Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem zgłosić drobny błąd w nowym oprogramowaniu.

Po ustawieniu "Nagraj sezon", jeśli wejdziemy ponownie w tą samą pozycję, dekoder wyświetla opcję "ANULUJ NAGR. SERII" a powinien wyświetlać "ANULUJ NAGR. SEZONU"

Po prostu wprowadził mnie w błąd, że nadal mam ustawione nagrywanie serii odcinków.

Dziąki, problem jest znany,

support458, twierdziłeś, że po wyłączeniu z prądu dekoder będzie wracał na listę WSZYSTKIE. Dzisiaj już po aktualizacji musiałem na chwilkę odłączyć Evobox z gniazdka i po ponownym włączeniu był na liście ULUBIONE.

Chyba jesteś zadowolny?

To tylko świadczy o tym, że Wasze uwagi są cenne :wink:

support458, kilka miesięcy temu pisałeś, że transmisje "na żywo" będą od razu oznaczane na pasku informacyjnym. Sprawdziłem dzisiaj na 1.9.3 - brak takowego oznaczenia przy transmisjach live m.in. na Polsacie Sport i Eurosporcie. 

Będzie nie znaczy, że już jest. Owszem jest w planach takie oznakowanie.

 

Polak potrafili tylko narzekać i na to idzie 99% aktywność, szkoda...

Czyli jeśli nikt nie pisze dobrych opinii to znaczy, że jest dobrze. Inaczej nie potrafimy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia Spot nie jest certyfikowanym serwerem DLNA i co więcej, wbudowany w router serwer blokuje działanie innych serwerów DLNA w sieci. W sprawie konfiguracji musisz skontaktować się z Netią. Jednak z tego co piszą użytkownicy w sieci, są małe szanse aby poprawnie współpracował z Evobox. Użytkownicy raportują problemy współpracy Netia Spot z każdym telewizorem.

Może któryś z userów ma inne doświadczenia.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mingo, dnia 20 Paź 2016 - 19:09, napisał: snapback.png

support458, twierdziłeś, że po wyłączeniu z prądu dekoder będzie wracał na listę WSZYSTKIE. Dzisiaj już po aktualizacji musiałem na chwilkę odłączyć Evobox z gniazdka i po ponownym włączeniu był na liście ULUBIONE.

Chyba jesteś zadowolny?

To tylko świadczy o tym, że Wasze uwagi są cenne :wink:

 

Nie powiem, na pewno na plus ten szczegół. Co prawda po Twojej ostatniej radzie zaleciłem użytkownikom nie wyłączanie na noc dekodera z prądu, ale mimo wszystko czasami jest jakaś sytuacja, że trzeba wyciągnąć wtyczkę. Wiadome, mnie to bez różnicy, czy włączy się na ulubionych czy na innej liście bo w 2 sekundy sobie to ustawię, ale dekoder użytkuje też starsza osoba, dla której problemem było to, że dekoder włączał się na innej liście i TVP1 zamiast na '1' było na '3' ;)

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po podłączeniu optyka powinno się przestawiać jakąś funkcję w ustawieniach ?

Do tej pory miałem podpięty amplituner chinche - jack i śmigało, z tym że to połączenie analogowe.

Kupiłem przewód optyczny i na amplitunerze cisza..Ciągle wyświetla  signal analog.

Amplituner to Pioneer VSX-D511.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że nowy soft to kawał dobrej roboty programistów, ale mam pewien problem z odtwarzaniem plików z Pendriva 32GB. Pliki to format mp4 szerokość 1280, wysokość 720. Albo nie odtwarza wogóle albo odtworzy np 2 minuty i nagle plansza Błąd odczytu i błąd odtwarzania. Czasami też mam ten komunikat przy odtwarzaniu slajdowym zdjęć choć wszystkie zdjęcia są tego samego formatu. Czasami obraz "kostkuje" przy odtwarzaniu nagrań.

Robiłem reset po aktualizacji łącznie z usunięciem nagrań - nic to nie dało. Czy to coś z dekoderem czy Evobox nie odtwarza takich plików?

