Skocz do zawartości

Zdjęcie

VU+ Ultimo 4K

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 czerstwy

czerstwy

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9375 postów
  • Od: 03 sie 2014

Napisano 06 luty 2018 - 16:04

Obawiam się że nie ma na co liczyć http://forum.satkuri...m-linux/page-14

#42 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14459 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 luty 2018 - 17:03

@kedar1 - to jest znany problem dotyczący konkretnie DM920, nie ma tego na Vu+. Chodzi o niepoprawną obsługę wysokiego bitrate w DM920, który został dostosowany tylko do transmisji w Niemczech, gdzie z Astry niemiecki Sky puszcza emisję z SR 27500 i FEC 9/10, ale z modulacją QPSK, co sprawia, że całkowity bitrate transpondera nie przebija 60 Mbit/s. Są naprawdę duże wysiłki z wielu stron, aby zmusić DM do poprawienia tego. Redakcja działa w tej kwestii od wykrycia problemów i włożyliśmy w to dużo wysiłku (mimo, że status CI+ i kwestia licencjonowania na linuksach są jakie są - gdyż oczywistym jest, że DM i inni producenci na tym w oczywisty sposób korzystają, bez CI+ na te odbiorniki nikt by w tym momencie nawet nie spojrzał). W DM dostali też z tego co wiem niebieski CAM nc+ do testów. Dotyczy to w zasadzie wszystkich CAM CI+. Tu masz wideo na drugiej stronie pokazujące to samo na CAM nc+: http://satkurier.pl/...z-ci-wideo.html

Proszę ew. kontynuować dyskusję w wątku DM.

W Vu+ Ultimo 4K tego nie ma, natomiast jest inna uwaga - dla modułu CAM Cyfrowego Polsatu, jeśli mamy w abonamencie kanały erotyczne - sugeruję nie używać VTi, a zamiast niego OpenATV. Jest problem w VTi z obsługą PIN dla kanałów zabezpieczonych ograniczeniem wiekowym po stronie operatora. To też tzw. "known issue", też jest zgłoszone i mam nadzieję, że będzie docelowo poprawione.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#43 kedar1

kedar1

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Od: 07 lip 2013

Napisano 06 luty 2018 - 17:42

Mr. Orbita , dzieki za odpowiedz , myslalem o zakupie VU+ Ultimo ze wzgledu na te problemy DM 920. Ale skoro sa jakies dzialania prowadzace do poprawy tego problemu , poczekam jeszcze troche , moze beda tego jakies efekty.  

Dreambox 8000 HD PVR DVD
NC+ All Inclusive
Cyfrowy Polsat Modul CI+ Familijny MaxHD +Sport HD + Film HD

#44 tweed77

tweed77

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2771 postów
  • Od: 24 lut 2011

Napisano 06 luty 2018 - 18:39

Pewnie tak samo jak z poprawą działania modułu NC+ CI+ w dekoderze VU Zero 4K. Są problemu od samego początku.

W pozostałych dekoderach VU Uno 4K - Vu Uno 4K SE - Vu Solo 4K - Vu Ultimo 4K  moduł NC+ CI+ działa poprawnie na sofcie VTi.

#45 kedar1

kedar1

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Od: 07 lip 2013

Napisano 06 luty 2018 - 19:23

Jesli nic z tego nie bedzie , to po wielu latach uzywania DM , trzeba sie bedzie przesiasc na VU+.  Swoja droga to ciekawe ,dlaczego produkowane sa dekodery , ktorych jedne modele sa pozbawione tej wady , a inne ja maja .  I czy w ogole uda sie to rozwiazac za pomoca poprawek w sofcie.  Widze ze zarowno VU+, jak i DM ,popelniaja podobne bledy

Użytkownik kedar1 edytował ten post 06 luty 2018 - 19:25

Dreambox 8000 HD PVR DVD
NC+ All Inclusive
Cyfrowy Polsat Modul CI+ Familijny MaxHD +Sport HD + Film HD

#46 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14459 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 luty 2018 - 19:30

Wolałbym o tym dyskutować w wątku DM, ogólnie tam problem jest moim zdaniem związany z tym, że producent chcąc dać 2xCI zaprojektował własny programowalny układ FPGA, którym zresztą chwalą się w opisie produktu, że m.in. pozwala na jednoczesną niezależną pracę CAM itp. Obawiam się, że problemem jest wsad tego układu i akurat w przypadku DM920 to nie problem samego softu jako takiego. Czy to się da załatwić sterownikami - na razie nie wiem.

EDIT: Dało się, aktualizacja wyszła rozwiązująca te problemy wyszła ostatecznie 10 lutego: http://satkurier.pl/...obslugi-ci.html

Na Vu+ ten temat z PIN dla modułu Cyfrowego Polsatu to wpadka czysto programowa dotycząca tylko jednego image, Zero 4K na razie też nie wiadomo, mam za mało informacji zwrotnych.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#47 sory

sory

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 09 sie 2018

Napisano 10 sierpień 2018 - 10:31

Witam

Od kilku miesięcy mam VU+ Ultimo 4k z dwoma modułami CAM CI+: NC+ i CP. Wiem, że każdy moduł deszyfruje w danej chwili tylko jeden strumień. Ale jak włączam PIP to nie mam możliwości wyświetlenia w jednym oknie np. CANAL+, a w drugim POLSAT SPORT HD. Czy ten model jest w stanie deszyfrować równocześnie 2 strumienie po jednym z każdego modułu CAM? Obecnie używam OpenATV V6.2, ale na VTi było tak samo.

#48 yadranko

yadranko

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • Od: 12 lip 2015

Napisano 10 sierpień 2018 - 22:52

Na forum VTI napisali, że 2 moduł CI + nie może działać jednocześnie, więc PIP nie jest możliwy.

#49 sory

sory

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 09 sie 2018

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:48

Trochę to dziwne, że najmocniejszy model na rynku przystosowany do obsługi dwóch modułów CAM nie jest w stanie deszyfrować równocześnie dwóch strumieni. Oprogramowanie VTi radzi sobie przecież nawet z QUAD I PIP. Opisany problem dotyczy oczywiście tylko kanałów szyfrowanych. Przy normalnym odbiorze kanały z dowolnego CAM są wyświetlane bez problemów jako obraz pojedynczy. Problem pojawia się dopiero po włączeniu nagrywania lub PIP. Drugi CAM jest wolny a nie można go wykorzystać. Czy nikt nie zgłaszał wcześniej tego problemu? Czy twórcy oprogramowania nie mogą sobie z tym poradzić?

#50 yadranko

yadranko

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • Od: 12 lip 2015

Napisano 11 sierpień 2018 - 23:59

Tak, jest to problem dotyczący tylko CI+. Również przypisywanie kanałów do CI+ nie pomaga.

Użytkownik Barti edytował ten post 12 sierpień 2018 - 00:17
Usunięto ostatnie, mało zrozumiałe zdanie w poście.