Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Długo nie będzie wszystkich programów Canal+ w HD tak jak nie będzie Planete+ od stycznia. Ludzie Vectry nie mogą żyć i nie prowadzić z kimś wojny. Parafrazując bohaterów filmu "Sami swoi" to już trzeci wojna w moim abonenckim życiu. Najpierw wojowali z TVP i nic na tym nie zyskali. Włączyli kanały tv publicznej bo zaczęli wojnę z Polsatem (w której też ponieśli porażkę. Równocześnie z powrotem Polsatów podnieśli ceny, mimo że przez ponad dwa lata kłamali nam w żywe oczy, że jak je wprowadzą to tego nie zrobią) Teraz jak dogadali się ze stajnią Solorza to wojują z francuzami. Mogę się założyć, że znowu nic zyskają a kolejny raz tracimy my abonenci nie mając pełnej oferty. Mam wrażenie że w Vectrze ( w Gdyńskiej centrali) pracuje (odpowiada za ofertę tv cyfrowej) banda [beep]ków. Może wreszcie prezes Tomasz Żurański zrobi z nimi porządek dla dobra klientów firmy no chyba że sam się do nich zalicza. Do tej pory Vectra była jedynym operatorem w Polsce w której nie było kanałów grupy Polsat. Od stycznia tylko w jednej jedynej Vectrze nie będzie Planete+. Panie prezesie Żurański przestańcie karać nas abonentów za niekompetencje pana pracowników. Płacimy to wymagamy i żądamy pełnej oferty Canal+ i kanałów tematycznych Cyfry+!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje SatKurier:

Troje białostoczan na portalu społecznościowym Facebook rozpoczęło akcję, której celem jest walka o dostępność lokalnego pasma Telewizji Polskiej. Wzywają operatora sieci kablowej Vectra, by w swojej ofercie programowej udostępnił pasmo lokalnego ośrodka w Białymstoku. Telewizja kablowa Vectra poinformowała „Gazetę Współczesną”, iż włączenie cyfrowej wersji TVP Białystok nie jest proste, ale do końca tego roku ma ona pojawić się w ofercie Vectry. Internauci nie zamierzają jednak rezygnować z akcji do czasu włączenia stacji.

 

Taki problem występuje chyba w większości miast w Polsce, gdzie nie ma regionalnej wersji TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, obecnie płacę 20zł za C+ w SD, 13zł dopłaty za trzy kanały w HD to jak na moje to za wysoka cena, chociaż obraz w SD i tak już jest dobry (na tle innych), to sobie tylko mogę wyobrazić, co to się dzieje w HD ;p

Nie musisz zmieniać całej paczki, wystarczy do C+ SD dokupić opcję C+HD i kosztuje ona tylko 6,06 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vectra.pl/zmianakanalow - już 6 listopada pozmienia się układ kanałów w analogu. Ale pytanie, po co?

Komunikat również dostępny w Vectra Info.

Ten komunikat wisi już długo na stronie Vectry a kanały z analogu znikają co jakis czas i nie pojawiają się nowe. Zmiana układu kanałów w analogu u wszystkich nie ma żadnego sensu i nie chce mi się wierzyć że Vectra coś takiego zrobi bo kto za to zapłaci ? Zmiana układu kanałów w analogu oznacza także zmianę kanałów w cyfrze czyli pomieszanie wszystkiego. Bzdura.

Conajwyżej wyłączą kilka - kilkanaście kanałów analogowych i zapewne o taką zmianę chodzi.

A cel jest jeden - zapędzić abonentów oglądających jeszcze analog do BOK po dodatkowe dekodery według nowych cennikowych opłat i aktywacji tzw multiroom'u. Święta się zbliżają trzeba kasę zarobić :-) na paczki świąteczne i premie coroczne :-).

Przed chwilą dostałem SMS od Vectry że modernizują sieć i w dniu jutrzejszym mogą być przerwy w dostępie do wszystkich usług cyfrowych. O analogu ani słowa.

Podobny SMS dostałem dwa tygodnie temu ale żadnej zmiany w kanałach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie i już wiemy że ZONE Europa ZONE Romantica zmienią sie w CBS Action i CBS Drama 3 grudnia

ja nadawca domknie szczegóły

 

Nie do końca tak Zone Europa będzie nadal kanałem filmowym o nazwie CBS Europa, za Zone Romantica będzie CBS Action, za Club TV - CBS Drama a za Zone Reality - CBS Reality

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vectra.pl/zmianakanalow - już 6 listopada pozmienia się układ kanałów w analogu. Ale pytanie, po co?

Komunikat również dostępny w Vectra Info.

