Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

są na tym forum zaciekli obrońcy FX7600+splitter C+ - twierdzą, że są zadowoleni. Osobiście przerzuciłem w tym tunerze kilka kart do splittera i najlepsza chodziła tak, że na kanałach typu TVN przycięcia obrazu zdarzały się co 15-20 minut, reset tunera co 1-3H. Może komuś to nie przeszkadza, mnie tak. Spróbuj uderzyć do sprzedawcy, niech CI inną kartę dobierze i sam zobaczysz, czy ten konfig to jest to, o co Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem,iż w czytniku wbudowanym mam kartę cyfry a w ci moduł polsatu.Wszystko jest ok.poza kanałami z tp.12.188(polsat)

na module mam pakiet mini a na c+ komfort+.Na kanałach axn,fox life,espn,extreme sports,zone romantica po przełączaniu na nie występuje chwilowe zacięcie ok.2s.pojawia sie napis zakodowany a po ok.2sobraz sie pojawia i jest ok.co dziwne na kanale discovery to nie występuje a też jest z tego tp.Przekładałem moduł do 2 gniazda i też tak jest.to występuje tylko na tych kanałach wymienionych.

Czy ktoś też tak ma.Jak wyciągne moduł na w/w kanałach to nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

obserwując ten wątek nie ma informacji czy któryś z tych tunerów współpracuje z monitorem komputerowym posiadam Samsung 2493hm i tak się zastanawiam czy przez złącze Component (YPbPr) korzystając z kabla KABEL 3xRCA ---->VGA lub za pomocą kabla SCART --> D-sub 15 pin (VGA) RGB czy wyświetlał by obraz. Monitor posiada hdmi ale w większości przypadków tylko dekodery hd posiadają hdmi. Chciałbym korzystać z tnk i w przyszłości z cyfry +. Proszę o pomoc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób które mają fx 7600 karte c+ i moduł polsatu.

Sprawdziłem wszystkie softy oryginalne do tego modelu i najlepszy wg.mnie jest 1.72,nie wystąpiły żadne zawieszenia,kanały przełączają sie płynnie czy to kodowane dla polsatu czu cyfry nie ma żadnych zacięć jak narazie a ten soft mam 3 dni.

Na wyższych softach są problemy z kilkoma kanałami od cyfry - moduł je blokuje ale po kilky zacięciach da sie oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Fergusona FX 7600 1 CR. Zmieniłem oprogramowanie z 1.7.. na 2.03. Działa niby dobrze. Odkryłem pewien mankament. Nie działa przycisk na pilocie VCR/DBS (w górnym prawym rogu). Przełączałem nim sygnał między odbiornikiem a nagrywarką. Teraz obraz z nagrywarki pojawia się, gdy odtwarzam film, ale dźwięk, który jest połączony kablem z Fergusona do radia, nie pojawia się. Połączenie odbiornik - nagrywarka za pomocą SCART. Od nagrywarki do monitora HDMI (nie mam telewizora) :D .

Podłączyłem kable audio między nagrywarką a radiem, ale to połowiczne rozwiązanie, bo żeby słuchać radia z satelity muszę włączać nagrywarkę.

 

Czy to tylko kolejny mój specyficzny problem, czy też powszechny ?

 

 

Oprogramowanie zmieniłem tylko dlatego, bo na kilku kanałach miałem czarny obraz po przerwie reklamowej (jak wyczytałem - to przez zmianę formatu) i choć po zmianie kanału obraz wracał do normy, to nagrywanie nie miało juz sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było chyba edytować swoje wpisy, teraz tego nie widzę,albo to wina przeglądarki - Firefox 3.0.11, więc piszę dalej. (Dziwna sprawa, mogę edytować ten wpis, ale poprzedni już nie)

  • Edycja tomekb1976: Od jakiegoś czasu edycja postów starszych niż 24 godziny została zablokowana przez Mr. Orbita.

 

