Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- zegar na wyświetlaczu - NC+ już się nauczyło - wolałbym na włączonym dekoderze mieć na wyświetlaczu godzinie niż numer kanału - informacja o numerze kanału uważam zbędną tym bardziej, że na ekranie widać co oglądamy ;-). Proponuję w menu obok regulacji jasności wyświetlacza dodać opcję: Wyświetlacz - nr kanału albo godzina.

Jako opcja może być - inaczej ręce precz od wyświetlacza :)

Zegarków wokół mam fafnaście, wyświetlacz ma pokazywać przynajmniej numer kanału, jeśli nie potrafi wyświetlać nazwy, jak Sagemcom. Często słucham kanałów muzycznych, telewizor wówczas jest wyłączony.

A zegar przydałby się, gdy dekoder jest w stanie czuwania.

Edytowane przez szwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zostaw widoczną sieć zestaw połączenie a jak się połączy to ją ukryj. Może tak będzie ok. Pozdrawiam.

 

Może dekoder musi mieć sieć widoczną cały czas? Próbował ktoś?

Spróbowałem tak jak mówiłeś i faktycznie tak zadziałało. Połączyłem się na widocznej sieci i później ją ukryłem i łączy się bez problemu teraz cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lg dal rowa w firmware i tv sie wlacza ale zeby gf wylaczyc to musze mu pomoc.

Albo taki mam dobry kabel za 140pln.

A samsung led dla emerytow w ogole nie kmini mi cec.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic 50G30

Włącza i wyłącza telewizor.

Nie działają przyciski ciszej / głośniej.

Podejrzewam że aktualizacja temat niedługo rozwiąże bo w Nbox turbo działało a tutaj też mamy ADB ☺.

To ciekawe co piszesz bo dekoder Turbo nie obsługuje HDMI CEC. Istniała owszem możliwość regulacji głośnością czy wł/wył telewizora ale to była zasługa programowalnego pilota a nie HDMI-CEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lg dal rowa w firmware i tv sie wlacza ale zeby gf wylaczyc to musze mu pomoc.

Albo taki mam dobry kabel za 140pln.

A samsung led dla emerytow w ogole nie kmini mi cec.

W przypadku LG nawet kabel HDMii za tysiące nie pomoże.

Oprogramowanie LG nie pozwala aby urządzenie typu dekoder wyłączało telewizor, pisz @ do LG.

BTW nie wszystkie Samsungi mają Anynet+ czyli obsługę CEC.

no i jak działa wam regulacja głośności w tv poprzez pilot EvoBox ? 

Regulacja głośności w telewizorze za pomocą CEC działa tylko z telewizorami SONY.

Inne marki nie wspierają tego rozwiązania.

Kolejne powtarzające się pytania na ten temat będą lądować w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz bo dekoder Turbo nie obsługuje HDMI CEC. Istniała owszem możliwość regulacji głośnością czy wł/wył telewizora ale to była zasługa programowalnego pilota a nie HDMI-CEC.

Masz rację. Turbo tego nie obsługuje. Ja tylko wykorzystałem do porównania. Chodzi o to że tu i w Evo soft robi ADB więc pomyślałem że może w przyszłości.... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku LG nawet kabel HDMii za tysiące nie pomoże.

Oprogramowanie LG nie pozwala aby urządzenie typu dekoder wyłączało telewizor, pisz @ do LG.

BTW nie wszystkie Samsungi mają Anynet+ czyli obsługę CEC.

Regulacja głośności w telewizorze za pomocą CEC działa tylko z telewizorami SONY.

Inne marki nie wspierają tego rozwiązania.

Kolejne powtarzające się pytania na ten temat będą lądować w koszu.

Ja, mam TV marki Sony i działało mi głośność a teraz nie i nie wiem czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Ale niektórzy mają problemy.. Co za wysiłek mieć pod ręką dwa piloty? Równie dobrze możecie mieć pretensje, że pilot od telewizora nie obsługuje dekodera (bo niby czemu ten od dekodera ma obsługiwać TV? - to tylko dobra wola producenta).

Poza tym jak dla kogoś to taki dramat,  wystarczy kupić pilot uniwersalny, choćby z Lidla za 30 zł i możecie obsługiwać 8 urządzeń. Dla chcącego nic trudnego, jak to mówią.

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...