Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

A czy nc+ daje możliwość odbioru bezpośrednio z TV ( tak jak kiedyś było w c+) czy trzeba brać od nich pudło (dekoder) ?

No i wadą nc+ jest konieczność posiadania instalacji SAT w moim przypadku inwestycja w multiswitch konieczna i conajmniej 4x 20 metrów kabla na dach (2x20 już mam :-)) :( plus instalacja sieci do multiroom do której nie mam żadnego przekonania.

Dla mnie akurat konieczność posiadania dekodera jest zaletą. Operator (nc+) ma możliwość dostosowania oferty jednakowej dla wszystkich, bo wszyscy mają taki sam odbiornik ich sygnału, coś się s[beep]y - muszą zadziałać bo sprzęt jest ich. Mógłbym tak wymieniać jeszcze długo ale nie o to chodzi. Jednym dekodery pasują, innym nie. Po drugie, jak już tu zostało wspomniane, instalacja sat to również zaleta z uwagi na mnogość kanałów fta. No i dla mnie bardzo ważna zaletą na korzyść nc+ jest możliwość podłączenia niezależnych dekoderów w 7 pomieszczeniach (mi akurat wystarcza 3 ale w Vectrze nawet tyle nie dają i, jak już pisałem, nie można na obydwu mieć najwyższego pakietu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, Multiroom w NC+ jest wzorowany na dawnej n-ce - dekodery muszą mieć dostęp do internetu, do jednej sieci.

 

Co do jakości, seryjnie jest źle z tego co czytam. Po 6 kanałów HD na częstotliwość? Niby się chwalą, że zwiększyli pojemność paczek, gdzie nadawane są kanały HD, ale co z tego, jak efekt końcowy jest mizerny. Już lepiej wyglądają kanały z TP. 12264/V, nie są rozmyte i ostrości im nie brak. A dzierżawy dekoderów - ceny są z kosmosu. Dekoder SD był większy od HD3000 oraz potrafił mniej. Na EPG nie narzekam, bo sam wiem, że w Vectrze na niektórych kanałach wczytują się tylko dwie pozycje - aktualna i następna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre HD(TVP 1 i 2 HD) są w lepszej jakości w nc+.

Tak, zwłaszcza TVP2, nadawane z bitrate ~3 Mbps z transpondera CP i chyba (patrząc po opóźnieniu) wcześniej łapane z przekazu w DVB-T ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że dekodery muszą być w sieci tez mnie jakoś szczególnie nie uwiera, bo sieć mam poprowadzoną w całym mieszkaniu.

Co do jakości, nie będę się wypowiadał na temat nc+, bo po prostu jeszcze nie mam, natomiast Vectra chwali się, że ma dosył bezpośrednio światłowodem od nadawców ale po jakości jakoś tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany regulaminu Vectra podnosi ceny. Moi rodzice wraz z regulaminem dostali pismo podwyżkowe. Podwyżkę argumentują "dostosowaniem cen" (cokolwiek to znaczy). Do pakietu złotego za który teraz płacili 48 PLN dodano 5 PLN podwyżki.

W związku z tym składają rezygnację i przesiadają się na DVB-T. Wystarczy mała modernizacja istniejącej instalacji UKF i będzie hulać :-).

Ja też bym zrezygnował niech mi ktoś tylko podpowie skąd wziąć tanio mini-mini by dodać go do swojej instalacji zbiorczej (może być nawet po analogu). Dla tego kanału głównie mam kablówke.

Kiedyś c+ oferowała pakiet za 13 PLN z Mini Mini. Dziś by się przydał taki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podnieśli od lipca Canal+ z 33 na 45zł, więc poszedłem złożyć pierwszą rezygnację - z Canal+. Czekam teraz na pisemko z informacją o zmianie i chyba też przesiądę się na DVB-T, a zaoszczędzoną kasę przeznaczę na jakiś rozszerzony dostęp płatny do treści VOD w Internecie. Era płatnej telewizji z setką kanałów i milionem reklam na dobę chyba powoli przemija...

 

Robert03: Minimini najtaniej chyba w Komfocie za 39zł miesięcznie http://ncplus.pl/sklep/promocje/comfortplus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest jeszcze promocja Start+ za 19,90 miesięcznie, tam znajdują się kanały tematyczne byłej Cyfry+ w jakości HD. http://media2.pl/media/101993-Platforma ... ow-HD.html - Umowa na 18 miesięcy.

