Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam instalację z konwerterem monoblok twin (HB i Astra, dwa kable). Czy dobrze to rozumiem, że jeżeli zdecyduję się na Evoboxa to mam dwie możliwości - obie ułomne: 1. zostaje obecna instalacja i możliwość oglądania HB i A i jedno nagrywanie w tle jak do tej pory, albo 2) konwerter unicable ze swoimi wszystkimi zaletami ale żegnaj Astra?

Niestety na dzień dzisiejszy jest mniej więcej tak, jak piszesz. Rozwiązaniem byłaby obsługa Astry przez Unicable, ale support458 twierdzi, że ADB nie doda w oprogramowaniu takiej opcji. Może jest jakiś sprzętowy problem w Evoboxie, który uniemożliwia obsługę DiSEqC gdy sygnał jest dostarczany z instalacji Unicable. Pytałem o to w tym wątku kilkukrotnie, ale support458 unika odpowiedzi na to pytanie.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam, czy ten dekoder tak ma... chodzi o to, że po "doinstalowaniu" kanałów z Astry, nie da się ich wykasować. Robie dokładnie tak samo jak z kanałami z Hot Birda, i różnica jest taka, że te z Hot Birda znikają, a te z Astry znikają, by po chwili wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wykasować kanały z Astry ale nie mogę zmienić ich kolejności. Po zmianie dekoder przechodzi na kanał 1 i kolejność jest taka jak była wcześniej,

Po wykonaniu Akcji / Wyczyść na liście Wszystkie, odłącz dekoder na chwilę od prądu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Zmiana jest już widoczna.

Tak, jest widoczna. Szkoda tylko, że funkcja "inne emisje" zaczęła przez to "istnieć tylko teoretycznie". Tam gdzie mamy w opisie numer odcinka "inne emisje" wyszukują po nazwie tylko te same odcinki. Gdy mamy -nazwa programu- odc.1 to nie wyszuka nam -nazwa programu- odc. 2.

A nie o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mnie się wydawało że to tak działało od samego początku, korzystałem z tej funkcji właśnie po to żeby odnaleźć inną emisję danego odcinka, gdy np nie zdążyłem obejrzeć go od początku. Ale może coś pominąłem bo przyznaję że użyłem tej opcji tylko kilka razy.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

W sofcie carbo - czyli starszym funkcja "znajdź podobne" wyszukuje różne odcinki tego samego programu. Jesteś np. "w menu" programu Kuba "jakiśtam" odc. 1 i z tego miejsca korzystając z funkcji "znajdź podobne" wyszukasz wszystkie dostępne w EPG odcinki programu Kuba "jakiśtam", czyli również np.odc. 2, 3 itp.

I to jest właśnie ta funkcjonalność, o którą chodzi.

 

W starszym systemie carbo się da a w najnowszym graphyne się nie da?

Naprawdę?

Nie wierzę.

 

Przyczyna takiego a nie innego działania funkcji "inne emisje" w Evoboxie leży w sposobie wyświetlania zawartości EPG po wyszukaniu żądanych danych. Wyświetlany jest tylko tytuł (nazwa) pozycji bez żadnego, nawet szczątkowego opisu. Natomiast w sofcie carbo też jest wyszukiwany tylko tytuł programu, ale po wyszukaniu wyświetla się również skrócony opis, gdzie na początku jest informacja o numerze serii/odcinka. Proste to i logiczne. Aby w Evoboxie były prezentowane numery odcinków musieli przenieść je/skopiować do głównej nazwy pozycji programowej. Jest to bardzo dziwne bo na ekranie są hektary miejsca na nic nie wykorzystanego, gdzie z powodzeniem można by umieścić skrótowy nawet opis. Pewnie to wina softu graphyne- obym się mylił i oby to poprawili w następnym update.

 

Trzeba przyznać, że dokonał się jednak postęp (mały), bo można w wynikach wyszukiwania zobaczyć chociaż numery odcinków.

Co do wyszukiwania : nie mówcie mi tylko tutaj o funkcji "nagraj serię", bo jest ona obecna jedynie w małej ilości "jedynie słusznych" programów. Stanowi po prostu margines.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przydatne są obie:

Inne emisje - pokaż ten sam odcinek.

Wyszukaj podobne - inne z tym samym tytułem pomijając numer odcinka.

I - czy da się z wyników szukania wykluczyć [beep]likaty (teraz ten sam program jest z HBO na kanale ok. 26 i na kanale ok. 160) - jest kilka takich kanałów, więc wystarczy w programie szukającym dodać linijkę typu: i numer programu nie należy do listy (161, 162,...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem Evoboxa i póki co mam pozytywne wrażenia.

Nie wiem, czy jest jakaś różnica w sprzęcie  w porównaniu z egzemplarzami, które weszły jako pierwsze do oferty ( choroby wieku dziecięcego), ale ja na chwilę obecną nie zauważyłem problemów, które wcześniej były poruszane.

