Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, dawid_bydgoszcz napisał(a):

W moim przypadku (tv, Internet, telefonia komórkowa) wzrost ceny od września to 27,34 zł. Viaplay po niedawnych podwyżkach zanotował znaczący odpływ klientów. Oby Vectra nie poszła tą samą drogą. Chciwy dwa razy traci...

Czy jesteś na bezterminówce? Czy to pierwsza podwyżka w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dawid_bydgoszcz napisał(a):

Mam umowę terminową od kwietnia tego roku. To moja pierwsza podwyżka (zmiana ceny o ok. 15%).

Czyli to co dzisiaj usłyszałem od pracownika Vectry. Podwyżki dostaną ci co w tym roku jeszcze nie dostali plus ci co są na umowach bezterminowych. Chociaż ręki by sobie nie dał uciąć za to. Jak ktoś dostał drugą to niech napisze tutaj.  Z tego co powiedział bezterminowe umowy chyba 5zl za internet i 5zl za tv. Jakoś tak.

Edytowane przez Madekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamart napisał(a):

Zastanawiam się nad dodaniem opcji Canal+. Umowę przedłużyłem w marcu 2022 - brak klauzuli inflacyjnej.

Czy jak bym dodał opcję to zmieniają umowę i dodają klauzulę?

Właśnie. Po przestudiowaniu regulaminu pakietu dodatkowo C+ mam wątpliwości, czy czasem ten prawniczy bełkot sprytnie nie wciąga w klauzulę inflacyjną. Niektóre zapisy budzą moje podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli taką sytuację, że umowa zawarta jakieś dwa lata temu, brak klauzuli inflacyjnej. Zakup pakietu dodatkowego (C+, HBO Max, Eleven) zmienia postać rzeczy i z którego zapisu miałoby to wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż a ja się tym nie przejmuje, mam Platynowy i praktycznie full ofertę poza erotyką. Te kilkanaście złotych naprawdę nie czyni różnicy, żeby wymyślać różne sposoby na ominięcie tego. No ale część ludzi ma inne podejście. I tego nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście złotych tu, kilkanaście złotych tam i jeszcze gdzie indziej, a wychodzi ładna sumka w sam raz tyle co na jakiś inny fajny serwis. Promocje aktualne w Vectrze atrakcyjne, ale chcę oszacować koszty w czasie po prostu.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po przeczytaniu ostatnich postów zadzwoniłem teraz do Vectry i oto wiadomości-co do tych opłat inflacyjnych -inflacja wynosiła 14,4% i na razie muszą sprawdzić jak w tym momencie, jaka jest inflacja i będą liczyć, na razie nie podają kwoty.

 

Sprawa druga dla użytkowników dekoderów VECTRA Smart BOX PVR z dyskiem 1 TB, zostało to naprawione w zeszłym tygodniu, faktycznie w zeszły piątek zaktualizowałem uprawnienia, kręcenie kołeczka jak zwykle trwało dużo dłużej i jak stwierdził konsultant, jest to naprawione i zapytał, czy działa. Faktycznie nagrałem w sobotę filmy z HBO i da się normalnie wejść w zakładkę nagrania-jest pokazane procentowo ile jest zajęte a filmy mimo upływu prawie tygodnia da się normalnie oglądnąć, a nie tak jak przedtem znikały w ciągu 2 dni. Wiec wreszcie naprawione i to się chwali.

 

Trzecia informacja-jeżeli ktoś mieszka w moim rodzinnym mieście Bochni, to maksymalna prędkość obecnie możliwa to 600mb/s i taką mam, ale jest możliwość, że do końca roku będzie podniesiona. Ja jestem zadowolony z kontaktu dzisiaj z vectrą. To tyle info. 

