Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

ksx, masz ten dek w domu, czy po prostu gdzieś widziałeś i odradzasz?

Nie posiadam (na szczęście!), ale nie znam nikogo kto jest z niego zadowolony ;)

 

Właśnie dokładnie tak jest, że dekoder posiada możliwość "sortowania list ulubionych", słowo klucz: LIST, a nie kanałów na liście. Trochę marketingowy bełkot, zapewne wprowadzony by zmylić klientów, bo na co komu sortować LISTY? Można sobie dodać dowolne kanały, ale numeracja pozostaje z głównej listy. Chyba że przy przerzucaniu +/- zmieniają się wedle ustalonej kolejności, ale numeracja zostaje narzucona z góry - tego nie wiem, trzeba by to sprawdzić. Najlepiej w lokalnym BOK.

 

Może warto pomyśleć nad PVR? HD wyświetla, a i dowolnie listę kanałów można sobie zbudować :) Za takie luksusy się płaci.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie ws rezygnacji z paczki premium. Pani oznajmiła, że odłączenie nastąpi najprawdopodobniej za 2 mce. Tyle to ja wiedziałem ale na litość boską pismo zatytyłowane "rezygnacja wyłącznie z canal+" a ona się pyta czy internet też wyłączyć :shock: . Powiedziałem jej,że rezygnuję tylko z canal+ to była bardzo zdziwiona. Żadnego pytania a dlaczego pan rezygnuje, kompletnie nic. Mam wrażenie, że nikt nie czytał mojego pisma a dział utrzymania nie ma wglądu w to co aktualnie posiada klient bo zadają dziwne pytania odnośnie tego z czego klient korzysta. Cała rozmowa z konsultantką to dokładnie 1 min i 7 sek :D Mam nadzieję, że mi nie wyłączą wszystkiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zadzwonią z lepszą ofertą:-). Szkoda rezygnować z takiej piłki. Mnie pod koniec mojej przygody z Canal+ w Vectrze proponowali go za 39,90, ale wolałem ofertę w nc+. Ciągle mam nadzieję, że ktoś z Vectry w końcu pójdzie po rozum do głowy i obniży koszt za C+ platinum, szczególnie dla stałych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon owszem szkoda i to bardzo ale analizowałem program tv i widac, że sporo meczów jest też na Nsport i Eurosport2 a te mam w pakiecie SnO. Nie wiem dlaczego w upc ludzie obecnie mają pakiet c+ za 25 zl a my mamy bulić prawie x2. Filmy na C+ niestety też już nie są tak atrakcyjne(powtórki, premiera tego samego filmu na kilku kanałach, projekcje które też są dostępne na kanałach ogólnych). Reasumując paczka C+ wg mnie nie jest warta tych 40-50 zł tym bardziej, że część audycji z c+sport dostępna jest na innych kanałach dostępnych w vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego artykułu na WP: nie spodziewałem się, że jest aż tyle osób krytycznie oceniających Vectrę. Poniżej poziomu było mówienie w lokalnym BOK-u abonentom wypowiadającym umowy w sierpniu, że umowa się kończy na koniec września i tak właśnie było. Nikt ich nie informował, że mogą się powołać na zmiany regulaminowe. Typowe zagranie, by miesiąc więcej zdzierać kasę z abonenta. Otóż w Żarach pełno osób ma wykupiony analog na czas nieokreślony albo też analog + Złoty Cyfrowy SD/HD też na czas nieokreślony. Ludzie szukają czegoś taniego (mowa o TV), tutaj Vectra wygra, ale nic poza tym. Wkurza mnie to, że lokalny BOK musiał dekodery ADB HD odesłać do centrali, wystarczyło po wprowadzeniu Motoroli mówić abonentom, że jest i ten dekoder i ten, powinna być równoczesna dystrybucja tychże dekoderów. A tak zostaje albo Motorola albo siedzenie w dekoderze SD. Do tego wątpie, by kiedykolwiek Vectra zrobiła promocję Platyna + Cinemax + Filmbox z dekoderem PVR za 69 zł/mies. - porównywalna oferta to w CP: Fam. Max HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD + PVR = 69,90 zł/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon owszem szkoda i to bardzo ale analizowałem program tv i widac, że sporo meczów jest też na Nsport i Eurosport2 a te mam w pakiecie SnO. Nie wiem dlaczego w upc ludzie obecnie mają pakiet c+ za 25 zl a my mamy bulić prawie x2. Filmy na C+ niestety też już nie są tak atrakcyjne(powtórki, premiera tego samego filmu na kilku kanałach, projekcje które też są dostępne na kanałach ogólnych). Reasumując paczka C+ wg mnie nie jest warta tych 40-50 zł tym bardziej, że część audycji z c+sport dostępna jest na innych kanałach dostępnych w vectrze.

UPC nie ma nowej umowy z Canal+ działa na starej a w ofercie brak Canal+ Film 2 (SD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta - bo to Vectra! :D Cos jest na rzeczy, że w środowisku osób bardziej zorientowanych na operatorów i ich nowoczesnych usługach medialnych, co raz częściej nazwa vectry kojarzy się z fatalną jakością oferowanych usług, wybrakowaną ofertą, lekkim zacofaniem, ale też z przystępnymi cenami. Już laicy pomału doświadczają jakość serwowanych usług przez tego operatora. Ale prawda leży gdzie indziej, każdy operator w naszym kraju ma coś bardziej i mniej rozwiniętego. V... pewnie z czasem zaoferuje niekodowane kanały.

