Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw antenowy Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#21 Cyfek

Cyfek

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Od: 05 maj 2014

Napisano 29 styczeń 2017 - 13:52

Powinieneś, ponieważ nie będziesz mógł nagrywać kilku programów itp. w sumie będziesz mógł na nim tylko oglądać. Nie wiem czy nie najlepszym rozwiązaniem byłby zakup zestawu antenowego od CP - 129 zł i montaż tego zestawu tylko dla Evoboxa, a na poprzednim miałbyś Multiroom tylko.

CP: Familijny Max HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD + On The Go + 1 x MR = 69,99 zł

HD5500s + HD5500s(MR)

Poprzedni dekoder: HD6000, HD3000

#22 Sportowymaniak

Sportowymaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • Od: 31 sty 2017

Napisano 01 luty 2017 - 15:12

Pytanie odnośnie jakości sygnału (dekoder Evobox). Mam teraz sygnał na poziomie 70-80% (jakość podobnie). Antena 80cm i jakiś stary konwerter typu twin. Przewód antenowy ok. 30 -35 m. Jakby można uzyskać lepszą siłę i jakość sygnału.

Użytkownik swojadroga edytował ten post 01 luty 2017 - 15:23
Przeniosłem do właściwego tematu i doprecyzowałem o jaki dekoder chodzi.

#23 fezuj

fezuj

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 postów
  • Od: 24 wrz 2006
  • LokalizacjaHej Kujawy - jake cudne...

Napisano 01 luty 2017 - 15:30

Jeżeli nic Ci nie tnie nie ma pikselozy to w zupełności wystarczy Ci to co masz,ale jeśli masz odrobinę pojęcia to zawsze możesz spróbować odrobinę poruszyć antenę lewo-prawo,góra dół ewentualnie poprawić skręt konwertera.

Barti :!:   -co :?:                     Hot Bird-CP EVOBOX PVR>Samsung UE48JU6000

ty już wiesz co :mrgreen:                  multiroom-CP Hot Bird  HD 5500s>Philips 37PLF5405H

PREMIUM MaX

Pioneer VSX-531K & Taga Harmony TAV-606 v.3   KI PLUS + T2 S2 ,DVB TV Box,DVB-T2, DVB-S2, 4 K, Android 5.1 ,KODI

#24 Sportowymaniak

Sportowymaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 01 luty 2017 - 15:41

A czy wymiana konwertera na ten Inwerto Unicable mógłby polepszyć sygnał czy to nie ma znaczenia.

#25 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6559 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 luty 2017 - 16:13

Może też pogorszyć, ale tego bez pomiarów na forum jednoznacznie nie stwierdzimy. Za silny sygnał objawia się tak samo (pikseloza lub nawet komunikat o braku sygnału). Konwerter Unicable jest dobrany do czaszy 70cm z zestawu CP. Ciebie może ratować długość przewodu antenowego i może być bardzo dobrze.

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Usługa wymiany konwertera w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#26 Sportowymaniak

Sportowymaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 01 luty 2017 - 17:52

Tylko właśnie takie dobre procenty mam na głównym wskaźniku, a jak już sprawdzam poszczególne transpondery to już nie jest tak dobrze. Np transponder na którym są Eleveny siła sygnału jest ok ale jakość już się waha w granicach 50-60%. 

Może też pogorszyć, ale tego bez pomiarów na forum jednoznacznie nie stwierdzimy. Za silny sygnał objawia się tak samo (pikseloza lub nawet komunikat o braku sygnału). Konwerter Unicable jest dobrany do czaszy 70cm z zestawu CP. Ciebie może ratować długość przewodu antenowego i może być bardzo dobrze.

Mówiąc długość przewodu masz na myśli żeby postarać się o jak najkrótszy. Jak dużo może się tracić na tak długim kablu?

#27 czerstwy

czerstwy

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9375 postów
  • Od: 03 sie 2014

Napisano 01 luty 2017 - 17:53

A  ile minimum potrzeba % by poprawnie odbierał kanał na tym sprzęcie?

#28 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • 6559 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 luty 2017 - 18:08

Tylko właśnie takie dobre procenty mam na głównym wskaźniku, a jak już sprawdzam poszczególne transpondery to już nie jest tak dobrze. Np transponder na którym są Eleveny siła sygnału jest ok ale jakość już się waha w granicach 50-60%. 

Mówiąc długość przewodu masz na myśli żeby postarać się o jak najkrótszy. Jak dużo może się tracić na tak długim kablu?