Edytowane przez rafcio082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również problemy z odtwarzaniem filmów jakości HD z pendriva przez USB. I to niezależnie od pojemności pendriva (testowane na 4, 8 i 16 GB). Objawy inne niż u rafcio082, mianowicie obraz nie jest płynny i klatkuje, tym bardziej im większy jest plik filmowy. Podkład muzyczny w filmie działa prawidłowo. Natomiast na filmach w formacie nie HD klatkowanie jest, ale prawie niezauważalne. Zatem być może problem tkwi ze słabej mocy obliczeniowej dekodera, skoro nie daje rady z większymi plikami zapisanymi w standardzie HD?

Edytowane przez anbes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że nowy soft to kawał dobrej roboty programistów, ale mam pewien problem z odtwarzaniem plików z Pendriva 32GB. Pliki to format mp4 szerokość 1280, wysokość 720. Albo nie odtwarza wogóle albo odtworzy np 2 minuty i nagle plansza Błąd odczytu i błąd odtwarzania. Czasami też mam ten komunikat przy odtwarzaniu slajdowym zdjęć choć wszystkie zdjęcia są tego samego formatu. Czasami obraz "kostkuje" przy odtwarzaniu nagrań.

Robiłem reset po aktualizacji łącznie z usunięciem nagrań - nic to nie dało. Czy to coś z dekoderem czy Evobox nie odtwarza takich plików?

Wtaw informacje odczytane z plików programem Media Info.

Czy po podłączeniu optyka powinno się przestawiać jakąś funkcję w ustawieniach ?

Do tej pory miałem podpięty amplituner chinche - jack i śmigało, z tym że to połączenie analogowe.

Kupiłem przewód optyczny i na amplitunerze cisza..Ciągle wyświetla  signal analog.

Amplituner to Pioneer VSX-D511.

Wybierasz określone urządzenie na pilocie amplitunera, ale w konfiguracji amplitunera trzeba zmienić że urządzenie które wybierasz na pilocie ma korzystać z wejścia optycznego. Zapewne w menu amplitunera jest możliwość przypisania wejścia cyfrowego do danego urządzenia.

Czasami tylko niektóre wejścia np. CD mają w opcjach możliwość przypisania wejścia cyfrowego.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458 oto dane.

Nie wiem tylko dlaczego informacje o pliku na Evoboxie są 1280x 720 a w media info 1920x1080

 

 

Ogólne

Pełna ścieżka                           : C:\Users\rafci\Desktop\Jaman - Een Beetje Hoop.mp4

Format                                  : MPEG-4

Profil formatu                          : Base Media

ID kodeka                               : isom (isom/iso2/avc1/mp41)

Rozmiar pliku                           : 53,3 MiB

Czas trwania                            : 3 min 31s

Całkowita przepływność bitów            : 2.110 kb/s

Aplikacja zapisująca                    : Lavf54.63.104

 

Wideo

ID                                      : 1

Format                                  : AVC

Format/Informacja                       : Advanced Video Codec

Profil formatu                          : High@L4

Ustawienia formatu, CABAC               : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy          : 3 klatki

ID kodeka                               : avc1

ID kodeka/Informacja                    : Advanced Video Coding

Czas trwania                            : 3 min 31s

Przepływność bitów                      : 1.978 kb/s

Szerokość                               : 1.920 pikseli

Wysokość                                : 1.080 pikseli

Proporcje obrazu                        : 16:9

Tryb wyświetlania klatek                : Stały

Szybkość wyświetlania klatek            : 25,000 kl/s

ColorSpace                              : YUV

ChromaSubsampling/String                : 4:2:0

BitDepth/String                         : 8 bitów

Rodzaj skanu                            : Progresywny

bity/(piksele*ramki)                    : 0.038

Rozmiar strumienia                      : 49,9 MiB (94%)

colour_range                            : Limited

colour_primaries                        : BT.709

transfer_characteristics                : BT.709

matrix_coefficients                     : BT.709

 

Audio

ID                                      : 2

Format                                  : AAC

Format/Informacja                       : Advanced Audio Codec

Profil formatu                          : LC

ID kodeka                               : 40

Czas trwania                            : 3 min 31s

Rodzaj przepływności                    : Stała

Przepływność bitów                      : 126 kb/s

Kanały                                  : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów                  : Front: L R

Częstotliwość próbkowania               : 44,1 kHz

Szybkość wyświetlania klatek            : 43,066 kl/s (1024 spf)

Rozmiar strumienia                      : 3,17 MiB (6%)

Default                                 : Tak

Alternate group                         : 1

Edytowane przez rafcio082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć gdzieś ten plik i daj link na pw.

