Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. Podczas oglądania nagrań z dysku mam przerwy w dźwięku. Są to krótkie zaniki trwające poniżej jeden sekundy. Nie jest to związane z ustawieniem anteny bo po cofnięciu  i ponownym odtworzeniu wszystko jest w porządku.  Najczęściej występuje to podczas nagrywania i jednoczesnego odtwarzania z  Live Pause. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to błąd w sofcie czy powinienem wymienić dekoder.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Czy będzie też serwerem dla plików z usb jak będzie ono w końcu uruchomione?

 

Będzie.

Bo nagrań z dysku na pewno nie udostępni.

Chyba, że mi tu kaktus wyrośnie....... :curious:

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 A wiadomo coś na temat poprawy działania pauzy. W Evo działa ona z opóźnieniem. Strasznie trudno zatrzymać materiał na danej scenie. We wcześniejszych dekoderach CP nigdy nie było z tym problemu. Zatrzymywanie działało wzorowo a w modelach bodajże 7400 była nawet możliwość oglądania poklatkowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czytam to forum już od ponad 2 lat ale dzisiaj pozwoliłem sobie napisać pierwszy raz. Od jakiegoś miesiąca posiadam Evobox-a w CP. Wcześniej przez 2 lata miałem PVR 7000. Z nowego Evobox-a jestem bardzo zadowolony, w porównaniu oczywiście do poprzedniego dekodera. Ale wczoraj (z niedzieli na poniedziałek) zdarzyła mi się niecodzienna sytuacja. Wszystkie zaplanowane na przyszłość nagrania (11 sztuk) wskoczyły do folderu NIEUDANE i każde miało informację, że nie zostało zrealizowane z powodu braku prądu. Jak to możliwe? Zaplanowane nagrania na ten tydzień nie zostały już nagrane? Musiałem wyczyścić listę NIEUDANE i zaplanować nagrania ponownie. Ale kurcze trzeba pilnować czy lista zaplanowanych znowu nie wskoczy do NIEUDANYCH.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj o 21 zauważyłem, że zaplanowana gra o tron z hbo3 się nie nagrywa (włączyłem dekoder, zdążyłem na napisy początkowe). Również z FOXa 22.11.63 nie był na liście, chociaż go zaplanowałem wcześniej. Przeglądnę wieczorem listę nieudane, czy cos tam jest (chociaz oba filmy dodałem ponownie do nagrania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj o 21 zauważyłem, że zaplanowana gra o tron z hbo3 się nie nagrywa (włączyłem dekoder, zdążyłem na napisy początkowe). Również z FOXa 22.11.63 nie był na liście, chociaż go zaplanowałem wcześniej. Przeglądnę wieczorem listę nieudane, czy cos tam jest (chociaz oba filmy dodałem ponownie do nagrania).

Dokładnie tak. Też zauważyłem to tylko dlatego, że zaplanowane nagranie się nie nagrywało. Wchodzę do listy ZAPLANOWANE a tu pusto, 11 zaplanowanych zniknęło. Ale pojawiło się w nowo utworzonym folderze NIEUDANE, tego folderu normalnie nie ma, dopiero pojawia się gdy jakieś nagranie jest nieudane. I tam wskoczyły moje zaplanowane nagrania. Tylko pytanie jakim cudem nagrania zaplanowane w przyszłości znalazły się jako nieudane nagranie? Przecież nie miały okazji się jeszcze nagrać, a dekoder stwierdził, że już się nie udało, może wie, że nie będę miał prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo mam drugi miesiąc, zdarzają się przycięcia na nagranym materiale, ale dla mnie to nie jest jakiś wielki problem tym bardziej, że już zapowiedziano poprawę oprogramowania. Zdarzyło się, że chyba dwa razy nie nagrał programów, powody niezależne od dekodera ( brak prądu i brak sygnału ) czyli normalka, przy braku sygnału u siebie zauważyłem, że gołąb lubi sobie czasami przysiąść na antenie :lol2: Ogólnie jestem bardzo zadowolony z dekodera i nie żałuję, że przeszedłem z nc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze cos czego chyba nikt nie ma..po ok 2.5mcu zaczal slabnac pilot mimo nowych baterii.

Chce to dziala jak chce a jak nie to w ogole.

Dlatego uzywam pilota od hd7000.

Mam pare uniwersalnych ale zaden kodu nie znajduje.

A na logitecha mnie nie stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodam kilka drobnych błędów, które zauważyłem a chyba nikt jeszcze ich nie zgłosił (Evobox'a mam od miesiąca):

 

1. Nie działa (a właściwie działa nieprawidłowo) funkcja "Wznów" po kolejnym wyjściu z nagrania - czyli działa poprawnie po pierwszym wyjściu z nagrania (przy Wznów pojawia się poprawny czas w którym nastąpiło wyjście z nagrania, a wybranie opcji Wznów umożliwia kontynuację oglądania przerwanego nagrania) ale po ponownym włączeniu nagrania i ponownym przerwaniu, przy "Wznów" ciągle wisi czas z pierwszego wyjścia z nagrania. Kiedy wybiorę "Wznów" nagranie startuje od początku a nie od momentu, w którym przerwałem oglądanie.

 

2. Pojawiły się problemy z funkcją "Przenieś" (przez pierwsze 2 tygodnie działało dobrze) - kiedy przenoszę nagranie do już utworzonego folderu, dekoder tworzy osobną kopię folderu i do niego przenosi nagranie. Czyli np. Mam folder "Filmy" i chcę do niego przenieść 3 nagrania - w rezultacie mam 4 foldery "Filmy" (ponieważ na początku funkcja działała dobrze, to w pierwszym folderze mam kilka nagrań, ale w kolejnych trzech mam po jednym nagraniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jutro dojedzie do mnie evobox , a jak mam pytanie odnośnie sterowania nim za pomocą pilota logitech charmony.

