Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

yankii zajrzyj do regulaminu promocji z której skorzystałeś bo mogą tam być ważne zapisy odnośnie samego xboxa. Z pewnością vectra się zabezpieczyła przed takimi ruchami ze strony abonentów bo jak już ktoś wspomniał możliwość rozwiązania umowy w vectrze przypada średnio co 3-4 miesiące(zmiany programowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, czy kwota około 105 zł / m-c (średnia z 24 miesięcy) za pakiet Platyna TV + dekoder PVR +Internet 40 Mb/s ) jest dobrą propozycją przy ewentualnym przedłużeniu umowy? Jakie maksymalnie warunki można wynegocjować ?(przytoczona we wcześniejszych postach kwota 80 zł nie dotyczy mojego rejonu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03: Ja spostrzegłem dokładnie to samo, tylko na TV Samsung UE32D5000. Jakość TVP Info , TV Regionalnej (program lokalny) oraz Vectra Info TV jest znacznie lepsza jak jest prosto z TV w porównaniu z tym w dekoderze. Ustawienia obrazu dokładnie takie same ;).

Tylko w moim przypadku te kanały wyszukały się od razu jak do dekodera został podłączony kabel od kablówki, a od niego do TV odchodzi kabel Scart oraz taka przejściówka (podłączasz normalnie do wejścia antenowego) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość (...) Vectra Info TV jest znacznie lepsza jak jest prosto z TV w porównaniu z tym w dekoderze.

 

Vectra Info TV jest już w tak dobrej jakości, ze trudno tu chyba mówić "znacznie lepszej" jakości prosto z TV. W przypadku TVP Info może i tak jest, ale już na siłę nie doszukujcie się poprawy w czymś co działa bardzo dobrze. Jakby wszystkie kanały nadawały z taką jakością jak Vectra Info TV to nawet HD nie byłoby potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak sie ma to do naszego prawa ?. Co jeśli przykładowo zlikwidują wszystkie kanały to co mam im płacić bo mam xboxa od nich ?

Jeśli podpisałeś taką umowe to tak. xbox zapewne jest traktowany w tej umowie osobno. Ale przecież Vectra nie zlikwidowała wszystkich kanałów :-).

Szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji który podpisałeś i zaakceptowałeś.

 

Tylko w moim przypadku te kanały wyszukały się od razu jak do dekodera został podłączony kabel od kablówki, a od niego do TV odchodzi kabel Scart oraz taka przejściówka (podłączasz normalnie do wejścia antenowego) ;).

Ja tak nie mam. Do TV mam podłaczony dekoder HD poprzez HDMI a do wejścia antenowego w TV mam podłaczoną swoją antenę zbiorczą z DVB-T. Vectrę podłączyłem tylko na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra Info TV jest już w tak dobrej jakości, ze trudno tu chyba mówić "znacznie lepszej" jakości prosto z TV. W przypadku TVP Info może i tak jest, ale już na siłę nie doszukujcie się poprawy w czymś co działa bardzo dobrze. Jakby wszystkie kanały nadawały z taką jakością jak Vectra Info TV to nawet HD nie byłoby potrzebne.

 

Na samym początku jakość kanału była nieco słabsza , ale teraz faktycznie ok i bitrate bardzo wysokie jest (minimum 3 MB/s).

 

Jaceknokia: U mojej babci telewizor również pokazuje Vectra Info TV jako kanał SD.

 

Robert03: Wychodzi na to, że kanały cyfrowe na telewizorze wyszukują się tylko po podłączeniu kabla typowego do odbioru analogu Vectry do wejścia antenowego. A po odłączeniu go, nadal odbierasz na telewizorze wyszukane wcześniej kanały cyfrowe Vectry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu kabla antenowego z telewizora cyfry nie ma bo skąd ma być ? Pozostaje alternatywa - czyli dekoder z HDMI lub SCART.

Mój telewizor wyposarzony jest w tuner analogowy, DVB-C, DVB-T oraz DVB-S. To oznacza że bez dekodera można na nim odbierać:

1. analogową telewizję naziemną i kablową.

2. cyfrową telewizję naziemną i kablową.

3. cyfrową telewizję satelitarną.

Wystarczy podłączyć właściwą antenę do gniazda antenowego w telewizorze. Oczywiście ze względu na parowanie dekoderów z kartą abionencką odbiór kanałów kodowanych z Vectry nie jest tą drogą możliwy, podobnie jak kanałów satelitarnych kodowanych.

Nie ma kabla typowego do analogu tak samo jak nie ma anten cyfrowych.

Kabel antenowy to kabel antenowy cokolwiek w nim puścimy to będzie przesłane. Standard przesyłu danych to zupełnie inna sprawa. Vectra kablem antenowym puszcza sygnał telewizyjny analogowy, cyfrowy, internet i telefon.

