Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli faktycznie jest tak jak pan prezes mowi, to z pewnoscia nie obylo sie bez srodkow przymusu typu: albo dajecie sygnal, albo macie probemy z naszymi programami.

Polsat dobrowolnie nie pozbylby sie prawa do wylacznosci na emisje swojego sygnalu.

Obecna wiązka 3A wygląda tak, więc wiązka 3AH mogła by zostać użyta do pokrycia Polski.

Ta wiązka chyba jest zbyt rozległa by kanały TVP mogły być FTA. 2-3 lata temu czytałem (chyba w SatKurierze), że wiązka punktowa jest zbyt droga by nadawać kanały TVP FTA i, że takie rozwiązanie raczej odpada. A tu proszę. Sam jestem ciekawy jak się z tym Astra z TVP upora.

Najwyrazniej zapewnienie SES wystarczy sprzedawcom licencji i praw autorskich, mimo iz w rzeczywistosci sygnal bedzie przy odrobinie lepszym sprzecie mogl byc odbierany chocby we Francji. Ale kto wie, moze SES faktycznie ma idealne rozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanały TVP mają lecieć FTA to musi być wiązka punktowa. Innym rozwiązaniem byłby jednorazowy zakup karty kodowej ale wtedy użytkownicy tunerów FTA nie mieliby dostępu do kanałów TVP. Polacy za granicą mogą sobie kupić TNK. Dostęp do tej punktowej wiązki i tak będzie w większości Europy ale potrzebne będą duże anteny. Przykładem niech będzie Astra 2D, tu wiązka jest tylko na Wielką Brytanię a w zachodnich Niemczech można oglądać na antenie nawet 90 cm. W zachodniej Polsce muszą być już większe ale też nie jakieś kolosy, 150 cm i śmiga bezproblemowo.

 

 

Jakos wiekszosc niemieckich stacji nadaje FTA i nie maja wiazki punktowej .....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróbelki ćwierkają już o nowym prezesie TVP

http://media2.pl/media/54438-wkrotce-no ... s-tvp.html

Mam nadzieję że nie doprowadzi to do zarzucenia planu, bądź co bądź parę umów już podpisali a pomysł platformy TVP pochodzi nie od kogoś innego jak od PiSu sprzed roku...

Redakcję SK prosimy o wywiad także z nowym prezesem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podoba mi się ten pomysł z platformą tvp,jeśli to wszystko by wypaliło i było by tak jak prezes Farfał opisał w wywiadzie była by to super oferta ,obawiam się jednak że CP,C+ i N już szykują jakiś spisek na stanowisko Farfała i za sprawą swoich politycznych służących odsuną go od władzy.

Powiem szczerze że nie jestem zwolennikiem LPR i kiedy dokonała sie zmiana na stanowisku prezesa tvp byłem przekonany że to katastrofa,ale patrząc na to wszystko po czasie stwierdzam ze Farfał przez te pare miesięcy zrobił wiecej dla tvp niż ci wszyscy prezesi nominowani przez partie tzw. rządzącą ,i niestety ide o zakład ze jeśli uda śię im usunąć Farfała ze stanowiska żadna platforma nie powstanie a lesli powstanie będzie to tylko cień tego co Farfał zapowiadał,a doprowadzą do tego nasze komercyjne platformy cyfrowe,szczególnie polsat który już teraz się trzęsie ze strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie będę mógł oglądać Polsat, bez jakiś cudów w postaci pakietów Familijnych :-) Mam pytanie do ekspertów. Wyobraźmy sobie dwa warianty:

 

1) Czy jest możliwe, połączenie w jednym odbiorniku np. systemu Conax z TNK z innym który który zaproponuje TVP?

2) Czy jeżeli TVP będzie zakodowywał kanały w systemie Conax, to czy przy włożeniu dwóch kart (TVP I TNK) do dekodera będę mógł oglądać dwie oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ad. 1 Jest taka możliwość.