Czy dekoder ten jest już w bazie urzadzeń ? do tej pory miałem esi88 i nie było problemu z obsługą za pomocą logitecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jutro dojedzie do mnie evobox , a jak mam pytanie odnośnie sterowania nim za pomocą pilota logitech charmony.

Czy dekoder ten jest już w bazie urzadzeń ? do tej pory miałem esi88 i nie było problemu z obsługą za pomocą logitecha.

...a wystarczylo wyszukac slowa "logitech" i przeczytac drugi (teraz juz trzeci :P) rezultat wyszukiwania :)

Edytowane przez StormBlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]


Mam evboxa, turbodekoder i wifi premiumboxa. Z tych 3 dla mnie najwygodniejszy w obsłudze i najbardziej stabilny jest wciąż turbodekoder i to mimo iż ma już 7 lat. 

Niewątpliwą zaletą Evoboxa jest możliwość równoczesnego nagrywania więcej niż jednego kanału ale w przypadku klasycznej instalacji 2 antenowej funkcja ta jest znacznie upośledzona, bo tak naprawdę oglądając jakiś konkretny kanał i nagrywając jakiś inny z innej części pasma możliwość nagrywania czegoś jeszcze jest możliwa tylko z tych 2 pasm, z którego są te 2 pierwsze kanały. Oczywiście problem mogłaby rozwiązać instalacja unicable, ale tracę wówczas dostęp do kanałów Astry, no i jak na razie żadnych zapowiedzi obsługi Astry przez unicable nie ma a wręcz przeciwnie.

Edytowane przez swojadroga
Usunąłem cytowanie i fragment odnoszący się do treści przeniesionej do KOSZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze cos czego chyba nikt nie ma..po ok 2.5mcu zaczal slabnac pilot mimo nowych baterii.

Chce to dziala jak chce a jak nie to w ogole.

Dlatego uzywam pilota od hd7000.

Mam pare uniwersalnych ale zaden kodu nie znajduje.

A na logitecha mnie nie stac.

Wymień na sprawny w APS.

Hmmm to teraz będę miał dylemat jaki tv kupić żeby to działało :-S

 

Regulacje głośności w telewizorze za pomocą protokołu HDMi wspierają wyłącznie nowsze telewizory Sony.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Że zacytuję Wikipedię:

 

HDMI-CEC is a one-wire bidirectional serial bus that uses the industry-standard AV.link protocol to perform remote control functions.
CEC wiring is mandatory, although implementation of CEC in a product is optional.
It was defined in HDMI Specification 1.0 and updated in HDMI 1.2, HDMI 1.2a and HDMI 1.3a (the last added timer and audio commands to the bus).
USB to CEC Adapters exist that allow a computer to control CEC-enabled devices.

i dalej

HDMI 1.3a was released on November 10, 2006


Dopracujcie to po prostu (odsyłam do tak źle komentowanej E2 w wersji OE-Alliance) bo ponownie napiszę - skoro wypinam Evoboxa, podpinam w jego miejsce VU+ Solo2 i wszystko działa
(sterowanie pilotami w dowolną stronę, sterowanie dowolnymi funkcjami, nieważne czy po drodze jest ONKYO 577 czy nie) tzn że coś macie nie zaimplementowane.
Tyle tematem obsługiwania regulacji głośności przez najnowsze TV SONY.

pozdr
Cr3pT

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega tylko na tym, że VU+ z oprogramowaniem open source nie ma certyfikacji HDMi więc może mieć dowolną implementacje protokołu. @cr3pt uważasz siebie za eksperta, a każdy kto ma trochę pojęcia o obsłudze HDMi wie, że każdy producent sprzętu RTV mimo standardu stosuje własne rozwiązania jego implementacji. Nie ma sposobu aby zintegrować oprogramowanie ze wszystkimi urządzeniami na rynku. Dlatego Evobox zapewnia niezbędne minimum.

BTW mam VU+ z Openpli i wiem jakie są problemy obsługą HDMi cec w zależności od modelu TV, więc nie pisz bzdur.

Udzielasz się na kilku forach E2 ot cała wiedza ;)

Kolejne pseudo inżynierskie [beep]ny bazujące na cytatach powinny trafić do kosza.

 

@support458 A wiadomo coś na temat poprawy działania pauzy. W Evo działa ona z opóźnieniem. Strasznie trudno zatrzymać materiał na danej scenie. We wcześniejszych dekoderach CP nigdy nie było z tym problemu. Zatrzymywanie działało wzorowo a w modelach bodajże 7400 była nawet możliwość oglądania poklatkowego. 

Jesteś pierwszy z takim oczekiwaniem, nic nie wiadomo :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszy z takim oczekiwaniem, nic nie wiadomo :)

 

To ja się przyłączam. To cofnięcie o kilka klatek przy ruszaniu z pauzy jest bardzo denerwujące. Co ciekawe gdy materiał został zapauzowany gdy szedł już z bufora timeshiftingu (znaczy gdy nie był już live), to ruszanie z pauzy działa już bez tego skoku w tył.

 

No i przy okazji przypominam się z pytaniem co z odtwarzaniem w zwolnionym tempie. Funkcja bardzo potrzebna jak ktoś ogląda dużo tenisa. Taką funkcję dekodery w n-ce miały już 10 lat temu. Czy pojawi się również w evoboxie? Jeśli tak, to kiedy?

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...