 

Arkon mam Viaplay za 55 zł i inne serwisy w Vectrze dostępne. Nie napiszę Ci dokładnie ile, bo nie potrafię. Ale weź pod uwagę, że w pierwszym rachunku były dodatki za aktywację, w obecnym jest dopłata 150 zł za wymianę routera Arrisa na Technicolor, ale jestem zadowolony, bo zawsze chcę mieć dostęp do ustawień routera. Na razie dwa rachunku są dosyć duże kwoty, ale nie będę podawał, ale przyjmij, że mam full pakiet dokładnie co oferuje Vectra poza erotyką. Tak chciałem. Myślę ze następny miesiąc i faktura zamknie się kwotą 350 zł. To dużo i mało. Ale nie chce mi się bawić jak przedtem, osobnym płaceniem za Viaplay, Netflix, TVN 24 Go, Tidal itd. i inne serwisy a tak wszystko mam w jednym rachunku. Mam dość wykupywania pojedynczych profili na FB ,za kilkanaście zł a sprzedający po tygodniu znika. A po drugie nawet dziś przeczytałem, że będzie uniemożliwiał dzielenie kont. Nie jestem krezusem, ale taką kwotę jak napisałem jestem w stanie zapłacić, choć wiele osób może się ze mną nie zgodzić. Ale jest coraz więcej programów, filmów w serwisach streamingowych w 4 K, HDR + i wszystko to, czego nie pamiętam. Jakość obrazu jest naprawdę ok, czego powiem Ci nie było w Orange. Mając niedawno kupiony TV LG o konkretnej przekątnej chcę w pełni wykorzystać jego możliwości. No i do tego ma soundbar Sony o mocy 330 W z bezprzewodowym subwooferem i naprawdę więcej nie potrzebuję. Wcześniej miałem porządne kino domowe, ale w porównaniu z obecnym soundbarem nie odczuwam braków. Po odsłuch wyrobów różnych firm wybrałem to co chciałem i nie żałuję.

 

Zuzia rozumiem Cię i w sumie się z Tobą zgadzam. Ale to, co chciałem to mam. Miłego Wieczoru.

Amazona nie chcę, bo miałem przez parę miesięcy i zachwycony nie bylem, co do Disney+ też rewelacji nie ma jedyne co chciałem stamtąd to Greys Anatomy/ Chirurdzy, ale wszystko do końca 18 sezonu mam na dysku. A sezon 19 mam ze swoich źródeł i jestem na bieżąco a Disney+ nie myśli o aktualizacji. Zresztą za dużo serwisów streamingowych jest bez sensu, bo trochę się dublują.

Edytowane przez kris68
dodatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kris68 napisał(a):
Wcześniej miałem porządne kino domowe, ale w porównaniu z obecnym soundbarem nie odczuwam braków


No to nie miałeś nawet średniego kina domowego skoro wystarcza Ci soundbar i nie słyszysz różnicy. Nie wiem jaki soundbar zastąpi siedem głośników plus subwoofer (takie minimum do atmosa) rozmieszczonych w różnych miejscach pokroju.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maross  no widzisz nie wyczułeś może, w za mało zaznaczonej mojej ironii. Jak je kupowałem, a właściwie Tata kupował +/- 25 lat temu, to wtedy to kino domowe kosztowało nas o 1000 zł więcej niż kupiona wtedy plazma Panasonica 43" (większych wtedy nie było) . Technics plus głośniki Jamo 5.1. To może nie firma jak Denon, ale naprawdę dawała radę. Wytłumaczę Ci, wtedy mieszkałem w swoim pokoju i mogłem dowolnie słuchać. Z pewnych względów (nikogo to nie obchodzi, ale napiszę - ciężka nieuleczalna choroba mojej MAMY) mieszkam z Nią w pokoju i dbam 24h/dobę. Tu nie było warunków na rozstawienie kina domowego - nie ze względów technicznych, ale innych. Weź pod uwagę ze 20 lat temu zestaw 7.1 to ze świecą szukać, o ile były w sklepach. Natomiast tutaj najpierw miałem inny TV (Xiaomi) i tez soundbar Sony, ale 110 W i bez subwoofera. Potem nowy większy TV i  też Sony tyle, że z subwooferem i 330 W. Nie tyle chodzi tu o moc ile o jakość odsłuchu. Dźwięk jest o wiele lepszy, czystszy. Nie posądzaj mnie o słabe kino domowe i ubytki słuchu, tutaj nie było innej opcji. Wiem, ze to nie zastąpi zestawu 7.1 z nowymi bajerami, ale mnie wystarczy. Sony w tym zestawie zastosowało trochę nowości (procesorów), żeby dźwięk był czystszy. Może nie jest to marzeniem melomana, ale powtorzę - nie odczuwam braków. W soundbarze jest kilka głośnikow, ktore robią dobrą robotę, a subwoofer dopełnia resztę. Co innego własny dom, porządny sprzęt i duży salon a co innego mieszkanie w bloku w 2 pokojowym mieszkaniu. Nie ma sensu wykosztowywać się na drogi sprzęt, z górnej półki. Zresztą w moim wieku (a ponad pół wieku już za mną) większość znajomych nie słyszy w ogóle różnicy wystarczą im głośniki w TV, SIC !!! Widzisz jak się nie ma to co się lubi, to się lubi to co się ma. Pozdrawiam.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,29991573,viaplay-wycofuje-sie-z-polski-co-dalej-z-premier-league-bundesliga.html

