Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Evoboxem, 1 po odebraniu od kuriera od razu poszedł do wymiany bo ciągle się wieszał, natomiast drugi chodzi dobrze, ale jak jest podłączony pod srebrne wejście konwentera inverto ( nie ważne czy 1 czy 2 ) natomiast gdy jest podłączony pod złote wejście to potrafi się zawiesić i gubić sygnał, czy możliwe że złote wejście konwentera jest uszkodzone ? miał ktoś podobny problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytam teraz o konwerter tylko o ustawienia. W zależności od rodzaju podłączenia musisz zmienić dopasowanie w ustawieniach.

 

Jeśli podłączysz pod złote gniazdo, to w ustawieniach zaznaczasz, że masz konwerter IVERTO itd.

 

Jak pod jedno srebrne, to też musisz to odpowiednio ustawić.

 

 

Od 27:39 zaczyna się o ustawieniach anteny. Zobacz, a będziesz wiedział o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Evoboxem, 1 po odebraniu od kuriera od razu poszedł do wymiany bo ciągle się wieszał, natomiast drugi chodzi dobrze, ale jak jest podłączony pod srebrne wejście konwentera inverto ( nie ważne czy 1 czy 2 ) natomiast gdy jest podłączony pod złote wejście to potrafi się zawiesić i gubić sygnał, czy możliwe że złote wejście konwentera jest uszkodzone ? miał ktoś podobny problem ? 

 

Jeśli to kolejny dekoder który ma problemy, to znaczy że problem nie jest w dekoderze a w instalacji antenowej która działa nieprawidłowo i zakłóca pracę dekodera. Czy instalacja antenowa była weryfikowana przez profesjonalnego instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mingo  - wiem o co Ci chodzi, teraz na srebrnym mam ustawiony uniwersalny i wszystko działa, jak miałem ustawiony na złotym na inverto to się wieszał i były problemy

 

 

support458 - instalacja jest na nowych kablach trisset 113, kable były sprawdzane

, mam multiroom na zwykłym dekoderze żadnych problemów,

tylko Evobox na złotym wejściu nie chce działać, natomiast na srebrnym ma ograniczone funkcje :/

 

zastawiam się czy nie wymienić konwentera na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mingo - wiem o co Ci chodzi, teraz na srebrnym mam ustawiony uniwersalny i wszystko działa, jak miałem ustawiony na złotym na inverto to się wieszał i były problemy

 

 

support458 - instalacja jest na nowych kablach trisset 113, kable były sprawdzane

, mam multiroom na zwykłym dekoderze żadnych problemów,

tylko Evobox na złotym wejściu nie chce działać, natomiast na srebrnym ma ograniczone funkcje :/

 

zastawiam się czy nie wymienić konwentera na nowy.

Sam ustawiałeś antenę ?

Jaki masz SNR na kanale 29 i 115?

Czy w pobliżu anteny jest antena LTE lub WI-FI ?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Czytam ten wątek od dłuższego czasu i się zastanawiam czy ja mam jakiś inny Evobox. :) Podłączyłem po wymianie Hd 6000 i  wszystko działa idealnie. Nic się nie wiesza, z konwerterem unicable współpracuje wyśmienicie, dysku twardego praktycznie nie słychać. Nagrywanie i kasowanie nagrań też działa. dla mnie jest to najlepszy dekoder jaki kiedykolwiek miałem a trochę się u mnie przewinęło sprzętów operatorów w tym także nbox-ów.  Pozostaje mi tylko czekać na nowości w aktualizacji. Obsługa także bez problemów, nawet nie trzeba zaglądać do instrukcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Czytam ten wątek od dłuższego czasu i się zastanawiam czy ja mam jakiś inny Evobox. :) Podłączyłem po wymianie Hd 6000 i  wszystko działa idealnie. Nic się nie wiesza, z konwerterem unicable współpracuje wyśmienicie, dysku twardego praktycznie nie słychać. Nagrywanie i kasowanie nagrań też działa. dla mnie jest to najlepszy dekoder jaki kiedykolwiek miałem a trochę się u mnie przewinęło sprzętów operatorów w tym także nbox-ów.  Pozostaje mi tylko czekać na nowości w aktualizacji. Obsługa także bez problemów, nawet nie trzeba zaglądać do instrukcji.

Pozdrawiam

 

Kwestia egzemplarza. Co do Evo, to ja też nie narzekam, poza kilkoma małymi problemami działa dobrze, bez zawiech itp. Jednak w przypadku PVR HD 7000 przez pierwsze kilka miesięcy jego użytkowania też dziwiłem się, czy mam jakiś inny dekoder niż większość, bo żaden problem z forum nie występował. Niestety, od kilku miesięcy(głównie od czasu najnowszej aktualizacji) już tak nie chwalę tego dekodera, a wręcz czekam, kiedy będę mógł wziąć zamiast niego inny dekoder z możliwością nagrywania co najmniej dwóch kanałów jednocześnie.

 

Jak dobrze trafisz, to problemy innych wydają Ci się dziwne. A po prostu miałeś szczęście(albo inni mieli nieszczęście, bo raczej tych zawodnych jest mniej niż niezawodnych ;) ) i trafiłeś na dobry egzemplarz.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego również nie narzekam. Może z raz mi się zresetował, a tak działa dobrze.Jeśli chodzi o głośność to musi być idealna cisza aby go usłyszeć.No może w nocy trochę szumi.Ale to jest naturalna praca dysku. Jedynie obawiam się głośności jak się go trochę zapełni. Czy go już ktoś zapełnił do powyżej 50%. Czy słychać różnicę w głośności?

