Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czemu oni oszukują z tym, że w dysku mieści się aż 500 godzin programu SD. Ja nagrywam serial w SD ostatnio, co trwa ok. 1 godz. i każdy odcinek zabiera po 1%. To wychodzi, że tylko 100 godzin mogę nagrać.

 

Większość odbiorników platform PayTV zawyża do pełnej wartości.Jeżeli nagranie zajmuje np. 0,6% to odbiornik podaje 1%. Twoja teoria co do nagrywania tylko 100 godzin jest jak najbardziej mylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox nie obsługuje przełącznika DiSEqC w standardzie Unicable. Chcesz mieć Astrę musisz korzystać z konwertera uniwersalnego, wtedy obsługa DiSEqC jest.

 

Czy jak podłączę dwie anteny (jedna pod monoblock, a druga wyłącznie HB) to będzie możliwość pełnego wykorzystania dekodera z nagrywaniem 2 kanałów jednocześnie?

Po co są 2 dodatkowe złącza na antenie? Czy można je wykorzystać np. do podłączenia drugiego dekodera (nie z CP)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo dwa kanały jednocześnie będzie nagrywał. Z pewnymi ograniczeniami (opisywanymi tutaj kilkukrotnie) nawet 3 kanały nagrasz. Pamiętaj tylko wybrać z listy konwerter Uniwersalny i ilość używanych wejść antenowych zmienić na "2". No i oczywiście skonfiguruj przełącznik DiSEqC. Mr. Orbita tutaj zamieścił linki (są też na głównej stronie satkurier.pl) do filmików, które powinny Ci pomóc w prawidłowej konfiguracji EVOBOX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie, namęczyłem się z kablami, bo mi dekoder cały czas wskazywał siłę na 0% co wskazywało, że kablem jest coś nie tak.

Dopiero jak zacząłem ustawiać talerz okazało się, że nagle drgnęła jakość i że tak na prawdę kabel jest ok, a siły po prostu nie pokazywało (Po ustawieniu już pokazuje).

No i chyba bez sensu kupiłem nowy konwerter (dedykowany pod Evobox).

 

Czy jest różnica w funkcjonowaniu EVOBOXA w tym czy podłącze go pod unicable czy pod dwa "uniwersalne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie od kilku dni codziennie pojawia mi się napis Brak karty w dekoderze

 

Sprawdź wersje oprogramowania, menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy

Powinna być 1.7.3. Jeśli jest starsza wymuś aktualizacje w menu Ustawienia / Ustawienia Sprzętowe / Aktualizacja Oprogramowania

 

Jeśli wersja oprogramowania jest najnowsza, odłącz dekoder od zasilania. Wyjmij kartę i ponowie włóż kartę. Przy wkładaniu upewnij się, że została wsunięta maksymalnie do samego końca, podłącz zasilanie. Jeśli problem będzie dalej występował, wymień dekoder w APS.

Na razie, namęczyłem się z kablami, bo mi dekoder cały czas wskazywał siłę na 0% co wskazywało, że kablem jest coś nie tak.

Dopiero jak zacząłem ustawiać talerz okazało się, że nagle drgnęła jakość i że tak na prawdę kabel jest ok, a siły po prostu nie pokazywało (Po ustawieniu już pokazuje).

No i chyba bez sensu kupiłem nowy konwerter (dedykowany pod Evobox)

 

Czy jest różnica w funkcjonowaniu EVOBOXA w tym czy podłącze go pod unicable czy pod dwa "uniwersalne"?

 

Tak jest różnica, szczególnie przy szybkości przełączania kanałów oraz możliwościach nagrywania.

Jeśli chodzi o parametry sygnału, to warto abyś przeczytał https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj po południu przyjechał kurier z umową oraz z tym dekoderem. Jednak mam z nim jeden problem. Przy próbie włączenia Cyfrowy Polsat GO w zakładce MENU/VOD wyskakuje mi błąd serwera i usługa nie działa. Dekoder podłączony do internetu przez WiFi. Proszę o pomoc w celu rozwiązania problemu.

