Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na innych konwerterach wszystko ok w pełnym zakresie częstotliwości, regulacja kąta skręcenia bez poprawy - pogarsza się jedynie polaryzacja H. Podpowiedzcie proszę, czy kąt elewacji anteny jest odpowiedzalny za polaryzację H lub V, lub kierunek anteny V lub H, czy to nie ma nic wspólnego z polaryzacją H i V jak jest sygnał? Czy jedynie kąt konwertera odpowiada za polaryzację V i H?

Sprawa wygląda tak, że przez trzy lata wszystko było w porządku i problem się pojawił 2 tygodnie temu, więc zacząłem poprawiać kąt elewacji, kierunek anteny i kąt konwertera, jednak stwierdziłem, że regulacja nic nie poprawia w tym zakresie braku sygnału, natomiast gdy nic nie robiłem, a konwerter w mocowaniu był poluzowany to sygnał samoistnie się poprawiał. Spróbuję zamienić konwertery na inne satelity i zobaczyć, czy objawy ją te same.

Może zastosować konwerter z normalną główką/szyjką odległośc pomiedzy HB a Astra 1-19 jest większa? Czy polecacie konwertery ze wspólczynnikiem szumów 0,1 ; 0,2 czy 0,3dB i wzmocnieniem powyżej ilu dB (które lepsze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Mam problem z moim zestawem Cyfrowego Polsatu (talerz i konwerter mój osobisty ale nie znam modelu a jedynie dekodery multiroomu od Polsatu). Problem polega na tym, że raz/dwa na tydzień mam na ekranie info "Brak sygnału z anteny telewizji satelitarnej, sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera". Komunikat taki mam nie na wszystkich kanałach bo czasami Polsat działa ale programy TVP już nie albo TVN nie działa a inne pojedyncze działają. Wtedy muszę iść na balkon i próbować kręcić talerzem i jego śrubami przy maszcie aby znowu złapać odpowiedni kąt i moc sygnału. 

 

Teraz tak. Gdy znajdę już odpowiedni moment w którym jest sygnał na wszystkie kanały to nie mogę sobie pozwolić na to aby dokręcić na sztywno antenę (ani kąt, ani śruby trzymające talerz do masztu) bo jakieś jedno mocniejsze przykręcenie powoduje zgubienie sygnału. Niestety właśnie to słabe przykręcenie talerza powoduje ponowne zmiany w ustawieniu talerze w niedalekiej przyszłości co prowadzi do zgubienia sygnału.

 

Stąd mam pytanie jak tu usztywnić to wszystko aby było dokręcone ale sygnał był mocny a nie taki czuły na warunki atmosferyczne?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Precyzyjne ustawienie anteny sat to nie taka prosta sprawa. Sprawdź maszt, czy trzyma pion i jest sztywny. Ustaw kąt skręcenia konwertera (tzw skew) odpowiedni dla swoich współrzędnych geograficznych - to czasem pomaga przy słabym sygnale. Śruby mocujące talerz do masztu dokręcaj po przekątnej. Reguluj tylko w jednej płaszczyźnie naraz (tzn najpierw np lewo-prawo do uzyskania najlepszych wskazań sygnału i dokręcasz, potem góra-dół). Najszybciej robi się to z miernikiem sygnału. Zawsze możesz też wezwać instalatora. Zapłacisz raz, ale będziesz miał spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na innych konwerterach wszystko ok w pełnym zakresie częstotliwości, regulacja kąta skręcenia bez poprawy - pogarsza się jedynie polaryzacja H. Podpowiedzcie proszę, czy kąt elewacji anteny jest odpowiedzalny za polaryzację H lub V, lub kierunek anteny V lub H, czy to nie ma nic wspólnego z polaryzacją H i V jak jest sygnał? Czy jedynie kąt konwertera odpowiada za polaryzację V i H?

Sprawa wygląda tak, że przez trzy lata wszystko było w porządku i problem się pojawił 2 tygodnie temu, więc zacząłem poprawiać kąt elewacji, kierunek anteny i kąt konwertera, jednak stwierdziłem, że regulacja nic nie poprawia w tym zakresie braku sygnału, natomiast gdy nic nie robiłem, a konwerter w mocowaniu był poluzowany to sygnał samoistnie się poprawiał. Spróbuję zamienić konwertery na inne satelity i zobaczyć, czy objawy ją te same.

Może zastosować konwerter z normalną główką/szyjką odległośc pomiedzy HB a Astra 1-19 jest większa? Czy polecacie konwertery ze wspólczynnikiem szumów 0,1 ; 0,2 czy 0,3dB i wzmocnieniem powyżej ilu dB (które lepsze)?