Ad. 2 W ogóle tak, ale z tego co napisałeś to zrozumiałem, że dwie karty chcesz włożyć do jednego slotu, a tak się nie da. :wink:

 

Z innej beczki.

Jeśli ta platforma wystartuje to będzie konkurencją przede wszystkim dla TNK. Zwłaszcza jeśli chodzi o bezpłatną ofertą, a też nie wiadomo co będzie w ofercie płatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów płatnych od 1 do 7 złoty to według mnie będzie tak:

 

7 złoty za kanał HD szczególnie premium, np: Eurosport HD????, EUROSPORT 2 HD Bundesliga ???? (może do tych kanałów sie mylę albo 6 zł???), HBO HD, Filmbox HD

6 złoty za kanał SD HBO, Filmbox, Cinemax

5 złoty kanał Discovery HD, History channel HD, Eurosporty SD, Espn America, SportKluby, Viasat 1000, movies 24, AXN-y, Universal Channel,

od 1 do 4 zł za kanał dokumentalny w SD, muzyczne w tym MTVN HD, dziecięce, informacyjne to głównie kanały TVN.

Cena zależna od atrakcyjności programów emitowanych na kanałach

np: History Channel SD 4 zł, National Geographic Wild 4 zł (marka kanału !!!!), a Discovery Channel 2 zł, a może 1 zł ???, tvn 24 1 zł, tvn cnbc biznes 1 zł, tvn meteo 1 zł

 

Umieściłem tylko przykładowe kanały, które mogą być albo nie, mogą pojawić się też i inne. Ceny przyporządkowałem według kanału HD czy SD, premium lub zwykły, na kategorię sport ,film, dokument lub informacja bo to też ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że co poniektórzy już popuścili wodze fantazji :lol2: Lepiej się tak zawczasu nie podniecać bo coś jeszcze pójdzie nie tak i może wyjść z tego wielki lament. Co do transponderów to wspomniał prezes że jeśli projekt się przyjmie będzie można dokupić...Na tym m.in polega przewaga Astry poza lepszymi kanałami FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że o ile ruszy ta nowa platforma [wszak wiemy że Polska to dziwny kraj] to zmieni z lekka rynek tej telewizji, czy bardzo? trochę wątpię. na pewno wypełnią pewną niszę odbiorców wersji free. co do kanałów płatnych może okazać się że po ich wybraniu będzie to taka sama cena jak Polsatu Cyfrowego z jego programami których w ich ofercie będzie z tę samą cenę - więcej.

na razie poczekajmy i zobaczmy czy ruszy. ja tam czytając informację zawarte w tekście wywiadu jestem na tak - ale opieram to na podstawie tylko zawartych tam informacji. prawda może okazać się zgoła inna i nie będzie już tak kolorowo - jak zwykle :).

 

na razie możemy sobie tylko pogdybać i ... po marzyć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Widzę że co poniektórzy już popuścili wodze fantazji :lol2: Lepiej się tak zawczasu nie podniecać bo coś jeszcze pójdzie nie tak i może wyjść z tego wielki lament. Co do transponderów to wspomniał prezes że jeśli projekt się przyjmie będzie można dokupić...Na tym m.in polega przewaga Astry poza lepszymi kanałami FTA.

Żeby się czasem nie przejechali z tym dokupywaniem. Na Astrze Niemcy zrobią tak przy wyłączaniu analogu, że większość tp zostanie w ich rękach (ew. Canalsat coś zgarnie). HD+ czy Sky Deutschland nie będą upychać kanałów na kilku częstotliwościach-dla nich liczy się JAKOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiązki z satelitów Astra, to dzisiaj na Lyngsat.com zauważyłem bardzo ciekawe info, że z ASTRY 2B (28,2 Wschód) uruchomiono wiązkę z sygnałem na ... Nigerię --> LINK. Tymczasem na stronach SES ASTRA w prospekcie nie ma takiej wiązki.

Poza tym gdyby nie było technicznej możliwości, to by takiego kontraktu nie podpisali. Niedotrzymanie tego wiązałoby się zapewne z jakimiś karami wobec SES.

