje, całkiem często. HDMI nie ma tu nic do rzeczy, a przełączenie formatu właśnie rozwiązuje problem z pasami - bez czarów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kanałów działa jeszcze ze zmiennym WSS? TVP Rozrywka, TVP Seriale i Kino Polska, TVP Polonia.

Dedykowany przycisk do wymierającej funkcji, to marnowanie przycisków na pilocie.

Docelowo wszystkie kanały będą nadawane ze stałym WSS 16:9, bez możliwości zmiany przyciskiem.

Masz pod klawiszem Opcje możliwość zmiany skalowania obrazu, jeśli obraz jest w innym formacie niż 16:9.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z evoboxem przepustowością łącza w aplikacji hbo go i ipli,pomiar łącza internetowego pokazuje 10 mb/s a w hbo go niecałe 1mb/s ,co w konsekwencji powoduje zacinanie filmów praktycznie co sekundę,nie ma różnicy czy podłącze kabel czy przez wifi jest tak samo.Standardowo też brak kategorii film w ipli,ma ktoś jakiś pomysł co jest przyczyną słabej przepustowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kanałów działa jeszcze ze zmiennym WSS? TVP Rozrywka, TVP Seriale i Kino Polska, TVP Polonia.

Dedykowany przycisk do wymierającej funkcji, to marnowanie przycisków na pilocie.

Docelowo wszystkie kanały będą nadawane ze stałym WSS 16:9, bez możliwości zmiany przyciskiem.

Masz pod klawiszem Opcje możliwość zmiany skalowania obrazu, jeśli obraz jest w innym formacie niż 16:9.

Boomerang i CBS też cudują z obrazem i przycisk się przydaje. "Argument" o marnowaniu przycisków jest zwyczajnie zabawny. Przedzieranie się przez opcje zawsze będzie mniej wygodne niż wciśnięcie przycisku z jedną, konkretną funkcją.

Obraz rozmyty, funkcje przeniesione z przycisków do menu, wyświetlacz cyfrowy... oby sagemcom działał jak najdłużej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomerang i CBS też cudują z obrazem i przycisk się przydaje. "Argument" o marnowaniu przycisków jest zwyczajnie zabawny. Przedzieranie się przez opcje zawsze będzie mniej wygodne niż wciśnięcie przycisku z jedną, konkretną funkcją.

Obraz rozmyty, funkcje przeniesione z przycisków do menu, wyświetlacz cyfrowy... oby sagemcom działał jak najdłużej.

Masz racje, każdy powinien mieć sprzęt który lubi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mój upload? bo nie rozumiem

Fakt, że łącze ma prędkość deklarowaną 10Mb/s nie oznacza, że do każdego miejsca w Internecie będzie 10.

U mnie na łączu w teście HBO GO pokazuje 50 Mb/s na łączu 120Mb/s w UPC.

Nie wiem czy pytanko już było ale...

Po wciśnięciu "menu" na przedmiotowym dekoderze, mam hbo GO i VOD ale gdzie jest Ipla???

Mam niby dostęp, przez 6 miesięcy, za free a tu... brak... :sad:

Wybierz VOD i naciśnij OK :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Evoboxa...no to oglądam sobie meczyk ręcznych piłkarzy i nagle przemiły komunikat "TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE. SKONTAKTUJ SIĘ Z COK". Dowcip mu się udał a teraz na poważnie - są jakieś możliwości na szybko odblokować ? Czy to normalne przy nowych umowach ? Help :D

 

ok, ruszyło po przesłaniu uprawnień przez iCOK i restart dekodera ;)

 
Ja niestety nie miałem tyle szczęścia i ten komunikat mam od czasu aktywacji. Już 3 razy przesyłane były uprawnienia i nic ... nadal komunikat na większości kanałów. Np. na 60 kanale - parametry sygnału: siła 90%, jakość 97%, SNR 14,6 i po 10 sekundach oglądania mam czarną planszę z "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie ... ". Co ciekawe na HD2000 jako MR świecą wszystkie kanały idealnie. 
 
Z wad samego sprzętu: mocno się grzeje, miałem spore problemy z dźwiękiem, po uruchomieniu musiałem zmieniać źródło na stereo (zawsze był ustawiony na przestrzenny - brak dźwięku), po przywróceniu do ustawień fabrycznych ruszył i jest ok. I to tylko tyle :)
 
Reszta ok, naprawdę fajny sprzęt, cichy, szybki, CEC działa idealnie, ładnie wstaje po uśpieniu, szkoda że muszę oddać (ze względu na brak kanałów). 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że łącze ma prędkość deklarowaną 10Mb/s nie oznacza, że do każdego miejsca w Internecie będzie 10.

U mnie na łączu w teście HBO GO pokazuje 50 Mb/s na łączu 120Mb/s w UPC.

 

dzięki za odpowiedź,udostępniłem internet z komórki i działa bez zacinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia i ten komunikat mam od czasu aktywacji. Już 3 razy przesyłane były uprawnienia i nic ... nadal komunikat na większości kanałów. Np. na 60 kanale - parametry sygnału: siła 90%, jakość 97%, SNR 14,6 i po 10 sekundach oglądania mam czarną planszę z "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie ... ". Co ciekawe na HD2000 jako MR świecą wszystkie kanały idealnie. 
 
Z wad samego sprzętu: mocno się grzeje, miałem spore problemy z dźwiękiem, po uruchomieniu musiałem zmieniać źródło na stereo (zawsze był ustawiony na przestrzenny - brak dźwięku), po przywróceniu do ustawień fabrycznych ruszył i jest ok. I to tylko tyle :)
 
Reszta ok, naprawdę fajny sprzęt, cichy, szybki, CEC działa idealnie, ładnie wstaje po uśpieniu, szkoda że muszę oddać (ze względu na brak kanałów). 

 

Wymień na inną sztukę w APS i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bez sensu wiercić tyle dziur w bardzo grubej ścianie.

 

A co ty w zamku mieszkasz że masz bardzo grube ściany? W nowo wybudowanych domach zrobionych przeważnie z suporeksów przewiercenie czterech otworów to kwestia paru minut. I nie są to dziury ale równe otwory. Ja jako zajmującego się elektryką mogę stwierdzić że ludzie panicznie boją się wszelkich remontów instalacji elektrycznych związanych z dokładaniem kabli elektrycznych czy antenowych. Na remonty mieszkań wydają grube tysiące zł, ale jak trzeba dołożyć gdzieś nawet metr kabla to wtedy przeważnie słychać lamenty i złorzeczenia bo elektryk chce zakładać jakiś dodatkowy kabel. Z jednym masz tylko racje że właściciel wynajmowanego mieszkania może się nie zgodzić na wiercenie. Po drugie to jakoś nie wierze w takie rewelacje że za pomocą jednego kabla idącego z konwertera da się dostarczyć sygnał aż do pięciu dekoderów. No ale niech ci będzie że się da.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...