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale za 1000zł to ja kupiłem swój pierwszy amplituner 5.1 20 lat temu i to bez głośników.
Też mieszkam w bloku, ale szukając mieszkania patrzyłem na układ i czy będzie możliwość dobrego rozmieszczenia głośników.
Jak Tobie wystarczy soundbar to ok. Tylko nie pisz, że nie słyszysz różnicy pomiędzy pierdziawkami pod telewizorem a porządnym kinem domowym. I nie, nie mówię o gotowcach typu odtwarzacz blu-ray plus głośniki, bo to też nie jest porządne kino domowe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maross-oczywiście, że masz rację, ale z tych względów, które Ci opisałem, nie mam możliwości założyć 7.1. Może przykre, ale prawdziwe. Zadowalam się tym, co mam, oczywiście byłoby super gdybym miał 7.1, ale niestety nie mogę. A tak à propos miałeś kiedyś odsłuch soundbara z tego roku? Naprawdę nie ma tragedi-a co do dźwięku z samego TV nie jest mi nic lepszego potrzebne. No czasem ściągam filmy z moich prywatnych źródeł, Blu-ray, Atmos, 7.1 (oczywiście torrent i shell) wiem, że tego nie wykorzystuję, ale cóż. No i oczywiście 2160p. Oczywiście tu rozdzielczość 4K mnie cieszy. A taki film zdarza się, że potrafi mieć z 80 GB. Mam nadzieję i prośbę, aby moderator tego nie usuwał, choć trochę odbiegamy od tematu.

 

Arkon , dla Ciebie zrzut ekranu jak to u mnie teraz wygląda w  zestawieniu w aplikacji-przestało się dublować.

 

Być może kogoś zdziwi, że tyle tego mam, ale po przeliczeniu opłat na życie doszedłem do wniosku, że na razie mogę to mieć. W razie problemów zawsze z kilku opcji mogę zrezygnować, bo są na czas nieokreślony. Możesz też powiedzieć, po co ci tyle tego, ale mimo wszystko staram się z tego korzystać. Odbiegając od filmów i programów TIDAL HiFi jest świetny, znajduję tam i nowości (które mało mnie interesują ), ale także muzykę z czasów mojej młodości, którą uwielbiam, a przypominam, że dźwigam już piąty krzyżyk z hakiem. Niektórzy się dziwią dosłownie, że w ogóle takie rzeczy w tym wieku mnie interesują, tak samo jak obsługa komputera, a ja uwierz, mimo moich lat znajomym serwisuję komputery i smartfony i to ludziom młodszym o kilkanaście lat. Cóż, takie hobby :).

 

Screenshot-1.jpgScreenshot-2.jpgScreenshot-3.jpgScreenshot-4.jpgScreenshot-5.jpgScreenshot-6.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kris68 napisał(a):

A więc po przeczytaniu ostatnich postów zadzwoniłem teraz do Vectry i oto wiadomości-co do tych opłat inflacyjnych -inflacja wynosiła 14,4% i na razie muszą sprawdzić jak w tym momencie, jaka jest inflacja i będą liczyć, na razie nie podają kwoty.

 

Sprawa druga dla użytkowników dekoderów VECTRA Smart BOX PVR z dyskiem 1 TB, zostało to naprawione w zeszłym tygodniu, faktycznie w zeszły piątek zaktualizowałem uprawnienia, kręcenie kołeczka jak zwykle trwało dużo dłużej i jak stwierdził konsultant, jest to naprawione i zapytał, czy działa. Faktycznie nagrałem w sobotę filmy z HBO i da się normalnie wejść w zakładkę nagrania-jest pokazane procentowo ile jest zajęte a filmy mimo upływu prawie tygodnia da się normalnie oglądnąć, a nie tak jak przedtem znikały w ciągu 2 dni. Wiec wreszcie naprawione i to się chwali.

