Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Prawdę powiedziawszy to będzie mi trochę żal, jak mi nie zaproponują nowych warunków, albowiem jestem abonentem, który zawarł w grudniu 2008 r.

 

 

W jednym miejscu piszesz że będzie Ci żal a w drugim wymieniasz listę powodów rezygnacji.To po [beep]ę chcesz podpisywać nową umowę skoro znasz ofertę,nie masz czasu ogladać w wakacje itd. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel

 

Gdybyś dokładnie przeczytał mojego ostatniego posta to byś wiedział, dlaczego chcę podpisać nową umowę. Ligowe rozgrywki piłkarskie to jest jedyny plus jaki odnajduję w ofercie Cyfry.

 

sqnek

 

Jeśli rzeczywiście jest tak jak napisałeś, to faktycznie w moim przypadku nie będzie już tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel

 

Gdybyś dokładnie przeczytał mojego ostatniego posta to byś wiedział, dlaczego chcę podpisać nową umowę. Ligowe rozgrywki piłkarskie to jest jedyny plus jaki odnajduję w ofercie Cyfry.

 

sqnek

 

Jeśli rzeczywiście jest tak jak napisałeś, to faktycznie w moim przypadku nie będzie już tematu.

 

Czytałem dokładnie.Nie wiem tylko na co liczą tacy abonenci jak Ty.Miałeś za pół ceny wybrany pakiet plus darmowy canal+ przez 12 miesiecy i rozwiazujesz umowe bo chcesz miec jeszcze korzystniejsze warunki ?Ludziom to się w głowach przewraca :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ekonomicznych przesłanek, które przemawiają za niezrywaniem umowy, a na które to okoliczności się powołujecie w swoich postach (zwłaszcza w kontekście braku opłat za Canal + przez okres 12 miesięcy), istnieją określone uwarunkowania oraz subiektywne oczekiwania użytkownika platformy (o których była mowa w moich poprzednich postach). W moim przypadku te drugie przesłanki przeważyły o takiej, a nie innej decyzji, co wcale nie oznacza, iż nie będzie mi trochę żal tego, że nie będę mógł śledzić rozgrywek ligowych. Dlatego też sformułowania w stylu "ludziom to się w głowach przewraca" uważam za niestosowne i świadczące o braku choćby krzty zrozumienia dla kogoś kto ma inne zapatrywania w danym temacie.

To chyba wszystko co w tym temacie mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel

 

Mnie nie jest tak łatwo urazić, więc nie musisz mnie przepraszać, ale dzięki za miłe słowo ;-) Pragnę jednak zwrócić uwagę na to, że tak korzystne warunki umowy dobiegną końca we wrześniu. Nie twierdzę, że konkurecja będzie lepszym wyborem, bo jak do tej pory naprawdę dobrze mi się "współpracowało" z Cyfrą (bardzo dobra jakość sygnału, niezawodny sprzęt, świetnie działające internetowe centrum abonenta itp.). Ale skoro się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B i przynajmniej narazie rozstać się z tym operatorem ;-)

 

Krispl

 

Obawiam się, że może być problem. Przesyłka tak zaadresowana najprawdopodobniej wróci do Ciebie z adnotacją pracownika Poczty Polskiej, że brak jest takiego adresata pod wskazanym adresem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przysłali mi w tygodniu pisemko, że z przykrością otrzymali moją rezygnację i proszą o kontakt gdyż mają do przedstawienia super ofertę. Jednak jakoś nie oddzwaniam do nich, bo szablony do wszystkich wysyłają a już raz do mnie konsultant dzwonił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pauli, wszystko zależy kiedy podpisywałaś umopwę z Cyfrą. Bo jeśli brałaś w jakieś promocji np. Świątecznej i wysłałaś wypowiedzenie korzystając jeszcze z tej promocji, to nie będą Ci w stanie nic zaproponować i wówczas pozostanie Ci podpisanie nowej umowy. Tak jest w moim przypadku, gdyż umowę podpiswałem w październiku 2008r w Promocji 50% abonamentu taniej przez 10 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karollek91

 

A to wszystko zależy od tego, czy nabyłeś dekoder na własność, czy został Ci on udostępniony do użytkowania przez operatora na czas obowiązywania umowy. W tym drugim przypadku jesteś zobowiązany do zwrotu dekodera, wraz z przewodami i pilotem ;-). Nie mam przed sobą regulaminu umowy o abonament, ale bodajże w terminie 30 dni od daty rozwiązania umowy jesteś obowiązany do zwrotu operatorowi udostępnionego przez niego sprzętu wraz z kartą abonenta.

 

 

Z postów abonentów wynika, że w Cyfrze widoczna jest dość duża uznaniowość jeśli chodzi o kwestie związane z proponowaniem "korzystniejszych" warunków umów dotychczasowym abonentom. Chyba faktycznie ciężko zdefiniować jakiś klucz, według którego podejmowane są określone działania przez operatora. Nawet sama forma kontaktu z abonentem pozostaje w takich przypadkach dość mocno zróżnicowana (pisma, e-maile, telefon od konsultanta, sms itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pauli, wszystko zależy kiedy podpisywałaś umopwę z Cyfrą. Bo jeśli brałaś w jakieś promocji np. Świątecznej i wysłałaś wypowiedzenie korzystając jeszcze z tej promocji, to nie będą Ci w stanie nic zaproponować i wówczas pozostanie Ci podpisanie nowej umowy. Tak jest w moim przypadku, gdyż umowę podpiswałem w październiku 2008r w Promocji 50% abonamentu taniej przez 10 m-cy.

