Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy ktoś wysyłał wypowiedzenie umowy do cyfry za potwierdzeniem odbioru (żółta zwrotka)???? Pytam dlatego bo adres na który wysyłamy wypowiedzenie to CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.02-100 Warszawa skr. poczt. 8 choć na logikę, to kto mi potwierdzi odbiór listu poleconego jeśli listy dochodzą na skrytkę pocztową??? Niech zabierze ktoś głos w tej sprawie kto już wysyłał wypowiedzenie umowy do Cyfry jak to z technicznego punktu widzenia wygląda. Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mobo40

 

Mam identyczną sytuację i dzisiaj dostałem odpowiedź z ICA

Szanowny Panie, odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż do czasu zakończenia promocji na pakiet, z której obecnie Pan korzysta, cena abonamentu pozostaje bez zmian.

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

Łączę wyrazy szacunku,

 

Umowa zawarta w maju w ramach Akcji Powrót. Na 18 miesięcy.

Odbieram Optimum, HD MIX i Canal+. PVR Pace 500 GB 100% rabatu przez cały okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktoś wysyłał wypowiedzenie umowy do cyfry za potwierdzeniem odbioru (żółta zwrotka)???? Pytam dlatego bo adres na który wysyłamy wypowiedzenie to CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.02-100 Warszawa skr. poczt. 8 choć na logikę, to kto mi potwierdzi odbiór listu poleconego jeśli listy dochodzą na skrytkę pocztową??? Niech zabierze ktoś głos w tej sprawie kto już wysyłał wypowiedzenie umowy do Cyfry jak to z technicznego punktu widzenia wygląda. Dzięki za informację

 

Do skrzynki wrzucają awizo, a odbiera ktoś z poczty. Wysyłałem, potwierdzona zwrotka przyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktoś wysyłał wypowiedzenie umowy do cyfry za potwierdzeniem odbioru (żółta zwrotka)???? Pytam dlatego bo adres na który wysyłamy wypowiedzenie to CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.02-100 Warszawa skr. poczt. 8 choć na logikę, to kto mi potwierdzi odbiór listu poleconego jeśli listy dochodzą na skrytkę pocztową??? Niech zabierze ktoś głos w tej sprawie kto już wysyłał wypowiedzenie umowy do Cyfry jak to z technicznego punktu widzenia wygląda. Dzięki za informację

 

:jupi: Jesteś geniuszem zła

Pomyśl :D że ktoś musi te listy a także awizo listów poleconych podjąć z owej skrytki.

Listów poleconych a także za potwierdzeniem odbioru , nie dostarcza się do skrytki a jedynie awizo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac_latawiec nie wszyscy są taką alfą i omegą w sprawach pocztowych jak Ty :mrgreen: . Mi osobiście nie zdarza się dziennie wysyłać listów z potwierdzeniem odbioru. Dlatego zapytałem. W Cyfrowym Polsacie wypowiedzenia wysyłało się na adres siedziby spółki a w Cyfrze na skrytkę pocztową. Po to jest to forum żeby pytać a nie obrażać innych. Chciałem tylko uzyskać jednoznaczną odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie i to jest podstawą do określania mnie mianem geniuszem zła?? Po co ta [beep]ada. Chyba lepiej zapytać na poczcie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally79

 

Nie musisz o nic pytać na poczcie. Podbite ZPO wróci do Ciebie na 100%. Wiem, bo m.in. w ten właśnie sposób wysyłałem już wypowiedzenie na skrytkę CYFRY+.

 

ps.Może się zdarzyć, że owe potwierdzenie zaginie gdzieś w drodze powrotnej do Ciebie bo w przypadku Poczty Polskiej takie sytuacje też niekiedy występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie wiem jak mam ten mój aneks rozumieć tzn. będę miał tą podwyżkę od maja czy nie ?

Na infolinii konsultantka mi powiedziała że tak, więc wychodzi na to że rezygnację mogę pisać.

@krzysztel wyżej napisał że mu odpisali że jego podwyżka nie obowiązuje, a ma taką samą sytuacje z aneksem jak ja,czyli stała cena na 18 miesięcy. Więc i mnie wychodzi na to że nie powinna mnie obowiązywać. Muszę i ja napisać maila do Cyfry. Zobaczę co odpiszą.

 

A jeżeli chodzi o potwierdzenie odbioru, to w poprzednim kontrakcie jak składałem rezygnacje, wysłałem list polecony - priorytet, za potwierdzeniem odbioru, potwierdzenie podpisane z pieczątką wróciło z powrotem do mnie. List wysyłałem na skrzynkę pocztową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest, i ja tak rozumowałem dopóki nie zadzwoniłem do Cyfry. Miła pani po chwilowym zastanowieniu ( chyba przeglądała moją umowę w komputerze) stanowczo powiedziała że podwyżka mnie obowiązuje, tutaj ludzie piszą że jednak nie. Zawsze myślałem że osoba wypowiadająca się w imieniu Cyfry wie co mówi, niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest, i ja tak rozumowałem dopóki nie zadzwoniłem do Cyfry.

