Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość filolog

Duży brak w funkcjonalności softu -- gdy jesteśmy w liście nagrań nie ma opcji wyszukiwania programu podobnego do pozycji nagranej. By wyszukać np. inny odcinek nagranego programu trzeba wchodzić w menu wyszukiwania. W nc+ ta opcja nazywa się "znajdź podobne" i nie ukrywam, że jest bardzo pomocna i funkcjonalna. Koniecznie trzeba to dodać do Evoboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Ale jak jesteś w liście nagranych programów to w menu nagranej pozycji (klawisz w prawo) nie ma opcji "inne emisje" - właśnie o to mi chodzi-- a powinna być taka opcja-- ta sama co w epg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od dwóch tygodni jestem posiadaczem evoboxa, przesiadłem sie z nc+ i turbo boxa. Ogolnie jest fajnie. Podłączyłem sprzęt do dedykowanego konwertera i działa ok. Obawiałem się głośnej pracy dysku, ale na szczęście jest cichy. Jakość obrazu wydaje mi się lepsza niż na turbo boxie. Generalnie jestem zadowolony, zdaję sobie sprawę, że to nowy sprzęt i jakiś czas będą go trapić choroby wieku dziecięcego. U siebie drażni mnie stopklatka na ułamek sekundy przy odtwarzaniu nagrań, czasem irytuje zakrecone menu i dublowanie funkcji. Z początku czasem wyskakiwał komunikat o braku sygnału ale teraz już nie.

Mam rownież do Was pytanie: jak ręcznie wymusić aktualizację EPG?

Na kanale Fox hd program konczy mi się dzisiaj po poludniu i dalej nie ma nic. Na kilku innych kanałach jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozterkach wielu porzuciłem w końcu wysłużony Sagem z którego byłem bardzo zadowolony i przesiadłem się na Evobox.

Pierwszy kontakt zepsuł nieco fakt, że już po 3 dniach Go wymieniałem z powodu hałasowania dysku, ale że to znana przypadłość to daruję ;).

Następny egzemplarz jest cichutki. Dekoder rozwojowy i rozwijany, aktualizacje lecą jedna po drugiej. Bardzo intuicyjny i po chwili przyzwyczajenia prosty w obsłudze. Na mojej instalacji na Twinie po dwóch kablach jakość była koło 75%. Teraz po wymianie przewodów i samodzielnym doprecyzowaniu anteny 80/100% na obydwu swejściach z SNR w granicach 15-16dB, najsłabiej jest u mnie na Paramount 75% i SNR 12,9dB. Co uważam za i tak bardzo dobry wynik, gdyż na Sagem ten kanał ciął niemiłosiernie, a teraz zero problemów.

Korzystam z HBO GO, który śmiga na kablu gdyż WiFi nie dawało rady. Posądzam jednak, że to wina dostawcy neta.

Podsumowując nie jestem mega oglądaczem raczej korzystam sporadycznie zwykle bardziej z nagrań niż na bieżąco i jak do tej pory bardzo sobie chwalę, a niezdecydowanym polecam zamianę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rownież do Was pytanie: jak ręcznie wymusić aktualizację EPG?

Na kanale Fox hd program konczy mi się dzisiaj po poludniu i dalej nie ma nic. Na kilku innych kanałach jest podobnie.

Nie ma opcji wymuszenia aktualizacji EPG. Ale można rozwiązać ten problem na dwa sposoby:

  • Wejdź na kanał TVP Seriale na około 5-10 minut.
  • Skorzystaj z FOX HD na pozycji 138.

To dobra informacja. :)

Żeby się jeszcze wyszukiwały/pokazywały numery odcinków...........

To już jest kwestia jakości opisów w EPG dostarczanym przez nadawców,

.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Prośba o radę. Mianowicie, za 1,5 mc kończy mi się umowa z NC+ i zapewne przejdę do CP.

Z racji tego, ze jestem wychowany na dekach starej N'ki i ogólnie ADB interesuje mnie tylko i wyłącznie Evobox.

Problem jest taki, ze mieszkam na osiedlu, bez możliwości instalacji własnych anten. Każde mieszkanie i każdy pokój w nim ma podprowadzone po 2 niezależne wyjścia TV Sat (w salonie wykorzystuje oba ze względu na 2 głowice). Teraz kwestia Evobox i tych konwerterów Unicable.

Jak sprawdzić czy posiadam taka instalacje?

Co tracę jeżeli podłączę dekoder pod zwykle konwertery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilkanaście stron i dalej nie do końca rozumiem działanie tego Unicable. Dekoder ma 2 wejścia TV Sat. Czy to drugie jest nie aktywne?
Jeżeli tak, to instalacja twin przy tym ręku nie ma najmniejszego sensu...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Prośba o radę. Mianowicie, za 1,5 mc kończy mi się umowa z NC+ i zapewne przejdę do CP.

Z racji tego, ze jestem wychowany na dekach starej N'ki i ogólnie ADB interesuje mnie tylko i wyłącznie Evobox.

Problem jest taki, ze mieszkam na osiedlu, bez możliwości instalacji własnych anten. Każde mieszkanie i każdy pokój w nim ma podprowadzone po 2 niezależne wyjścia TV Sat (w salonie wykorzystuje oba ze względu na 2 głowice). Teraz kwestia Evobox i tych konwerterów Unicable.

Jak sprawdzić czy posiadam taka instalacje?

Co tracę jeżeli podłączę dekoder pod zwykle konwertery?

 

Bez Unicable masz brak możliwości nagrywania 3 kanałów + czwarty oglądany oraz szybsze przełączanie kanałów.

Na zwykłej instalacji satelitarnej będziesz miał to, co teraz masz.

Edytowane przez Barti
Pisownia. Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery. Stosujemy też poprawnie interpunkcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjny konwerter dostarcza dwa niezależne jednocześnie sygnały SAT. Konwerter Unicable SCR dostarcza cztery niezależne sygnały w jednym kablu, więc możliwości dekodera jeśli chodzi o dostępność kanałów w trakcie nagrywania wzrastają mniej więcej dwukrotnie. Dekoder ma osiem demodulatorów, które umożliwiają obsługę ośmiu niezależnych strumieni A/V.

Sam ten fakt pokazuje, że warto skorzystać z konwertera Unicable. Tym bardziej, że w promocyjnym zestawie jest tani.

Edytowane przez Barti
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale mam pytanie: Czy nie jest na rynku jakiś konwerter Unicable, który zagwarantuje mi dostęp do wszystkich funkcji Evoboxa i dodatkowo podłączenie PVR7000, TurboBoxa po 2 kable i dodatkowo Wifiboxa?

Edytowane przez Barti
Pisownia, szczególnie interpunkcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...