U każdego abonenta Vectry w domowym kablu koncentrycznym są te wszystkie sygnały. Bez względu co abonent wykupił. Różnica jest tylko w możliwości korzystania z tych sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że ostatnio przez kilka dni mieszkałem w Warszawie i miałem tam Cyfrowy Polsat. Ktoś kilka stron wcześniej pisał o kanałach SD i nic nie dodam, zwłaszcza że ciężko je porównywać z Vectrą, gdzie jedne kanały są w całkiem ładnej jakości, a inne to pixeloza. Swego czasu właścicielka tego CP przyjechała do mnie i stwierdziła, że kanały HD są w świetnej jakości, bo ona u siebie nie widzi różnicy między HD i SD. I faktycznie, jak się przyjrzałem, to HD w CP jest tragicznie słabe, w porównaniu z Vectrą. Dekoder podłączony przez HDMI, rozdzielczość ustawiona już prawidłowa (bo dotychczas była 720p), a różnica między SD i HD nie powala. W ogóle kanały HD jakieś takie nieostre. Nie wiem na ile to może wpływać na wrażenia wizualne, ale u siebie mam jako główny telewizor Panasonica LED 42". Cyfrowy Polsat oglądałem na plazmie Panasonica 42". Przyznam, że po tygodniu z CP jeszcze przyjemniej ogląda mi się kanały HD w Vectrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy: ostatnio po kilku dziwnych przerwach w dostawie sygnału Vectry zauważyłem, że jakość kanałów SD nieznacznie się poprawiła, chociażby BBC Knowledge, Polo TV, TTV i kilku innych. Jeśli chodzi o HD, to mamy to samo. Druga: bardzo bolą mnie dziwne objawy na Travel Channel HD - kanał, który cieszył się chyba najlepszą jakością obrazu w Vectrze coraz częściej ma dziwne przycinki obrazu tak jakby ilość klatek na sekundę była znacznie mniejsza, niż na innych programach. Efekt podobny jak oglądanie filmu HD na niskiej klasy komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także ostatnio zauważam poprawę SD w Vectrze. Dotyczy to kanałów BBC, TTV, TVN Meteo, Polsatów ( głównie Polsat News bo tego oglądam najwięcej spośród wszystkich kanałow ze słoneczkiem w logo).

A co do nowo dodanego kanału Fightclub to jego jakość oceniam na bardzo dobre SD. Brak artefaktów, wokół logo nie ma smużenia. Tak powinno wyglądać SD większości kanałów.

Ja tam HD nie widzę. W nazwie są jakieś dwie literki ale one może oznaczają coś innego :-).

A dodawanie literek "HD" do logo.... no cóż... moim zdaniem jakość HD widzi się patrząc na jakość obrazu a nie czytając literki na logo. Głupio wygląda to jak są np. Wydarzenia lub stary odcinek Kiepskich a logo kanału z literkami "HD".... Gdzie tam jest HD ? Chyba w wyobraźni nadawcy lub w logo kanału :-).

Jestem za tym by stacje telewizyjne przestały dodawać te literki do swojego logo. Kiedyś dawno temu to może była w tym wartość żeby "zaszpanować" ale dziś ??To tak jakby dodawać jeszcze napis "color" ( że obaz jest w kolorze a przecież nie musi...) oraz STEREO ( bo przecież czasem nie jest:-)).

 

Pamiętam czasy kiedy w programie telewizyjnym były oznaczenia audycji telewizyjnych nadawanych w kolorze. Były to czasy kiedy telewizja kolorowa wchodziła na rynek a standardem była czarno-biała. Może by tak dziś nadawcy zechchcieli oznaczać audycje nadawane w HD :-). Wtedy widzowie zobaczyliby ile rzeczywiście HD jest w HD i jak są robieni "w trąbę" przez nadawców :-).

 

Przepraszam za pomyłkę: Miałem na myśli Polsat News.

Kanałów sportowych nie oglądam wcale i ich jakość oraz ilość jest mi całkowicie obojętna. Jeśli zaś chodzi o jakość Polsat Sport News to ma on najgorszą jakość ze wszystkich kanałów Polsatu w Vectrze i znacznie gorszą niż w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się mogę z tym zgodzić. Jakość obrazu w Vectrze na niektórych kanałach się poprawiła. Obstawiam, że doszło do nieznacznego powiększenia pojemności paczek, na których nadawane są kanały SD.

 

Robert03: Wszystkie firmy lubią się chwalić. Lepiej dodać znaczek HD i niech ludzie się cieszą, jak połowa emitowanych materiałów jest w upscale.

Ale Wydarzenia są w HD. W "gorszym" HD były finały "The Voice of Poland" - no jakby 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak, widać lepszą jakość w stosunku do wersji SD. To nie jest upscal, bo widać różnicę pomiędzy Polsatem SD a Polsatem HD akurat podczas "Wydarzeń". Możliwe, że nie cały program jest w HD (część materiałów), ale samo studio jest w HD. Do TVN HD nie mam dostępu (Brak sygnału..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcy powinni zająć się bardziej poprawą jakości swoich kanałów niż upiększaniem ich logo w literki "HD".

Na dobrą sprawę odbiorcę nie specjalnie interesuje czy jest dany kanał w jakości HD czy SD a efekt końcowy w postaci jakości przekazu.

Pamiętam jak swego czasu Polskie Radio program 2, przed wybranymi audycjami informował, że program będzie nadawany w wersji stereo. Podobnie rzecz się miała w momencie wprowadzania systemu PalPlus i dźwięku stereo, kiedy jak Państwo pamiętacie TV Polonia "okraszała" swoje logo właśnie dopiskami "Pal plus" i "Stereo". Technika przekazu to jedno, a materiał do przekazu to drugie. Stary film w jakości VHS-u z dźwiękiem mono, dystrybuowany przez kanał HD pozostanie zwykłym VHS/mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...