W uzupełnieniu wklejam fragment z Aneksu jaki zawarłem w ramach Akcji Powrót

1. Akcja Promocyjna "CYFRA POWRÓT+" („Akcja") organizowana przez CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. („Operator CYFRY+") dotyczy

Abonentów, którzy:

- oświadczyli, że wyrażają wolę kontynuowania Umowy o Abonament przez Okres Minimalny, który rozpoczyna się od dnia złożenia powyższego

oświadczenia i obowiązuje do 30/11/2011 r.

2. Zgodnie z warunkami Akcji, Abonent korzysta z Oferty Promocyjnej, w ramach której nabywa prawo do:

- promocyjnej stawki opłaty abonamentowej za odbiór PAKIETU KOMFORTOWEGO+ w wysokości 49,90 zł ("Stawka Promocyjna") - przez okres

18 pełnych miesięcy kalendarzowych ("Okres Promocyjny").

- wynoszącego 100% rabatu na opłatę abonamentową za odbiór OPCJI DODATKOWEJ 5 X HD ("Stawka Promocyjna") - przez okres 18 pełnych

miesięcy kalendarzowych ("Okres Promocyjny")

- wynoszącego 100% rabatu na CZYNSZ NAJMU za Terminal HD PVR ("Stawka Promocyjna") - przez okres 18 miesięcy kalendarzowych ("Okres

Promocyjny")

3. Stawka Promocyjna obowiązuje, korzystającego z niej Abonenta, od pierwszego dnia, pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego Okresu

Minimalnego.

4. Po upływie Okresu Promocyjnego, Abonent korzystający ze Stawki Promocyjnej, będzie uiszczał miesięczną stawkę opłaty abonamentowej,

zgodnie z Regulaminem Umowy o Abonament.

 

Zgodnie z mailem z ICA, otrzymanym dzisiaj (cytowałem wcześniej) podwyżki mnie nie dotyczą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz się zacznie... Cyfra+ strzela sobie w kolano i to w najgorszym możliwym momencie - zmiana cen i regulaminu daje prawo złożenia wypowiedzenia bez żadnych konsekwencji i skorzystają z tego tysiące abonentów którzy: czekają na wyniki przetargu praw do Ekstraklasy /w razie przegranej C+ luzakiem odejdą do N jeśli ta wygra; w innym wypadku zrezygnują z wypowiedzenia lub będą żądać lepszych warunków by pozostać z Cyfrą/; i tych którzy dali się wtopić na umowy 19 miesięczne w grudniu, gdy Cyfra zarzekała się że nie będzie umów na 13 mc /a wprowadziła je miesiąc później/ - tak czy owak Cyfra sama sobie narobiła w tym momencie syfu i będzie tego żałować, bo więcej straci niż zyska, a w wypadku utraty praw do Ekstraklasy...

Kontaktowałem się już z BOK ale nie udzielili mi żadnych ciekawych informacji - wszystko ma być w liście który już do mnie idzie - oczywiście złożę wypowiedzenie, bo zawsze mogę je wycofać ale przynajmniej będę miał wybór: w wypadku wygrania przetargu będę miał Ekstraklasę a w wypadku przegrania będę oczekiwał czegoś w zamian, np. rozszerzenia oferty HD, no bo przecież nie będę płacił większego abonamentu za nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba będę zmuszony pisać rezygnację, na dodaniu kanałów HD nie skorzystałem bo nie mam opcji HD. Pudło zwane telewizorem posiadam głównie dla piłki nożnej, więc nawet jeżeli zrezygnuje z Cyfry to zakupie Multipakiet.

Obecnie mam Kompakt i Canal + Sport, szkoda byłoby stracić Planete, National, Travel czy Eurosporty, ale płacić tyle kasy dla kilku kanałów, a pozostałych wcale nie oglądać (Movies 24, Polsat Film, Zone Romatika, BBC Entertaiment - brak polskich napisów to SKANDAL, TLC, DOMO, TVN Style, Cafe, Polsat 2, Club,Zone Reality, ID, MTV)

Interesowałby mnie Startowy + Canal + Sport bo Planete czy Ale Kino to kanały, które bardzo często wybieram (ukłon dla Ale Kino za kino niezależne i napisy)

Ciekawe czy mogliby zaproponować Startowy + Canal + Sport za około 30zł, gdyby doszło wypowiedzenie? Jeżeli nie to pozostaje DVB-T (akurat od maja) + Multipakiet.