Ogólnie praca dekodera jest dość płynna. Jedynie trochę się zatka podczas przewijania listy kanałów czy EPG. Ale to drobnostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma być go słychać po zapełnieniu? Ja ostatnio miałem 90 % i różnicy nie było bo i nie powinno być.  W nocy przy nagrywaniu słychać silnik dyski i pracę jego głowic ale jest to raczej pomijalny problem. Bardziej przeszkadza mi sąsiad w bloku spuszczający wodę. Dekoder jest naprawdę bardzo dobry, najlepszy ze wszystkich jakie maiłem od 10 lat w CP.  Czytając te posty trzeba pamiętać, że ludzie tu piszą o problemach. Nikt nie będzie pisał tu postów, że jest zadowolony i szczęśliwy. Dodatkowo   Support458 jest tu i słucha głosu ludu to lud pisze co zmienić i to napędza liczniki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze trafisz, to problemy innych wydają Ci się dziwne. A po prostu miałeś szczęście(albo inni mieli nieszczęście, bo raczej tych zawodnych jest mniej niż niezawodnych ;) ) i trafiłeś na dobry egzemplarz.

Nie miał szczęścia tylko trafił na normalny jak znakomita większość dekoderów a że trafiają się "ofiary losu" to o takich na okrągło w dziale się pisze,dokładnie jak wspomniał wyżej @mariuszpk

 

Czytając te posty trzeba pamiętać, że ludzie tu piszą o problemach. Nikt nie będzie pisał tu postów, że jest zadowolony i szczęśliwy.

Dokładnie tak,my też lubimy narzekać na to co nam dolega,ale ch[beep]e* się tym co mamy zdrowe, nie jest ogólnie tematem rozmów tak samo jest z dekoderami ;)

EDIT: chyba automatyczna przyzwoitka już przegina bo słowo "chwa*lenie" kojarzy z jakąś inną czynnością :mrgreen::crazy:

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał szczęścia tylko trafił na normalny jak znakomita większość dekoderów a że trafiają się "ofiary losu" to o takich na okrągło w dziale się pisze,dokładnie jak wspomniał wyżej @mariuszpk

 

Dlatego też napisałem, że może to nie jego szczęście, a bardziej nieszczęście tych, co mają pechowe egzemplarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek można odnieść wrażenie że ten dekoder jakiś felerny może być. Ja przesiadłem się z ESI na evobox i to jest jakbym zamienił syrenkę na BMW.

Dekoder jest rewelacyjny w połączeniu z konwerterem oferowanym przełączanie kanałów to cud miód i orzeszki. A i inny zalet jest sporo. Ja jestem bardzo zadowolony i nie zamieniłbym go na żaden inny.

Przy nim patrząc na inne jakie miałem czyli 2000 6000 i ESI to cała ta trójca prezentuje poziom epoki kamienia łupanego :)

Dekoder jest naprawdę extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forum!

Panowie (i ewentualnie Panie) kilka pytań.

Evobox spięty z kinem domowym Philips i TV Philips. Podłączenie: dekoder z TV po HDMI, kino z TV po HDMI ARC. Ustawiony dźwięk przestrzenny.

Generalnie:

- nie działa głośniej/ciszej z pilota od dekodera (ale to jak czytałem, z powodu przesyłanego formatu dźwięku)

- po włączeniu dekodera z automatu odpala się także TV i kino. Niestety ekranem "startowym" jest sygnał przesyłany z kina, a nie z dekodera. Muszę zmienić źródło na TV na sygnał z dekodera i dopiero wtedy jest ok. Chciałbym by wszystko startowało i od razu szedł sygnał z deksa. Da się?

- czasem przy przełączaniu kanałów jest jakiś problem z dźwiękiem - kanał x dobrze, kanał y dobrze, kanał z źle (dziwne trzaski zamiast dźwięku). Ponowne przełączenie na kanał y i powrót na z i jest ok. Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Evoboxa od około miesiąca. Nie narzekam na jego użytkowanie - to bardzo dobry sprzęt. Żona jest nim zachwycona. Jest tylko kilka niedociągnięć (jeśli chodzi o oprogramowanie), ale wiadomo, to nowy sprzęt i jeszcze jest trochę do poprawienia. Jednak są dwa błędy, które mi doskwierają podczas użytkowania. Funkcja "Wyszukaj" która nie działa tak jakbym chciał (o czym pisałem kilka dni temu). Drugi błąd jest taki, że często korzystam z funkcji "Przypomnij", używam tylko własnej listy "Ulubione". Kiedy zaplanuję sobie przełączenie na daną audycję przy pomocy "Przypomnij", to owszem przełącza, ale już na pozycję z głównej listy Polsatu. Wtedy muszę znowu przełączać  do listy Ulubionych. Za każdym razem po użyciu funkcji "Przypomnij". Moje pytanie jest takie czy tylko u mnie tak jest? Czy problem jest znany? I czy jeśli znany, to czy będzie ten błąd poprawiony?

Edytowane przez Kristoff13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...