 

Poza tym pocieszający jest fakt powstania platformy TVP, przede wszystkim tego, że jednak są już podpisane jakieś umowy.

Typowo płatne platformy praktycznie nic na tym nie stracą a za to mamy kolejny krok ku normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Farfała za tumana z rozdania partyjnego a z wywiadu wynika, że facet wie co mówi, nie myli pojęć i zna się. Nikomu nie udało się ściągnąć Polsatu a on tego dokonał. Nawet jeśli szantażem typu "dajecie Polsat albo TVP znika z CP". n tego nie potrafiła zrobić a miała taką możliwość bo umowa na TVN-y w CP się rok temu kończyła. Dziwi brak TV 4, szczególnie, że jest Polsat. Myślę, że TV 4 dołączy do platformy w późniejszym terminie. Nie mają przecież żadnego interesu, żeby w niej nie być a zasięg naziemny jest mizerny bo ok. 30%. Chyba, że to taki chwyt Polsatu (ale to mało prawdopodobne) by w TVP nie było wszystkich kanałów naziemnych. Jeśli to wypali to Farfał będzie cudotwórcą. Zrobi coś co powinno być zrobione dawno ale jakoś nikt tego nie potrafił. Trzymam kciuki za te platformę.

Co do kanałów płatnych od 1 do 7 złoty to według mnie będzie tak:

 

7 złoty za kanał HD szczególnie premium, np: Eurosport HD????, EUROSPORT 2 HD Bundesliga ???? (może do tych kanałów sie mylę albo 6 zł???), HBO HD, Filmbox HD

6 złoty za kanał SD HBO, Filmbox, Cinemax

5 złoty kanał Discovery HD, History channel HD, Eurosporty SD, Espn America, SportKluby, Viasat 1000, movies 24, AXN-y, Universal Channel,

od 1 do 4 zł za kanał dokumentalny w SD, muzyczne w tym MTVN HD, dziecięce, informacyjne to głównie kanały TVN.

Cena zależna od atrakcyjności programów emitowanych na kanałach

np: History Channel SD 4 zł, National Geographic Wild 4 zł (marka kanału !!!!), a Discovery Channel 2 zł, a może 1 zł ???, tvn 24 1 zł, tvn cnbc biznes 1 zł, tvn meteo 1 zł

Bzdury, bzdury, bzdury... Wywróżyłeś z kuli czy dzwoniłeś do Ezo TV? Wróż z Ciebie kiepski bo umieszczenie tylu kanałów HD na dwóch transponderach z czego tylko jeden będzie w DVB-S2 jest niemożliwe.

Umieściłem tylko przykładowe kanały, które mogą być albo nie, mogą pojawić się też i inne.

Powinieneś zostać pogodynką. Albo będzie padać albo nie. Szkoda słów na komentowanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł genialny i chyba skorzystam z usług nowej platformy, oczywiście po wygaśnięciu umowy ze starym operatorem. Najbardziej podoba mi się to, że kanały w pakiecie płatnym będzie można wybierać i oglądać po uprzednim zapłaceniu, np. drogą SMS-ową. Ale mam takie pytanie, czy Viva polska, 4fun.tv i inne kanały FTA z satelity Hotbird będą dostępne w pakiecie płatnym, czy TVP udostępni je jakoś, np. dla tych, którzy mają wykupioną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że wszystko się wyjaśni w jak najszybszym czasie i kanały FTA z Hotbirda będą dostępne za darmo. Mam jeszcze parę pytań ze strony technicznej, ale nie będę już pytał, bo pewnie za jakiś czas odbędzie się kolejny wywiad i wszystko stanie się jasne. Najważniejsze jest to, że wszystkie kanały produkcji TVP i wszystkie ogólnopolskie wreszcie znajdą się na jednej platformie (jeśli dołączy do nich TV4) i to prawie za darmo, oczywiście po wykupieniu karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...