 

Trzecia informacja-jeżeli ktoś mieszka w moim rodzinnym mieście Bochni, to maksymalna prędkość obecnie możliwa to 600mb/s i taką mam, ale jest możliwość, że do końca roku będzie podniesiona. Ja jestem zadowolony z kontaktu dzisiaj z vectrą. To tyle info. 

 

Arkon mam Viaplay za 55 zł i inne serwisy w Vectrze dostępne. Nie napiszę Ci dokładnie ile, bo nie potrafię. Ale weź pod uwagę, że w pierwszym rachunku były dodatki za aktywację, w obecnym jest dopłata 150 zł za wymianę routera Arrisa na Technicolor, ale jestem zadowolony, bo zawsze chcę mieć dostęp do ustawień routera. Na razie dwa rachunku są dosyć duże kwoty, ale nie będę podawał, ale przyjmij, że mam full pakiet dokładnie co oferuje Vectra poza erotyką. Tak chciałem. Myślę ze następny miesiąc i faktura zamknie się kwotą 350 zł. To dużo i mało. Ale nie chce mi się bawić jak przedtem, osobnym płaceniem za Viaplay, Netflix, TVN 24 Go, Tidal itd. i inne serwisy a tak wszystko mam w jednym rachunku. Mam dość wykupywania pojedynczych profili na FB ,za kilkanaście zł a sprzedający po tygodniu znika. A po drugie nawet dziś przeczytałem, że będzie uniemożliwiał dzielenie kont. Nie jestem krezusem, ale taką kwotę jak napisałem jestem w stanie zapłacić, choć wiele osób może się ze mną nie zgodzić. Ale jest coraz więcej programów, filmów w serwisach streamingowych w 4 K, HDR + i wszystko to, czego nie pamiętam. Jakość obrazu jest naprawdę ok, czego powiem Ci nie było w Orange. Mając niedawno kupiony TV LG o konkretnej przekątnej chcę w pełni wykorzystać jego możliwości. No i do tego ma soundbar Sony o mocy 330 W z bezprzewodowym subwooferem i naprawdę więcej nie potrzebuję. Wcześniej miałem porządne kino domowe, ale w porównaniu z obecnym soundbarem nie odczuwam braków. Po odsłuch wyrobów różnych firm wybrałem to co chciałem i nie żałuję.

 

Zuzia rozumiem Cię i w sumie się z Tobą zgadzam. Ale to, co chciałem to mam. Miłego Wieczoru.

Amazona nie chcę, bo miałem przez parę miesięcy i zachwycony nie bylem, co do Disney+ też rewelacji nie ma jedyne co chciałem stamtąd to Greys Anatomy/ Chirurdzy, ale wszystko do końca 18 sezonu mam na dysku. A sezon 19 mam ze swoich źródeł i jestem na bieżąco a Disney+ nie myśli o aktualizacji. Zresztą za dużo serwisów streamingowych jest bez sensu, bo trochę się dublują.

Przecież 350 zł. za "kablówkę" to jest kosmiczna cena nawet biorąc pod uwagę wciąż rosnącą inflację. Osobiście uważam, że MM / Vectra odbierze sobie klientów notami inflacyjnymi, a zostaną napaleńcy z tokiem rozumowania podobnym do Twojego. Nawiązałeś dobry kontakt z operatorem... To oni nawiązali dobry kontrakt z Tobą, bo jak złapali klienta za tyle kasy to któryś manager będzie się opalał w Hiszpanii, a Pani która podpisywała z Tobą umowę dostanie darmowy talon na owocowe czwartki do końca 2023 r. Dodam od siebie, że ja np. wcale nie jestem zadowolony z tego co teraz "daje" Multimedia (sygnał Vectry). Pomimo dużego pakietu kablówki i neta 600 mbit/s nawet na HBO w okresie wakacyjnym są filmy z 2020 roku, na C+ magazyny filmowe i jedna premiera tygodniowo. Dziś startuje rodzima piłka kopana, więc może będzie można przełączyć z Comedy Central na C+ Sport. Ogólnie reklamy przerywane filmami. Nawet internet w okresie wakacyjnym już chyba z szósty dzień z rzędu w godzinach 19 - 23 spada z około 500 - 550 mbit na 15 lub 20 mbit i na YT nawet reklama ma problem się załadować. Póki Multimedia serwowała sygnał nie było takich hocków, bo istniało coś takiego jak okna serwisowe i np. raz w miesiącu między 1 a 2 w nocy miało miejsce coś takiego jak przerwa techniczna i dyżurny pracownik konserwował sieć. Dzisiaj jak się coś psuje to "Panie Pan router odepnie i do modemu kabel przypnie", "A bo Pan może ma kartę sieciową na 100 mbit tylko". Takie jest pojęcie pracowników tej korporacji. Jak mają klienta na 350 zł. miesięcznego rachunku to mają przynajmniej co świętować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przecież 350 zł. za "kablówkę" to jest kosmiczna cena nawet biorąc pod uwagę wciąż rosnącą inflację.