Moim poprzednim dekoderem był Sagemcom ESI-88, którego bardzo sobie chwalę - przestał działać bufor przy pauzie i dlatego odwiedziłem, po prawie 5 latach, APS.

Sprzedawca zaproponował przedłużenie umowy i wzięcie Evobox'a, postanowiłem wcześniej zapoznać się z tym sprzętem w internecie dlatego decyzję odłożyłem na tydzień, a przez ten czas miałem HD 7000 - o zgrozo...

- fatalna pauza,

- klatkowanie obrazu,

- nie nagrywał zaplanowanych programów,

- przełączanie kanałów i niekończące się kropki (wiadomo o co chodzi),

- i pewnie jeszcze kilka innych mankamentów, na które po prostu nie zwracałem uwagi ze względu na zaplanowaną wymianę na Evobox'a - ten HD 7000 tylko pomógł przyspieszyć tę decyzję.

Wracając do meritum, nie słyszę pracującego HDD ( dopowiem, że nie mam problemów ze słuchem), nagrania odtwarzają się bez zarzutów, żadnych przeskoków, zacięć etc.

Nagrywanie 3 programów jednocześnie plus możliwość oglądania 4 bez jakichkolwiek problemów - oczywiście po wcześniejszej wymianie konwertera na Unicable.

Odtwarzanie HBO GO przez wi-fi też bez najmniejszych problemów, tylko gdzie ta IPLA, nigdzie nie mogę jej znaleźć ?

Dodam też, że jakość obrazu HD jest naprawdę dobra i zauważalnie lepsza od wyżej wymienionych dekoderów.

Ostatnia sprawa, mała łyżeczka dziegciu do tego miodu to jak dla mnie definiowanie swojej listy...

 

D.

Edytowane przez darasle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w temacie nagrywanie, opcja nagraj serie dostępna przy niektórych programach nagrywa wszystko jak leci. Nie odcinki od 01 do np 10, tylko również wszystkie powtórki. Toteż z serialu 6cio odcinkowego robi się nam odcinków 15ście licząc nagrane wszystkie emisję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem  ten dekoder .. Podpisałem umowę  i od paru godzin go testuję.. Plus zaskakuje mnie szybkość działania .Po  podłączeniu do tv LG wyskakiwał błąd hdcp . Widzę ,że to przeszło po aktywacji karty ( czekałem około dwóch godzin). Mam jescz  do końca czerwca Mediaboksa od konkurencji  to będzie co porównywać.. Dobra jakość obrazu.. Bo z tym na innych dekoderach CP bywało różnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości dysku, tj.500GB - ocena subiektywna, dla jednych dużo dla drugich mało i obie strony będą miały rację.

Poprzednio w Sagemie miałem 320GB i szczerze mówiąc spokojnie mi to wystarczało...

PS

Mam pytanie, czy ta lista na początku ustawiona przez CP jest do edycji kolejności programów, czy chcąc inną kolejność programów trzeba zdefiniować swoją nową listę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba dodać wybrane kanały do wbudowanej listy o nazwie ULUBIONE.

Kilka postów wcześniej jest wideo, pokazujące co można w ramach edycji listy ULUBIONE.

https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/?p=1140155

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze bo jak oryginalne nagranie będzie źle nagrane to mamy jeszcze zapasowe:)

Taaak? A później kasujesz zdublowane pozycje, aż palce bolą, bo samo kasowanie też mogłoby być uproszczone.

Ja miałem tak, jak nagrałem 5 sezonów Gry o tron. Inna bajka, że jak ktoś wspomniał, miejsce na dysku znika w błyskawicznym tempie przy zdublowanych kanałach, jeśli nie oglądasz na bieżąco.

Co więcej, Evobox po wykasowaniu danego odcinka potrafi go nagrać ponownie, jeśli jest jakas powtórka.

A na takim FOXie, nagrywanie serii jest nierealne.

 

Jednakże, są ważniejsze bolączki do poprawienia - zacinki w nagraniach. Na szczęście niebawem maja zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam, mam problem z evoboxem, przeczytałem poprzednie strony ale nie znalazłem podpowiedzi, a mój problem polega na tym że:

zestaw antenowy 120 cm konwerterów sporo ale teraz wykorzystuje 2, Hotbirda oraz astrę przez diseq 2,0 firmy axing SPU 21-02 2x1, w HD 7000 nie było problemu odbierał i jeden i drugi, a teraz przypisałem astrę do portu A hotbirda do B , i przy diagnostyce czy wyszukiwaniu ręcznym nie widzi astry, choć wybrał kilkadziesiąt programów za wyjątkiem RTL i innych - podświetla że widzi i ucieka sygnał

 

ale, jak wejdę w klawiszem I w system to wskazuje prawie 100  % wartość tak na astrze jak i na HB '-i utrzymuje sygnał;

 

ale przy wyszukiwaniu ręcznym już satelity nie widzi -? i wyskakuje obraz instalacja kanałów z błędem sprawdź sygnał  i ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...