 

Pozdrawiam,

domban

Edytowane przez Barti
Po każdej kropce, a przed kolejnym zdaniem, dajemy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj po południu przyjechał kurier z umową oraz z tym dekoderem. Jednak mam z nim jeden problem. Przy próbie włączenia Cyfrowy Polsat GO w zakładce MENU/VOD wyskakuje mi błąd serwera i usługa nie działa. Dekoder podłączony do internetu przez WiFi. Proszę o pomoc w celu rozwiązania problemu.

 

Pozdrawiam,

domban

 

Podłączyłeś sprzęt do internetu ?

Edytowane przez studiolitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już omawiany, ale bez jednoznacznego rozstrzygnięcia . Mam na myśli  temat ustawienia dekodera na czuwanie-uśpienie. Ustawienie  uśpienia jest oczywiste, gdyż dekoder tak ustawiony pracuje bez przerw w tym stanie . Natomiast ustawienie dekodera w tryb czuwania /już w drugim dekoderze/ przechodzi zgodnie z ustawieniami po kilkunastu sekundach. Jednak po około 1,5 godz. włącza się samoczynnie w tryb  uśpienia. Cykle te powtarzają bez końca. Jeśli natomiast wyłączę dekoder , który już był  w czasie pracy po raz  kolejny , to pierwsze przejście w stan czuwania ma miejsce po około 30 min. Następnie cykle się powtarzają czuwanie-uśpienie. Czy jest to wada czy taki stan jest dopuszczalny?. W CP poinformowano mnie/ po długim badaniu u siebie/, że jest to stan nieprawidłowy urządzenia i najlepiej dokonać wymiany. W wymienionym dekoderze stan jest identyczny. Czy nowe oprogramowanie wyeliminuje tę usterkę?

Edytowane przez wal02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po przedłużeniu umowy - dekoder pvr podłączony,ale jest niestety mały problem. Jako,że wcześniej miałem hd6000 to konwerter został jakiś najprostszy na dwa wyjścia (multiroom). Obecny dekoder oczywiście działa,no ale nie wszystkie kanały.

Proszę o podpowiedź czy konwerter jakiego mam szukać to Unicable? Pod taką nazwą mam szukać? Czy np konwertery "Quattro" lub "Quad" też będą dobre?

Np coś takiego:

http://

lub

http://

 

Zależy mi na odbieraniu wszystkich kanałów jak dotychczas - nagrywanie jest najmniej istotne.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poprzednio odbierał ci wszystkie to teraz tez powinny ja mam stary konwerter i po zmianie z nc+ nie mam żadnego problemu

Może antena ci się przesunęła ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po przedłużeniu umowy - dekoder pvr podłączony,ale jest niestety mały problem. Jako,że wcześniej miałem hd6000 to konwerter został jakiś najprostszy na dwa wyjścia (multiroom). Obecny dekoder oczywiście działa,no ale nie wszystkie kanały.

 

W menu Ustawienia / Antena / Konfiguracja  wybierz Typ Konwertera Uniwersalny a potem w pozycji Ilość podł. wejść SAT zgodnie z ilością podłączonych kabli z konwertera czyli 1 lub 2. Domyślnie jest wybrane 2 dlatego może być problem przy podłączonym tylko jednym kablu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa. :)

Wielkie dzięki, faktycznie było zaznaczone 2, po zmianie na 1 wszystkie kanały są - jeszcze raz dziękuję za pomoc i za zaoszczędzenie $.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytanka.

1. Jak zainstalować tutaj kanały kodowane?

2. Jak dodać kanał do własnej listy, jak już ona istnieje i jest w niej kilka kanałów (nie ulubione, tylko własna lista, co się jej nazwę nadaje)?

3. Czy da się jakoś zaznaczyć kilka kanałów, aby dodać je do ulubionych (nie własnej listy, tylko ulubiona), czy tylko pojedynczo idzie?

Edytowane przez Barti
Skoro zadajesz pytania to każde zdanie pytające należy kończyć znakiem zapytania. Należy też poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@wojtekmedia2,

Ad.1. Można instalować jedynie kanały niekodowane.

Ad.2. Nie odpowiem Ci, bo posiadam listę ULUBIONE. Może ktoś inny się pofatyguje. :)

Ad.3. Dodawać możesz tylko pojedynczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...