Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominałem już nieraz , wyrosłem z takich list i zabaw bo szkoda czasu na to  , tak jak i w dekoderach PC+ jak i CP , mając w CP ofertę FULL a w PC+ prawie MAX ofertę każdy chyba pamięta co gdzie pod jakim nr na liście operatora  jest . Dla jednych " ulubiona lista " to must have u innych no way :D

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze EVO pvr z racji że masz dysk do nagrań i dekoder podłączony do Internetu , polityka firmy CP nie przewiduje wdrożenia w tymże dekoderze funkcji  catchUP , restart, backward nawet za dodatkową kasą jak to robią w przypadku dekoderów evo HD i evo LITE . Takie amebowe rozumowanie sił wyższych , mimo iż jako pracownicy zgłaszamy to i dostajemy setki zapytań każdego dnia :) od konsultantów czy drogą email czy z punktów CP podczas rozmów ankiet 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich dekoderów jak EVO mini i EVO pro , to że są zarejestrowane " slogany " nazw tych dekoderów nic więcej nie oznacza od ponad 3 lat  :) główny nacisk i promo jest na serie evo PVR , HD , LITE 

Nawet podczas zawierania nowych umów niezwykle sporadycznie wydawane są takie dekodery jak HD5500s do multiroom jakie ja sobie wziąłem :) rzekłbym iż jest " MUS " by sprzedający czy to stacjonarnie czy tele nie wspominał o innych dekoderach niż te z serii EVO - stąd reklamy WYMIEŃ SWÓJ STARY DEKODER na NOWY 6 miesięcy przed końcem umowy stały się " nagminne " tu i tam gdzie zerkniemy :)

O dekoderze EVO 4K nie wspominam bo i tak wyleje-CIE wiadro swoich pomyj :) więc niech pozostanie jak jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki ćwierkają że evo 4K będzie połączeniem sat z ott , CP nie będzie pakował kanałów 4K na satelitę bo każdy z nas wie,  że to kosmiczne kasa w porównaniu ze taniej można puścić przyszłe kanał-y transmisje 4K przez net/światłowód stąd kombajn sat/ott który taki mix oferty będzie odbierać  :) chmura tylko czeka na CP bo jak wspominasz NETIA ( cp ) już ją ma kwestia puszczenia jej dalej dla abonentów CP SAT/OTT ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze evobox 4K nie jest zarejestrowany :) Natomiast nazwa evobox PRO już od 2016 roku czeka :) Także sprawa prosta, albo wielomiesięczny okres oczekiwania na rejestracje albo wejdzie evobox PRO gdzie nazwa jest adekwatna do tego co jest teraz.

 

Najwazniejsze jest to ze w CP będą przede wszystkim dekodery bezkartowe evobox z prawodopodobną chmura, zatem PVR odchodzi w niepamięć.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa wyczekiwanego dekodera 4K w "podziemiach" jest podawana na przemiennie i jedno i drugie funkcjonuje na równi . 

Finalnie wygaszanie PVR na rzecz chmury skończy się serią dekoderów w formie :

Główny EVOBOX 4K / PRO sat /ott

być może główny / dodatkowy do multiroom  EVOBOX HD 

multiroom EVOBOX LITE 

każdy będzie musiał być podpięty pod net obowiązkowo jak mniemam

 

Obsługę 4K można wdrożyć na każdy z obecnych dekoderów nowym " softem" mimo, iż teraz go obsługują tj.4K , ale nie dam sobie ręki uciąć co kolega z "podziemia" mi pisał :D 

BTW lepiej nie pisać za dużo bo zaraz zaczną się hejty, nagrody moderatorskie za to i owo itp. chciałbym raczej w szeroko pojętej zdrowej atmosferze dyskutować 🤞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to ze podstawowym dekoderem ma być mini, dodatkowym LiTE a głównym HD, natomiast PRO ma być dekoderem ekstra, czyli coś zamiast HD.

 

Dekodery nie musza być połączone po sieci bo autoryzacja następuje po satelicie, musza być podłączone do sieci domowej gdy będą w MR zaś do internetu gdy będziemy chcieli skorzystać z CatchUP, RePlay czy wyczekiwanej chmury.

 

Nie wiem czy kolega ma racje, ale jakby tak było to dawno by je zaktualizowali, rozdzielczość 4K zależy od karty graficznej gdzie coraz częściej jest to układach dekodera, a nie dość ze większość operatorów z racji na duże zapotrzebowanie bierze dekodery z podstawowymi komponentami to gdy dekodery wchodziły 4K raczej było bardzo słabo znane, może być tak ze dekodery nie są w stanie udźwignąć tej rozdzielczości, bo i ile przejście z H264 na H265 (HEVC) to kwestia kodeka to 4K już podzespołów.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dlatego wspominano w czeluściach CP i wspomniałem i ja że 4K pójdzie przez net - nie sat , stąd wymagane podłączenie dekoderów do Internetu nie tyko na wspomniane udoskonalenia,  ale ze względu na właśnie emisje kanał-ów i transmisji 4K przez połączenie internetowe w połączeniu jednoczesnego odbioru sat 

Kombinacji jest sporo bo już teraz mogą w np. evoPVR uruchomić usługę odbioru OTT to tez kwestia oprogramowania , ale niestety magicy technicy w CP i nawet PC+ to sprawa losowa :D

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTT już jest teraz (patrz dostępność CP GO), tak jak piszesz wystarczy aktualizacja aplikacji aby odtwarzała kanały, albo prościej wrzucić materiał 4K do CP GO tylko do tego (wsparcie dla rozdzielczości 4K) już jak wyżej, potrzebne są dobre podzespoły...

 

z IPTV byłoby już gorzej, usługi jak CatchUP czy RePlay już teraz zauważyć można ze jest tylko na dekoderach bezkartowych, dostępność CatchUP albo RePlay zależy od umowy z każdym kanałem oddzielnie, tzw prawa do retransmisji. Być można umowy pozwalają WYŁĄCZNIE na retransmisje a co za tym idzie dostępność usługi CatchUP / RePlay tylko na dekoderach bezkartowych.

 

Teoretycznie nawiazując do wątku, do PVR wystarczy soft który wspiera CatchUP i RePlay aby było i nagrywanie i cofanie bez nagrywania, przykładem jest Horizon PVR, ale to wymagałoby nowych umów i wyższych kosztów zapewne.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał o drugiej połowie roku.. ale wtedy były chyba inne cele, grupa CP najprawdopodobniej nie przedłużyła umów na kilka kanałów w Netii, stąd pewnie ich wylot z oferty, wprowadzili evobox do Netii, oprogramowanie evobox CP poszło w kierunku chmury... pewnie zakładano wykupienie udziałów w Netii na wezwanie i najprawdopodobniej liczono na zastąpienie jej jedną wspólną ofertą CP (w tym być może w 4K) Pozostaje liczyć ze Grupa CP postawi na prężny rozwój chociaż oferty SAT.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kupiłem nowy konwektor z wyższej półki, zmieniłem kabel antenowy, bo był zdarty,swój talerz wyrzuciłem z balkonu, bo balkon jest mały i zajmował dużo miejsca. Swój dekoder podpiąłem pod antenę mojej babci na parterze, ja mieszkam na poddaszu 

I teraz siła sygnału 87%

Jakość 71%

Nie kombinowałem zbyt wiele bo warunki pogodowe na to nie pozwalały 

 Co powiecie.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...