Po zamianie konwerterów z kablami miejscami HB13 na Astre3-23 i odwrotnie problem przeniósł się na Astre3-23, a na HB jest ok, a po zamianie spowrotem samych kabli nadal źle było na Astrze3-23. Także definitywnie walnięty jest konwerter :sad:. Nawet wybranie w konwerterze quad innego przyłącza nie pomaga.

Edytowane przez jcost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też się podziele swoim problemem, zanim zadzwonię na infolinie i stracę nerwy.

 

Od kilku dni mam czasowe problemy z odbiorem niektórych kanałów - wszsytkich nie pamiętam, ale są to m.in. Polsat news, eurosport, canal + (a canal+1 działa), tvp1, tvp 2, cześć kanałów discovery, tvn, tvn style, canal+sport, tvp sport i jeszcze pare innych.

Część kanałów działa bez zarzutu  -np. HBO, Animal planet, domo+, kuchnia+, canal + discovery i wiele innych.

 

Na kanałach które nie odbierają wyświetla się komunikat " sprawdź czy dekoder jest poprawnie podłączony do anteny" (mniej więcej taki tekst). Problemy pojawiają się czasami, raz działa by po kilku minutach, godzinach znowu było to samo.

 

Dodam tylko, że próbowałem manewrować konwerterem bo myślałem, że to problem jest z sygnałem. Kręciłem kręciłem i nic z tego, nie reaguje, antena to samo. Siłę sygnału mam mam na poziomie 85-95 % a jakość ok. 50 % (niestety więcej nie da rady).

 

Co ciekawe - kilka razy zresetowałem dekoder (w menu ustawienia --> informacje o systemie i żółty przycisk na pilocie) i problem znikał na jakiś czas po czym znów się pojawiał.

 

Czy ktoś może miał/ma podobne problemy ? Czy to faktycznie może być wina połączenia kabel-antena czy może z dekoderem jest coś nie tak ? (albo jeszcze coś innego)

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź

 

PS. dekoder wifiPremium Box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

50% jakości to za mało. Może być tak, że z niektórych transponderów sygnał masz na granicy odbioru i dlatego czasem działa a czasem nie ... Wtedy mały deszczyk czy nawet grubsze chmury i nie odbiera części kanałów. Jakość sprawdzaj na konkretnych transponderach / kanałach (np Canal+ HD to 11488 H 3/4). Zakładając, że dekoder masz sprawny (możesz np u sąsiada sprawdzić) pozostaje sprawdzenie instalacji - wtyki, kabel no i antena. Mimo wszystko, poreguluj jeszcze anteną, bo to tu najczęściej jest przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam taki problem, Instalowałem sąsiadowi moduł Cyfrowego Polsatu CI+ w TV Lg 42CS460S. Kilka dni wszystko było dobrze, ustawiłem kanały według kolejności jakiej chciał sąsiad i wszystko grało. Od kilku dni nie ma sygnału z następujących transponderów 11158.00 V 27500 i 11662.00 V 27500. Antena ustawiona jest idealnie 90% - 95%. Po odłączeniu modułu CP i wyszukiwaniu sygnału z w/w transponderów w TV pokazuje brak sygnału. Po ręcznym dodaniu tych transponderów również nie ma sygnału w TV. Do tej samej anteny są podłączone jeszcze dwa tunery CP i jeden z nc+ i wszystkie tunery odbierają bardzo dobrze i na tych transponderach mają sygnał 100% na 85%. Z tego wynika , że problem leży w braku możności konfiguracji TV LG z w/w transponderami. Próbowałem już różnych sposobów i poległem. Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem ?.
Jeszcze raz dodam , że przed zmianami tz. przed 1 - X - 2015r. wszystko odbierało dobrze. Antena to CORAB 90 CM , a Konwerter satelitarny QUAD 0.1dB Megasat Diavolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widocznie to wina samego telewizora. Spróbuj wgrać w niego najnowsze oprogramowanie i zobacz czy to pomoże. Ewentualnie podłącz na chwilę do innego kabla spod CP i zobacz czy problem ten dalej występuje. Jeśli okazałoby się, że jest sygnał to wtedy konwerter byłby do wymiany. Jeśli zaś nie to będzie to wskazywało na winę TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poradzę się was ponieważ sam tracę w tym głowę ;) Jestem w posiadaniu anteny 80 cm oraz obrotnicy Opticum MH1 łapię na nim bodajże 16 pozycji Zaczynając od Hispasata na Arabsacie kończąc ale za chiny nie mogę złapać nawet jednej wiązki z satelity Turksat, w ostatnim czasie łapałem większość transponderów z tej satelity lecz był okres gdzie naprawiałem obrotnice i po jej ściągnięciu i ponownym założeniu sygnał rozwiał się na amen. Liczę że ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