Plik ma niestandardową kombinacje MPEG4 i kodek VC1 a rozszerzenie MP4.

Evobox wspiera MPEG2 z kodekiem VC1, stąd mogą wynikać problemy.

Spróbuj transkodować przez XmediaRecode na mkv. Wybierz profil dla Samsung TV (mkv).


Mam również problemy z odtwarzaniem filmów jakości HD z pendriva przez USB. I to niezależnie od pojemności pendriva (testowane na 4, 8 i 16 GB). Objawy inne niż u rafcio082, mianowicie obraz nie jest płynny i klatkuje, tym bardziej im większy jest plik filmowy. Podkład muzyczny w filmie działa prawidłowo. Natomiast na filmach w formacie nie HD klatkowanie jest, ale prawie niezauważalne. Zatem być może problem tkwi ze słabej mocy obliczeniowej dekodera, skoro nie daje rady z większymi plikami zapisanymi w standardzie HD?

Problem wynika z niskiego bitrate oraz błędów w kodowaniu filmów. Wyjście HDMi w dekoderze jest ustawione na rozdzielczość 1920x1080 50 Hz a filmy mają np. 23 klatki na sekundę więc brakuje do połowy 2 klatek aby uzyskać płynność. Dekoder bez problemu dobrze odtwarza filmy poprawnie zakodowane w jakości FHD 1080P i bitrate 25Mb/s.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ADB w oprogramowaniu (pakietach) Graphyne oferuje swoim klientom (np. CP) funkcjonalność multiscreen, czyli oglądanie nagrań, czy też nawet sygnału stacji odbieranego przez dekoder na innych ekranach. Chodzi zapewne o funkcję serwera multimediów wysyłającego treści do innych urządzeń w sieci domowej.

 

Czy istnieją choćby mgliste zapowiedzi udostępnienia takiej funkcjonalności?? Choćby odtwarzanie nagrań po kablu LAN na dekoderach multiroom (made by CP)? Technicznie jest to do ogarnięcia, bo ADB oferuje włączenie dotychczasowego sprzętu własnego operatora do swoich usług.

 

Uprzedzając jedynie słuszne pohukiwania: podyskutować zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o żadne wymuszenie. To tylko pytanie. Można przecież napisać, że nic takiego się nie przewiduje i dyskusja ucięta. Ja natomiast myślę, że kiedyś to może nastąpić. Nie wiem co sądzą inni więc można podyskutować bo pewna realność istnieje.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafili tylko narzekać i na to idzie 99% aktywność, szkoda...

Czyli jeśli nikt nie pisze dobrych opinii to znaczy, że jest dobrze. Inaczej nie potrafimy.

Nie jest z nami chyba aż tak źle. Nie piszę pochlebstw aby nie zaśmiecać wątku. :P

 

Dużo pozytywnych zmian, oby tak dalej.

I teraz jak prawdziwy Polak napiszę: Oby tylko na następną aktualizację nie trzeba było tak długo czekać. ;)

Edytowane przez Barti
Prawdziwy Polak pisze swoje posty poprawnie. ;-) Wyraz "Polak", jako przedstawiciel narodu polskiego, piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, teraz zaskoczyłem. Czyli na wyświetlaczu czas jest pokazywany normalnie. No, dla mnie to niewielka pociecha, bo dekoder mam w odległości 6,5 m ode mnie, więc i tak nie widzę wyświetlacza. :) Ja bym wolał, żeby na pasku info czas szedł normalnie, bo wtedy chcąc ominąć reklamy, mogę wybrać czas o kilka minut do przodu, bo "skoku" dalej nie dodano.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...