Ten komunikat wisi już długo na stronie Vectry a kanały z analogu znikają co jakis czas i nie pojawiają się nowe. Zmiana układu kanałów w analogu u wszystkich nie ma żadnego sensu i nie chce mi się wierzyć że Vectra coś takiego zrobi bo kto za to zapłaci ? Zmiana układu kanałów w analogu oznacza także zmianę kanałów w cyfrze czyli pomieszanie wszystkiego. Bzdura.

Conajwyżej wyłączą kilka - kilkanaście kanałów analogowych i zapewne o taką zmianę chodzi.

A cel jest jeden - zapędzić abonentów oglądających jeszcze analog do BOK po dodatkowe dekodery według nowych cennikowych opłat i aktywacji tzw multiroom'u. Święta się zbliżają trzeba kasę zarobić :-) na paczki świąteczne i premie coroczne :-).

Przed chwilą dostałem SMS od Vectry że modernizują sieć i w dniu jutrzejszym mogą być przerwy w dostępie do wszystkich usług cyfrowych. O analogu ani słowa.

Podobny SMS dostałem dwa tygodnie temu ale żadnej zmiany w kanałach nie było.

Z analogu niedawno znikły Edusat, Planet i Ale Kino możliwe ze te zmiany to przeniesienie niektórych kanałów w miejsce tych 3. Kiedyś tez pisali ze będą chcieli przerobić najtańszy pakiet konkretnie TV4 i Puls tam dac. Zauważyć tez trzeba ze jak piszecie ma to nastąpić 6 a dzień później wyłączają naziemny analog w lubuskim. Może podłącza sygnał naziemnej cyfrówki tzw. MUXy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek czyli wczoraj vectra modernizowała sieć w moim regionie. Tak z ciekawości sprawdziłem ile już tych sms info od vectry dostałem. Wniosek? Vectra raz w miesiącu modernizuje sieć. Ciekawe co dokładnie jest wykonywane. Może jest jakiś technik z vectry na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego przecież to i tak nie dotknie posiadaczy analogu bo vectra to kablówka a nie naziemna

 

A nie uważasz ze w analogu powinny być takie kanały jak Puls 2, TV6, TTV, Polsat Sport News, TVP Kultura i TVP Historia. W analogu z Zabrza można by wycofać np CNN, DW, BBC World, TV Biznes, iTV jest wolny kanał po Edusat. A najlepiej jakby zajęli pełne pasmo kablowe od 111,25 do 343,25, Mango Informacyjny czy lokalny mogą być na 111,25, 119,25 i 127,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie sposób przeczytać te 600 stron, a poza tym informacje z roku 2010 itp mnie średnio interesują. Przeczytałem ostatnie kilkadziesiąt stron, ale chcę Was zapytać tak obiektywnie. Gdybyście dzisiaj mieli brać telewizję cyfrową, to czy wybór padłby na Vectrę czy jednak n albo cyfra+? Mam jeszcze dwa pytania, ale o nich na końcu. Pytam bo 20 listopada Vectra wprowadza w moim mieście (Garwolin) telewizję cyfrową, a że ostatnio zmieniałem telewizor i analog wygląda na nim dość marnie, to chciałbym "cyfrówkę". Pierwsza myśl była taka, że skoro mam paczkę usług z Vectry, to nie ma co kombinować i trzeba pozostać u nich. Jednak jak poczytałem o Waszych problemach, a dodatkowo znajomy wychwala pod niebiosa telewizję n, to zacząłem mieć wątpliwości. Dodatkowo Abonament w Vectrze na papierze wygląda fajnie. Wg. konfiguratora paczek na stronie przy umowie na 25 miesięcy pakiet platynowy + internet 10mbit + telefon dla startujących to 104 zł. Jeżeli wraz z tv cyfrową wejdą większe prędkości internetu (obecnie max to 10mbit), to będę chciał wziąć 20mbit, a wtedy zrezygnuję z telefonu (który jest mi zbędny) i wyjdzie 114 zł. Problem w tym, że jak doliczę dzierżawę dekodera PVR (której wysokości nie potrafię znaleźć na na stronie, ale wyczytałem w temacie, że jest to 25 zł) + multiroom z dekoderem HD, który jeszcze niedawno na stronie wynosił w zaokrągleniu 16 zł (usługa + dzierżawa dekodera) to ta cena przestaje już powalać. Będzie to odpowiednio 145 lub 155 zł. Jeżeli jakość jest tak słaba jak narzekacie, a w dodatku u mnie usługa jest dopiero wprowadzana więc będę brał kompletnie w ciemno, to zaczynam się zastanawiać nad sensem tego rozwiązania. Jestem abonentem Vectry odkąd jest ona w tym mieście, ale nie wiem czy pozwoli mi to cokolwiek wynegocjować przy podpisywaniu pierwszej umowy na tv cyfrowa. Jeżeli nie udałoby mi się zbić tej ceny, to dla porównania w n abonament 69zł (w tym 11 kanałów w HD więcej) + multiroom 10 zł lub 20 zł (muszę się jeszcze dowiedzieć czym się różni jeden od drugiego) + internet z Vectry 10/20mbit za 49/54 zł (umowa na 24 miesiące), to daje razem 143 zł w najdroższej wersji (128 zł w najtańszej). n ma jednak tę wadę, że wypadałoby kupić antenę, wiercić w ramach drzwi/okien balkonowych dziurę na kabel i ogólnie okablować całe mieszkanie, dlatego wolałbym pod tym względem mniej inwazyjną Vectrę. Rozpisałem się, ale na koniec streszczę pytania:

1. Czy dzisiaj mając do wyboru platformy cyfrowe w porównywalnych cenach zdecydowalibyście się na Vectrę cyfrową?

2. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w negocjowaniu oferty przy podpisywaniu pierwszej umowy na tv cyfrową w Vectrze?

3. Czy fakt, że kable w moim bloku są w sumie od 'nowości' a więc już 15 lat i o ile wiem nic nie było modernizowane, będzie miał wpływ na jakość obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dzisiaj mając do wyboru platformy cyfrowe w porównywalnych cenach zdecydowalibyście się na Vectrę cyfrową?

2. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w negocjowaniu oferty przy podpisywaniu pierwszej umowy na tv cyfrową w Vectrze?

3. Czy fakt, że kable w moim bloku są w sumie od 'nowości' a więc już 15 lat i o ile wiem nic nie było modernizowane, będzie miał wpływ na jakość obrazu?

ad 1. Zdecydowanie Vectra, N-ka jako uzupełnienie- tak jest u mnie. Po pierwsze w Vectrze masz lepszą nagrywarkę(możliwość nagrywania dwóch programów jednocześnie oraz tworzenia własnej listy kanałów- możesz sobie je ponumerować i poustawiać dowolnie, wbrew pozorom te dwa aspekty są, przynajmniej dla mnie bardzo istotne). Po drugie masz dostęp do programów wszystkich operatorów dla mnie np. istotny jest fakt posiadania wszystkich kanałów sportowych dostępnych na rynku. Po trzecie nie wiem jakie są Twoje umiejętności nazwijmy to monterskie- w N-ce wszystko musisz robić sam, w Vectrze wzywasz montera- dla mnie duży plus. Poza tym montaż anteny to są dość duże koszty. Ostatnia kwestia multiroom- teoretycznie lepszy jest ten w N-ce(za 10 zł masz dekoder HD bez możliwości odtwarzania nagrań, za 20 z możliwością), ale jest strasznie zawodny. W Vectrze multiroom jest ograniczony do pakietu podstawowego jaki posiadasz np. masz platynowy, taki sam odbierasz na drugim dekoderze, bez programów premium, sportu na ostro itd, ale np. przy pakiecie platynowym multiroom miesięcznie kosztuje 5,90zł. Największy plus Vectry- dobry internet, tego nie masz w N-ce.

ad 2. Masz tv analogową? Jeśli tak negocjuj, możesz sporo ugrać.

ad. 3 Kwestie techniczne- nie mam pojęcia.

To są oczywiście moje opinie, każdy może mieć inne zdanie. W razie szczegółowych pytań- pisz na priv.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już nie jest tak, że wszyscy abonenci pakietu Złotego mogą się zgłosić do BOK po dekoder? Tak było kilka lat temu gdy uruchamiano Cyfrową Vectrę na Śląsku?

 

Co do jakości...na platformach SAT też nie jest idealnie. Jeżeli będziesz oglądał kanały SD na jakichś dużych plazmach to zauważysz pewnie "skazy" cyfrowego przekazu, ale w sumie po to uruchamia się kanały HD.

 

Mając do wyboru pozostałbym przy Vectrze ze względu na nieco szerszą ofertę (przekrojówka 3 platform, choć niestety z brakami -np. brak Kuchnia+, Planete+ od stycznia). Jest też analog z kilkudziesięcioma kanałami dostępnymi na każdym telewizorze.

 

Przy okazji startu DTV w Twoim mieście może jest szansa na nieco ciekawsze oferty promocyjne niż te ogólnokrajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Co do zgłaszania się po dekoder, to szczerze mówiąc nie wiem, bo nie interesowałem się tym. Ale to i tak by był zapewne dekoder SD, a ja chcę HD więc w moim przypadku nic to praktycznie nie zmienia. Telewizory na jakich planuję oglądać tę telewizję, to 42" LED i 32" LCD więc nie są to raczej te wielkie rozmiary, ale na 42" już pewnie niedoskonałości z bliższej odległości będzie widać. Póki co, jeżeli chodzi o Vectrę, to nastawiam się na pakiet platynowy bez żadnych pakietów premium, chociaż przyzwyczaiłem się do HBO w analogu, a i c+ sport by się przydał :D Ale to może z czasem się dobierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...