Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może przypomnienie ustawiłeś na kanale którego nie masz na liście Ulubione. Część kanałów jest zdublowana na liście , to może dać taki efekt. Przykładowo do listy Ulubione dodałeś kanał Polsat HD z pozycji 1 a przypomnienie ustawiłeś na Polsat HD z pozycji 111

 

Czy po aktualizacji robiłeś przywrócenie ustawień fabrycznych ?

Jaką masz zajętość dysku?

Jaki jest model dysku odczytany w menu Informacje?

U mnie powróciło do wszystkich po przeglądaniu prywatnych plików. Przy przypomnieniu, z tego co zauważyłem, jest OK. Potwierdzam, że ten błąd nie został do końca poprawiony.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zauważyłem coś denerwującego według mnie ... po zastosowaniu time shiftu i potem właczeniu play nie ma nigdzie informacji ze program leci z opóźjnieniem ... na NC+ było info na wyuswietlaczu a na evoboxie nie. Czy mozna o jakos oznaczyc aby inny domownik nie przełączył w tym czasie kanału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko dobrze śmiga tylko dwa razy przy przełączeniu na inny kanał cytując Jerzego Sthura "ciemność widzę ciemność" dosłownie czarny ekran. Po przełączeniu na kolejny i powrót kanał odbierał normalnie. Jeszcze jedno, gdy w nocy wyłączę evo pilotem w stan czuwania dekoder sam po jakimś czasie przełącza się w stan uśpienia i razi po oczach zegar. Jasność wyświetlacza ustawiona oczywiście na niską. Można by tę jasność obniżyć jeszcze o 50 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również dosyć często jest ciemny ekran, ale zawsze po właczeniu dekodera. W trakcie przełaczania kanałów nie pojawia się.

 

U mnie też występował podobny problem. Przy nowym oprogramowaniu tego nie zauważyłem. Przy wcześniejszym zdarzało się tak, że przy przełączaniu z danego kanału na inny był bardzo często czarny ekran i to nie na jednym kanale, tylko np. na wszystkich kanałach z  grupy TVN lub Polsat. Po wyłączeniu z prądu wracało do normy. 

Po aktualizacji nie zaobserwowałem problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zauważyłem coś denerwującego według mnie ... po zastosowaniu time shiftu i potem właczeniu play nie ma nigdzie informacji ze program leci z opóźjnieniem ... na NC+ było info na wyuswietlaczu a na evoboxie nie. Czy mozna o jakos oznaczyc aby inny domownik nie przełączył w tym czasie kanału ?

 

Przy próbie przełączenia kanału pojawia się stosowny komunikat, że masz timeshift włączony i przełączając kanał utracisz zapisany bufor. Tutaj raczej nie ma prawdopodobieństwa przypadkowego przełączenia.

Jedyna niedogodność, to taka, że możesz oglądać audycję (np. mecz, wyścig) z przesunięciem, bo zapomnisz i już nie będzie na żywo, a zerkając na dekoder nie masz tej informacji. Da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komuś taka prędkość? Przecież to prawie to samo co x1.0.

 

Taką funkcjonalność ma np dekoder NC+ oraz kilka innych, które użytkowałem, więc zapewne ma spore grono odbiorców taka funkcja np. po to aby zapoznać się z treścią programu informacyjnego, poświęcając na to mniej czasu niż oglądając z pierwotną prędkością. Byłbym zadowolony również z większych prędkości odtwarzania z towarzyszącym dźwiekiem 2x-3x.

Takie rozwiązanie miały już 10 lat temu magnetowidy SVHS firmy Philips przy znacznie większych prędkościach przewijania z podglądem. Dialogi w tak oglądanym programie/filmie były zrozumiałe ponieważ zastosowany algorytm w pierwszej kolejności wycinał niesłyszalne przerwy pomiędzy dźwiękami/słowami a dopiero później przy dalszym zwiększaniu prędkości odtwarzania przyspieszał również odtwarzanie ścieżki audio zmieniając jej ton ale treść nadal była zrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, gdy w nocy wyłączę evo pilotem w stan czuwania dekoder sam po jakimś czasie przełącza się w stan uśpienia i razi po oczach zegar. Jasność wyświetlacza ustawiona oczywiście na niską. Można by tę jasność obniżyć jeszcze o 50 % ?

Przyłączam się do prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja na nowym sofcie mam denerwujaca przypadlosc zwiazana z timeshift'em. Jesli zastopuje aktualnie ogladany program a potem go ponownie włączę, to odtwarzanie zaczyna sie okolo 1-2 sekundy dalej. Znaczy trace kawalek ogladanego programu. Szczegolnie denerwujace jest to w trakcie dialogow, bo ucieka kawalek wątku. Musze cofnąc troche wczesniej zeby odsluchac brakujacy kawalek.

Nie obserwowalem tego na starym sofcie.

Czy tez tak macie?

Edytowane przez legzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ogląda nagrany film z napisami i włączy się pauzę to po wznowieniu odtwarzania napisy nie są wyświetlane przez 5-8 sekund. Traci się nawet kilka zdań. Tak było na starym sofcie i tak jest dalej na nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...