No jednak nie tylko za kablówkę. Odlicz sobie pleyery, Netflixa, telefony, tidala, to sama kablówka z internetem wyjdzie niecałe połowę tej kwoty.
Skoro ktoś i tak by zamówił to osobno, to akurat bardzo wygodne mieć jeden rachunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, do tego bezsensowne rozwiązanie z wybraniem praktycznie max pakietu i dobieranie np. TVN 24 GO... Zabawki technologiczne, które nie chcą działać albo kasują nagrania po 2 dniach. O działanie tego za co się zapłaciło trzeba się upomnieć po 3 razy na ich infolinii. Cała Vectra zaraziła swoimi rozwiązaniami Multimedie i teraz to jest takie bagno, że szkoda nawet wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thommy18,  jak piszesz te zabawki technologiczne, które kasują nagrania po 2 dniach, rozumiem, że chodzi ci o dekoder BOX PVR 1 TB. To jest choroba wieku dziecięcego. Starają się wprowadzić max nowości i nie wszystko działa jak należy. Ale soft został już naprawiony i zakładka nagrywanie działa idealnie. Jak dla mnie warto było poczekać, ale móc nagrywać na dysku u siebie mnóstwo programów, filmów, a nie w chmurze gdzie mają określony czas.

 

Co do TVN 24 GO tobie to może nie pasować, ale ja interesuje się polityka i z ochotą korzystam z tego, gdzie mogę oglądnąć wcześniej ważne reportaże niż inni. I mogę cofać i oglądać ile razy mi pasuje. A to, że tobie to nie pasuje i może oglądasz TVP 1 i TVP 2 to już Twoja sprawa.

 

Napisałem, ze mam full usług VECTRY, bo tak mi pasuje i to zakładałem z góry. Stać  mnie więc mam.

Nie jest źle, tylko trochę ping.....

Screenshot-1.jpg

thommy18 - przejdź do Vectry może będziesz miał lepsze zdanie o Firmie.

Edytowane przez Kiler
Proszę nie pisać całych postów z pogrubieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Właśnie, do tego bezsensowne rozwiązanie z wybraniem praktycznie max pakietu i dobieranie np. TVN 24 GO... Zabawki technologiczne, które nie chcą działać albo kasują nagrania po 2 dniach. O działanie tego za co się zapłaciło trzeba się upomnieć po 3 razy na ich infolinii. Cała Vectra zaraziła swoimi rozwiązaniami Multimedie i teraz to jest takie bagno, że szkoda nawet wspominać.


Nie rozumiem twojego podejścia, po co komuś narzucasz co ma oglądać i czy coś jest sensowne a coś nie. Ja uważam, że bez sensu jest że biadolisz na usługi MM/Vectra a dalej masz u nich umowę. Tylko nie mów, że nie masz innego wyboru i musisz u nich siedzieć z obowiązku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kris68 napisał(a):

Nie jest źle, tylko trochę ping.....

Czyli co konkretnie i gdzie? Chcesz mieć kilka ms jak w przy światłowodzie? Rozumiem fanatycznych graczy, ale w normalnym użytkowaniu kilka hopów więcej nie robi różnicy. Poza tym większe opóźnienia wynikają z samej technologi stosowanej w kablówkach.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...