Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wit@m wszystkich

Niestety po parunastu latach ( Cyfra+ -> N -> NC+ ) zdecydowałem przenieść się do konkurencji. NC+ nie stanęła na wysokości zadania i zamiast zaoferować stałemu klientowi lepsze warunki zdecydowanie je pogorszyła. Mogę śmiało powiedzieć, że dokonałem właściwego wyboru. Instalacja antenowa pozostała po N czyli antena Sinuta 80 + konwerter Triax Twin. Sygnał mam 90 jakość 93-95. Obraz w porównaniu do Nbox Turbo NC+ jest porównywalny, po wczorajszej aktualizacji oprogramowania nawet w HD lepszy. SD wydaje mi się że jest gorszy niż NC+. Dekoder pracuje zdecydowanie szybciej, o wiele szybciej. Dysku prawie nie słychać, jedynie dotknięcie obudowy dekodera świadczy o jego obecności.

Jedyne zastrzeżenia do działania są następujące, konkretny przykład. Kanał 1 Polsat. Nagranie z godziny 18:00 - 18:50 - serial z teletextem. Odtwarzamy - napisy są, za chwilę znikają, znów się pojawiają na ułamek sekundy, za chwilę jest znów dobrze i tak w kółko. Co dziwne, inne kanały nie mają tego problemu po nagraniu, napisy działają prawidłowo. Polsta powyżej numeru 100 - podobnie, tylko ten kanał.

A tak poza tym to miodzio, kawał dobrej roboty.

 

Lista życzeń:

- przycisk "i" - pierwsze naciśniecie otwarcie info, drugie naciśnięcie rozwiniecie info, trzecie chowa całkowicie.

 

- chyba zdecydowanie lepszym rozwiązaniem było pokazywanie na pasku odtwarzania nagrana początek i koniec, nie ile zostało tylko czas końcowy a'la NC+. Być może to tylko moje przyzwyczajenie :wink:,

 

- podczas odtwarzania klawisze sterujące wokoło "OK": wciśnięcie góra - na początek nagrania, dół na koniec. Wciśnięcie prawy 5 minut do tyłu - lewy 5 minut do przodu,

 

- kolorowe przyciski - przydałoby się przypisać kasowanie nagrania do czerwonego a nie tak grzebać w menu,

 

- zegar na wyświetlaczu - NC+ już się nauczyło - wolałbym na włączonym dekoderze mieć na wyświetlaczu godzinie niż numer kanału - informacja o numerze kanału uważam zbędną tym bardziej, że na ekranie widać co oglądamy :wink:. Proponuję w menu obok regulacji jasności wyświetlacza dodać opcję: Wyświetlacz - nr kanału albo godzina.

 

To na razie tyle.

Pozdrawiam.

jaki dekoder miałeś w NC+, jestem identycznego zdania jeśli chodzi o ofertę, jest jednak pewien problem z jakością obrazu w moim przypadku, pożyczyłem na wieczór evoboxa i niestety jakość obrazu niewystarczająca. Oczywiście znajomy zachwycony jakością. Jeszcze mam trochę czasu do zakończenia umowy z NC+ i nie mogę się zdecydować. Może ktoś próbował używać dekodera z NC+ z kartą polsatu, czy to jest możliwe?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetnym rozwianiem w tym temacie jest pilot od mediaboxa+ który działa z powodzeniem z pozostałymi dekoderami poenkowymi w NC+ i za 20zł można nabyć. Nie wiem czemu ta droga nie idzie CP. Programowalny nie trzeba CEC. Oddzielny guzik do TV, sterowanie głośnośnia do wyboru - dekoder albo TV i przełączanie źródła. Jak ktoś nie ma ampli ogranicza do jednego pilota jak ma do dwóch, można ograniczyć się do jednego mimo wszustko kupując harmony za... od 200zł, który dziąła z wyraźnym lagiem, ale czy warto? Miałem i300 i wolę ten od NC+ za 20zł do sterowania dekoderem i TV + własny do ampli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko .ze  wtedy brak efektu 5.1 a to dla mnie bardzo ważne przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki z MTV

 

Ale to jest normalne.

Jak dasz dowmix dźwięku w ustawieniach dekodera to wtedy sterujesz głośnością pilotem. Bez względu na to czy kanał ma ścieżke mpeg czy ac3 wszystko jest wysyłane w stereo.

Jak downmix wyłączysz i trafisz na kanał z ac3 to wtedy głośnością sterujesz przez pilot od amplitunera/zestawu audio. Jedynie dźwięk mpeg jest regulowany przez pilot dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o telewizorach LG  ze sa nie kompatybilne i mam watpliwosci czy moj LG plazma 42PQ2000 z 2009 roku bedzie wspolpracowal z Evbox-em bo wlasnie go zamowilem czy bede normalnie ogladal programy

Mam TV LG 42" plazma (6-cio letnia) i mogę pilotem od dekodera włączyć jednocześnie TV i dekoder zaś wyłączanie odbywa się pilotem od TV . TV połączony z dekoderem kablem HDMI z marketu. Do TV podłączone jest kino domowe kablem optycznym . Regulacja głośności pilotem od dekodera też działa. Ot taka ciekawostka . Trzeba tylko przywyknąć do włączania jednym a wyłączania drugim pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest normalne.