Trochę chaotycznie, ale doradźcie co robić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp jest prosta,dotyczy wszystkich i nie ma wyjątku po to są wysyłane regulaminy i jak nie pasi nowy regulamin od maja to narty,nie ma podzielonych że ja mam tak napisane a on tak i suszycie zęby.Wszyscy i to zrozumcie,nie usłyszałem jeszcze na info że są wyjątki,mamy stare :read: regulaminy 2008,2009,10,11 to już papier do tyłka a liczy się ten nowy który daje ci pytanie czy akceptujesz :!: :> a cóż piszcie sobie i się nie cieście aż tak i tak dopadną cię. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa czy tez aneks jest według prawa ważniejsza niż regulamin. Regulamin reguluje tylko te kwestie które nie zostały wyjaśnione (wymienione) w aneksie czy też umowie. Jeśli więc macie wymienianą w umowie stałą cenę przez cały okres promocji to stała będzie nawet po zmianie regulaminu w czasie tego kresu promocyjnego. Mam nadzieję, że jasno to wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa czy tez aneks jest według prawa ważniejsza niż regulamin. Regulamin reguluje tylko te kwestie które nie zostały wyjaśnione (wymienione) w aneksie czy też umowie. Jeśli więc macie wymienianą w umowie stałą cenę przez cały okres promocji to stała będzie nawet po zmianie regulaminu w czasie tego kresu promocyjnego. Mam nadzieję, że jasno to wyjaśniłem.

Powiem tak: skoro

Regulamin reguluje tylko te kwestie które nie zostały wyjaśnione (wymienione) w aneksie czy też umowie.
to dla mnie jednoznacznie każda umowa będzie możliwa do rozwiązania. Dlatego że w chwili gdy ktoś podpisywał umowę i obowiązywały go zapisy starego regulaminu a teraz mu się zmienia zapisy w tym regulaminie to jest podstawą do rozwiązania umowy. Nikt nie wpadł na to że w starym regulaminie to co nie precyzuje umowa mogą być zapisy inne niż w nowym a to na 100% jest podstawą rozwiązania umowy. To tak jakby porównać tą sytuację do jakiejś ustawy którą serwuje nam rząd. Ok zmienia się ustawa ale jak coś politykom nie pasuje to skarżą ją do trybunału konstytucyjnego badając czy jest zgodna z konstytucją. Konstytucję traktujmy tutaj jak ten nieszczęsny regulamin. Gdy konstytucja się zmienia ustawy również trzeba poprawić. Przepraszam za takie porównanie ale wydaje mi się to jak najbardziej trafne w tej sytuacji.

 

Edit: Poza tym pamiętajcie że każda zmiana regulaminu czy to platformy cyfrowej czy operatora telekomunikacyjnego pozwala rozwiązać umowę bez okresu wypowiedzenia a także kar z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIĆ!!!!!

 

Poza tym czarno na białym macie napisane w artykule 15 § 8 nowego regulaminu

"Zmiany Regulaminu, Umowy oraz Cennika będą doręczane Abonentowi na piśmie

z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian

w życie. Zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika wydane w czasie trwania Umowy

będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona, a Abonent nie wypowie

Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia Abonentowi. W wypadku

wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu

z ostatnim dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi

zmianami. Niezależnie od doręczenia Regulaminu Abonentowi, Regulamin

oraz wszelkie zmiany do Regulaminu dostępne będą w siedzibie Operatora CYFRY+,

u Autoryzowanych Dystrybutorów oraz na stronie internetowej http://www.cyfraplus.pl.

 

oznacza to że jeśli nowy regulamin otrzymacie w przesyłce z rachunkiem i go nie wypowiecie w terminie 14 dni od otrzymania tegoż regulaminu. Ten nowy regulamin a w nim zawarte podwyżki będą Nas wszystkich obowiązywały. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Poza tym pamiętajcie że każda zmiana regulaminu czy to platformy cyfrowej czy operatora telekomunikacyjnego pozwala rozwiązać umowę bez okresu wypowiedzenia a także kar z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIĆ!!!!!

To jednak chyba ty dałeś się komuś ogłupić, ponieważ nie każda zmiana regulaminu pozwala rozwiązać umowę bez kar. Np. taka, gdy zmiany są na korzyść abonenta, albo wynikają ze zmian polskiego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta zmiana regulaminu jest podyktowana zmianą polskiego prawa???? i gdzie widzisz korzyści ze zmiany tego regulaminu płynące dla abonenta???? Zmienia się regulamin a za tym ceny a ja tutaj nie widzę korzyści dla abonenta. Jasne można powiedzieć podnoszą ceny bo wzrósł podatek VAT. Ja się pytam co zrobiła Cyfra+ w dniu 1 stycznia 2011???? Obudzili się dopiero teraz???? Przecież przepis o podwyższonym podatku funkcjonuje od 1 stycznia. Pisałem i telefonowałem do Cyfry+ za każdym razem pytałem czy wypowiedzenie umowy złożone przez mnie będzie skutkowało jakąś karą z tytułu rozwiązania umowy przed czasem. Za każdym razem inny konsultant a także osoba odpowiadająca mailem twierdziła że mam do tego prawo bez konsekwencji karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Jedynie w przypadku gdy zmiany wynikają ze zmiany przepisów prawa polskiego takiej możliwości nie dają ale wszystkie inne wypadki pozwalają na wypowiadanie umowy gdy regulamin ulega zmianie. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją gdy operator zmieniał regulamin w taki sposób żeby był lepszy dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...