Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Celtic miałby złożyć deklaracje o nieodwoływaniu się od decyzji UEFA? W końcu UEFA ma nie patrzeć czy jakaś drużyna odwoła się od ich decyzji , tylko ogłaszać wyroki zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem ... Ale wiadomo możliwość utraty kilku bądź kilkunastu milionów przez UEFA w przypadku teoretycznego odwołania się Celticu (przez co mogliby tracić renomę wśród kolegów z FIFA) spowodował , że strach zapanował w tej federacji piłkarskiej i podjęli taką decyzję , a nie inną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z aferą ma wspólnego Celtic FC ? Jakby Legia grała np. z Realem Madryt , to też klub z Madrytu byłby winny ? :crazy:

To ma do tego Celtic, że wystarczyło złożyć deklaracje o nieodwoływaniu się od decyzji UEFA, boisko rozstrzygnęłoby sprawę. Poczytaj sobie wypowiedzi Mioduskiego czy Bońka. Ja wiem, że kasa jest ogromna do stracenia, ale przyzwoitość nakazywałaby inne zachowanie od takiej firmy jak Celtic. I tyle.

Oczywiście w przypadku odwrotnej sytuacji Legia tak by postąpiła. Albo którykolwiek inny klub.

Mówimy o przyzwoitości w dyskusji o klubie, który przez lata dokonywał "transferów" za pomocą powołań do wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o przyzwoitości w dyskusji o klubie, który przez lata dokonywał "transferów" za pomocą powołań do wojska.

Ty to dopiero żyjesz przeszłością i typową polską zawiścią. Na szczęście są tacy ludzie jak Boniek, Mioduski czy Leśnodorski albo Berg- z klasą. Masz się od kogo uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o przyzwoitości w dyskusji o klubie, który przez lata dokonywał "transferów" za pomocą powołań do wojska.

Ty to dopiero żyjesz przeszłością i typową polską zawiścią. Na szczęście są tacy ludzie jak Boniek, Mioduski czy Leśnodorski albo Berg- z klasą. Masz się od kogo uczyć.

Masz bardzo ciekawą definicję zwrotu "ludzie z klasą". Wypada tylko współczuć i życzyć, by samodzielne myślenie nie bolało.

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że masa mądrych komentarzy sprawia, że jesteśmy naród, który zamiast przyjąć porażkę na klatę, szuka winy u innych. Wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtic za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował:

 

- Jesteśmy rozczarowani komentarzami Legii Warszawa. Proces dyscyplinarny jest sprawą prowadzoną wyłącznie przez UEFA. W związku z tym dalszych komentarzy udzielimy w stosownym czasie.

 

@Mexykaniec, lepsze komentarze Tych mądrych niż Twoje powroty do prehistorii. :) Można ciągle pisać o kuchenkach, żydowskim pochodzeniu niektórych klubów, ale jaki w tym sens? Człowiek ogląda dwa mecze z Celticem, liczy na ligę mistrzów, a przez błąd jakiegoś szarego pracownika, który nikogo nie obchodzi, wszystko jak krew w piach, więc to normalne, że człowiek jest wkurzony tą sytuacją i ma żal do uefy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że też wziąłeś to na poważnie :D Historia historią, a to co się dzieje nie jest zbyt fajne. Medialny szum, wina UEFY, kapusie z Celticu i co jeszcze? Niech się odwołują (chociaż szansa na powodzenie jest mała) i tyle. Nie trzeba robić wokół sprawy tyle szumu. Co innego, gdyby wszystko było zgodnie z przepisami, a UEFA "od tak" przyznała walkower dla Celticu - wtedy jak najbardziej należałoby to napiętnować.

 

UEFA kiedyś też tak postąpiła bodajże w sprawie meczu PSG ze Steauą. Tak więc pierwszy raz to nie jest - a że zabrakło jednego gola - bywa. Gdyby piłkarze wiedzieli o walkowerze w trakcie rywalizacji (jak PSG albo Arsenał Kijów), może by grali dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA walkuje po calosci - jak juz napisalem - owszem Legia zlamala ten punkt w regulaminie, a UEFA zlamala inny, z tymi 12 godzinami przed losowaniem. Sklad musi byc znany to oznacza ostateczny przeciez! Zadne gwiazdki czy kursywy itd. nie powinny miec znaczenia - powinni sie zebrac nawet o tej 23:50 i oglosic decyzje o WO dla Celticu, wtedy byloby wszystko OK. Nie chcialo im sie i sami ZLAMALI WLASNY regulamin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to badziewny serwis, ale nie mam teraz czasu na szukanie.

http://www.sportfan.pl/artykul/juz-po-l ... cony-28255

O ile dobrze pamiętam - dokonano podmiany już po losowaniu.