Jak dasz dowmix dźwięku w ustawieniach dekodera to wtedy sterujesz głośnością pilotem. Bez względu na to czy kanał ma ścieżke mpeg czy ac3 wszystko jest wysyłane w stereo.

Jak downmix wyłączysz i trafisz na kanał z ac3 to wtedy głośnością sterujesz przez pilot od amplitunera/zestawu audio. Jedynie dźwięk mpeg jest regulowany przez pilot dekodera.

miałem dekoder nbox HDTV z nc+  podłączony do kina domowego złączem optycznym to wszystko działało, mogłem sterować głośnością  na kanałach z dźwiękiem stereo  jak i 5.1 nie używałem pilota od kina domowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Evobox dzięki wykorzystaniu protokołu CEC przez połączenie HDMi razem z dekoderem automatycznie jest włączany/wyłączny telewizor.

Ja mam starą plazmę Panasonica - z 6 lat będzie, jak ją kupiłem. CEC działał mi już z wersją softu z lutego i to na kablu za kilka złotych (a raczej na dwóch kablach puszczonych przez wzmacniacz Yamahy - też stary).

Działała opcja włączenia i wyłączenia TV (oczywiście wzmacniacz musiał być włączony osobno). Sam z tego nie korzystam, bo używam pilota uniwersalnego do wszystkich urządzeń, ale w przypadku TV-dekoder, funkcjonalność bajka u przynajmniej u mnie działa, jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam starą plazmę Panasonica - z 6 lat będzie, jak ją kupiłem. CEC działał mi już z wersją softu z lutego i to na kablu za kilka złotych (a raczej na dwóch kablach puszczonych przez wzmacniacz Yamahy - też stary).

Działała opcja włączenia i wyłączenia TV (oczywiście wzmacniacz musiał być włączony osobno). Sam z tego nie korzystam, bo używam pilota uniwersalnego do wszystkich urządzeń, ale w przypadku TV-dekoder, funkcjonalność bajka u przynajmniej u mnie działa, jak należy.

Ale głośniej ciszej też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu dwa razy i też macie pusty podgląd pip na Polsat hd

Napisz może w taki sposób aby wszyscy zrozumieli o co dokładnie chodzi.

Przy okazji dodaj informacje o swojej instalacji antenowej.

Brak podglądu PIP może jedynie wynikać z braku zasobów w przypadku uruchomionego nagrania przy instalacji jedno kablowej z konwerterem Uniwersalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena 80 konwerter unicable-ten z kompletu i jak nacisnę 2 razy przycisk i to opis jest z szarym pustym  tłem ,jak dalej przycisnę przycisk i to są już same opisy. Występuje to na innych kanałach też 

Edytowane przez marik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena 80 konwerter unicable-ten z kompletu i jak nacisnę 2 razy przycisk i to opis jest z szarym pustym  tłem ,jak dalej przycisnę przycisk i to są już same opisy. Występuje to na innych kanałach też 

OK, krok po kroku skąd startujesz jakie miejsce w dekoderze?

U mnie nie mam problemu, więc staram się zrozumieć o czym piszesz.

Czy masz dekoder podłączony do Internetu?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder w czuwaniu,nie podpięty pod internet,wczoraj wieczorem to zauważyłem .Jak drugi raz nacisnę przycisk  i  to nie ma obrazka z opisem ,tylko zamiast obrazka jest szare tło,dalsze naciskanie  i   sa juz same opisy,  a jak jeszcze raz chcę spróbowac na tym samym kanale ,to sa już same opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie dzisiaj kurier przywiozl mi ten dekoder troche sie pogimnastykowalem aby moc ogladac programy ale sie udalo sile sygnalu mam okolo 74 % a jakosc 75 do 78 % w zaleznosci jaki kanal odbieram konwerter pojedynczy

Teraz mama problemy z internetem ,router mam w przedpokoju i chce korzystac z WI FI aby nie ciagnac kabla przez pol mieszkania ale nie moge znalezc sieci wpisuje chaslo i wyswietla sie komunikat brak polaczenia z siecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam inny problem z moim Evoboxem, gdyż często w diagnostyce

połączenia sieciowego (wi-fi) w wierszu internet mam "sprawdzanie statusu", a co za tym idzie w

tym momencie jest brak internetu. Pomaga ponowne wyszukanie sieci i połączenie z nią. Dodam, że

nie ma takiego problemu z innymi urządzeniami łączącymi się po wi-fi. Czy to tylko przypadłość

mojego dekodera, czy jakieś ustawienia w routerze D-Link DWR-116?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...