Nie znając Twojej konkretnej konfiguracji i staranności ustawienia Twojej anteny i konwertera, to możemy tylko zgadywać. Ogólnie bym powiedział, że masz słaby wynik w takiej sytuacji, ale źródłem takiego stanu już oprócz ustawienia anteny i konwertera oraz sprawności tego zestawu, mogą być złącza (ich jakość zarobienia), jakość przewodu antenowego, sposób i miejsca prowadzenia przewodu antenowego (np. ostre załamania przewodu na zakrętach), umiejscowienie routera WiFi lub anten internetu w bliskiej odległości anteny/dekodera.

Dlatego napisałem Ci, że teoretycznie nie powinno Ci się pogorszyć przy Twojej długości przewodu antenowego, a raczej polepszyć w połączeniu z konwerterem Inverto Unicable z zestawu CP. Przy założeniu, że źródłem Twoich problemów jest słaby już Twój stary konwerter.

@czerstwy - 50-60% to takie minimum zalecane przez CP.

Użytkownik swojadroga edytował ten post 01 luty 2017 - 18:09

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#29 czerstwy

czerstwy

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9375 postów

Napisano 01 luty 2017 - 18:14

Czyli ma tylko minimum do poprawnego odbioru?To instalacja zdecydowanie do poprawy.Ja co prawda mam na tych kanałach często 47-49% bywa i ponad 50% ale na moim sprzęcie nawet poniżej 10% odbiór jest jeszcze bez problemów.Czyli zapas na gorszą pogodę mam duży.

#30 6868

6868

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 125 postów
  • Od: 16 sty 2016

Napisano 04 luty 2017 - 18:41

Witam,

Zestaw Evobox + konwerter Unicable Inverto.

Po trzech miesiącach użytkowania jakość i siła sygnału = 0. W ustawieniach/diagnostyka/sprawdzanie sygnału sat wyskakuje komunikat "przeciążenie". Wymieniłem na stary konwerter, zrobiłem ustawienia dla niego, działał 3 godziny i to samo.

Co może być przyczyną?

#31 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • 6559 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 04 luty 2017 - 18:58

Uszkodzony dekoder najprawdopodobniej. Wymień razem z zasilaczem.

Użytkownik swojadroga edytował ten post 04 luty 2017 - 18:59

34057.png

#32 majkel_QQ

majkel_QQ

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 125 postów
  • Od: 07 sie 2016

Napisano 27 luty 2017 - 21:34

Jaką średnicę ma antena sat którą "daje" Polsat razem z konwerterem unicable za 129 zł? Czy ona jest z logiem Cyfrowego Polsatu?

Czy ta antena  wystarczy, czy lepiej samemu kupić 80 lub 90? Co trzeba mieć (jakie dokumenty) przy podpisywaniu umowy, którą przyniesie kurier?

#33 czerstwy

czerstwy

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9375 postów

Napisano 27 luty 2017 - 21:48

Antena to 70 jak sie nic nie zmieniło.Do tego konwertera zalecane są 80.Ogólnie antena czym większa tym lepsza bo jest większy zapas sygnału.Do podpisania umowy trzeba mieć dwa dokumenty np.Dowód  i prawo jazdy.

#34 Szymon9904

Szymon9904

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 990 postów
  • Od: 26 lip 2010
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 27 luty 2017 - 21:56

60x70 cm.

Powiem tak, mam antenę CP 70 cm sprzed 4 lat i jest bardziej okrągła (ta nowa przypomina nieco elipsę). Podmieniłem jedynie konwerter, no i na wyjściu Unicable SNR 15,6 dB na 10910/V (jeden z najsilniejszych tp.), a na najsłabszym 12476/H z BBC Brit HD - 12,3 dB (+ paski 100/70%). Póki co ani razu nie miałem zaniku sygnału bądź przycięć, a już było parę śnieżyc i ostatnio gwałtowne opady deszczu.

Przyznam, że sygnał odrobinę podskoczył do góry w porównaniu do czteroletniego już Golden Interstara GI-202 TWIN (porównywałem wyjście legacy), ale na to mogło wpłynąć parę czynników.

Użytkownik Szymon9904 edytował ten post 27 luty 2017 - 21:58

Cyfrowy Polsat: Premium + Multiroom (średnia 64,16 zł/mies. - umowa 12/3) | Dekodery: Evobox PVR + HD 5500s

http://telewizjasat.blogspot.com/

#35 fezuj

fezuj

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 postów

Napisano 27 luty 2017 - 22:31

Ta polsatowska w zupełności Ci wystarczy.