Możesz też zadać pytanie a dlaczego nie oferują modułów CI+ a upc tak? albo jak uruchomią Horizon w upc to czemu vectra nie? Historia pokazuje, że ten operator nie posiada szybkiej strategii rozwojowej. Patrz, ile czasu im zajęło uruchomienie VoD, o którym trąbili bodajże od 2007 roku, a teraz powoli, z mozołem uruchamiają w kilku miastach.

Podstawową zaletą tej kablówki są stosunkowo niskie ceny w paczkach, ale z kolei przekłada się na fatalną/słabą jakość techniczną i merytoryczną pakietów. Nie oczekujcie od nich za wiele, działają wolno i tak pewnie będzie jeszcze przez kilka lat. Niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - w UPC płaci się słono za to, że szybko pojawiają się nowości. Aczkolwiek jednocześnie mają kilka takich prymitywnych baboli, że w życiu nie chciałbym ich usług. d107: nie przesadzaj z tą słabą jakością merytoryczną pakietów. Technicznie też nie mam niczego do zarzucenia - u mnie przejęli infrastrukturę po bardzo rozwiniętym operatorze. Parametry sieci są idealne, a przerwy w dostępie mam na poziomie 24 godzin ROCZNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako abonent UPC powiem Wam tak. U siebie w mieście z jakości usług tego operatora jestem zadowolony. oferta, jak oferta - rzecz gustu (każdy operator ma wady i zalety). Ale najwiekszym problemem są ceny (!!!). ich pakiety (np. tv + net + tel) są drogie, bo "na siłę" wsadzają szybki internet (np. 60 Mb/s, gdy 30 Mb/s w zupełności starczy). Dodatkowo pakiety są mało elastyczne - w Vectrze macie możliwość chociażby "układania" własnych pakietów z dowolnych usług. W UPC zapomnij - albo ich idiotyczne pakiety promocyjne, albo usługi w standardowych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d107 a ja będę bronił vectry mimo wszystko. Vectra idealna nie jest i nie będzie ale idzie do przodu(mniej awarii). Żaden operator idealny nigdy nie będzie. Miałem przez kilka lat upc i też ideałem nie było(awarii sieci mniej ale za to wymieniany dekoder średnio co pół roku bo po prostu badziew był). Internet od vectry na tym samym laptopie śmiga aż miło, czemu tego nie wiem:-). Jak korzystałem z upc to strony się otwierały wolno, nawet modem wymienili technicy. Nie będę już wspominał o torrentach, abonenci upc znają temat.

Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem z bloku obok, który ma upc. Tematem rozmowy była m.in Liga Mistrzów. Jakież było jego zdziwienie, że mam tak dużo kanałów sportowych w tym Nsport i płacę kilkanaście złotych mniej od niego. O multiroom i pvr już nie mówiłem bo by się chłop załamał:-). Zaprosiłem na mecz i piwko. Obiektywnie przyznał, że jakość jest ok(tv 42'). I rzeczywiście źle nie jest ale My abonenci wiemy, że było lepiej. Natomiast ci co przed ogólnopolską modernizacją nie mieli okazji korzystać z usług vectry są pozytywnie zaskoczeni. Wiadomo, że niektóre kanały źle odbierają ale nie zawsze winna jest vectra tylko nadawca. Istotna pewnie też jest lokalizacja i sprzęt jaki jest wykorzystywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć o Vectrze tyle:

1. Internet - zawsze jest, prędkość zawsze zgodna z umową w godz. wieczornych 2x szybciej. Ostatnia awaria i brak netu jakieś 5 lat temu ale wtedy to jeszcze nie była Vectra a wina leżała po stronie zewnętrznej. Nie ma konkurencji na rynku w moim mieście pod żadnym względem i tak już od 10 lat....

2. Telewizja jest - ostatnia awaria szatkowanie, klatkowanie w sierpniu 2012. Analog jest zawsze. Praktycznie brak awarii.

3. Bardzo dobre dekodery ADB Zero problemów w nimi. Posiadam dwa. Który operator oferuje lepsze ?

Jedyne do czego się czepiałem to jakość cyfrowych kanałów SD. Trzeba jednak przyznać że ostatnio sporo się poprawiło i w zasadzie nie mam powodów do narzekań.

 

Czy zatem można powiedzieć że jakość usług jest fatalna ? Moim zdaniem nie. Słaba merytorycznie jakość pakietów - a co to znaczy ? Tak można napisać o każdym operatorze.

Moim zdaniem akurat pod względem pakietów Vectra jest jedną z lepszych sieci tak kablowych jak i SAT i oferuje wszystkie ważne kanały w przystępnej cenie. Oferta jest prosta i niezagmatwana.

Pewnie że chciałoby się więcej ale to z czasem też będzie.

W moim mieście nie udostępniają cyfrowo paczki DVB-T ale za to udostępniają analogowo 40 kanałów. Lepiej mieć analogowy Eurosport czy TVN Style niż cyfrowe ATM Rozrywka...

VOD - zupełnie zbędny gadzet. Nie muszą wprowadzać. Są ważniejsze sprawy do załatwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...