Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście zmienić numerowanie seriali, żeby każdy wiedział, który to odcinek, bo teraz jest liczone ciągiem.

Edytowane przez Barti
Pisząc post stosujemy odpowiednie znaki interpunkcyjne. Na forum piszemy poprawnie po polsku. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

od przedwczoraj mam evoboxa i mam problem z odtwarzaniem hbo go i ipli. Gdy łączę sie po wifi z moją siecią domową to filmy nie wczytują mi się mimo tego, że przy teście łącza wszystko wygląda dobrze. Natomiast kiedy udostępnie internet mobilny z iPada wszystko działa jak należy. Gadałem z infolinią Polsatu - kazali mi wymienić dekoder i wymieniłem. Od wczoraj kontaktuje się z dostawcą internetu, starał się zdalnie ustawiać porty itp itd i mimo wszystko nic dalej nie działa jak powinno. Stąd moje pytanie- macie może jakiekolwiek pojęcie co może być przyczyną że filmy/seriale się nie buforują?

 

 

Problem jest w routerze. Jaki to model?

 

Routery mam dwa i jedną sieć wifi w domu. Niestety na obydwu to samo. 

Ten z którym się łączę bo jest bliżej to Pentagram Cerberus P-6331-42 (dosyć stary, ma z 6 lat spokojnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dzisiaj EVOBOXA i mam problem : nagrywa mi 2 kanały mimo tego, że mam konwerter INVERTO  IDLB-QUDL42-UNI2L- OPP.  Kabel jest podłączony do wejścia koloru złotego w konwerterze INVERTO, a kabel do dekodera jest podłączony do SAT1, a mimo tego nie nagrywa mi trzech kanałów , tylko dwa . Czemu tak jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dzisiaj EVOBOXA i mam problem : nagrywa mi 2 kanały mimo tego, że mam konwerter INVERTO  IDLB-QUDL42-UNI2L- OPP.  Kabel jest podłączony do wejścia koloru złotego w konwerterze INVERTO, a kabel do dekodera jest podłączony do SAT1, a mimo tego nie nagrywa mi trzech kanałów , tylko dwa . Czemu tak jest? 

Może konwerter trafił się walnięty i nie obsługuje wszystkich częstotliwości :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy wy też macie podobny problem.

 

Mianowicie czasami gdy włączę TV i dekoder telewizor zachowuje się jak by po kablu HDMI w ogóle nie dostawał sygnału. Nie pomaga jego wyłączenie czy zmiana źródła. Pomaga dopiero odłączenie i podłączenie kabla HDMI lub odłączenie dekodera z prądu.

 

TV Samsung H6500 najnowsze oprogramowanie.

miałem tak -zmieniłem kabel hdmi na inny i już jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy wy też macie podobny problem.

 

Mianowicie czasami gdy włączę TV i dekoder telewizor zachowuje się jak by po kablu HDMI w ogóle nie dostawał sygnału. Nie pomaga jego wyłączenie czy zmiana źródła. Pomaga dopiero odłączenie i podłączenie kabla HDMI lub odłączenie dekodera z prądu.

 

TV Samsung H6500 najnowsze oprogramowanie.

 Może  z czasem przejdzie..   Tuner  niby niejako sie  pewnie uczy.. U mnie po podłączeniu Evo do tv LG występowały zaniki obrazu  komunikaty  typu błąd hdcp .(wyś.  Evo.) Zmiana kabla nie wiele dawała..  Wychodziło się z tego po przez wyłączenie telewizora i dekodera.  Od trzech dni wszystko chodzi normalnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

watek przydatny dla szczęśliwych posiadaczy nowych evoboxow.

od tygodnia jestem jego posiadaczem, poprzednio bska 5800.

generalnie przez pierwszy tydzień nie trafiło mi się napotkać jakiś szczególnych utrudnień i problemow aż do dzisiaj.

 

niestety przetoczyły się burze, a co za tym idzie wszystko odłączone aby nie było strat.

za pierwszym razem nasz box sam stracił sygnał zanim zdarzyłem go poodłanczac - po ponownym podłączeniu pojawiły się problemy z sygnałem sat. jak gdyby nie widział konwertera moc/jakość  0/0. nie wiedziałem co się dzieje i lecę tam gdzie jest HD 6000 z multi. włączam do sieci i nagle zona krzyczy ze jest sygnał. myślę że może jakieś dodatkowe napięcie dał HD6000, no to ok. ale niestety jakieś 3 godziny później znowu w okolicy burza i znowu rozłanczanie. jakie było moje zdziwienie jak po raz kolejny nie było sygnału 0/0. zaczęły się magiczne sztuczki - odłanczanie i podłanczanie przy tunerze oraz złączu w pokoju gdzie rozłączam na potrzeby burzy co by nie zwaliło głowicy. dopiero po którymś razie zaskoczył. dodam ze w tym czasie na HD6000 wszystko ładnie śmigało.

jak już tuner zaskoczy z sygnałem to jest wszystko ok moc / jakość - 95-98/90-95.