 

Ewentualnie też bogatsza oferta: Smart HD+ , gdzie pakiet podstawowy kosztuje minimalnie 15 zł/mies. (po wpłacie za rok z góry), a pakiet Multi+ HD od 10 zł/mies. (warunki jak w pakiecie podstawowym). https://satkurier.pl/news/85908/nowy-pre ... rt-hd.html - w tym przypadku nie musisz się wiązać umową, doładowujesz, kiedy tylko chcesz. Co najlepsze, karta nie jest parowana z dekoderem, z tego co mi wiadomo, to do odbioru wystarczy dowolny odbiornik z Conax (najlepiej by było, gdyby odbierał kanały nadawane w DVB-S2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03: Minimini najtaniej chyba w Komfocie za 39zł miesięcznie http://ncplus.pl/sklep/promocje/comfortplus

 

No właśnie też mi sie tak wydawało ale jak dziś wszedłem na stronę nc+ i skonfigurowałem ten komfort pod siebie to wyszła mi opłata 79 PLN/mies. + 200PLN kosztów aktywacji.

Zakupu anteny SAT i kosztów budowy instalacji nie liczę.

To dziś mam sporo więcej za 50 PLN z Vectry bo w platynie jest więcej kanałów niż w komforcie. Tylko ta jakość którą notabene widze tylko na jednem odbiorniku.

nc+ na kartę też myślałem ale żeby mieć mini mini trzeba bulić 30 PLN a to za dużo za jeden kanał :-).

Może niedługo problem sam się rozwiąże. Jeśli TVP abc będzie podobne do mini mini to płatna TV wyleci z mojego gospodarstwa domowego :-).

 

Ja prawie niczego prócz wiadomości nie oglądam a żona seriale ogląda z ITVP albo z TVN Player....:-). Słuchając radia można się więcej dowiedzieć niż ze wszystkich telewizyjnych stacji informacyjnych razem wzietych więc tzymanie tego niezbyt się opłaca :-).

Faktycznie dobry pomysł z internetowym płatnym pakietem VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03: Minimini najtaniej chyba w Komfocie za 39zł miesięcznie http://ncplus.pl/sklep/promocje/comfortplus

 

No właśnie też mi sie tak wydawało ale jak dziś wszedłem na stronę nc+ i skonfigurowałem ten komfort pod siebie to wyszła mi opłata 79 PLN/mies. + 200PLN kosztów aktywacji.

Zakupu anteny SAT i kosztów budowy instalacji nie liczę.

To dziś mam sporo więcej za 50 PLN z Vectry bo w platynie jest więcej kanałów niż w komforcie. Tylko ta jakość którą notabene widze tylko na jednem odbiorniku.

nc+ na kartę też myślałem ale żeby mieć mini mini trzeba bulić 30 PLN a to za dużo za jeden kanał :-).

Może niedługo problem sam się rozwiąże. Jeśli TVP abc będzie podobne do mini mini to płatna TV wyleci z mojego gospodarstwa domowego :-).

Tvk Vectra za stare dekodery SD UŻYWANE JUŻ KILKA LAT KAŻE SOBIE PŁACIĆ DZIRZAWE W WYSOKOŚCI 5ZŁ 40GR MIESIĘCZNIE DO ABONAMENTU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby mieć mini mini trzeba bulić 30 PLN a to za dużo za jeden kanał :-).

Może niedługo problem sam się rozwiąże. Jeśli TVP abc będzie podobne do mini mini to płatna TV wyleci z mojego gospodarstwa domowego :-).

 

Powiem Ci, że też miałem ten problem - kanały dla dzieciaków. Ale od kilku miesięcy zauważyłem, że kablówka zaczęła ich nudzić. Wolą...Youtube, iplę itp. Rozwaliła mnie odpowiedź mojego prawie-czterolatka, któremu powiedziałem, żeby poszedł sobie włączyć bajeczki na minimini. Odpowiedział: "A może włączysz mi bajeczkę w komputerku? Bo w telewizorze leci teraz inna bajka, co jej nie lubię, albo ten odcinek, co już widziałem, a w komputerku mi włączasz to, co nie oglądałem jeszcze".

 

Czterolatek mi uświadomił, że nie potrzebuję kablówki, tylko VOD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz większych szans w UPC na paczkę z Internetem i PVR poniżej 110zł.

Czasem u lokalnych przedstawicieli można zdobyć ciekawą ofertę z konkurencyjną ceną. Ma to też takie przełożenie, że upc ma po prostu lepszą ofertę telewizyjną. :smile:

Zasada jest taka, najdroższa oferta z usługami zawsze była jest i będize oferowana na głównych stronach internetowych. Czasem warto zawitać do lokalnego BOK-u lub dorwać przedstawiciela osiedlowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam już nc+ i stwierdzam, że kanały SD są w jakości porównywalne do kanałów HD w Vectrze :-)

Nic nie tnie, VOD, pełnowartościowy portal.

Z ciekawych kanałów, których brak w ofercie Vectry przede wszystkim trzeba wymienić Fox hd i Polsat Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powala mnie jakość HD!!! W Vectrze, gdy oglądałem mecz w HD przy szybkich ruchach kamery murawa była rozmazana, byłem przekonany, że to wina słabego odświeżania obrazu przez tv, jednak po przejściu na nc+ obraz jest ciągle krystalicznie czysty i ostry.

 

Ot i cała "cyfrowa jakość Vectry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...