 

 

jesli chodzi o mnie umowe zerwalam z nimi w styczniu bo tez byla mozliwosc i podpisalam w lutym na 18 miesiecy ze znizka 50% na 9 miesiecy.

Umowa jak najbardziej korzystna mam pakiet Podstawowy +canal jednak dosc dluga noi pozniej te 6 miesiecy normalna cena...

Nie wymagam za wiele chcialabym wynegocjowac unich dekoder hd w korzystnej cenie lub przedluzenie umowy na podobnych warunkach tj50% jednak umowa najlepiej na 13miesiecy i 50% na 11?Chyba takie cos ktos dostal lub kiedys byla tak promocja.W kazdym badz razie pozyjemy zobaczymy.

Jesli nic nie wynegocjuje to i tak do nich wroce z nowa umowa tylko jak wypuszcza jakas fajna promocje bo ta 20% w ogole mnie nie satysfakcjonuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, doswiadczylem maksymalnej amatorszczyzny konsultantow...Otoz, wyslalem rezygnacje w zwiazku wprowadzeniem nowego regulaminu, a nastepnie 25 maja wznowilem/przedluzylem umowe o kolejne 13 miesiecy z rabatem na 11...Dzis chcialem sprawdzic saldo na stronie ICA i niespodzianka, wita mnie komunikat, ze nie mam prawa do tej strony! Zadzwonilem do CTA i pan poinformowal mnie, ze umowa zostala rozwiazana i mam zwrocic dekoder do konca czerwca!! Odpowiedzialem, ze zawarlem telefonicznie aneks do poprzedniej umowy...okazuje sie, ze jestem w okresie minimalnym i aneks nie zostal zawrty....Sprawa jest zenujaca wrecz...choc mam wrazenie, ze w ich systemie panuje niezly [beep]. Pedze dzis jak najszybciej oddac ich dekoder, tylko martwie sie, ze jesli zaszla pomylka i koles mnie dzis blednie poinformowal, to dostane fakture bez wzgledu na to czy ogladalem cyfre czy nie...

 

PS Zastanwaiajace jest, ze przy podpisywaniu aneksu wlaczylem 3x HD i prawa do nich otrzymalem kilka minut po tym jak rozmawialem z konsultantem... Z kolei prawa odbioru zostaly przedluzone do 26 lipca 2009....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko karte i mam miesiac na jej zwrot.

Karta dzis dziala i podejrzewam ze bedzie dalej dzialac bo zawsze jak zrywam umowe to karta dziala mimo ze sie umowa skonczyla...

Oddaje ja po 20-tu kilku dniach...lepiej nie czekac do samego konca bo a noz cos wypadnie i sie nie uda jej zwrocic a po przekroczeniu terminu sa duze kary.

Nowa karte biore w sierpniu jak zaczna grac ligi:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba - umowa Ci się skończyła po wypowiedzeniu czy też minął okres minimalny? Bo jest różnica. Jeśli złożyłeś wypowiedzenie w terminie, to zwrot karty w ciągu 30 dni, jak piszesz. Natomiast jeśli nie zdążyłeś złożyć wypowiedzenia to masz teraz umowę na czas nieokreślony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj postanowilam napisac do nich email z informacja czy pismo moje dotarlo i czy maja dla mnie jakas promocje otrzymalam dwuznaczna odpowiedz jak dla mnie mianowicie:

"odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że do 1 czerwca 2009 roku pismo dotyczące rozwiązania Umowy nie zostało zarejestrowane na Pani kontrakcie"

 

Mam rozumiec ze Pani chce mnie uswiadomic ze nie zdazylam przed 1 czerwca i teraz abo dalej bedzie kontynuowany czy poporstu powolala sie ze na dzien dzisiejszy pismo nie zarejstrowane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi sie umowa z dniem 31.05.2009 a wiec dzisiaj juz nie powinienem mieć żadnych kanałów ale one dalej sa i mam pytanie czy dalej mi cos nalicza w zwiazku ze sobie ogladam bo karte musze oddać do Cyfry w ciagu 30 dni.

Z przypadku zarejstrowania pisma,z dniem 1 czerwca nie są naliczane żadne opłaty i nawet gdy karta nie dostała dezaktywacji nie należy się takim faktem martwić,spewnością po dłuższym pozostawieniu np na CANAL+ dezaktywacja jest pewna.W moim przypadku dziś po około 10 sekundach na CANAL+ karta dostała dezaktywacje i wolność od C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pauli

IMHO treść e-maila, który otrzymałaś z Cyfry + świadczy o tym, że Twoje podanie nie było jeszcze rozpatrywane (z tego co pamiętam to pismo wysłałaś przecież dopiero w połowie zeszłego tygodnia, a więc zanim ono dotrze do właściwej komórki organizacyjnej u operatora zapewne trochę czasu upłynie). Z tego e-maila nie należy - w mojej ocenie - wnioskować, że nie dotrzymałaś terminu do wniesienia pisma w sprawie odstąpienia od umowy. Poza tym jeśli w piśmie powołałaś się na zmianę cennika to umowa wygaśnie z dniem 30 czerwca 2009 r. (nowy cennik wchodzi w życie od dnia 1 lipca 2009 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...