Skocz do zawartości

Wizja TV vs CYFRA+ vs Polsat 2 Cyfrowy


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2023 o 13:23, Darek z Ozimka napisał(a):

Czy ktoś z Was ma może cennik dekoderów Wizji TV i Cyfry+? Jestem ciekaw, ile one kosztowały na początku lat 2000-ych.

jak startowała WIzja TV była mega promocja - płaciło się 599 lub 699 zł na rok i oglądalo się platforme za free , płatny dodatkowo był HBO , pamietam jak rodzice kupili w dniu premiery i w tym samym dniu był monter i instalowal , CN po polsku to był czad , długo pozniej pierwszy raz w PL pojawiły się stacje XXX hard , XXL i pozniej Private Channel 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryszq napisał(a):

jak startowała WIzja TV była mega promocja - płaciło się 599 lub 699 zł na rok i oglądalo się platforme za free

Mój wujek też zapłacił za Wizję TV 599 zł za rok z góry, w cenie był dekoder wraz z anteną Wizji TV. Montaż zestawu satelitarnego Wizji TV musiał się odbyć, inaczej wujek ryzykowałby zerwaniem umowy z Wizją TV.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TimesSquare napisał(a):

Wiekszosc ludzi zarabialo po 1000 zl/mc (a moze nawet mniej).

dziwne moi rodzice wtedy nie zarabiali 1000 zł , by wydać 600 od razu na platforme ... to nieracjonalne :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawić to trzeba z tamtymi zarobkami, najlepiej z minimalną krajową albo średnią krajową, bo to są jakieś mierniki. 

Ogólnie teraz coraz mniejsze koszty wejścia i coraz większe płace, a i tak ciągle słychać, że "drogo" jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka Polska Telewizja Kablowa (PTK) w latach 90 pobierała opłatę 50 zł miesięcznie za "kablówkę" a wtedy zarobki ogółu ludu były na poziomie 700-1000 zł. Tak więc wtedy te 50 zł miesięcznie to było dużo ale ludzie nie mając żadnej alternatywy na inną ofertę płacili aby mieć więcej niż te 3-4 kanały z telewizji naziemnej. Antena satelitarna+ dekoder to już w ogóle był duży wydatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti Czy w PTK były kanały tematyczne Polsatu? Gdzieś czytałem, że były one w różnych kablówkach, lecz nie wiadomo w których.

 

Wracając do tematu, cennik pakietów dostępnych w Cyfrze+ z 2001 roku:

Pakiet Tematyczny - 53,90 zł/mies. (39,90 zł/mies. - Miesięcznie płatne z góry za 12 miesięcy).

Pakiet Premium - 64 zł/mies. (57 zł/mies. - Miesięcznie płatne z góry za 12 miesięcy).

Pakiet Super Premium - 89 zł/mies. (79 zł/mies. - Miesięcznie płatne z góry za 12 miesięcy).

 

Jak na tamte czasy, ceny pakietów w Cyfrze+ były zaporowe, przy dzisiejszych zarobkach 53,90 zł miesięcznie za pakiet (moim zdaniem) nie zrobi żadnej "krzywdy" w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darek z Ozimka napisał(a):

@emarti Czy w PTK były kanały tematyczne Polsatu? Gdzieś czytałem, że były one w różnych kablówkach, lecz nie wiadomo w których.

Były. Nie pojawiły się odrazu ale pamiętam że wstawili te kulawe kanały. PTK Gdańsk była jednak wyjątkowa na tle innych PTK w Polsce. Nigdy w tej sieci nie było takich programów jak Viva 2, Onyx, Vox a doszło nawet do tego że po włączeniu kanałów tematycznych Polsatu usunięto Vivę aby w zamian dać Muzyczny Relaks. Nie skutkowały żadne protesty abonentów. Taka sytuacja trwała bodajże ponad rok i łaskawie niemiecka Viva wróciła do oferty PTK Gdańsk. Niestety to był monopolista w Trójmieście. Były owszem jakieś inne mniejsze sieci kablowe ale miały ograniczony zasięg i u mnie w domu niestety była dostępna tylko PTK. Wiadome mi też jest że PTK podpisywała umowy ze spółdzielniami mieszkaniowymi "na wyłączność" i co niektóre łakome spółdzielnie szły na to oczywiście za odpowiednią kasę nie pozwalały innym mniejszym kablówkom wchodzić na sąsiednie bloki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...