 Na wstępie chciałem sie przywitać z wszystkimi forumowiczami jako "nowy". Panowie mam nietypowy problem z instalacją w swoim domu wielorodzinnym. Nie jestem "fachowcem" w tym temacie ale na potrzeby domowe coś tam ogarniam. No wiec tak budynek 2-piętra + parter. Parter jedno mieszkanie, 1-piętro 1 mieszkanie, 2-piętro dwa mieszkania. Instalacja została zrobiona w ten sposób, że na parterze jest multiswitch terra ms-554, 1-piętro terra ms-553, 2-piętro terra ms-533. Na dachu antena fi80-konwerter guattro oraz antena do naziemnej TV. Na parterze mieszkańcy korzystają 2xTV nazemnej, na 1-piętrze 2xsat, 2-piętro jedno z mieszkań 3x sama naziemna oraz w moim mieszkaniu wykorzystuje 2x sat oraz 1x naziemna. Jest trochu wszystko zagmatwane...cześć sygnałów jest brana z pięter niżej z racji mniejszej ilości wyjść 5/4. Wszystko działało ok około 3 lata jednak naszła mnie myśl żeby przepiąć w moim mieszkaniu naziemną z jednego pokoju do drugiego...i tu zaczełu sie schody...Podczas demontażu gniazdka sat(tam gdzie była naziemna) w celu lokalizacji kabla w szafce teletechnicznej tak to nazwijmy, zaiskrzyła mi obudowa od gniazdka sat z sąsiadującym gniazdem 230V które jest w zestawie. Ale w taki sposób, ze nie dotykałem obudowy gn. sat o faze tylko o kołnież mocujący gn. 230V. Powstał łuk ale taki, że jest ślad na obudowie (metalowa)?!. I teraz tak. Udało mi sie zlokalizować przewód wpięty w multiswitch, wypiołem go i zarobiłem koncówke od innego gniazda i podpiołem. Sygnał sie pojawił w nowym gnieździe. Ale nie do końca...Zorientowałem sie, że znikł mi jeden sygnał sat. I co ciekawe sprawdzałem dekoder czy przez przypadek przez to "zwarcie" nie został uszkodzony->działa ale pokazuje, że sygnał jest jakość 86%, moc 73% i wyskakuje komunikat sprawdz ustawienia anteny(w innych pokojach gdzie jest sat dekoder działa). Podłączałem do tego samego gniazda inny dekoder i to samo. Kabel przedzwoniony i jest ok. Końcówki oraz gniazdo dobrze zamontowane. Tak wiec pomyślalem, że coś sie mogło podziać albo z konwerterem albo z multiswitch`em. Wypiolem za koleją dojście z konwertera i wpinałem bezpośrednio pod gniazdo. I tak na wyjściach konwertera H.Lo mam sygnał i sat działa, H.Hi nie ma nic, L.Lo działa, L.Hi nie ma nic. W końcu wymieniłem konwerter...i pomogło na 30 minut, Potem dalej nie ma sygnału na jednym sat. Czyli teraz pasuje wymienić chyba multiswitch. Panowie pomocy !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Piszesz kończąc na ARABSACIE to 30E a TURKSAT to 42E to jak chcesz to odebrac?

 

Zgadza się, do tej pory łapałem na obrotnicy pozycję od Hisapsata do Turksata, po zdjęciu obrotnicy i jej ponownym założeniu jestem w stanie złapać satelitę od Hispasata do Arabsata. Na każdym transponderze Turksata mam 0% ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam , jestem tutaj nowy i mam taki nietypowy trochu problem. A wiec sprawa jest taka mam Diseq 1.2  i dwie satelity sa do niego podlaczone, mniejszy talerz: Astra 19*E i wiekszy talerz:  Eutelsat 13*E jako tuner to Ferguson FK-Series . Chodzi o to ze , Astra caly czas jest w stanie idealnym obojetnie jaka pogoda jedynie jak grozna burza to znika natomiast Eutelsat odbieram TYLKO jak jest wiater i trochu gorsza pogoda , jak jest cicho bezwietrznie i slonecznie sila jest 81% jakosc 0% natomiast dzis jest wietrznie i deszczowo i mam sila 98% jakosc 75% od czego to moze zalezec ? Satelita wisi w miescu gdzie nic jej nie zaslania a mimo tego sie to dzieje zazwyczaj jest przeciez odwrotnie jak jest kiepska pogoda to traci sygnal a umnie na odwrot ^^ licze na szybka odpowiedz

Edytowane przez Marco89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...