Pod tym adresem http://www.ceneo.pl/104627-1286178g.htm#addComment (komentarz z 02.01.2009) , jak widać ktoś też ma problem z przyciskiem VCR/DBS -cytuję : ,,Jeszcze jedna uwaga! : zmiana softu nawet na oryginalny ze strony ferguson.pl może pozbawić część funkcji z pilota- klawisz VCR/DBS zmiana źródła sygnału: odbiór sat. / sygnał z gniazda scart (np. DVD lub video)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam tuner i obraz jest normalny, jedynie w dźwieku są szumy, tak duże że głos programu jest niesłyszalny. Z czego może wynikać ten problem, czy coś sprawdzac jeszcze czy oddać do sklepu. tv jest ok bo z dvd jest dźwięk czysty, odłączałem już tuner i robiłem ustawienia fabryczne ale nadal to samo - obraz idealny, dźwiek niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dlaczego ferguson nie wypuszcza już nowego softu pod ten tuner bo na pewno jest co poprawiać :?: Może był jakiś komunikat odnośnie tego dlaczego już nie zajmują się już rozwojem tego tunera (raptem 2 lata na rynku). Pisałem już 2 razy do fergusona w tej sprawie i jak do tej pory żadnej odpowiedzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego ferguson nie wypuszcza już nowego softu pod ten tuner bo na pewno jest co poprawiać :?: Może był jakiś komunikat odnośnie tego dlaczego już nie zajmują się już rozwojem tego tunera (raptem 2 lata na rynku). Pisałem już 2 razy do fergusona w tej sprawie i jak do tej pory żadnej odpowiedzi :evil:

zajmuja sie nowym nie wypalem tunera , ktory tak samo skaczy , a mowa o Arive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przydało by się coś nowego w zakresie oprogramowania, bo np. w przypadku jednej karty - Cyfry +, włączenie napisów na jednym kanale powoduje, że jeśli się ich nie wyłączy, to po przełączeniu na inny kanał Canal +, widać napisy z tamtego filmu.

 

Przy okazji zapytam, o zapis ścieżki dwujęzycznej, Mam nagrywarkę Sony RDR-HX750 i tam jest możliwość zapisów dwujęzycznej wersji. Robię wszystko zgodnie instrukcją Sony, ale nadal nagrywa się tylko to co wybiorę w Fergusonie. Połączenie jest za pomoca SCART. Może coś innego trzeba zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ferdkiem fx 7600. Zawsze wgrywałem softy, listy i wszystko śmigało.... Co jakiś czas zawsze uciekają mi kanały tnk tzn. nie chcą chodzić. Wtedy wgrywam nową liste, wskakują i wracam do starej i jest ok. Pare dni temu znów mi uciekło i chce wgrać liste. Włączam fx editor itd robie jak zawsze. Wszystko już ustawiłem, włączam dekoder do prądu i nie wysyła. Nie rozumiem co sie dzieje. A wszystko robiłem tak jak zawsze. Ostatnio przeinstalowywałem system i od wtedy mi nie wgrywa. Nie pamiętam czy do tego co się podpina kabel były jakieś sterowniki? Jeżeli tak to prosze o wrzucenie a jeżeli nie to co innego to może być? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób które mają fx 7600 karte c+ i moduł polsatu.

Sprawdziłem wszystkie softy oryginalne do tego modelu i najlepszy wg.mnie jest 1.72,nie wystąpiły żadne zawieszenia,kanały przełączają sie płynnie czy to kodowane dla polsatu czu cyfry nie ma żadnych zacięć jak narazie a ten soft mam 3 dni.

Na wyższych softach są problemy z kilkoma kanałami od cyfry - moduł je blokuje ale po kilky zacięciach da sie oglądać.

 

Po kilku tygodniach testów zgadzam się z kolegom. Na sofcie 1.72 nie ma żadnych zawieszek przy przełączaniu na kanały które mam w pakiecie c+ a nie mam w polszmacie no i bez problemu działa lista kanałów, która działała wcześniej na sofcie octagona a nie chciała prawidłowo śmigać chociażby na softach 1.95 czy 2.03(co jest dziwne bo skoro działa na najnowszym octagonie to powinna chodzić na 2.03). U siebie z tym softem zauważyłem jednak dwa problemy związane właściwie z tym samym błędem:

a) czasem zdarza się ze przy szybkim przełączaniu kanałów tuner złapie jakąś dziwną zwiechę i znika video słuchać tylko dzwięk

B) na kanałach nadawanych w 16:9 np na canal+ który na reklamy przełącza się na 4:3 również znika obraz, wcześniej wyglądało to tak, przynajmniej u mnie, że po rozpoczęciu reklam obraz zniknał na 1-2s potem pojawił się juz w 4:3

 

nie jest to problem z kablem:) po zniknięciu video widze panel wyświetlający info o kanale:) na moje oko to jakiś error przy obsłudze przełączania się między proporcjami ekranu - który widocznie został naprawiony później, ale s[beep]yli co innego;P

 

w obydwu przypadkach przełączenie kanałiu nic nie da, jedynym szbykim spsoboem na ten problem jest wciśnięcie 2x MENU i obraz wraca:) mała niedogodność ale w poruwaniu z zawieszkami na HBO i CINEMAX'ach przy nowszych softach to tak na prawde pryszcz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...