 

jak już zaskoczył to dla testu odłączyłem go od napięcia i restart - o dziwo zaskoczył od razu

 

dodam ze na bska nie miałem jakichkolwiek problemow, a złączki F mam samozaciskowe.

 

jakieś pomysły co się może dziać?? generalnie instalacji jetem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego jakby uczenia się tunera to po pobraniu aktualizacji softu problem zniknął . Trwało to zjawisko jeden dzień. Jedynie jak zmieniam na polocie tv port hdmi ( i to e przypadku tunera nc mediabox bo mam jeszcze taki) pojawia się komunikat o błędzie hdcp. Ale starczy wyłączyć i włączyć Evo.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię konwerter unicable do dekodera EVOBOX PVR to dekoder będzie działać szybciej?

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy dekoder EVOBOX PVR będzie działał na zwykłym konwecterze?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa posty jeden pod drugim powstałe na skutek usunięcia innego postu znajdującego się wcześniej pomiędzy nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden góra dwa ale w ograniczonym zakresie. Ponadto w trakcie nagrywania dostęp do oglądania większości kanałów nie będzie możliwy.


Jak kupię konwerter unicable do dekodera EVOBOX PVR to dekoder będzie działać szybciej?

 

Dekoder będzie szybciej przełączał kanały oraz sprawniej realizował pozostałe funkcje. Unicable to technologia rekomendowana dla Evobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego jakby uczenia się tunera to po pobraniu aktualizacji softu problem zniknął . Trwało to zjawisko jeden dzień. Jedynie jak zmieniam na polocie tv port hdmi ( i to e przypadku tunera nc mediabox bo mam jeszcze taki) pojawia się komunikat o błędzie hdcp. Ale starczy wyłączyć i włączyć Evo.. .

 

Problem jest w obsłudze HDMi w Mediabox, oprogramowanie Evobox  nie ma tu wpływu na komunikat HDCP.

 

witam.

watek przydatny dla szczęśliwych posiadaczy nowych evoboxow.

od tygodnia jestem jego posiadaczem, poprzednio bska 5800.

generalnie przez pierwszy tydzień nie trafiło mi się napotkać jakiś szczególnych utrudnień i problemow aż do dzisiaj.

 

niestety przetoczyły się burze, a co za tym idzie wszystko odłączone aby nie było strat.

za pierwszym razem nasz box sam stracił sygnał zanim zdarzyłem go poodłanczac - po ponownym podłączeniu pojawiły się problemy z sygnałem sat. jak gdyby nie widział konwertera moc/jakość  0/0. nie wiedziałem co się dzieje i lecę tam gdzie jest HD 6000 z multi. włączam do sieci i nagle zona krzyczy ze jest sygnał. myślę że może jakieś dodatkowe napięcie dał HD6000, no to ok. ale niestety jakieś 3 godziny później znowu w okolicy burza i znowu rozłanczanie. jakie było moje zdziwienie jak po raz kolejny nie było sygnału 0/0. zaczęły się magiczne sztuczki - odłanczanie i podłanczanie przy tunerze oraz złączu w pokoju gdzie rozłączam na potrzeby burzy co by nie zwaliło głowicy. dopiero po którymś razie zaskoczył. dodam ze w tym czasie na HD6000 wszystko ładnie śmigało.

jak już tuner zaskoczy z sygnałem to jest wszystko ok moc / jakość - 95-98/90-95.

 

jak już zaskoczył to dla testu odłączyłem go od napięcia i restart - o dziwo zaskoczył od razu

 

dodam ze na bska nie miałem jakichkolwiek problemow, a złączki F mam samozaciskowe.

 

jakieś pomysły co się może dziać?? generalnie instalacji jetem pewien.

 

Po burzy zawsze może zostać uszkodzony konwerter np. częściowo. Tego akurat nie masz jak odłączyć, więc wszystko może się zdarzyć.

Bardzo często od samego pola elektromagnetycznego wytwarzanego przy zejściu pioruna do ziemi, w jego okolicy urządzenia odłączone od zasilania urządzenia, ulegają uszkodzeniu. Ładunek indukowany w kablu antenowym przy znacznej jego długości, może uszkodzić oscylator w konwerterze albo wejście np. multiswitch.

 

Jeśli będziesz miał dalej problemy, sprawdź czy wszystkie kanały z listy działają.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni zmagam się z problem z EPG. 90% kanałów nie ma w ogóle przewodnika. Zaczeło się od zniknięcia logo kanałów i programu, teraz są loga, programu nadal brak. Nieliczne programy jedynie go posiadają.

Przeszukiwałem na nowo liste kanałów lecz bez skutku. Aktualizacji oprogramowania również brak, niby najnowsza.

 

PS. Konwerter Unicable od CP, snr na tvn hd 14.2 dB, 93%/91%.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...