Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dwóch latach, męczenia się z Orange, zamierzam wrócić do Vectry.

Chcę mieć pakiet: telewizja (platyna), internet oraz telefon. Mam więc pytanie, jaka jest jakość internetu, czy warto go inwestować w Vectrze. Ile taki pakiet by cały wyniósł. Sprawdzałam na ich stroni, to paczka: pakiet platynowy z intenetem, to ok. 89 zł, a z telefonem ile tak mniej więcej może wynieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na stronie konfigurator paczek. Stwórz taką jaka Cię interesuje i będziesz wiedział jaka cena. Co do internetu, to chyba zależy od lokalizacji, bo wiele osób chociażby na profilu Vectry na FB bardzo narzeka na internet. Ja z kolei nie mogę powiedzieć złego słowa. Mam 10mbit, bo więcej u mnie nie ma w ofercie i chociaż ma to być niby "do 10mbit" to jeszcze się nie spotkałem żeby prędkość była niższa. I to zarówno download jak i upload są takie jak być powinny. Kilka lat temu bywały sytuacje, że strony www nie działały kilka godzin, albo jakiś czas w ogóle nie było internetu, ale przez ostatnie 3-4 lata nic takiego nie miało u mnie miejsca. Akurat internet uważam za bardzo mocny punkt Vectry, przynajmniej w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnej pomocy.

Ojciec zrezygnował z końcem czerwca (z powodu końca umowy) z paczki Internet+Telewizja. Poszedł wczoraj do Vectry, by przedstawili mu ofertę tylko na Telewizję (Internetu z Vectry już nie chce) i zaproponowali mu... umowę jak nowemu abonentowi. Tzn. cena cennikowa, AKTYWACJA cennikowa. Tak więc mam pytanie - umowa kończy się za kilka dni, czy da się jeszcze zawiązać z Vectrą nową umowę, bez płacenia aktywacji (przecież nadal chyba mogę mieć ten sam dekoder!)? A także czy da się wynegocjować lepszą ofertę na sam pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowali go "z buta" bo chce "płacić mniej" czyli zrezygnować z jednej z usług a jednocześnie deklaruje chęć pozostania klientem. Z takich klientów zdziera się najwięcej kapusty.

Ja wziąłbym sprawę na chłodno i poczekał jeszcze. Umowa się przecież jeszcze nie skończyła. Dodatkowo można zadzwonić do BOK i zapytać telefonicznie jakie są opcje w takim przypadku.

Z drugiej strony skoro miał teraz paczkę to może złożyć wymówienie całej paczki z datą zakończenia umowy - to znaczy że obecna umowa się nie przedłuży na kolejne miesiące z automatu. Jak złoży wymówienie całej paczki to będą inaczej rozmawiać i wtedy jego sprawa będzie na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że Vectra dodaje nowe kanały. Z tych nowości sportowych, to tylko Ginx HD i Trace Sports HD są w miarę ciekawe. Zabrakło niestety rodzimego Family Sports HD. To, że trafiły do "Sport na Ostro" to bardzo dobrze, pakiet bardzo bogaty w kanały sportowe. Jak dla mnie, oferta sportowa Vectry jest bardzo dobra, ale przy okazji zmian to Eurosport 2 (SD) mogli chociaż dać do Platynowego. Więcej nie narzekam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, mam do Was sprawę. Otóż już w sobotę u mojej babci i dziadka zmieniamy dekoder na HD, a do Multiroomu będzie SD (w końcu drugi telewizor to 29' CRT, to po co więcej). Obecnie posiadają pakiet Złoty Cyfrowy + dekoder SD za 56,99 zł. Umowa na czas nieokreślony. I teraz kilka pytań:

1. Czy musimy oddać ten dekoder SD co obecnie jest używany, skoro i ten jeden SD pójdzie do Multiroomu?

2. Są jeszcze w salonach dostępne dekodery ADB (HD)?

3. Do któregoś z dekoderów HD oferowanych przez Vectrę dodany jest w zestawie kabel HDMI?

4. Czy w cenie Multiroomu SD (5 zł/mies.) zawarta jest cena za tzw. dzierżawę czy to jeszcze trzeba doliczyć do kosztów?

5. Z tą ofertą , co zaprezentowałem, da się wynegocjować , by dalej moja babcia z dziadkiem płacili 56,99 zł? W kosztach wychodzi 65 zł/mies., ale coś stałym klientom (od początku istnienia Vectry w Żarach - z 10 lat już) się należy :). Jak moja mama rozwiązywała umowę, no to na zatrzymanie na początku oferowali nam ... standardową ofertę! Także byliśmy stałymi klientami (chyba 6 lat).

