Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam telewizję Cyfrowego Polsatu z dekoderem EVOBOX PVR od kilkunastu dni i zauważyłem jedną rzecz która mnie zaniepokoiła. Dekoder wtedy kiedy jest wyłączony (w trybie uśpienia), co jakiś czas załącza dysk. Słychać wyraźnie, że dysk startuje i dzieje się tak co kilka czy kilkanaście minut. Czy jest to normalne zachowanie tego dekodera? Czy u Was on też w taki sam sposób się zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telewizję Cyfrowego Polsatu z dekoderem EVOBOX PVR od kilkunastu dni i zauważyłem jedną rzecz która mnie zaniepokoiła. Dekoder wtedy kiedy jest wyłączony (w trybie uśpienia), co jakiś czas załącza dysk. Słychać wyraźnie, że dysk startuje i dzieje się tak co kilka czy kilkanaście minut. Czy jest to normalne zachowanie tego dekodera? Czy u Was on też w taki sam sposób się zachowuje?

 

Tak, to jest normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Pod tym względem dekoder TurboBOX+ od NC+ zachowywał się zdecydowanie lepiej.

 

Zdecydowanie lepiej? Tam dysk chodzi cały czas, bo ściąga VOD, a tu uruchomi się raz na jakiś czas = mniejsze zużycie prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telewizję Cyfrowego Polsatu z dekoderem EVOBOX PVR od kilkunastu dni i zauważyłem jedną rzecz która mnie zaniepokoiła. Dekoder wtedy kiedy jest wyłączony (w trybie uśpienia), co jakiś czas załącza dysk. Słychać wyraźnie, że dysk startuje i dzieje się tak co kilka czy kilkanaście minut. Czy jest to normalne zachowanie tego dekodera? Czy u Was on też w taki sam sposób się zachowuje?

Przed aktualizacja faktycznie dekoder w trybie uśpienia załączał się co jakiś czas i to w różnych odstępach czasu. Obecnie przy sofcie 1.9.3 problem ten nie występuje. Dekoder ustawiony na tryb uśpienia w momencie wyłączenia go z pilota, przechodzi w ten tryb po upływie paru minut. Do czasu następnego włączenia z pilota, nie uruchamia się samoczynnie - dysk nie pracuje.

Edytowane przez Grobelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie nie da się oglądać filmów przez USB. Strasznie klatkują, nie ma różnicy co do formatu i rozdzielczości. Jeszcze mam pytanie: Gdzie znajdę ustawienia DLNA w dekoderze? Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od wczoraj zaczął nieźle świrować. Oczywiście na starym sofcie. Jak włączę nagranie to nie da się go przewinąć, zatrzymać, ani zapauzować - dekoder reaguje na pilota, dioda mruga, ale żadnej reakcji softu. Da się z tego wyjść tylko przez OK i Oglądaj od początku, wtedy dopiero zaczyna reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacja faktycznie dekoder w trybie uśpienia załączał się co jakiś czas i to w różnych odstępach czasu. Obecnie przy sofcie 1.9.3 problem ten nie występuje. Dekoder ustawiony na tryb uśpienia w momencie wyłączenia go z pilota, przechodzi w ten tryb po upływie paru minut. Do czasu następnego włączenia z pilota, nie uruchamia się samoczynnie - dysk nie pracuje.

A jednak! Myliłem się i jestem z tego powodu rozczarowany. Przez 2 dni obserwacji wydawało się być wszystko w porządku. Dekoder w trybie uśpienia na sofcie 1.9.3 wyłączał się dosłownie po paru minutach i sam załączyć się nie chciał. Dzisiaj budzę się o 5:30 i co widzę? Dekoder pokazuje mi godzinę i słyszę jak dźwięk pracującego dysku próbuje zastąpić mi sygnał nastawionego budzika. Dodam, że żadne nagranie programu nie jest zaplanowane. Czyli w moim przypadku problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dekoder pokazuje mi godzinę i słyszę jak dźwięk pracującego dysku próbuje zastąpić mi sygnał nastawionego budzika.

 

Musisz mieć wadliwy egzemplarz dysku. Ja mam dekoder non-stop w trybie uśpienia i trzeba podejść bardzo blisko niego, aby usłyszeć szmer. W nocy z odległości 2-3 m jest praktycznie niesłyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś nie odpowiada poziom głośności dysku, może wymienić dekoder w APS. Aktualnie dostępne w APS egzemplarze EVOBOX powinny mieć cichsze dyski i skończmy proszę dyskusje na ten temat. Bez wymiany dekodera nic się w poziomie głośności nie zmieni. Dekoder musi wykonywać okresowe działania w stanie uśpienia a okresowe wybudzanie dysku jest naturalnym zachowaniem.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te wersje oprogramowania, serwer DLNA mam na debianie miniDLNA, telewizor widzi udostepnione katalogi, dekoder nic nie widzi (telewizor podlaczony na kablu do routera, dekoder przez WiFi), tylko z USB moge korzystac.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przystankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto otrzymał aktualizację oprogramowania dekodera spoza pierwszej puli ok 10 tys. wypuszczonej 6 października?

Jestem ciekaw czy już udostępniają aktualizację kolejnym dekoderom czy jeszcze obserwują reakcje użytkowników i czekają na zgłaszane ewentualne błędy.

Edytowane przez grzechoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...