Barti :!:   -co :?:                     Hot Bird-CP EVOBOX PVR>Samsung UE48JU6000

ty już wiesz co :mrgreen:                  multiroom-CP Hot Bird  HD 5500s>Philips 37PLF5405H

PREMIUM MaX

Pioneer VSX-531K & Taga Harmony TAV-606 v.3   KI PLUS + T2 S2 ,DVB TV Box,DVB-T2, DVB-S2, 4 K, Android 5.1 ,KODI

#36 maly1982

maly1982

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 583 postów
  • Od: 17 lut 2013
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 luty 2017 - 15:12

To co tuner pokazuje to tylko bardzo ogólna informacja i tylko może pomóc we wstępnej ustawieniu anteny. Pomiary wykonuje się miernikiem (nie wskaźnikiem z allegro za 20-50 zł). Do niemal idealnego ustawienia anteny służył mi kiedyś tuner analogowy kiedy na satelicie były jeszcze programy analogowe. Im mniej "dropów" na ekranie tym lepiej ustawiona antena. Dziś już tego nie zrobisz z powodu braku nadawania programów analogowych. Obecnie gdzie mieszkam mam antenę 70 z logo byłej N-ki i poza oberwaniem chmury nie mam zaniku sygnału. Na osłabienie sygnału może mieć wpływ jakość instalacji. Nie sztuką jest kupić antenę za 500 zł ,a przewód z biedronki za 0,80gr/metr(częsty błąd w przypadku instalacji naziemnej). Podstawa -dobry kabel, dobrej jakości złączki F. Anteny od CP są dobrej jakości ,jeśli CP nie zmienił producenta to produkuje je firma CORAB (chyba NC+ również od niego bierze czasze ). Na Twoim miejscu wezwał bym fachowca (nacisk - FACHOWCA z prawdziwym miernikiem). Ustawi antenę i będziesz miał problem z głowy

VU+ZERO - Cyfrowy Polsat -FAMILIJNY MAX   SMART HD+
Mój ulubiony kawałek https://www.youtube....h?v=AkFqg5wAuFk

#37 dziabolek7

dziabolek7

Zżyty z forum

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3206 postów
  • Od: 21 paź 2008
  • LokalizacjaLubelskie

Napisano 02 marzec 2017 - 12:27

Pozwolę się nie zgodzić... może w dobie analogu te F-ki i kable miały znaczenie teraz już raczej żadne. A na pewno bardzo małe na jakość i siłę sygnału w przeciętnym mieszkaniu czy domu. Wszystko zależy od poprawnego ustawienia anteny i wcale nie są do tego potrzebne super drogie mierniki. Ustawiłem sporo anten i zawsze na tanich F-kach, kablach itd. Nawet przelotki za grosze, które niby takie słabe w ogóle u mnie służą już 8 rok! Ustawiam tylko na wskazania dekodera i podobnie jak Ty wszystko działa super chyba że nawałnica się trafi...

Zgodzę się tylko, że może lepiej w fachowca zainwestować niż w inne rzeczy. Jak ktoś nie ma pojęcia i zdolności w tym kierunku to z najlepszego sprzętu nic nie zrobi.

Użytkownik dziabolek7 edytował ten post 02 marzec 2017 - 12:28

• Extra+ z 6xCanal+ (Turbo) + 2xMR Standard (Mydelniczki) 12x79,99 + 12x89,99zł + Euro 2016 za darmo! Umowa do końca sierpnia 2018.
  • Start+ 9,90zł (Sagem). Umowa do końca lutego 2017.

http://dorohusk.info/

#38 paskud

paskud

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1380 postów
  • Od: 14 kwi 2013
  • LokalizacjaStolica Pomorza

Napisano 02 marzec 2017 - 13:03

60x70 cm.

Powiem tak, mam antenę CP 70 cm sprzed 4 lat i jest bardziej okrągła (ta nowa przypomina nieco elipsę). Podmieniłem jedynie konwerter, no i na wyjściu Unicable SNR 15,6 dB na 10910/V (jeden z najsilniejszych tp.), a na najsłabszym 12476/H z BBC Brit HD - 12,3 dB (+ paski 100/70%). Póki co ani razu nie miałem zaniku sygnału bądź przycięć, a już było parę śnieżyc i ostatnio gwałtowne opady deszczu.

Przyznam, że sygnał odrobinę podskoczył do góry w porównaniu do czteroletniego już Golden Interstara GI-202 TWIN (porównywałem wyjście legacy), ale na to mogło wpłynąć parę czynników.

A jak wygląda poziom sygnału na Unicable Polsatu w stosunku do Twin lub Single od Polsatu?

Jeśli mój post był pomocny, kliknij zieloną strzałkę.

Według PiSu - wykształciuch, komunista.

#39 artsky

artsky

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 102 postów
  • Od: 07 gru 2013

Napisano 07 marzec 2017 - 22:12

Czy Polsat może udostępnia na dobrych warunkach dedykowany konwerter do tego dekodera (Evobox)?

Użytkownik artsky edytował ten post 07 marzec 2017 - 22:22

Familijny Max HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD
Darmowy HD

#40 fezuj

fezuj

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 22:43

Nie,udostępniony masz dekoder,konwerter wraz z anteną kupujesz promocyjnie za 130zł.

PREMIUM MaX