 

ja mieszkam za granica, w Szwecji, tam o Legii nie mowi sie w kategoriach sportowych, bardzo marginalny temat, znacznie wiecej miejsca zajmuja negatywne relacje z kibolskich ekscesow podczas jej meczow, i nie ma takiej opcji aby warszawski klub mogl cokolwiek zyskac wizerunkowo na tym zdarzeniu, powiem wiecej, tutaj nie buduje sie autorytetu i pozycji poprzez oczernianie przeciwnika, to nie Polska, szkalowanie zespolu z Glasgow zostanie w najlepszym razie odebrane jako proba przerzucenia odpowiedzialnosci, jezeli gdziekolwiek pojawila sie nic sympatii wobec Legii to jest to najprostszy sposob zeby ja zerwac

 

wyciaganie kilku komentarzy z portali spolecznosciowych jakoby to sami kibice Celticu pragneli awansu przeciwnika jest niedorzeczne i kompletnie o niczym nie swiadczy, ja mysle ze jednak 99% fanow szkockiego klubu utyskujac jednoczesnie na gre swoich ulubiencow czy tez domagajac sie zwolnienia trenera szczerze woli widziec go w ostatniej rundzie eliminacji LM

 

poza tym Legia nie prezentuje tutaj zadnej postawy fair play, tylko Celtic moglby ja zaprezentowac i to raczej w wymiarze symbolicznym bo przepisy sa jasne, trzeba pamietac ze on przeciez absolutnie w niczym nie zawinil, dlaczego ma sie kajac?

 

oczywiscie sa pewne wspolczujace wypowiedzi pojedycznych osob z pilkarskiego swiata, zwlaszcza pilkarzom, grzecznosciowo-kurtuazyjne formulki, ale takich ktore stanowczo żądaja rewizji wyroku jest juz znacznie mniej, nie zauwazylem za to zadnego oficjalnego komunikatu ze strony innych klubow pilkarskich, trudno powiedziec ile pojawilo sie ironi, smiechu i osadzajacych Legie postow

 

osobiscie uwazam ze odwolanie od decyzji UEFA zostalo zlozone jedynie pro forma, pod publiczke, bo co by ludzie powiedzieli gdyby kierownictwo klubu nie probowalo nacisnac spustu po raz ostatni chociaz i tak wszyscy wiedza ze magazynek jest pusty

 

Z pozdrowieniami dla walczących z Celticiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje, jak ostatnio gra Legia. Wychodzi na to, że dobrze. Natomiast potyczki działaczy o skutecznym rad sposobie nie wpływają na mnie w żaden sposób. Myślę, że kolejny mecz Legii będę oglądał z nie mniejszą przyjemnością.

Szkoda tylko, że obecnie nie ma w lidze podobnej drużyny o podobnym charakterze. Ale może po kilku kolejnych kolejkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jakieś nic nie znaczące gazety piszą o Legii:

http://www.legia.sport.pl/legia/1,13932 ... xSlotI3img

I jeszcze to:

http://legia.net/wiadomosci,57208-kazim ... cyzji.html

Się dzieje i bardzo dobrze :).

Stanowski mnie zaskoczył pozytywnie:

http://www.weszlo.com/2014/08/12/jak-co ... stanowski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tvn24 też ciągle wałkują temat walkowera dla Legii. Tymczasem wiadomo, że mecz Aktobe-Legia rozpocznie się o godzinie 17 czasu polskiego, Pewnie żadna polska stacja tego nie pokaże....

 

Jak nie do końca wiadomo, kto pokaże mecze rozgrywane w Polsce, a Ty już rozmyślasz czy będzie transmisje z Kazachstanu czy Ukrainy w Polsce. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia ma ponoć jakąś tam szanse na zmianę decyzji przez UEFA! wszystko ma się ostatecznie wyjaśnić w ciągu 7-8 dni ;)

 

Co do UEFA, to decyzję zamiast trzyosobowej komisji podjęła jedna osoba, więc już jest uchybienie ze strony UEFA :) ciekawe czy coś wskórają odwołaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tvn24 też ciągle wałkują temat walkowera dla Legii. Tymczasem wiadomo, że mecz Aktobe-Legia rozpocznie się o godzinie 17 czasu polskiego, Pewnie żadna polska stacja tego nie pokaże....

 

Jak nie do końca wiadomo, kto pokaże mecze rozgrywane w Polsce, a Ty już rozmyślasz czy będzie transmisje z Kazachstanu czy Ukrainy w Polsce. ; )

Mecze już w następnym tygodniu. ;)

 

Ciekawa akcja Legii:

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... gra-futbol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...