6. Nie wyszukałem opłat aktywacyjnych (w Multiroomie od 9,91 zł/mies., ale zapewne będzie więcej). Ile obecnie w tej konfiguracji będzie trzeba zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem umowa nie ulega zmianie a jedynie dochodzi dodatkowa umowa na multiroom w której dodany zostanie dekoder HD. W związku z tym nie możesz oddać dekodera SD nawet gdybyś chciał.

Ad1. Nie

Ad2. Tak dekodery ADB nie są wycofywane z oferty. Radzę brać ADB. Motorola jest cienka.

Ad3. Kabel HDMI jest w komplecie z dekoderem HD ADB

Ad4. Jeśli w multiroomie masz dekoder HD to za niego opłata miesięczna wynosi 7,50 PLN. 5 PLN jest za dekoder SD a Ty dodajesz HD. Dodatkowych kosztów/mies. nie ma.

Ad5. Trzeba próbować. 56,99 za złoty to rozbój. Ja płacę 57,50 za platynę z multiroom ( 2dekodery HD ADB). Ale umowa na czas określony. Jeśli nie zmieniasz umowy zbyt wiele nie wywalczysz. Jeśli chciałbyś płacić mniej musisz złożyć wypowiedzenie obecnej umowy i czekać na oferty ze strony Vectry. To im musi zależeć na Tobie a w obecnej sytuacji jest odwrotnie.

Niestety muszę Cię zmartwić. W Polsce stałym klientom nic się nie należy. Firmy nie dbają o stałych klientów i dotyczy to niestety większości firm z branży telekomunikacyjnej i nie tylko.

Ad6. 9,91 PLN + 119 PLN aktywacja dekodera HD. To opłaty aktywacyjne dla dekodera HD w Multiroom. Poszukaj na stronie Vectry tam jest cennik Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa obecna jest na czas nieokreślony, zostanie zmieniona na określoną z okresem podstawowym umowy 2 lata i do tego dobrany Multiroom (tutaj będzie dekoder SD) - główny będzie HD (chyba tak można, co nie?). Mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę - jak ogólnie oceniasz dekodery ADB i czy mógłbyś mi wysłać na skrzynkę e-mail kilka screenów z jego pracy? Miałem do czynienia z nBox-em albo nBOX Recorder z n-ki, ale to trochę inne oprogramowanie. E-mail wysłałem Ci w wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej umowie możesz to sobie dowolnie konfigurować z multiroomem. Np. u mnie głównym dekoderem jest ADB, a multiroom, to PVR, bo w takiej konfiguracji było 5 zł taniej niż odwrotnie. A nie ma to chyba żadnego znaczenia później który dekoder pełni jaką rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to będzie dobrze, czyli najtaniej wyjdzie 57,50 zł/mies. a najdrożej 62,50 zł/mies. (zależy od dzierżawy dekodera SD). Przynajmniej dziadek zyska dekoder i nie będzie musiał oglądać np. TVS w salonie , a już u siebie w pokoju ;).

 

Czyli jak ma się nieokreśloną to po jednej wizycie w BOK-u normalnie można podpisać umowę na dwa lata czy trzeba się bawić z wypowiedzeniami? Ja wolę wszystko wiedzieć, nie chcę jakiś żadnych niespodzianek. Ostatnio oglądałem SD z Vectry - coś jest lepiej.

 

Trzy dni temu kanał Vectra Info TV nie działał nawet bezpośrednio z telewizora - dalej tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...